Ročník a číslo: 42
Strana: 20
Autor: hab

Fotbalisté Krnova sice vedli, ale pak museli dotahovat, bod zachránil v nastavení Adam Ondra

Krnov – Po prohře 5:0 v Bohumíně čekal na krnovské fotbalisty na jejich hřišti nováček krajského přeboru, celek Bílovce. Do základní sestavy se poprvé postavil mladík Martin Pučan. Domácí neustále tlačili na soupeřovu branku, do vápna létal jeden míč za druhým. Šustr dokonce nastřelil zpoza šestnáctky spojnici. Teprve po čtvrthodině se dostal ke slovu i Bílovec. Jaška vyboxoval slabě míč, ale nekrytý protihráč prázdnou branku přestřelil. V devatenácté minutě už bylo v Krnově veselo. Starý utekl po křídle, přihrál pod sebe na Pučana, ten prvním pokusem neuspěl, ale dorážku už nasměroval do sítě, 1:0. O chvíli později běžel nabíloveckého brankáře Mitura. Byl tísněn, a tak jeho střelu stihl vytlačit gólman. Po půlhodině běžel ze strany sám na brankáře Starý, byl sražen k zemi, ale protihráč dostal jen žlutou kartu. Pak se začal osmělovat i Bílovec a v osmatřicáté minutě bylo zle. Přišel dlouhý výkop, který propadl mezi beky Krnova, hostující Darda do něj jen píchl špičkou a míč skončil za vyběhnu tým Jaškou,1:1.

A hned ve třetí minutě druhé půle bylo domácím ještě hůř. Na hranici šestnáctky Krnova přišel nesmyslný faul a Matěj Moučka z trestného kopu trefil přesně. Míč se odrazil ještě o tyč a zapadl za Jašku, 1:2. Aby toho nebylo málo, soupeř v souboji zranil Bartoníčka. Sudí se na zákrok díval,aleani nezastavil hru. Až přišla sedmdesátá první minuta. Starý sklepl do šestnáctky na Čaneckého a ten bombou propálil brankáře, 2:2. Jenže o tři minuty později nechali Krnovští proniknout soupeře k sobě do vápna, Moučka vystřelil, domácí beci balon tečovali a Jaška byl bezmocný, 2:3. Střídající Šimeček místo centru poslal hosty do protiútoku, ale Jaška stoprocentní gólovku vyřešil. Hned poté mu pomohla i tyč. Když už to vypadlo bledě. navedl si míč na levou nohu Adam Ondra. Vypálil z hranice pokutového území a trefil přesně, míč se od šibenice odrazil do branky,3:3.

"Sice jsme uhráli bod, ale jako zisk to neberu. Jenže my chceme na fotbal přitáhnout lidi, aby viděli, že chceme hrát naplno. A do čtyřicáté minuty se nám to dařilo. Měli jsme plno šancí, měli jsme zápas pod kontrolou," začal hodnocení utkání kouč Ladislav Bártek a pokračoval: "Škoda že jsme nepřidali druhý gól, Starý tam měl šanci, ale překopl branku. A pak dostaneme gól po míčí, který letěl šedesát metrů. Řekli jsme si v kabině, že hlavně nebudeme stresovat. A tři minuty uběhly, nesmyslný trestný kop a už prohráváme. Pak jsme to vyrovnali, ale zase uděláme chybu a zase jim darujeme gól. Pak už to němel nikdo v moci. Už to bylo na hráčích, naštěstí se v poslední chvíli vyrovnalo. Nevím, jestli byli lidi spokojení," říkal nahněvaně krnovský trenér.

FK KRNOV – BÍLOVEC3:3(1:1) Branky: 19. Martin Pučan, 71. Čanecký, 91. Adam Ondra – 38. Darda, 48. a74. Matěj Moučka.
Krnov: Jaška – Pella (88. Pohludka), Čanecký, Šustr, Mrukvia – Daříček, Bartoníček (53. Havlíček), Adam Ondra, Mitura (76. Šimeček) – Martin Pučan,Starý. Trenér:Ladisla v Bártek.