Zdroj: Hranický týden
Ročník a číslo: 40
Strana: 30
Autor: Ivan Němeček

Další porážka hranických fotbalistů je odsouvá na poslední místo divize Vsetín, Hranice – Ani v zápase s dalším nováčkem ze Vsetína nedokázali fotbalisté Hranic ukončit své současné trápení. Naopak, na Valašsku v sobotu padli 0:1, domácí rozhodli brankou z páté minuty utkání. SK Hranice tak padl už pošesté v řadě a v tabulce divize je na posledním místě. "První poločas byl hodně špatný. Dostali jsme zase brzo gól, od toho se pak vše odvíjelo. Domácí neměli kam spěchat," nemohl být spokojen trenér hostů Jan Jursík. Branka Olina Bartozela tedy zůstala jedinou. Hranicím nepomohlo ani herní zlepšení po změně stran. "Hráčům jsme o přestávce domluvili, druhý poločas byl opticky lepší, ale my nejsme schopní dát gól. Měli jsme tam dvě nebo tři situace, ze kterých to šlo," kroutil Jursík hlavou.

Novému kouči tak nezbývá, než nadále hledat optimální složení svého týmu. A to nejspíš jak v rozestavení, tak v ideální jedenáctce. "Změnili jsme rozestavení, ale to nefungovalo. Chtěli jsme zhustit střed hřiště, ale minulo se to účinkem. Bylo tam spíše více ztrát balonu," řekl lodivod SK. Do Hranic přišel s vidinou ofenzivního fotbalu s rozestavením 4-3-3, po předešlé porážce s Bohumínem ovšem přišel čas na změnu. Ani varianta 4-2-3-1 se ale neukázala jako dobré řešení. Hranice tak mají stále pouze pět bodů a nutně si potřebují zvednout sebevědomí. Tím nejlepším dopingem by byla výhra v příštím utkání, kdy na stadion Sk v sobotu dorazí předposlední Petrovice.

FC Vsetín – SK Hranice 1:0 (1:0) Branky: 5. Bartozel.
Rozhodčí: Bebenek – Žurovec, Sedláček. ŽK: Mydlář, Kresánek – M. Kuchař, Kundrát, Vyka, M. Lasovský, Frydrych, Gabčo. Diváci: 85.
Vsetín: Eliáš – Dulík, Kresánek, Ondráš, Maček – Mydlář, Jaroš (75. Amrich), Bublák, Surovec – Stuchlík (23. Kapusta, 82. Matůš), Bartozel. Trenér: Miroslav Mičega.
Hranice: Tomečka – Ligač (46. Frydrych), Kundrát, Kalous, Čáp – Kuchař, Sobek – M. Lasovský, Šišlák (51. Gabčo), Vyka (71. Kovařčík) – Křenek. Trenér: Jan Jursík.