Zdroj: Hranický týden
Ročník a číslo: 17
Strana: 24
Autor: Ivan Němeček

HRANICE – Spanilou hranickou jízdu divizním jarem zastavili až fotbalisté Slavičína. Ti na domácím trávníku zvítězili 3:1 a posunuli se do čela tabulky.

Nedělní duel na Zlínsku proti sobě svedl dva celky ve skvělé formě, oba měly bilanci pěti utkání a třinácti získaných bodů. A podle toho to také na hřišti vypadalo – bylo se na co dívat. "Soupeř byl kvalitní, celé utkání bylo opravdu výborné, fotbalové. S hrou jsme spokojeni," řekl i navzdory porážce trenér SK Hranice Radek Fojtů. Jeho tým šel dokonce po parádním sólu Šišláka a zakončení Jakuba Marka v 10. minutě do vedení. Slavičín ale srovnal z protiútoku ve 23. minutě, kdy si z hranické obrany udělal "dobrý den" Ondřej Školník.

Celé utkání pak rozhodl krátký úsek ve druhém poločase. Domácí během minuty a půl vstřelili dva rozhodující góly. Nejprve se v 75. minutě po standardce prosadil Pavel Elšík, definitivní ránu pak zasadil Hranicím nádherným lobem kapitán a bývalý ligový talent Petr Švach. "Trošku jsme tam asi na deset minut vypadli z rytmu, to rozhodlo. Dali nám dva góly, měli ještě dvě další tutovky, které zachránil gólman Tomečka.
To nás stálo body," mrzelo Radka Fojtů.

Přesto ale těžko hledal na utkání další negativa. "Myslím, že jsme podali dobrý výkon. Musím uznat, že Slavičín těch šancí měl víc. Za stavu 1:1 jsme tam měli velmi slibnou příležitost i my, ale překombinovali jsme to, chyběl krůček," ohlížel se trenér Hranic. "Nemáme se za co stydět. Hlavu máme nahoře. Můžeme být zklamaní z výsledku, ale předvedená hra byla solidní," uzavřel Radek Fojtů.

V dalším kole hostí Sportovní klub Bohumín. Utkání je na programu od 16 hodin.