7.12.2016 - Žďár hostil mistrovství republiky ve šprtci

Ročník a číslo: 285
Strana: 13
Autor: Tomáš Vítámvás

O tituly se utkalo více než šest desítek hráčů billiard hokeje

Poslední listopadový víkend hostilo město Žďár nad Sázavou závěrečný turnaj jednotlivců v billiard hokeji – šprtci. Všichni nominovaní hráči v kategoriích žáci, mladší žáci, junioři, ženy a muži museli během roku absolvovat náročnou kvalifikaci, aby se Mistrovství České republiky vůbec mohli zúčastnit. O víkendu 25. až 27. listopadu přicestovalo do Žďáru nad Sázavou na 37. mistrovství ČR 62 soutěžících, aby v pěti kategoriích soutěžili o mistrovské tituly.

Mistrovství bylo zahájeno hymnou, kterou zazpíval místní pěvecký sbor Žďáráček. Slavnostního zahájení se zúčastnil ředitel ZŠ Švermova pan Jaroslav Ptáček a zástupce města a Kraje Vysočina pan Vladimír Novotný. Během turnaje se účastníkům představila také taneční skupina SMYK pod vedením paní Mokříšové. Ve všech kategoriích probíhaly také letos velmi vyrovnané boje. Vždyť se zde také sešli nejlepší hráči uplynulé sezony. V mladších žácích reprezentoval Žďár nad Sázavou Tomáš Kalina. Ten zvítězil v základní části Českého poháru a na Mistrovství ČR potvrdil svoji roli favorita vítězstvím ve své kategorii.

V kategorii starších žáků měl Žďár také své želízko, vítěze Českého poháru Jaroslava Vocáska. Ten však skončil pátý. Mistrem ČR se stal Jakub Procházka z týmu Fluke Kohoutovice. V kategorii juniorů bojoval o medaile třetí držitel Českého poháru pro rok 2016 z řad místních hráčů, Martin Bednář. Bednářův již pátý pokus o zisk titulu byl však také v tomto roce překažen, Bednář se umístil pátý. Mistrem ČR se stal Jiří Dohnal z Bohumína. V kategorii žen měl Žďár nad Sázavou v tomto roce pouze jedinou zástupkyni – Petru Zajíčkovou, která však v uplynulé sezoně hájila barvy Boskovic. A právě Zajíčková sehrála nejdůležitější souboje s vítězkou Českého poháru Veronikou Grabinskou z Ostravy a její sestrou Michaelou. Titul však získala odchovankyně žďárského stolního hokeje Zajíčková.

V kategorii mužů měl letos Žďár nad Sázavou velice kvalitní zastoupení v podobě Vojtěcha Ludvíka. Ten prošel prvními pěti kvalifikačními koly a ze třetího místa postoupil do play-off. Zde však v prodloužení čtvrtfinálového utkání podlehl pozdějšímu vicemistrovi Jakubu Davidovi z Boskovic a umístil se na pátém místě. Mistrem České republiky se stal Jiří Nakládal (Dragons Modřice).

Výsledky 37. Mistrovství České republiky ve Žďáře nad Sázavou:

Muži: 1. Jiří Nakládal (Dragons Modřice), 2. Jakub David (Orel Boskovice), 3. Martin Kučera (SHL SDS EXMOST Brno) Ženy: 1. Petra Zajíčková (Orel Boskovice), 2. Grabinská Michaela, 3. Grabinská Veronika (obě Šprtmejkři Ostrava) Junioři: 1. Jiří Dohnal (TJ Sokol Bohumín), 2. Josef Studenič (BHC Dobrá), 3. Simon Kaňa (Gunners Břeclav) Starší žáci: 1. Jakub Procházka (Fluke Kohoutovice), 2. Matěj Krmíček (Gunners Břeclav), 3. Patrik Tirpák (Fluke Kohoutovice) Mladší žáci: 1. Tomáš Kalina (BHL Žďár nad Sázavou), 2. Jan Matuščín (BHC 4. ZŠ Most), 3. Tomáš Otáhal (ZŠ Benešova Modřice)

Vítězové Českého poháru 2016:

Muži: Lukáš Mařík (Sokol Stochov) Ženy: Veronika Grabinská (Šprtmejkři Ostrava) Junioři: Martin Bednář Starší žáci: Jaroslav Vocásek Mladší žáci: Tomáš Kalina (všichni BHL Žďár nad Sázavou) Více informací naleznete na internetových stránkách www.uhshbrno.cz, http://mcr.billiardhockey.cz/ nebo http://vysocina.billiardhockey.