Zdroj: Frýdecko-místecký a Třinecký deník
Ročník a číslo: 98
Strana: 15
Autor: moš

Dobratice – Aprílové počasí se sněhovou nadílkou nebylo o uplynulém víkendu fotbalovým zápasům příliš nakloněno. Přesto se v Dobraticích, kde zavítal aktuální vedoucí tým soutěže, odehrál hodně zajímavý duel. Domácí fotbalisté do zápasu vletěli jako uragán a už ve 2. minutě Šigut pořádně vystrašil ranou z hranice velkého vápna brankáře Hlubiny. O tři minuty později chybělo Mariánu Causidisovi jen pár centimetrů, aby trefil míč přesně hlavou. To soupeř z podobné situace udeřil. Načechraný míč na hranici penalty trefil Krčmařík hlavou tak, že brankář Galusik marně plachtil vzduchem – 0:1. O něco hůře mohlo být s domácím celkem ve 20. minutě, kdy Procházkovu střelu do prázdné branky stačil obětavým skluzem odkopnout do bezpečí Skotnica.

Dobratice se dočkaly vyrovnání ve 22. minutě. Po zmatcích v obraně a několika dorážkách se ujala až střela Zábelky – 1:1. Tento vyrovnaný stav ovšem do poločasu nevydržel. V samém závěru první půle posoudil rozhodčí Pavlásek střet Šiguta s hostujícím zadákem jako nedovolený a pískala se penalta. Tu pak bezpečně proměnil Hlaváč – 2:1. Také úvod druhého dějství patřil domácímu výběru. Šiguta od navýšení skóre zastavil až praporek nad hlavou asistenta rozhodčího. Poté se dvakrát dostali domácí do přečíslení, ale chybělo tomu lepší vyhodnocení finálních přihrávek. Po hodině hry se divákům prezentoval krásnou střelou z dvaceti metrů Hlaváč a nečekaně tak navýšil skóre již na 3:1.

Výborný výkon Korabíkových svěřenců završil dalším gólem v utkání Zábelka, který využil liknavosti v obranných řadách hostů a poslal míč za překvapeného brankáře. To už byla pro lídra soutěže pořádná sprcha. Dobratičtí si tři body zasloužili, předvedli výborný a obětavý výkon. "Kluci podali snad nejlepší výkon, jaký jsem od nich v průběhu jara viděl. Výhra je pro nás hodně důležitá. I proto, že jsme ji dosáhli s výborným soupeřem," dodal po zápase spokojený lodivod domácího celku Marián Korabík.

DOBRATICE – HLUBINA 4:1 (2:1)
Branky: 23. a 62. Zábelka, 45. a 59. Hlaváč – 8. Krčmařík. Rozhodčí: Pavlásek – Malchárek, Kotala. ŽK: Galusik, Zábelka, Šigut, Uherek – Schmutz, Krčmařík, Sasko, Hyrník. Diváci: 125.
Dobratice: Galusík – Somr, Škapa, Lýsek, Skotnica – Svobodník, Šigut (90. Bezecný), Marián Causidis, Hlaváč (85.
Uherek), Marek Causidis (89.
Bortlíček) – Zábelka (80. Březina). Trenér: Marián Korabík.

---

Sběrná místa pro Karvinsko Na těchto místech najdete sběrné boxy, do kterých vhoďte nejpozději v pátek do 12 hodin vyplněné kupony FORTUNA TIP LIGY. Karvinský a havířovský deník – redakce Mlýnská 788, Karviná-Fryštát, Restaurace U Havířa Karviná-Ráj, Restaurace Penalta Karviná-Nové Město, Kaufland Karviná Karviná-Hranice, Fotocentrum BURA v OD Elán Havířov-Město, Tesco Havířov Havířov-Město, Kaufland Havířov Havířov-Podlesí, Bar Vesmír Orlová-Lutyně, Restaurace Na Kuželně Bohumín-Nový Bohumín, Prodejna cyklo Petřvald, Sport bar Rychvald, Restaurace U Bartečka Dětmarovice, Lutyňská pekárna Dolní Lutyně, Fortuna Ciolkovského, Karviná. Sběrná místa pro Novojičínsko Na těchto místech najdete sběrné boxy, do kterých vhoďte nejpozději v pátek do 12 hodin vyplněné kupony FORTUNA TIP LIGY. Novojičínský deník – redakce, Dolní brána 10, Nový Jičín, pivnice hotelu Tatra – "Žaba"Záhumení 1161, Kopřivnice, Sportbar Nám. Republiky 697, Studénka, Restaurace Havrlant, Horní 28, Frenštát pod Radhoštěm, Restaurace Haus, Ostravská 363, Bílovec, Dělnický dům Dělnická 23, Odry, Hospoda U Fojtíků, Palackého 294, Fulnek, Fortuna, K nemocnici 1, Nový Jičín. Sběrná místa pro Frýdecko-Místecko Na těchto místech najdete sběrné boxy, do kterých vhoďte nejpozději ve čtvrtek (do konce zavírací doby) vyplněné kupony FORTUNA TIP LIGY. Frýdecko-místecký a třinecký deník – redakce, 8. pěšího pluku 2380, FM, Restaurace U Gustlíčka, Slezská, FM, Pivní bar Tágo, (u KD Válcoven plechu, FM), Iinformační centrum, Lidická 541, Třinec (budova Knihovny), Sportbar "69", Bělá 1058, Jablunkov, Restaurace U Hřiště, Čeladná, Sportbar, Frýdlant nad Ostravicí, Potraviny Romanidis, Dobrá, Občerstvení Za Školou, Nošovice (u hřiště), Restaurace Na Hřišti, Kunčičky u Bašky 320, Potraviny U Žídků, Vojkovice, Večerka Godulánka, Smilovice, Restaurace Na Hřišti, Kozlovice, Restaurace Lašská Jizba, Sedliště, Fortuna, Nádražní 2052, Frýdek-Místek.