16.12.2016 - Tratě se měnily, vítězové nikoli

Zdroj: Svitavský deník
Ročník a číslo: 293
Strana: 17
Autor: rh

Polička, Svitavy – Víkend naplněný cyklokrosem byl ten uplynulý na Svitavsku, neboť se na jeho území konaly dva závody českého poháru v kategoriích Masters. Konkurence se sjela jak do Poličky, tak do Svitav početná, zarážející však byla velice slabá účast cyklistů z našeho okresu, kteří příliš nevyužili příležitost poměřit svoje síly se silnými závodníky z celé České republiky.

První podnik připravili organizátoři v Poličce na trati v lesoparku Liboháj, o den později se drtivá většina startujících představila v plochodrážním areálu ve svitavské Cihelně. Ať se jelo kdekoli, tak se v jednotlivých kategoriích prosadili předpokládání favorité. Oba závody s převahou vyhráli a maximum bodů do pohárové klasifikace si připsali Jiří Chyba, Vlastimil Mlynář, Ivo Kovařík, Lucie Gruchalová a také Jitka Hodáňová, která reprezentuje klub SK Prima Polička a dojela dvakrát bezpečně na prvním místě.

Vítězové z Poličky: M30:

Jiří Chyba (Nutrend Specialized). M40: Vlastimil Mlynář (ACS Drak Vrbno), 5. Dušan Orálek (SCS Mirva Svitavy). M50: Ivo Kovařík (SK Jiří Team Ostrava). M60: Andrzej Misina (ACK Stará Ves pod Ondřejnicí). Muži Elite: Bronislav Mayer (SK Prima Polička). Ženy A: Lucie Gruchalová (CK Šafrata Bohumín). Ženy B: Jitka Hodáňová (SK Prima Polička).

Vítězové ze Svitav: M30:

Jiří Chyba (Nutrend Specialized). M40: Vlastimil Mlynář (ACS Drak Vrbno), 8. Dušan Orálek (SCS Mirva Svitavy). M50: Ivo Kovařík (SK Jiří Team Ostrava). M60: Lubomír Brusch (Sweep Chomutov). Muži Elite: Lubomír Petruš (Ethic Sport). Ženy A: Lucie Gruchalová (CK Šafrata Bohumín). Ženy B: Jitka Hodáňová (SK Prima Polička). Ženy Elite: Kateřina Mudříková (SK Petřvald).