28.3.2017 - Bruntálští vedli, ale Bohumín skóre otočil

Zdroj: Bruntálský a Krnovský deník
Ročník a číslo: 74
Strana: 18
Autor: st

Fotbalisté Bruntálu s kandidátem na postup nedali kůži lacino, šli do vedení, ale favorit dvěma góly otočil, vyrovnávací gól neplatil kvůli ofsajdu. Bruntál – Bruntálští se poprvé na jaře představili doma a soupeřem byl jeden z aspirantů na postup, celek Bohumína.

Bruntálská umělá tráva byla svědkem svižného fotbalu. Hned v úvodu se oba soupeři dostali do dobrých příležitostí, ale ani domácí Orság, ani bohumínský Kalous neuspěli. Pak šancí ubylo a fotbal přinášel spíše ostré osobní souboje. Opticky měli navrch hosté. Velkou šanci měl hostující Vaclík, ale z pěti metrů minul. Minutu před poločasem pronikl do vápna Bohumína Němec, obránce Baculák ho poslal k zemi a byla z toho penalta. Tu Šustr proměnil a poslal Bruntál do vedení.

Hosté po přestávce přidali v pohybu i důrazu. Bruntál vzdoroval až do pětapadesáté minuty. Po standardce se odražený míč dostal před Sittka a ten jej zblízka napálil do sítě. Bruntál chtěl okamžitě vedení zpět, jenže Orságova střela mířila mimo. Ani Ostrák se z trestného kopu netrefil přesně. A tak přišla osmašedesátá minuta a vítězný gól hostí. Opic prošel až před šestnáctku Bruntálu a nechytatelnou ranou vyhnal pavouky z šibenice.

Deset minut před koncem mohlo přijít vyrovnání, ale gól v síti Bohumína neplatil, pomezní odmával sporný ofsajd. "Před utkáním jsme ještě museli řešit sestavu pro neúčast Češka a možná nám to trochu uškodilo. Myslím si, že utkání nebylo špatné a slušela by mu remíza. I přes porážku musím náš tým pochválit. Kluci bojovali a nebylo znát, že hrají proti hráčům s ligovými zkušenostmi. Své udělal určitě také neuznaný gól, který byl podle všeho asi regulérní," řekl po utkání trenér Bruntálu Antonín Mura a dodal: "Bylo nám jasné, že proti mužstvu složenému ze samých zkušených hráčů, jaké Bohumín má a které je na druhém místě, to bude těžké. Přes těsnou porážku ale myslím, že diváci viděli výborný fotbal."

SO BRUNTÁL – BOHUMÍN 1:2 (1:0) Branky: 44. Šustr (penalta) – 55. Sittek, 68. Opic Bruntál: Minarcík – Jan Krajcovic (86. Hendrych), Dohnálek, Žatka, Lukáš Kundrátek – Šustr, Tomáš Nemec, Patrik Kundrátek, Zatloukal (67. Blažek), Ostrák – Zdenek Or- ság. Trenér: Antonín Mura.