Ročník a číslo: 3
Strana: 19
Autor: Dalibor Tobola

Studénečtí hokejisté padli na krnovském ledě v prodloužení. Bohumín nezaváhal s rezervou Nového Jičína

Studénka, Nový Jičín – Do Krnova, kde zahájili poslední čtvrtinu základní části, jeli se čtyřmi výhrami v řadě, ale tu pátou již nepřidali. Hokejisté Studénky totiž prohráli 3:4 po prodloužení a na třetím místě si drží náskok tří bodů před čtvrtým Horním Benešovem, který přivítají před svými příznivci již zítra od 17.30 hodin. Zítřejší soupeř Studénky je v poslední době ve výtečné formě, což dokumentoval ve víkendovém kole, když zvítězil v Orlové, které uštědřil v letošní sezoně vůbec první porážku v základní hrací době.
Pokorného soubor vedl v Krnově po prvních dvaceti minutách díky zásahu Mičulky 1:0 a s náskokem jedné branky šla Studénka také do závěrečné části, když po krnovském vyrovnání přidal druhý zásah hostů Sochorek. Domácí pak dvěma góly otočili zápas na svou stranu a byli to tak rázem Studénečtí, kteří museli dohánět jednogólové manko. To smazal v 56. minutě obránce Novák, jenž poslal zápas do prodloužení, ve kterém rozhodl 56 vteřin před jeho vypršením o krnovské dvoubodové výhře Weiss. Bod navíc ale mohla slavit Studénka, když při hře 3 na 3 trefil břevno Tomášek a chvíli před úderem Krnova neproměnil samostatný únik Štubňa. "Lehkovážným přístupem jsme se připravili o dva body. Dali jsme celkem tři břevna a neproměnili jsme několik šancí. Zvláště ve druhé třetině. Místo toho jsme museli ještě dotahovat," zlobil se trenér Studénky Miroslav Pokorný, jenž byl spokojen s výkonem brankáře Horyla a který v sestavě přivítal navrátilce po dlouhodobém zranění, Martinčíka.

Zkušený Bohumín ukázal sílu

Svou jedenáctibodovou sbírku nerozšířili hokejisté novojičínské rezervy, kteří doma přivítali druhý Bohumín, který dorazil i se zkušenými borci jako Ivan, Mikšan či Javín. Hosté udali směr zápasu už v první třetině, po které vedli 3:0, a nakonec si odváželi tři body po vítězství 10:3. "Máme hodně nemocných kluků, takže jsme nebyli kompletní a příležitost dostalo hodně mladých. V první třetině jsme nebyli v tempu, ale poté už to bylo o něco lepší. Pozitivum zápasu je hra první lajny, která odehrála proti zkušenému Bohumínu velmi dobrý zápas. Nabádal jsem kluky, aby nic nevzdali, protože za měsíc nás čeká play­off a já věřím, že když budeme v plné sestavě, dokážeme porazit každého. O tom jsem přesvědčený," má jasno kouč novojičínského béčka Kamil Gebauer, jehož tým ve čtvrtek hostí vedoucí Orlovou a v sobotu pak cestuje do Rožnova pod Radhoštěm, kde bude hájit 7. místo.

HK KRNOV – HC STUDÉNKA 4:3 PP (0:1, 1:1, 2:1 – 1:0) Branky: 21. P. Michálek (Kostovský), 45. P. Michálek (Kysučan), 51. Otipka (Holeš), 65. Weiss (Vlašánek) – 6. Mičulka (Vacula, Štěpják), 25. Sochorek (Tomášek), 56. Novák (Sluštík). Rozhodčí: T. Krenželok – Opravil, Malík. Vyloučení: 7:8, navíc T. Michálek (K) 5 minut + do konce utkání. Bez využití. Diváci: 327. Studénka: Horyl – Pelikán, Bolek, Novák, Janečka, Lyčka, Jedlička, Veselský, Jašek – Štubňa, Tomášek, Sochorek – Sluštík, Pokorný, Čáň – Mičulka, Vacula, Štěpják – Orszulík, Ertel, Martinčík. Trenér: M. Pokorný st.

HK NOVÝ JIČÍN B – HC BOSPOR BOHUMÍN 3:10 (0:3, 1:4, 2:3) Branky NJ: 21. Palacký (Rosypka), 58. Rosypka (Hermann), 59. Rosypka (Kysučan, Hradil).
Nový Jičín B: Horák (31. Majoroš) – Valchař, Kysučan, Teichmann, Hudec – Rosypka, Mihal, Palacký – Merenda, Hermann, Fajmon – Kožený, Hradil, Škubala. Trenér: K. Gebauer. Zbylé výsledky 22. kola: Orlová – H. Benešov 3:4, Rožnov – Č. Těšín 3:5. Z programu 23. kola: Středa 18. ledna, 17.30 Studénka – Horní Benešov. Čtvrtek 19. ledna, 18.30 Nový Jičín B – Orlová. Z programu 24. kola: Sobota 21. ledna, 17.00 Orlová – Studénka, Rožnov p. R. – Nový Jičín B.