4.8.2022 - Bohumín přehrál Havířov a je v hlavní soutěži MOL Cupu

Zdroj: Moravskoslezský deník
Ročník a číslo: 180
Strana: 60
Autor: Jakub Nohavica

BOHUMÍN – Fotbalisté Bohumína zvládli první ostrý zápas nové sezony. V předkole MOL Cupu porazili divizního rivala z Havířova 5:2 a postoupili do 1. kola tuzemského poháru. Hosté přitom dvakrát vedli a skoro celý druhý poločas hráli přesilovku, na favorita si ale nepřišli.

Domácí čtyřmi góly otočili výsledek a už vyhlížejí duel na hřišti třetiligového Hlučína (17. srpna). "První poločas optimální nebyl, těžko jsme se probíjeli do šancí, navíc Havířov byl nebezpečný z brejků. Naštěstí jsme vyrovnali parádní ranou do šibenice," začal s hodnocením asistent trenéra Bohumína Patrik Poštulka.

Havířov si však vzal v nástupu do druhé půle vedení zpět.
"Chtěli jsme se nachystat na druhou půli, ale plány zkomplikovala červená karta a následný gól, to byl takový dvojí trest.
Mužstvo se ale semklo, konečně se dostavily patřičné emoce, které zprvu scházely, a po krásných gólech jsme zápas otočili," dodal Patrik Poštulka.

FK Bospor Bohumín – MFK Havířov 5:2 (1:1)
Branky: 59. a 88. Bloksch, 21.
Sporysz, 64. Príbela, 81. Klejnot – 12. Míra, 51. Mensah. ČK: 48. Jakub Kodeš (Bohumín).
Bohumín: Jakub Kodeš (49.
Chvěja) – Kubík (46. Jan Kodeš), Václavíček, Stošek – Klejnot, Palej, Hanus, Strojek (61. Ferenc), Sporysz (61. Malysz) – Bloksch, Padých (61. Príbela). Trenéři: Špička a Poštulka.
Havířov: Majerczyk – Michalčák (29. Kisza), Malcharek, Skoupý – Heller, Podešva (66. Kaniok), Wojnar, Mensah, Michalek (66. Streit) – Ciku, Míra (26. Kisiala). Trenér: Matušovič.