Zdroj: Nové Přerovsko
Ročník a číslo: 12
Strana: 29
Autor: Ivan Němeček

Přerov – Obrovsky těžký vstup do jarní části sezony si pro fotbalisty 1. FC Viktorie Přerov přichystal los 16. kola divize E. Viktorka však má za sebou solidní zimní přípravu a na půdě třetího Slavičína nebyla daleko od bodového zisku. Nakonec v neděli odjížděla s prohrou 1:2. "Pokud kluci vydrží hrát koncentrovaně po celý zápas a vyvarují se hluchých chvilek, můžeme být v dalších utkáních úspěšní," viděl na výkonu pozitiva trenér Přerova Richard Švehlík.

První poločas dokonce překvapivě patřil hostům. První šanci slavičínské opory Petra Švacha sice zlikvidoval Bělík, poté ale byli nebezpečnější Přerované. Šance zimní posily Šlajse ani další nadějné možnosti vedením předposledního týmu tabulky neskončily. "V prvním poločase hráči přesně splnili, co jsme po nich chtěli, hráli jsme organizovaně dozadu a přecházeli do rychlých protiútoků, ze kterých pramenily naše velké šance. Kazem na výkonu bylo, že jsme je nedokázali proměnit," mrzelo Švehlíka.

DOMÁCÍ SPASIL KAPITÁN ŠVACH

S krutým trestem totiž ve 43. minutě přispěchal kapitán Slavičína Petr Švach. "Nezvládli jsme jednoduchou situaci po dlouhém míči a nechali jsme jít domácí zadarmo do vedení," popsal situaci kouč Viktorky. Po změně stran Slavičín hosty zatlačil, z čehož v 65. minutě vytěžil rozhodující gól Lukáš Mezírka. Chvíli poté odpověděl po Koplíkově stříleném centru Michal Zimčík. Viktorka pak sice ožila, vyrovnání to však nepřineslo. Ani Slavičín nevyužil otevřené přerovské obrany a duel tak dospěl k výsledku 2:1. Viktoriány nyní čeká domácí premiéra. V sobotu od 15 hodin přivítají Bohumín a rádi by přidali další body.

FC TVD SLAVIČÍN – 1. FC VIKT. PŘEROV 2:1 (1:0)

Branky: 43. P. Švach, 65. Mezírka – 68. Zimčík. Rozhodčí: Buček – Volek, Mikulášek. ŽK: T. Švach, Kocián, Elšík – Václavíček, Rybka, Koplík. Diváci: 130. Slavičín: Vypušťák – Kocián, T. Švach, Elšík, Mezírka – Šebák (46. Goňa), Školník, Zvoníček, P. Švach – Juřica (82. Fojtů), Žůrek (62. Horáček). Trenér: Petr Slončík. Přerov: Bělík – Blažkovský, Omelka, Václavíček, Bubeník – Bielko, Kocian (74. Krejčíř) – Koplík, Šlajs (66. Rybka), Zimčík – D. Chuda (66. Berky). Trenér: Richard Švehlík.