23.8.2022 - Havířov v Bohumíně vedl, nakonec zachránil remízu

Zdroj: Moravskoslezský deník
Ročník a číslo: 196
Strana: 15

BOHUMÍN – Bylo to pořádné derby, ve kterém se oba týmy nakonec o body rozdělily. Nedělní zápas 3. kola divize F Bospor Bohumín – MFK Havířov skončil remízou 2:2.

Začali ho lépe hosté, po přesné trefě Piekose od 30. minuty vedli. Bosporu se podařilo srovnat po přestávce, když v 56. minutě brankáře Majerczyka překonal Hanus. A jen o pět minut později poslal Bohumín do vedení z pokutového kopu Halaška. Remízu 2:2 vystřelil Havířovu v 84. minutě střídající Kaniok. "Samozřejmě, že vždy hrajeme na vítězství a chceme získat plný počet bodů, ale já jsem s dnešním bodem spokojený," přiznal Miroslav Matušovič, trenér havířovských Indiánů. "V tomhle derby to není nikdy jednoduché, ale kluci to zvládli fantasticky. Ukázali obrovský potenciál a hlavně charakter zdravého týmu. Všichni odehráli skvělý zápas a podle mě byli jednoznačně lepším týmem," ocenil Miroslav Matušovič předvedený výkon. Bohumín zahájil sezonu výhrou s Polankou (4:1), ale pak jeho sérii patnácti zápasů bez porážky ukončil divizní nováček Unie Hlubina (0:3) a ve středu podlehl v 1. kole MOL Cupu třetiligovému Hlučínu (0:3).

Proti Havířovu nastoupil potřetí během dvou měsíců – ve 26. kole minulého ročníku soutěže Indiány v červnu porazil 2:1 a v srpnovém předkole poháru 3:2.