Zdroj: Region Opavský a Hlučínský
Ročník a číslo: 16
Strana: 21
Autor: rob

DOLNÍ BENEŠOV – Po středeční domácí remíze s Bohumínem si dolnobenešovští fotbalisté otevřeli ve Šternberku střelnici. Všechny branky padly v úvodní pětačtyřicetiminutovce. Hosté zvítězili 4:1. Na první branku se čekalo do deváté minuty. Labuda šel do souboje s gólmanem míč se dostal ke Gebauerovi a ten balon uklidil do branky – 0:1. O jedenáct minut později řádil v pokutovém území domácích Pecuch, nakonec ho brankář fauloval a Labuda penaltu proměnil – 0:2.

Třetí branku přidal Býma po centru Haase, a i když domácí snížili, poslední slovo v prvním poločase měl Benešov. Po další nabídce Haase skóroval Býma. "První poločas nám vyšel na jedničku. Je vidět, že venku se nám hraje daleko lépe než doma," přiznal benešovský trenér Marcel Melecký. "Nemusíme tvořit, čekáme, s čím přijde soupeř, přesně tohle nám sedí," podotkl. "V prvním poločase jsme hráli opravdu dobře, mrzí mě ale zranění Foitzika. Druhá půle se už jenom dohrávala," zakončil trenér Dolního Benešova.

Šternberk – Dolní Benešov 1:4 (1:4)
Branky: 29. Smrček (penalta) – 9. Gebauer, 20. Labuda (penalta), 22. a 44. Býma. Rozhodcí: Částečka – Galásek, Tvardek. ŽK: Jurečka – Býma, Moravec. Diváci: 273.
Dolní Benešov: Hampel – Romaněnko, Rychnovský, Moravec, Haas – Strakoš (60. Šefčík), Gebauer, Foitzik (33.
Hartmann), Býma – Pecuch, Labuda (66. Mlýnek). Trenér: Marcel Melecký.