Zdroj: Region Opavský a Hlučínský
Ročník a číslo: 15
Strana: 23
Autor: obl

DIVIZE - Rezervní tým Slezského FC se v nedělním odpoledni vydal do Frýdlantu nad Ostravicí, kde se chystal získat další soutěžní body, jenže přání se nestalo otcem myšlenky. Opavské béčko sice mělo většinu času herně navrch, ale umřelo na neproměňování šancí. Domácí naopak vytěžili z minima maximum. Hostující trenér Černín nasadil do základní sestavy i druholigistu Zapalače, který mohl hned na začátku utkání skórovat, jenže po centru Hurty ztroskotal na gólmanovi Prepslovi. Bývalý brankář Frýdku-Místku čaroval rovněž ve 30. minutě, kdy si Kotlík naběhl na polovysoký pas Sochy a Prepsl se musel pořádně natáhnout, aby balon vytěsnil nad břevno. Frýdlant se osmělil až po přestávce, ale exopavský Svatonský naštěstí na míč ve výhodné pozici nedosáhl. Borci ze Slezského FC litovali především situace z 50. minuty. Kolísek se po kombinaci se Sochou řítil úplně sám na Prepsla, ale střelou z mírného úhlu neuspěl. Poté se domácím zadákům opakovaně vysmekl ze sevření Kotlík, jenže finální fáze tentokrát nepatřila k silným stránkám hostující družiny. Závěrečné minuty bohužel nesedly opavskému brankáři Moslerovi. Poprvé chyboval v 78. minutě, ale tehdy ho ještě zachránila tyčka. O chvíli později mladý gólman nedůsledně vyběhl, což nemilosrdně ztrestal Škorik – 1:0. Slezané si tedy na body museli nechat zajít chuť. "Jsem velmi zklamaný, protože jsme si nezasloužili prohrát. Bohužel silně foukalo, což nám dost komplikovalo naši kombinační hru. Přesto jsme to měli zvládnout lépe, neboť jsme si vytvořili spoustu šancí. Frýdlant podal bojovný výkon a vlastně se prosadil z jediné střely na naši branku," povzdechl si opavský taktik Lukáš Černín.

Branka: 87. Škorik.
Sestava SFC Opava B: Mosler – Kolísek, Radič, Swiech, Hurta – Socha (65. Vrána), Rychlý, Berger (76. Grussmann), Zapalač – Litwiak (65. A. Helebrand), Kotlík. Trenér: Lukáš Černín.