Zdroj: Region Týdeník okresu Nový Jičín
Ročník a číslo: 2
Strana: 17
Autor: Dalibor Tobola

Studénka naložila Rožnovu a blízko výhře bylo i novojičínské béčko, které však doma ztratilo vedení 2:0

Studénka, Nový Jičín – Na ledě posledního celku krajské ligy nezaváhali a v divokém utkání, ve kterém nechyběly dva pěstní souboje, zvítězili jednoznačně 11:2. Studénečtí hokejisté, kteří nyní hrají v sobotu v Krnově, tak vstoupili do nového roku vítězně a dotahují se na druhý Bohumín. Studénka načala své gólové představení již v prvním dějství a skóre otevřel Sluštík, jenž musel tentokráte zaskakovat v obraně a v zápase si připsal celkem tři body stejně jako Vacula. Mezi 9. a 15. minutou se hosté trefili čtyřikrát a do šaten tak odcházeli s vedením 5:1. "Měli jsme trošku obavy z toho, co nás tam čeká, protože bylo mínus devatenáct stupňů. Asi i v podvědomí hráčů bylo, že když se nebudou na ledě hýbat, tak zmrznou a bylo to na pohybu znát. Rozhodli jsme už v první třetině, která byla z naší strany hodně dobrá. Znovu jsme nebyli kompletní, ale zvládli jsme to velmi dobře," vyjádřil se trenér Studénky Miroslav Pokorný, jehož tým vyhnal v polovině utkání z domácí branky Mizeru, kterého nahradil Hnilica. Druhého brankáře Valachů pak hosté překonali ve druhé části už jen jednou, díky teči Jaška. Chvíli předtím stihli pěstní výměnu názorů Kroupa s Čáněm, za což si mohli čtyři minuty posedět na trestné lavici.

Třetí třetina, která začínala za stavu 9:1 pro Studénku, už se tak pouze dohrávala. Pozorně chytající brankář Vašíček, jenž měl dvě třetiny co dělat, aby neumrzl, si ve třetí části přece jenom zachytal o něco více a lapil i trestné střílení soupeře. K vidění pak byla i další bitka, ve které si hodně aktivně počínal Vacula. Desátý zásah měl na svědomí kapitán Studénky Marek Tomášek a vše pak v závěru zakončil Sochorek. "Zkusili jsme si i některé věci, ale u konce jsme měli trošku obavy, protože některé zákroky byly blízko ke zranění. Tvrdou férovou hru beru, ale zákeřné zákroky k hokeji nepatří," dodal Pokorný.

Nový Jičín B prohrál počtvrté v řadě

Mladíci z novojičínské rezervy měli v neděli odpoledne nakročeno ke třetímu tříbodovému vítězství v sezoně, ale nadějné vedení 2:0 nakonec proti Českému Těšínu neudrželi a Vlkům podlehli 2:4. "První třetina byla opatrná, ale druhá už byla z naší strany výborná. Dostali jsme se do tlaku, měli jsme obrovské šance, ale dali jsme jen dva góly. Místo vedení 4:1 jsme vedli jen o gól. Ve třetí třetině jsme dostali nešťastný vyrovnávací gól, který asi kluky položil, a v závěru zápasu soupeř rozhodl. Máme mladý tým a je to hodně o hlavě, protože jsme pak udělali zbytečné chyby a zápas jsme ztratili. Ale i takové zápasy klukům pomůžou," sdělil kouč novojičínského B­týmu Kamil Gebauer. Mladíci Nového Jičína v pátek vyzvou druhý Bohumín s kapitánem Markem Ivanem či bývalým hráčem novojičínského áčka Davidem Mikšanem.

HC ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – HC STUDÉNKA 2:11 (1:5, 0:4, 1:2) Branky: 9. Švajda (Prycl), 57. Holý – 3. Sluštík (Pokorný), 9. Štěpjak (Mičulka, Vacula), 10. Sluštík (Čáň, Šťubňa), 12. Pokorný (Orszulík), 15. Štěpjak (Mičulka, Vacula), 25. Novák (Čáň, Pokorný), 29. Ertel (Pelikán), 31. Vacula (Sluštík), 40. Jašek (Mičulka), 46. Tomášek (Jašek), 60. Sochorek (Tomášek). Rozhodčí: Smilek – Poláček, Štěpánek. Vyloučení: 8:10, navíc Vacula (S) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 80. Studénka: Vašíček – Pelikán, Jašek, Novák, Sluštík, Veselský, Jedlička – Sochorek, Tomášek, Ertel – Čáň, Štubňa, Pokorný – Mičulka, Štěpjak, Vacula – Orszulik. Trenér: M. Pokorný st.

HK NOVÝ JIČÍN B – HC WOLVES ČESKÝ TĚŠÍN 2:4 (0:0, 2:1, 0:3) Branky: 28. Juříček (Bartoň, Hermann), 30. Kysučan (Bartoň, Daron) – 37. Foltýn (Niedoba, Šmíd), 48. Chomič (Malyjurek, Smuž), 57. Smuž (Kurzok, Chomič), 58. Malíř (Altera). Rozhodčí: T. Janda – Štěpán, Rapák. Nový Jičín B: Kohn – Bartoň, Kysučan, Hradil, Hudec, Valchař, Teichmann – Palacký, Mihal, Daron – Hermann, Juříček, Fajmon – Merenda, Ondráček, Škubala. Trenér: K. Gebauer. Zbylé výsledky 21. kola: Krnov – H. Benešov 2:5, Bohumín – Orlová 3:5. Dohrávka 3. kola: Bohumín – Krnov 4:3. Z programu 22. kola: Pátek 13. ledna, 18.30 N. Jičín B – Bohumín. Sobota 14. ledna, 17.00 Krnov – Studénka.

HC Studénka podpoří Davida Rosůlka Hokejisté Studénky se rozhodli zapojit do charitativní akce pro Davídka, syna hokejového útočníka HC Orlová Lumíra Rosůlka, který má doma šestiletá dvojčátka Dominika a Davida. Davídek trpí mozkovou obrnou a jeho rodiče dělají vše, aby jednoho dne mohl zažít tak samozřejmou věc, jakou je udělat alespoň pár kroků. Léčba takto závažného onemocnění je však dlouhodobou a také velice nákladnou záležitostí. Vedení HC Studénka společně s kádrem mužů tak alespoň skromně pomůže a Davídkovi věnuje finanční dar, který bude předán při mistrovském utkání HC Orlová –HCStudénka, jenž je na programu v sobotu 21. ledna od 17 hodin. Davídkovimůže pomoct kdokoli více informací získáte na www.davidrosulek.cz.