14.8.2018 - Viktorka bez kouče utrpěla debakl v Bohumíně

Zdroj: Olomoucký deník
Ročník a číslo: 187
Strana: 15

BOHUMÍN, PŘEROV – Bez hlavního trenéra Richarda Švehlíka odcestovali fotbalisté přerovské Viktorky do Bohumína, kde chtěli navázat na solidní druhý poločas divizní premiéry se silným Slavičínem. To se jim však hrubě nepovedlo. Přerované hlavně ve druhém poločase propadli a prohráli vysoko 1:5. "Co jsme předvedli ve druhém poločase, bylo místy nedůstojné této soutěže. Někteří hráči by se měli zamyslet nad tím, jak má vypadat výkon plný nasazení a bojovnosti, když už to kulhá po té fotbalové stránce," zmínil na klubovém webu předseda 1. FC Viktorie Přerov Břetislav Holouš.

Šéf klubu se postavil na lavičku vedle jindy hrajícího Švehlíkova asistenta Petra Bogdaně. Ten tentokrát na trávníku chyběl. V úvodu utkání se však hrála vyrovnaná partie. Viktorku ovšem opět potopila standardní situace. František Hanus našel hlavu bratra Martina, který otevřel ve 26. minutě skóre utkání. Od té doby domácí měli navrch. "První poločas nebyl z naší strany špatný, škoda branky ze standardní situace. Jenže pořád to bylo hratelné a vyrovnané utkání," uvědomoval si Břetislav Holouš.
V jasnou záležitost se duel změnil po přestávce.

Už ve 49. minutě se trefil Milan Halaška. V 63. minutě musel kvůli zdravotním problémům ze hřiště Rybka, jehož nahradil David Chuda a poměrně slušně fungující rozestavení 4-5-1 vystřídala hra na dva útočníky. Už za dvě minuty to tak bylo 3:0. Naději vykřesal po 70 minutách hry hlavou Jan Bubeník, Bohumín ale dvěma slepenými góly upravil na konečných 5:1. "Snad tuto blamáž hodíme všichni hned za hlavu a budeme se soustředit na další utkání. Určitě nikdo nechceme opakovat situaci z loňského podzimu. V divizi by se nám to nemuselo vyplatit," upozornil závěrem Břetislav Holouš. V dalším kole Viktorka netradičně v pátek od 17.30 hostí divizního nováčka – celek FC Heřmanice Slezská, který v posledním duelu doma deklasoval silný Havířov 4:0.

FK Bospor Bohumín – 1. FCV Přerov 5:1 (1:0)
Branky: 26. Hanus, 49. Halaška, 65. Lišaník, 82. z pen. Padych, 83. Latocha – 71. Bubeník. Rozhodčí: Volek – Kovářčík, Mikulášek. ŽK:Sittek – Omelka, Koller, Zimčík, Koplík. Diváci: 250.
Přerov: Bělík – Koplík, Omelka, Václavíček, Bubeník – Horák (74. Macháček), Koller, Rybka (63.
Chuda), Zimčík, Dostál (78. Vajda) – Blažkovský. Trenéři: Petr Bogdaň, Břetislav Holouš.