9.4.2019 - Postup už je v nedohlednu. Indiáni tápou

Zdroj: Karvinsko
Ročník a číslo: 15
Strana: 24

HAVÍŘOV – Před začátkem letošní sezony patřili fotbalisté Havířova k favoritům na postup z divize. Jenže podzim jim příliš nevyšel a na jaře se znovu trápí. Indiáni sice nejprve dokázali vyhrát 2:1 v derby v Bohumíně, ale z dalších tří zápasů získali jediný bod. A to hráli dvakrát doma...

Svěřenci hrajícího kouče Miroslava Matušoviče před vlastními fanoušky remizovali 1:1 s Heřmanicemi, poté padli 0:1 v Dětmarovicích a o víkendu nestačili ani na Hranice. "Neuvěřitelně jsme promrhali první poločas. Nehráli jsme vůbec nic z toho, co jsme si před zápasem řekli," uvedl po zápase naštvaný Matušovič. "Jedním slovem, byla to katastrofa," řekl po porážce 2:3.

Přišli o vedení

Hranice měly po první půli jednogólový náskok, po přestávce ale otočili skóre Förster s Malcharkem, jenž v 74. minutě dával na 2:1 pro Indiány. Ovšem za čtyři minuty hosté zase vedli a tentokrát už svůj náskok uhájili. "To, co máme proměnit, tak nedáme, a naopak dostaneme gól úplně ze všeho. Ale nemůžeme se vymlouvat," poukazuje Matušovič na havířovské trápení. Příští zápas čeká Indiány v sobotu na půdě třetího týmu tabulky z Nového Jičína. "Nikdo nám nepomůže, musíme se z toho dostat sami," dívá se dopředu Matušovič.