30.8.2016 - Krnov vyválčil v derby remízu

Zdroj: Region Krnovské noviny
Ročník a číslo: 35
Strana: 20
Autor: hab

Krnovští fotbalisté byli v Bruntále horším týmem, nad vodou je držel brankář Radek Jaška

Bruntál, Krnov – Po dlouhých osmi letech mohli fotbaloví příznivci opět zhlédnout derby mezi Bruntálem a Krnovem. Na bruntálský stadion se v nedělním odpoledni vměstnala neuvěřitelná tisícovka platících diváků.

Po sestupu Krnova z divize, a naopak postupu Bruntálu z I. A třídy se na tento zápas už dlouho všichni těšili. Krnovští v minulém kole vyhráli nad Vendryní, Bruntál chtěl zase napravit dojem z prohraného utkání v Bohumíně. Abyli to domácí, kdo začal lépe. Už ve druhé minutě se dostal do šance Hendrych, ale gólman Jaška s jeho pokusem neměl problém. Stejně skončila i akce o dvě minuty později, Hendrych prodloužil míč na Ostráka, ale ten mířil do Jaškových rukavic. Krnovský gólman byl hlavním hrdinou hostí i nadále. Když našel Kazár uličkou Tomáše Němce, jeho cesta skončila opětu Jašky.

Až po čtvrthodině hry se osmělili i hosté. Jenže se slabou ránou Mitury nemohl mít bruntálský brankář Minarčík problém. Ten vyřešil i závar před svou branou o chvilku později. Největší šanci si v prvním poločase vypracovali opět Bruntálští. Po přihrávce Kazára šel úplně sám na Jašku Tomáš Němec. Krnovský gólman ale skvěle vyběhl a sólo soupeře zneškodnil. Kraloval i při následných centrech do svého pokutového území. Bruntál byl po celýprvnípoločashernělepší, ale v závěru přece jen mohl jít do vedení Krnov. Hrubý přešel přes beka a postupoval zboku na branku. Místo rány zvolil přihrávku, ale ta nikoho nenašla.

Také do druhé půle lépe vstoupil Bruntál. Hned v jednapadesáté minutě fauloval pronikajícícho Patrika Havlíčka v šestnáctce Daříček. A byla z toho penalta. Kazárova bomba však zatřásla jen břevnem. Stav se neměnil. Kazár chtěl zaváhání odčinit, obkroužil obranu Krnova, ale místo přihrávky na volného spoluhráče volil střelu, kterou Krnovští tečovali jen na roh. Hosté postupně hru vyrovnávali, ale do šancí se nedostávali. Výjimkou byly náznaky Starého a Adama Ondry. Starý se ocitl sám před Minarčíkem, ale měl míč na dlouhou nohu, a tak nestihl razantně zakončit. Ondra pak pronikal zboku do šestnáctky, ale jeho tečovanou ránu zastavila spojnice. V závěru domácí přitlačili. Pět minut před koncem pronikal do vápna domácí Orság, v souboji ale spadl tak okatě, že dostal žlutou kartu za simulování. Pak se blýskl průnikem ještě Kazár, byl faulován v pokutovém území, ale chtěl akci dokončit a nespadl. Možná i proto zůstala píšťalka němá. Soupeři si tak rozdělili po bodu.

"Myslím,žejsmesivzhledemk průběhu utkání určitě zasloužili vyhrát. Vytvořili jsme si mnohem více šancí, bohužel jsme je nedokázali využít. Škoda ještě té neproměněné penalty. Hosté se do moc šancí nedostali. A k posouzení některých dalších situací se nebudu raději vyjadřovat," řekl po utkání rozladěný domácí kouč Antonín Mura. "Nehráli jsme tady určitě moc dobrý fotbal. Jediné, s čím jsem vlastně spokojený, je ten bod, který jsme tu uhráli. Bohužel nám mnoho věcí z různých důvodů schází. Nebyli jsme si pořádně schopní přihrát balon. Přišlo tisíc lidí a my jsme je určitě nenadchli. Koho musím pochválit, je Radek Jaška v brance, ten nás držel celý zápas," uved trenér Krnova Ladislav Bártek.

(Ohlasy k fotbalovému derby mezi Bruntálem a Krnovem naleznete ve středečním Deníku.) SO BRUNTÁL – KRNOV 0:0 Bruntál: Minarčík – Jan Krajčovič, Češek, Došla, Mohyla – Patrik Havlíček (90. Zatloukal), Ostrák, Kazár, Tomáš Němec (66. Klembara) – Orság, Hendrych (71. Mišurec). Trenér: Antonín Mura. Krnov: Jaška – Šimčík, Mrukvia, Daříček, Mitura (82. Šimeček) – Ondra (90. Blaschke), Šustr, Bartoníček, Hrubý (46. Čanecký) – Marek Havlíček (75. Houdek), Starý (75. Tümmler). Trenér: Ladislav Bártek.