Strana: 23
Autor: obl

Bohumín – Hlučín 2:0 (2:0)

POHÁR

Fotbalisté třetiligového Hlučína se v českém poháru příliš neohřáli, protože v předkole MOL Cupu neuspěli na půdě divizního Bohumína. Hosté sice měli na trávníku výrazně navrch, jenže v sobotním odpoledni umřeli na neproměňování šancí.

Již v 6. minutě vypálil nebezpečně hlučínský Foltýn a balon prosvištěl těsně vedle tyče. Vzápětí se neprosadil ani Heinik, takže se přihlásilo o slovo domácí mužstvo. Po dlouhém výkopu brankáře Švrčiny přetlačil Halaška ve vzduchu Mace a Latocha chladnokrevně zavěsil – 1:0. Hosté samozřejmě toužili po vyrovnání, jenže Foltýn, Mozol anebo Kraut si vylámali zuby na skvělém Švrčinovi. Domácí znovu ožili krátce před přestávkou. Latocha ještě selhal, ale ve 45. minutě si Poštulka naskočil na roh exhlučínského Františka Hanuse a favorit musel dotahovat dvougólové manko – 2:0. Účastník MSFL ve druhém dějství utáhl šrouby, jenže hostům se na kopačky přilepila smůla. Další vynikající příležitost zazdil Mozol. Poté dokonce Kraut neproměnil sólový nájezd a dorážející Málek nepropálil houštinu těl v bohumínské kase. Fantastický Švrčina následně uhájil čisté konto i při tutovkách Lucase, Mace, Krauta a Mozola. A když už Foltýn rozvlnil síť, tak se mával ofsajd. "Jednoznačně jsme měli postoupit, ale i kdybychom hráli celý den, tak asi gól nedáme. Zahodili jsme skutečně tisíciprocentní šance, zatímco soupeř potrestal dvě naše chyby. Z velkého tlaku jsme bohužel nic nevytěžili, takže se s pohárem loučíme," smutnil asistent hlučínského trenéra Aleš Březovský. Branky: 15. Latocha, 45. Poštulka.