Zdroj: Karvinsko
Ročník a číslo: 30
Strana: 16
Autor: Martin Ruščin

PETŘVALD – Vzhledem k podmínkám, kdy koronavirus vyřadil z činnosti prakticky všechny sporty, začala se zpožděním i cyklistická sezona. Cyklisté petřvaldského Fesa nicméně během dvou a půl měsíce stihli odjet několik podniků na silnici i v terénu.

Prvním závodem, jehož se zúčastnili, bylo mistrovství Olomouckého kraje ve Vidnavě v časovce jednotlivců pro všechny kategorie v délce 16 km. Junior Vojtěch Kučera zde obsadil třetí místo, Štěpán Kyjonka v téže kategorii místo šesté. Mezi muži dojel Ondřej Kyjonka sedmý. Dalším závodem byl první podnik Slezského poháru amatérů na Morávce, a to Velká cena Frýdku-Místku v časovce jednotlivců na 18 km pro všechny kategorie. Junior Vojtěch Kučera byl na pásce čtvrtý, Štěpán Kyjonka devátý. V kategorii mužů projel cílem jako pátý Ondřej Kyjonka.

Druhým závodem Slezského poháru amatérů byl v půlce června Memoriál Aloise Dohnala v Suchdole nad Odrou na silnici. V kategorii juniorů zde obsadil Vojtěch Kučera třetí pozici, Štěpán Kyjonka byl čtvrtý. V kategorii mužů skončil dvacátý Ondřej Kyjonka, na 38. místě dojel Jan Fierla mladší, a v kategorii masters pak Jan Fierla starší dvanácý. Pod záštitou Českého svazu cyklistiky se pak odjel první závod Českého poháru mládeže, jehož pořadatelem byl Cyklo Mapei Kaňkovský z Olomouce. Byl to závod okružní, na startu se sešlo 95 startujících a mezi juniory patřilo Kučerovi a Kyjonkovi 33. a 43. místo. Tentýž cyklistický klub pak uspořádal i druhý závod Českého poháru mládeže, tady se už jednalo o závod silniční v délce 115 km. Mezi 110 juniory dojel Kučera na 32. místě, ory Štěpánu Kyjonkovi se nevedlo a kvůli zranění z pádu nedokončil. Třetí závod Slezského poháru amatérů pořádal koncem června cyklistický klub Hobby Bohumín. V časovce jednotlivců na 18 km zvítězila žákyně Markéta Huráčová, mezi juniory dojel třetí Vojtěch Kučera, čtvrtý pak Štěpán Kyjonka. V kategorii mužů byl na šestém místě Ondřej Kyjonka a dvanáctý v cíli Jan Fierla mladší.

Posledním odjetým závodem byl čtvrtý závod Slezského poháru pod názvem "Staříčská časovka" v délce 12 km pro všechny kategorie. Žákyně vyhrála Markéta Huráčová, juniory Vojtěch Kučera, na 5. místě mezi juniory byl Štěpán Kyjonka a mezi muži byl desátý na pásce Ondřej Kyjonka. Na čtrnácté pozici registrovali Jana Fierlu mladšího.