Zdroj: Olomoucký deník
Ročník a číslo: 182
Strana: 15
Autor: něm

Hranice – Poněkud nervózní vstup do letošního ročníku divize mají za sebou fotbalisté Hranic a Jeseníku. Domácí Sportovní klub dokázal ve druhém poločase sobotního utkání srovnat hlavně díky zbytečné červené kartě jesenického Adama Břízy. Oba celky tak začaly sezonu remízou 1:1. Hosté popsali průběh celého střetnutí jako plné vzájemných provokací a nesportovních gest. "Přišlo mi, že provokace tam byly hlavně ze strany hráčů hostů. Po každém odpískání odkopávali míč, brali jej do rukou, znemožňovali nám rozehrávku. Naše kluky jsem musel taky krotit, ale nervózních okamžiků bylo více na straně hostů," myslí si trenér domácího SK Hranice Rostislav Sobek. Vyvrcholením vyhrocených situací byla ta ze 47. minuty.

Bříza sice schytal v souboji několik tvrdých ran, jeho reakce ale nebyla adekvátní. Soupeře poslal rukama k zemi a nemohlo následovat nic jiného než červená karta. To už hosté vedli díky brance Martina Furika z prvního poločasu 1:0. Hraničtí pak ale zaslouženě využili. V 61. minutě se z dorážky prosadil Jan Nehyba. Poté se hra trošku vyrovnala, domácí přesto měli šance na rozhodnutí. Ani jedna se však neujala. "Ještě potřebujeme doladit sestavu, máme tam nějaké tresty a zranění. Byli jsme připraveni na to, že Jeseník měl kvalitní přípravu, do zápasu jsme ale šli odhodláni a chtěli jsme doma zvítězit. Chybí nám zatím větší aktivita v útočné části," prozradil Rostislav Sobek. Hranice ve druhém kole divize E zajíždí na hřiště Dolního Benešova, Jeseník doma přivítá nováčka z Bohumína.

SK Hranice – FK Jeseník 1:1 (0:1) Branky: 61. Nehyba – 39. Furik. Rozhodčí: Dudek – Vrťo, Lukašík. ŽK: Nehyba, Vyka, D. Kuchař, Sobek ml. – Macura, Ma. Furik, Minka. ČK: 47. Bříza (Jeseník). Diváci: 250. Hranice: Tomečka – Sobek ml. (76. J. Frydrych), Kundrát, Čáp, L. Lasovský – M. Kuchař, D. Kuchař (83. Kalous), M. Lasovský – Nehyba, Schlimbach (67. Křenek), Vyka. Trenér: Rostislav Sobek st. Jeseník: Červenka – Keltner (66. Řezníček), Karakasidis, Macura, Vavrač – Kysela (56. Mráz), Minka, Mlynář, Marcinov – Bříza, Furik (85. Plhák). Trenér: Josef Zbýňovec.