close google translator menu
Dnes je Pátek 24.5., svátek má Jana.
Jana - jméno hebrejského původu, ženská podoba ke jménu Jan, tzn. bůh je milostivý, popř. bohem daný, milostivý dar boží; z němčiny přejatá varianta je Johana.

Osobnosti narozené dnes:


  • Leona Machálková (*1967) - Česká zpěvačka
  • Bob Dylan (*1941) - Americký zpěvák, kytarista, skladatel a textař
  • Michail Alexandrovič Šolochov (*1905, +21.2.1984) - Ruský spisovatel
  • Robert Garrett (*1875, +25.4.1961) - Americký atlet, dvojnásobný olympijský vítěz v roce 1896
  • Viktorie (*1819, +22.1.1901) - Britská královna
Změnit velikost textu: A- |  A |  A+

19.2.2019 - Cvičme v rytmu i relax

Zdroj: Karvinsko
Ročník a číslo: 8
Strana: 4
Autor: Richard Kutěj

Jóga, aerobik i mnohé další aktivity plní tělocvičny.  Stojí za tím Aerobic club Bohumín.

BOHUMÍN – Aerobik jí uhranul už jako malé holce, kdy jí na lekce tehdy nového a moderního sportu vodila maminka. Zakladatelka a šéfka Aerobic clubu Bohumín Iveta Vrátníková se pak stala i lektorkou a lekce, které vede dodnes, jsou jí milou zábavou i relaxem. Jak totiž říká, tento sport prošel obrovským vývojem, postupně v tělocvičnách uvolňuje místo i jiným aktivitám a také náplň jejího klubu už dnes stojí na trochu jiných základech.

Přijíždějí hvězdy

Zažila doby, kdy byl aerobik hitem a nejznámější česká cvičitelka Olga Šípková byla skutečnou star. Ostatně, nejen ona, ale i další hvězdy, jako třeba Yemi či David Huf, se díky promotérské šikovnosti Ivety Vrátníkové nejednou předvedly také v Bohumíně. "Krom soboty jsem svého času chodila cvičit každý den a byla to pro mě závislost. Lektorské začátky? Ty pak byly těžké, ale krásné. Ten pocit, že lidé přijdou zrovna na vaši lekci v době velké konkurence a máte plnou tělocvičnu, je nepopsatelný a ty pocity zůstávají i dnes," říká s odstupem času Iveta Vrátníková.

Nová doba

Aerobic club Bohumín, které si mnoho z parádní činnosti může dovolit i díky podpoře města, je tady totiž především pro lidi. A lidé, kteří milují pohyb v tělocvičnách, rádi zkoušejí i nové věci. "Dnes jsou aerobní hodiny spíše doplňkovými lekcemi. Postupně se začaly objevovat nové trendy, spinning, zumba a jiné, poté přišly kondiční silové tréninky," popisuje vývoj Iveta Vrátníková, jejíž klub na toto pochopitelně reagoval také. A daří se. Pohybových aktivit a sportů nabízí klub několik. A když třeba dnes dorazíte na organizované hodiny jógy, zažijete zcela plnou tělocvičnu.

"O lekce jógy je největší zájem. Pořádáme tak i malé jógové festivaly, přednášky, pobytové víkendy. Někdy dokonce přemýšlím, že náš spolek přejmenuji na jóga klub, ale když si představím, co by mě to stálo papírování, myšlenku zavrhnu," dodává s úsměvem šéfka klubu, který zve každý týden ke zdravému pohybu stovky lidí z Bohumína i okolí. 

Naposledy aktualizované

Vygenerováno za 0.25 sekund