Klíčová slova: sport hokej
Ročník a číslo: 31
Strana: 24
Autor: dus

Hokejisté Horního Benešova se v sobotu představili na ledě Bohumína. Po prohře 1:7 si ale další body do tabulky Krajské hokejové ligy nepřipsali.
Horní Benešov - První třetina se přitom pro hosty nevyvíjela špatně. Na Mikšanovu trefu stačil vzápětí odpovědět Adamec, který si výborně sjel na střílenou nahrávku spoluhráče Zigmunda a nasměroval ji do sítě. Zápas se lámal zhruba v polovině. Během devětadvacáté minuty se prosadil Kovalski, načež ho gólově doprovodil Tobola. "Do půlky utkání to byla vyrovnaná partie. Pak dal ovšem Bohumín dvě rychlé branky, před koncem druhé části připojil ještě jednu a v té závěrečné pak další tři," komentoval hornobenešovský kouč Martin Mičola.
Bohumínský celek opět spoléhal na bývalé extraligisty Marka Ivana s Miroslavem Javínem. K nim je nutno připočíst také zkušeného Davida Mikšana. "Všichni proti nám nastoupili. Bohumín i díky nim hraje takový silný chlapský hokej. Na domácím ledě jsou dobří," pokračoval trenér Horního Benešova, jehož mrzela produktivita jeho mužstva: "Měli jsme šance, ale opět jsme je neproměnili.
Blízko jsme měli k brance především po vyrovnávacím gólu za stavu 1:1."
Hornobenešovští se blíží k závěru základní části. Ve středu od 18 hodin dohrávají venku zápas s béčkem Nového Jičína. V sobotu pak doma od 17 hodin hostí ve velkém okresním derby rivaly z Krnova.

Bohumín - Horní Benešov 7:1 (1:1, 3:0, 3:0) Branky: 17. Mikšan (Tobola), 29. Kovalski (Fejko), 30. Tobola (Buba), 39. Fejko (Ivan, Mikšan), 44. Ovčaří (Ivan), 47. Buba (Ovčaří), 58. Fejko (Tobola, Ovčaří) - 18. Adamec (Zikmund). Benešov: Tengler - Podzimný, Bendík, Vajda, Pělucha, Čermák, A. Pavelek - Hlísta, Fraš, Vrábel - Pražák, Hejhal, Vaněk - Zigmund, Adamec. Na střídání: Zeman.