Zdroj: Hranický týden
Ročník a číslo: 39
Strana: 31
Autor: Ivan Němeček

Hranice – Popáté v řadě bez bodu, od změny na trenérském postu jde o třetí porážku, navíc po druhé za sebou na domácím hřišti. Situace fotbalového oddílu SK Hranice začíná být kritická. Po sobotní prohře 1:2 s nováčkem z Bohumína, který tak zaznamenal vůbec první vítězství v sezoně, už se kdekdo ptá, jestli výměna koučů nebyla unáhlená. "Samozřejmě máme máslo na hlavě. Já se teď spíš zaobírám tím, jak ten tým postavit na nohy a zvýšit mu sebevědomí," říká současný trenér Hranic Jan Jursík. Jeho tým měl v sobotu i trošku smůly, gól v páté minutě, který navíc nejspíš padl z ofsajdu, celku, který se delší dobu trápí, vůbec nepřidá. "Soupeř vyhrál klíčový souboj uprostřed hřiště, ale pak dovolím říct, že nás poškodil asistent rozhodčího. Zakončující hráč byl v ofsajdovém postavení. To nás ale neomlouvá, protože jsme zbytečně odevzdali balon," nehledá Jan Jursík výmluvy.

Ještě do konce prvního poločasu stejný hráč, bohumínský David Jatagandzidis, přidal svou druhou trefu, v šatně domácích musela být hodně hustá atmosféra. "Pohodu" v hranickém týmu demonstrovala situace ze začátku druhé půle. Domácí měli zahrávat penaltu, která je měla vrátit zpět do zápasu. Jenže Schlimbachovu střelu vyrazil hostující gólman Švrčina. "První dva určení hráči na penaltu se báli a poslali třetího. Jirka Schlimbach v tuto chvíli není hráčem, který by byl schopný postavit si míč a dát gól, má svých starostí na hřišti dost," prozradil dokonce Jan Jursík. Na Hranické tedy spadla ještě větší deka, naopak soupeř se uklidnil. Snížení domácích přišlo až příliš pozdě – v 88. minutě. To se prosadil střídající Jakub Frydrych. Šlo však jen o čestný úspěch, Bohumín si pohlídal výhru 2:1. "Uděláme nějaké korekce v sestavě. Hráči si musí uvědomit, že jdou na hřiště bojovat za sebe i za klub a město. Tím nechci říct, že by to flákali. Někteří by si ale měli uvědomit, že všichni jsou nahraditelní. Je potřeba udělat změny nejen na hřišti, ale i v myšlení," dodal závěrem hranický kouč. Už by bylo načase, Sportovní klub se propadl s pouhými pěti body na čtrnácté místo tabulky, pouhý bod před předposlední Vsetín, který má navíc zápas k dobru.

SK Hranice – FK Bospor Bohumín 1:2 (0:2) Branky: 88. Frydrych – 5. a 39. Jatagandzidis.
Rozhodčí: Šimoník – Poláček, Liška.
ŽK: Ligač, L. Lasovský, Šišlák, M. Lasovský – Sittek, Palej, Hanus, Nowinski, Socha. Diváci: 140.
Hranice: Tomečka – Ligač, Kalous, Čáp, L. Lasovský – M. Lasovský, Šišlák, Gabčo – Vyka (66. Frydrych), Schlimbach (69. M. Kuchař), Vladař (72. Sobek). Trenér: Jan Jursík.
Bohumín: Švrčina – Ferenc, Socha, Košťál, Baculák – Sittek, Hanus, Palej (80. Vaclík), Halaška (61. Nowinski) – Ptáček (90. Jakubov) – Jatagandzidis.
Trenér: Vladimír Vyrobik.