Zdroj: Region Týdeník okresu Nový Jičín
Ročník a číslo: 50
Strana: 29
Autor: Dalibor Tobola

Novojičínská rezerva, která uzavírá tabulku krajské ligy, prohrála na ledě vedoucí Orlové jen 2:4. Soutěž pokračuje vloženým kolem už v úterý a ve středu. Studénka, Nový Jičín – Na ledě béčka prvoligového FrýdkuMístku byli blízko k tříbodovému lupu, ale dvougólový náskok nakonec v závěru zápasu ztratili. Hokejisté Studénky, kteří v minulém týdnu nezvládli dohrávku s Bohumínem, kterému podlehli 2:6, tak spadli na 4. příčku, ale stále mají ještě jedno utkání k dobru. Už dnes od 18 hodin je čeká duel vloženého kola, když je v Porubě čeká tamní B tým. V sobotu pak Pokorného soubor cestuje na led bohumínského Bosporu.

Studénka šla v Polárce bleskově do vedení, když Dobečku překonal Štěpják. Domácí pak měli několik možností, jak vyrovnat, ale nakonec se dočkali až ve 34. minutě, kdy musel Smetana poprvé kapitulovat. Za chvíli se frýdecko-místecké béčko dočkalo dokonce obratu, ale s rychlým vyrovnáním přispěchal Orszulik. Hned zkraje třetí periody si Studénka vzala své vedení nazpět, protože se podruhé v zápase střelecky zaskvěl Štěpják. Když pak v 51. minutě zvyšoval přesnou ranou Sochorek již na 4:2, byli Studénečtí tříbodovému vítězství ještě blíže. Rysi však zápas nezabalili a gólem z přesilovky zadělali na drama. V závěru se pak Studénka hodně zlobila, když byla přísně poslána do tří a domácí nabídnutou možností nepohrdli. Bývalý forvard Studénky Mičulka tak trefou v 58. minutě poslal zápas do prodloužení, které rozhodl domácí útočník Heralt, po jehož vítězné trefě Studénka marně reklamovala ofsajd.

"Bohužel jsme ztratili dva body. O výhru jsme přišli vlastními chybami, protože děláme hodně individuálních chyb, a to zejména v obranné činnosti. Navíc nás teď trápí i neproměňování šancí. Závěr zápasu byl ale ovlivněný i některými výroky rozhodčích. Jestli to rozhodčího nebaví, tak to je potom špatné," hodnotil sobotní nezdar trenér Studénky Miroslav Pokorný, jenž byl těsně po závěru zápasu pořádně rozlícený. "Potýkáme se teď s herním výpadkem a neladí nám to tak, jako na začátku sezony, ale to přijde na každý mančaft. Musíme se uklidnit, zvednout se psychicky a hlavně je třeba se dostat zpátky do herní pohody," má jasno Pokorný.

MLADÍ ĎÁBLOVÉ ZABRALI POZDĚ
Rezerva Nového Jičína cestovala na led Orlové, která vévodí tabulce, a kde dlouho prohrávala 0:1. Ve druhé dvacetiminutovce však domácí Orli přidali tři údery a novojičínské béčko stihlo v poslední části už pouze snížit na konečných 2:4. "Začátek zápasu nebyl v takovém nasazení, jaké jsem očekával. Bohužel jsme se přizpůsobili soupeřově hře. Z naší strany došlo k většímu nasazení až když jsme prohrávali o čtyři branky, a to už bylo pozdě. Dokázali jsme vstřelit branky a mohlo jich být více. Pokud bychom předváděli takový výkon celý zápas, tak ho vyhrajeme," sdělil trenér novojičínského B týmu Filip Ohera, jehož tým hostí už ve středu od 18.00 béčko FrýdkuMístku a v sobotu ho pak čeká střetnutí v Porubě, kde vyzve tamní B tým.

HC FRÝDEK-MÍSTEK B – HC STUDÉNKA 5:4 PP (0:1, 2:1, 2:2 – 1:0). B: 34. Slovák (Golasovský), 37. J. Gonos (Vacula), 53. Slovák, 58.
Mičulka (Gottwald), 62. Heralt (Vančo-Minařík) – 2. Štepják (Trubka), 38. Orszulík (Čaň), 43. Štěpják (Martinčík, Tomášek), 51. Sochorek (Orszulík, Pokorný). Studénka: Smetana – Jedlička, Pelikán, Bolek, Novák, Holaník, P. Gonos – Orszulik, Sochorek, Čáň – Trubka, Pokorný, Štěpják – Martinčík, R. Tomášek, Daron. Trenér: Pokorný st.

HC ORLI ORLOVÁ – HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN B 4:2 (1:0, 3:0, 0:2). B: 7. Kytka (Juházs), 28. Sznapka (Grepl), 37. Deutsch (Lenomar, Juhász), 39. Zakuťanský (Grepl) – 49. Kameníček, 60. Pernický (Lukáš, Kanovský) Nový Jičín B: Kohn – Lyzák, Kysučan, Nikl, Pernický – Kameníček, Ertel, Hermann, Palacký, Najvar, Fajmon, Lukáš, Juříček, Kanovský, Sušeň. Trenér: Ohera