6.2.2018 - Hokejisté Studénky drží druhé místo, porazili Porubu

Zdroj: Region Týdeník okresu Nový Jičín
Klíčová slova: sport
Strana: 23

Pokorného celek si během týdne připsal dvě vítězství a soupeře pro čtvrtfinále play-off se dozví až v sobotu.
Studénka – Na 1. místo po základní části už sice nezaútočí, ale i tak si mohou před vyřazovacími boji zajistit slušné postavení.
Hokejisté Studénky, kteří nejprve v týdnu uspěli v dohrávce na ledě Českého Těšína, kde slavili tři body po přestřelce 7:5, si pak dojeli pro plný bodový zisk i do Poruby.
Studénečtí předvedli parádní úvod, když po zásazích Janečky a Orszulika vedli v 6. minutě již 2:0. Ostravané sice na konci první části snížili, ale úvodní minuty prostřední třetiny patřily opět Studénce, když svoji gólovou formu potvrdil Orzsulik, jenž při vlastním oslabení překonal bývalého kopřivnického brankáře Vrbu. Rezerva Toraxu pak sice znovu snížila, ale Studénka i do třetice udeřila zkraje třetiny, když tentokráte skóroval tečí Sluštík. Na konci 59. minuty pak domácí při hře bez brankáře zadělali třetím gólem na drama, ale to bylo vše. "V Těšíně jsme inkasovali poměrně dost gólů, takže jsme chtěli hrát tentokráte více ze zajištěné obrany. Důležitý byl náš třetí gól," řekl trenér Studénky Miroslav Pokorný, jenž dal v brankovišti přednost Smetanovi, který nezklamal. "Uvidíme, kdo nám padne na play-off. Chtěli bychom jedno utkání odehrát jakoby doma, takže zkoušíme zimák v Novém Jičíně nebo Kopřivnici," sdělil Pokorný.
Jeden z lepších zápasů odehrála rezerva Nového Jičína, která v Polárce proti béčku Frýdku-Místku nastoupila pouze na dvě kompletní formace a prohrála 2:4. Ve středu od 18 hodin hraje poslední celek tabulky domácí dohrávku proti Hornímu Benešovu a v neděli od 14.30 hostí béčko Poruby.

PORUBA B – STUDÉNKA 3:4 (1:2, 1:1, 1:1). Br. Studénky: 1. Janečka (M. Tomášek, Novák), 6. Orszulik (M. Tomášek), 23. Orszulik (M. Tomášek), 41. Sluštík (Trubka, Štěpják). Studénka: Smetana – Lyčka, Jedlička, Trubka, Novák, Holaník – Orszulik, M. Tomášek, Janečka – Sluštík, Pokorný, Štěpják – Martinčík, Čáň, Pelikán.

FR.-MÍSTEK B – NOVÝ JIČÍN B 4:2 (1:0, 2:0, 1:2). Br. NJ: 48. Ertel (Kysučan), 55. Ohera (David, Ertel). N. Jičín B: V. Sonnek – Kysučan, Holáň, Krása, Nikl – Žídek, Tvrdý, Juříček, David, Ertel, Ohera. (dtb)