21.9.2018 - Hranice ztratily vyhraný zápas

Zdroj: Hranický týden
Ročník a číslo: 38
Strana: 22
Autor: Ivan Němeček

BOHUMÍN, HRANICE - Třetí remíza v řadě a celkem čtvrtá v sezoně. Fotbalisté Hranic jsou v divizi králem, co se nerozhodných výsledků týče. Tentokrát už to však v Bohumíně vypadalo na plný bodový zisk, Sportovní klub vedl po 70 minutách hry 2:0, vlastními chybami však nechal soupeře manko smazat. "Vzhledem k tomu, jak to probíhalo, jsem si myslel, že to utkání v klidu dohrajeme," přiznal hranický trenér Radek Fojtů.

Gól a červená

Do vedení šly Hranice těsně před koncem první půle. Faul na Lukáše Lasovského potrestal tradiční exekutor pokutových kopů Radim Kundrát.
Druhý gól pak přidal v 65. minutě Marek Vyka, ten se však o chvíli později stal i smutným hrdinou utkání. Bohumín ovšem nakoplo snížení na 1:2 v 71. minutě, kdy se prosadil Baculák. "Udělali jsme hloupou chybu z nepozornosti. Doplatili jsme na naši laxnost. Soupeř snížil a ožil," popisoval Fojtů. Nešťastné chvíle pak potkaly Marka Vyku. Neuběhly ani dvě minuty a křídelní hráč Hranic inkasoval od rozhodčího dvě žluté karty, musel tak předčasně do sprch. "To byla další naše hloupost. Úplně zbytečná červená karta," kroutil hlavou hranický kouč.

Také Bohumín nakonec zahrával penaltu. Zákrok stopera Pechy při vzdušném souboji posoudil sudí jako nedovolený a Milan Halaška se z bílého puntíku nemýlil. "Byl to zase hloupý faul. Vyloženě jsme ztratili vítězství vlastní hloupostí," mrzelo Radka Fojtů. Hranice tedy z Bohumína dovezly alespoň bod. "I bod je dobrý, co měl soupeř opravdu nebezpečné, byly standardní situace, z nich hrozil. Za stavu 0:2 jsme ale byli nejvíc nebezpeční my sami sobě," uzavřel Fojtů. Hranice hrají v dalším kole doma, v sobotu od 15.30 hostí tým FC Heřmanice Slezská.

FK BOSPOR BOHUMÍN -SK HRANICE 2:2 (0:1) Branky: 71. Baculák, 85. z pen. Halaška - 44. z pen. Kundrát, 65. Vyka. Rozhodčí: Pospíšil - Ehrenberger, Zavrel. ŽK: Sittek, Koštál, Ferenc, Halaška, Baculák, Vaclík - Pecha, D. Kuchar. ČK: 77. Vyka (po 2. ŽK). Diváci: 250. Bohumín: Švrcina - Sittek, Moskal (56. Baculák), Koštál, Ferenc (82. Kubinski) - Latocha, Vaclík, F. Hanus, Leibl, Halaška - Lišaník (65. M. Hanus). Trenér: Martin Špicka. Hranice: Tomecka - L. Lasovský, Pecha, Kundrát, Cáp - M. Lasovský, Šišlák (67. D. Kuchar) - Vyka, M. Kuchar, Marek (92. Marek) - Kušner (81. Krenek). Trenér: Radek Fojtu.