26.11.2019 - Bohumín zasypal hokejisty Horního Benešova devíti góly

Zdroj: Region Bruntálský
Ročník a číslo: 48
Strana: 22
Autor: Tomáš Chalupa

BOHUMÍN – Dali sice čtyři branky, na body to ale nestačilo. Hornobenešovští hokejisté nedokázali zastavit útok Bohumína a s tamním Bosporem prohráli 9:4. Na první branku se na bohumínském zimním stadionu čekalo do deváté minuty, pak se ale s góly roztrhl pytel. Kanonádu odstartoval Ovčaří, ke kterému se zanedlouho přidali Javín, Chaloupka a Putniorz. Během čtyř minut Benešov čtyřikrát inkasoval. Odpověď přišla z hole Jakuba Pěluchy a po dvaceti minutách byl stav 4:1.

Hned v úvodu druhé třetiny se trefil Ovčaří a pak se nějakou chvíli skóre neměnilo. Ke konci druhé periody se ale opakoval scénář z té první, Benešov dostal tři slepené góly. V posledních třech minutách dali branky Bohumína Černín, Putniorz a Chaloupka.

V posledních dvaceti minutách už domácí sundali nohu z plynu, čehož Benešov dokázal využít alespoň ke korekci skóre. Na začátku třetí třetiny mířil po Vaňkově nahrávce přesně Zigmund, v 50. minutě dal gól Krupa. Na jeho gól ještě reagoval Ivan, poslední slovo ale měli hosté, na 9:4 upravil Hejhal. "Bohužel jsme před zápasem museli sestavu všelijak lepit, ale naše hra zase tak špatná nebyla," hodnotil utkání trenér Horního Benešova Martin Mičola. "Skóre je pro nás možná až moc kruté. Měli jsme několik stoprocentních šancí, které měly skončit gólem, ale v koncovce se trápíme. Utkání rozhodla naše nezkušenost," zakončil Mičola.

Bohumín vers. Horní Benešov 9:4 (4:1, 4:0, 1:3) Branky a nahrávky: 9.
Ovčaří (Černín, Bilík), 11. Javín (Pavelek, Putniorz), 11. Chaloupka (Ivan, Heidler), 13. Putniorz (Ivan, Pavelek), 23. Ovčaří, 37. Černín (Chaloupka, Heidler), 39. Putniorz (Černín, Ovčaří), 40. Chaloupka (Ivan, Kropka), 51. Ivan (Pavelek, Putniorz) – 14. Pělucha, 41. Zigmund (Vaněk), 50. Krupa, 55. Hejhal (Zigmund, Volf).

Rozhodčí: Pelc – Pliska, Moravec. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1.
Horní Benešov: Drnda (od 32. Tengler) – P. Adamczyk, Harabiš, Podzimný, Volf, Trávníček, Pělucha – Zigmund, Fraš, Vaněk, Hejhal, Krupa, Vrabel, Berka, E. Adamczyk, Adamec, Hlista. Trenér: Martin Mičola.