Zdroj: Mostecký deník
Ročník a číslo: 280
Strana: 21
Autor: Jakub Hasil

Největším úspěchem mosteckých hráčů bylo na MČR ve Žďáru nad Sázavou stříbro a čtvrté místo. O cenný kov se postaral Jan Matuščín

Žďár nad Sázavou – Stříbrné a bramborové bylo pro mostecké billiardhockeyisty 37. mistrovství republiky, které proběhlo ve Žďáře nad Sázavou. Po celoroční kvalifikaci na turnajích Českého poháru obsadili mostečtí čtyři z pěti vypsaných kategorií, jejich zástupce chyběl pouze mezi juniory. Medailový zápis pak zaznamenali v kategorii mladších žáků díky Janu Matuščínovi. Ten sice prohrál hned na úvod s pozdějším vítězem Kalinou, v následujících zápasech už ale ztratil jediný bod a vybojoval stříbro. Starším žákům Radku Řeháčkovi a Matyáši Vaníčkovi se při jejich premiéře na závěrečném turnaji moc nedařilo, když obsadili sedmé a osmé místo.

V kategorii žen obsadila výborné čtvrté místo Pavla Mišíková. Pro Valentinu Grimmovou, loňskou mistryni mezi mladšími žáky, přechod do soutěže dospělých znamenal hlavně zisk cenných zkušeností. Z početného zastoupení v kategorii mužů si nejlépe vedl Ondřej Müller, který skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Do elitní desítky se probojoval ještě Petr Henych, obsadil deváté místo. V příštím týdnu absolvují svůj domácí šampionát také hráči a hráčky táhlového hokeje Chemoplast a air-hockeye. Ti se utkají v Brně. V příští sezóně naopak nebudou muset mostečtí stolní hokejisté na svá mistrovství daleko cestovat. Mistrovské souboje v billiard-hockeyi šprtci a v air-hockeyi v roce 2017 proběhnou v SVČ Most.

---

37. mistrovství ČR – biliard-hockey šprtec – Žďár nad Sázavou – výsledky MUŽI – 1. Jiří Nakládal (BHC Dragons Modřice), …, 4. Ondřej Müller, 9. Petr Henych (oba BHC StarColor Most), 12. Zdeněk Bednář (BHC Most), 16. Ondřej Frýba (BHC StarColor Most), 20. Ondřej Černý (BHC StarColor Most "B"), 22. Dalibor Frýba, 29. Patrik Purket (oba BHC StarColor Most), 31. Lukáš Fedič (Most) ŽENY – 1. Petra Zajíčková (BHK Orel Boskovice), …, 4. Pavla Mišíková (BHC StarColor Most "B"), 8. Valentina Grimmová (Real Draci 18. ZŠ Most) JUNIOŘI – 1. Jiří Dohnal (BHC TJ Sokol Bohumín) STARŠÍ ŽÁCI – 1. Jakub Procházka (Fluke Kohoutovice), …, 7. Radek Řeháček (BHC StarColor Most "B"), 8. Matyáš Vaníček (Real Draci 18. ZŠ Most MLADŠÍ ŽÁCI – 1. Tomáš Kalina (BHL Žďár nad Sázavou), 2. Jan Matuščín (BHC 4. ZŠ Most)