1.12.2016 - Studénka doma přestřílela Rožnov. Novojičínská rezerva padla vysoko u nováčka

Zdroj: Novojičínský deník
Ročník a číslo: 280
Strana: 17
Autor: dtb

Nový Jičín, Studénka – Pořádně rychlé tempo nabírá krajská hokejová liga, která se bude hrát celý prosinec, stejně jako druhá liga, systémem sobota – středa. Hokejisté Studénky doma o víkendu smetli poslední Rožnov pod Radhoštěm 8:2 a už včera hostili v dalším domácím utkání Krnov. Béčko Nového Jičína pak neuspělo na ledě českotěšínských Vlků, kde prohrálo vysoko 3:9, a ve včerejším kole čekalo na tým Kamila Gebauera ještě těžší sousto, když se představil na ledě druhého Bohumína. Hokejisté Studénky nemohli dlouho najít recept na velmi dobře chytajícího brankáře Rožnova pod Radhoštěm Lukáše Mizeru, jenž poprvé inkasoval až z hole Štěpjaka, který otevřel skóre v 19. minutě. Zkraje druhé části pak Valaši dokonce srovnali, když poprvé překonali Vašíčka, ale góly Vaculy s Tomáškem, jež se shodně trefili ve 27. minutě, nasměrovaly Studénecké vstříc tříbodovému zisku. Po čtyřiceti minutách vedli domácí již 5:2 a nakonec se mohli radovat z vítězství 8:2. O drtivé převaze Studénky svědčí málo vídaný poměr střel, který byl 62:16. "Hostující gólman chytal velmi dobře. Povedlo se nám ho překonat až těsně před koncem první třetiny. Po vstřelení branky jsme se uklidnili a začali hrát to, co na soupeře platilo. Ve druhé i třetí třetině jsme si vytvořili spoustu gólových příležitostí a bylo otázkou času, kdy se nám povede přetavit šance na góly. Herně to od nás moc pohledné utkání sice nebylo, ale ono je to se slabším soupeřem vždy takové. Hráli jsme do absolutně přehuštěné obrany. Rožnov moc hrát nechtěl, při absencí několik hráčů to přijeli jen odbránit," okomentoval výhru pro klubový web trenér HC Studénka Miroslav Pokorný.

HC Studénka – HC Rožnov p. R. 8:2 (1:0, 4:2, 3:0) Branky: 19. Štepjak (Vacula), 27. Vacula (Štepjak), 27. Tomášek (Pelikán), 33. Novák (Sochorek, Sluštík), 40. Orszulík (Lyčka), 48. Orszulík (Štubna), 54. Cán (Janecka, Sluštík), 55. Štepjak (Kameníček) – 25. Cvečka (Švajda), 31. Vaculín. Rozhodcí: Caja – Wanke, Kudlička. Vyloucení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 170. HC Wolves Ceský Tešín – HK Nový Jicín B 9:3 (3:0, 4:1, 2:2) Branky: 1. Foltýn (Ovcarí, Putniorz), 10. Altera (Toman), 16. Chomic (Tomiga, Altera), 22. Chomic (Michejda), 27. Tluszczik (Foltýn, Ovcarí), 28. Putniorcz (Zimmer), 31. Foltýn, 49. Zachara (Patrman, Chána), 53. Foltýn (Malyjurek, Putniorz) – 27. Merenda (Hermann, Rajmon), 43. Hermann (Jurícek), 53. Ohera (Hradil). Zbylé výsledky 14. kola:

Horní Benešov – Krnov 5:1, Bohumín – Orlová 2:3. Program 16. kola: Pátek 2. prosince, 18.00 Bohumín – Rožnov p. R. Sobota 3. prosince, 17.00 Orlová – Nový Jicín B, Horní Benešov – Studénka, Ceský Tešín – Krnov.

Krajská liga 1. Orlová 14 11 2 1 0 88:33 38 2. Bohumín 13 9 0 2 2 72:45 29 3. H. Benešov 13 8 1 1 3 62:49 27 4. Studénka 13 7 1 1 4 76:49 24 5. Krnov 13 7 0 0 6 53:50 21 6. C. Tešín 14 3 0 0 11 57:81 9 7. N. Jicín B 14 2 1 1 10 40:88 9 8. Rožnov 14 1 1 0 12 37:90 5