Zdroj: Nové Přerovsko
Ročník a číslo: 15
Strana: 30
Autor: něm

BOHUMÍN – Druhou jarní výhru v sezoně a posun na šesté místo tabulky vybojovali v Bohumíně fotbalisté Kozlovic. Na hřišti Bosporu v neděli ukázali výbornou koncovku a zvítězili 3:1. "Bylo to víc upracované než fotbalové, pro vítězství jsme si došli tvrdou prací. Bylo to odmakané na všech postech, musím hráče pochválit za pracovitost," řekl kozlovický trenér Roman Matějka.

Jeho tým domácím uštědřil lekci z produktivity. Po centru Kyseláka navázal na výborný výkon Martin Schlehr, jehož výstavní volej z 28. minuty poslal Kozly do vedení. Na 2:0 zvyšoval po standardní situaci a Galetkově přihrávce Matouš Brabec. Zimní posila Kozlovic navíc po změně stran po dalším pasu Adama Galetky přidala druhou branku. V 78. minutě pouze korigoval na konečných 1:3 Jakub Padých.

Jediným negativem tak pro hosty byla červená karta pro důležitého útočníka Galetku. Ten podle rozhodčího příliš protahoval střídání, což doprovodil průpovídkou směrem k sudímu, který mu už v prvním poločase dal kontroverzní žlutou kartu za simulování.
"Pan rozhodčí při té první žluté asi neměl svůj den. Byl to evidentní faul ve vápně," řekl k situaci Roman Matějka.

---

Bospor Bohumín – FK Kozlovice 1:3

Poločas: 0:2.
Branky: 78. Padých – 36. a 74. Brabec, 27. Schlehr. Rozhodčí: Koláček – Kolář, Hanák. ŽK: F. Hanus, Moskál – Schlehr, Vogl. ČK: 87. Galetka (po 2. ŽK). Diváci: 200.
Kozlovice: Kadlec – Vogl, Střelec, Král, Heger (76. Chudoba) – Přikryl, Baculák, Schlehr (90. Číhal), Brabec (85. Stratil), Kyselák – Galetka. Trenér: Roman Matějka.