22.3.2017 - Vendryňský gólman Pecha svou bránu zcela uzavřel

Zdroj: Novojičínský deník
Ročník a číslo: 69
Strana: 15
Autor: hek

Vendryně – Jsou zápasy, kdy fanoušek odchází ze stadionu, a nechápe, jak výsledek utkání mohl být 0:0. Podobně se museli cítit i fotbaloví příznivci v Bohumíně, když skončil duel 17. kola krajského přeboru. Obě mužstva nabídla přihlížejícím festival zahozených šancí, po kterém nikdo nerozuměl bezbrankovému vyvrcholení. "Asi bych nedal gól ani za dva dny," hřímal útočník David Jatagandzidis, který byl u většiny situací před brankou Vendryně.

Hrdinou utkání se stal Vladimír Pecha. Mladý brankář hostů v prvním poločase vychytal samostatně unikajícího Sittka, jemuž později na čáře skvěle lapil i hlavičku. Chvíli před přestávkou si na něm vylámal zuby i Vaclík. Skórovat však mohli i hosté. Dvakrát se v nadějné příležitosti objevil i bývalý hráč ostravského Baníku Filip Racko, ale nemířil přesně. Přímý kop Martinčíka pak vytáhl brankář Švrčina. Po obrátce mohl Pechovo prokletí prolomit opět Jatagnadzidis, ale hlavou nejprve mířil mimo, a vzápětí jeho otočku vyboxoval právě vendryňský gólman, který se pak jen díval, jak Košťálova dorážka mizí vysoko nad brankou.

Vladimír Pecha také potvrdil, že se mu po jeho odchodu z Bohumína proti tomuto soupeři daří a ve Fotbalovém areálu Pavla Srnička opět neprohrál. "Pro mě je vždy zápas s Bohumínem svátek, kdy chci dokázat, že udělali chybu, když mě pustili. Bylo to ale o prvním gólu. U některých zákroků jsem měl štěstí, které brankář musí mít. Kdyby třeba Sittek nenastřelil tyčku, tak by to byl asi jiný zápas," přiznal Pecha.

FK BO SPORT BOHUMÍN – TJ VENDRYNĚ 0:0
Rozhodčí: Čecháček – Lukašík, Viščor. ŽK: Sittek, Nowinski, Socha, Baculák, Opic – Przyczko, Pecha. Diváci: 200.
Vendryně: Pecha – Kalfas, Rusek, Buzek, Martinčík – Dawid (72. Hulboj), Martynek, Przyczko, Jiří Pilch (80. Byrtus) – Racko (72. Jakub Pilch), Králíček (90. Guznar). Trenér: Jaroslav Chlebek.