Zdroj: Region Krnovské noviny
Ročník a číslo: 1
Strana: 20
Autor: st

Hokejisté Horního Benešova byli dvě třetiny horší, pak se zvedli a vyrovnali, závěr pokazil sudí

Horní Benešov – Ve čtvrtek přivítali hokejisté Horního Benešova na svém ledě v dohrávaném utkání krajské ligy tým Studénky. Šlo opřímýsouboj o třetí příčku v tabulce. A na konci měl pro domácí hořkou příchuť. Utkání začalo převahou hostů, kteří přijeli do Horního Benešova velmi dobře připraveni. Studénka si vypracovala hned několik příležitostí ke skórování a jen díky výborným zákrokům Martina Pospíšila v brance domácího celku přetrvával bezbrankový stav. V polovině první třetiny se hra vyrovnala a do šancí se začínali dostávat i Hornobenešovští. Přesto nebezpečnější byli dále hostéavpolovině 17. minuty se ujali vedení, které vydrželo až do první přestávky.

Vstup do druhé části měli opět lepší hostující hráči, kteří necelé dvě minuty po začátku třetiny vstřelili po vydařené akci druhou branku. Domácí hokejisté se nemohli proti výborně bruslícím hostům prosadit a jen sporadicky ohrožovali branku Studénky. Zaměstnaný tak byl převážně Pospíšil v bráně Horního Benešova, který ale podával výborný výkon a držel naděje svého týmu i před závěrečnou třetinou. To, co nikdo nečekal, se ve třetí třetině stalo skutečností. Domácí trenér zamíchal sestavou a to přineslo své ovoce. Hornobenešovští hráči přidali na bojovnosti, pohybu a bruslení. Před brankou hostů se rázem vytvářely šance. Na konci čtvrté minuty snížil Zigmund po krásné přihrávce Kovalovského a nastal opravdový obrat v utkání. Hosté znejistěli a přestala se jim dařit kombinace, kterou předváděli v prvních dvou třetinách. Domácí povzbuzováni diváky se stále více tlačili před branku soupeře a sahali po vyrovnání. V osmapadesáté minutě byl vyloučen hráč hostů, domácí si vzali oddechový čas a po něm nastoupili do pole se šesti hráči bez brankáře. Tento tah se vyplatil a už po čtrnácti vteřinách bylo zásluhou Alexandra Lhotského vyrovnáno. Utkání jasně spělo k prodloužení nebo nájezdům.

Oba soupeři hráli velmi opatrně a nechtěli udělat chybu. Pak ale přišel nesmyslný zkrat hlavního rozhodčího. Tři čtvrtě minuty před koncem vyloučil nesmyslně domácího obránce Alexandra Lhotského za údajné bránění ve hře. Domácí utkání dotáhli do prodloužení, které ale museli zahájit pouze ve třech proti čtyřem hráčům soupeře. Po čtyřiceti vteřinách hosté i díky další chybě rozhodčího vstřelili vítěznou branku od modré čáry po jasném ataku hostujícího útočníka v brankovišti domácích. Ten navíc narazil do domácího brankáře Pospíšila a neumožnil mu proti střele soupeře zasáhnout. Hornobenešovští tak museli spolknout krutou těsnou porážku 2:3 a do tabulky soutěže si připsali jen bod.

"Hosté byli po většinu utkání lepšímtýmema nikdo by po dvou třetinách nevěřil, že se průběh utkání může změnit. Ve třetí části se to ale otočilo. Rozhodnutí rozhodčích v závěru utkání a značný zásah do konečného průběhu vyvolal emoce u všech našich hráčů a příznivců. Bezpečný odchod rozhodčích do šaten visel opravdu na vlásku, nakonec se ale podařil," říkal po utkání rozladěný šéf hornobenešovských hokejistů Jaroslav Strmiskaa pokračoval: "Nedivme se hráčům, když jediní a zaplacení aktéři těm amatérům pokazí celý den. Jinak jsme viděli dramatické utkání do samotného závěru, jehož výsledek ovlivnil hlavní rozhodčí Čaja. Negativem utkání bylo pro nás také zranění ramene Honzy Hlisty po nezaviněném nárazu na mantinel, které si vyžádá minimálně měsíční pauzu," dodal.

TJ HORNÍ BENEŠOV – HC STUDÉNKA 2:3 PP (0:1, 0:1, 2:0 – 0:1)
Branky a asistence: 44. Zigmund (Kovalovský), 58. Alexandr Lhotský (Trubka) – 17. Tomášek (Pelikán), 22. Pokorný (Novák), 61. Novák
Horní Benešov: Pospíšil – Alexandr Lhotský, Čermák, Trubka, Pělucha (41. Podzimný), Vajda – Koschatzký Fraš, Tomáš Lhotský – Vrábel, Hejhal, Fibrich – Zigmund, Hlista (21. Pražák), Kovalovský. Trenér: Marek Harazim.