19.2.2019 - Studénka je druhá a už zná soupeře pro play-off

Zdroj: Týdeník okresu Nový Jičín
Ročník a číslo: 8
Strana: 23

STUDÉNKA – Hokejisté Studénky mají před sebou už jen poslední zápas základní části, po něm bude následovat play-off. Studénka, která stále domácí utkání nemůže hrát na vlastním stadionu, už má jistotu, že základní část zakončí na druhém místě za Krnovem. Do cesty se hokejistům Studénky ve čtvrtfinále playoff postaví Horní Benešov, po základní části sedmý. S tímto týmem Studénka všechny dosavadní vzájemné zápasy v sezoně vyhrála (6:1, 4:2, 10:3) a bude jasným favoritem na postup.

Čtvrtfinále play-off se bude hrát na dva vítězné zápasy, Studénka ty domácí odehraje v Bohumíně. Jistotu druhého místa v tabulce dal Studénce sobotní zápas v Rožnově pod Radhoštěm, který Studénka vyhrála 4:3. Výhra se ale vůbec nerodila snadno. V úvodu byl lepší domácí tým a už po pouhých sedmi minutách se ujal vedení 3:0, když se trefili Vavřík, Zdeněk a Vyvíjal. Až poté postupně začala Studénka přebírat otěže hry. Odměnou bylo ještě v první třetině snížení na 1:3 po trefě Pokorného. Ve druhé části zápasu Studénka přidala další branku, když se prosadil krátce po přestávce Tomášek, a obrat dokonala ve třetí třetině. To se nejprve trefil znovu Pokorný a vítězný gól přidal pět minut před koncem Čáň.

ROŽNOV P. R. – STUDÉNKA 3:4 (3:1, 0:1, 0:2)