24.8.2022 - Hlučín jasně postoupil v poháru

Ročník a číslo: 34
Strana: 23

Bohumín – Hlučín 0:3 (0:2)

MOL CUP
Fotbalisté třetiligového Hlučína si zajistili účast ve druhém kole národního poháru, když si v rámci MOL Cupu poradili s divizním Bohumínem. Hosté sice hráli téměř hodinu bez vyloučeného Mládka, přesto potvrdili úlohu papírového favorita. Postup vystříleli Putyera, Šindler a Wolf.

Hlučínu narostla křídla hned ve 2. minutě. Wolf s Putyerou totiž prokázali ve vápně větší důraz než domácí obránci a druhý jmenovaný se zblízka nemýlil – 0:1. Hosté i nadále tvrdili na trávníku muziku, jenže příležitosti Wolfa, Prause, Plesníka a Mládka se minuly účinkem. Gólová pojistka tak přišla až ve 29. minutě. Po centru Wolfa dostal příliš mnoho prostoru Šindler a suverénně rozvlnil síť – 0:2. O chvíli později si však borci z Hlučína zkomplikovali život. Mládek stáhl k zemi unikajícího Príbelu a vyfasoval červenou kartu, takže hosté šli do deseti. Těsně před přestávkou mohl korigovat Príbela, jenže ve výborné pozici přehodil břevno. Rychlonohý Príbela zlobil i zkraje druhé půle, kdy ho vychytal pozorný brankář Lapeš. Poté se z otočky netrefil bohumínský Halaška, takže se znovu přihlásil o slovo účastník MSFL. Wolf se nádherným volejem položil do centru Lehnerta a bylo prakticky vymalováno – 0:3. Hlučín ještě hrozil z nebezpečných kontrů, ale Zajíček s Putyerou čtvrtý zásah nepřidali. Domácí toužili alespoň po čestném úspěchu, jenže vynikající Lapeš tutovky Kubíka zlikvidoval a Príbela s Hanusem nezkrotili mířidla. "Do zápasu jsme výborně vstoupili, když jsme dali rychlý gól. Utkání jsme kontrolovali až do zbytečného vyloučení, takže do přestávky nás podržel gólman Lapeš. Za druhý poločas ale musím kluky pochválit, protože i v deseti lidech ovládali hru. Mrzí mě však, že nás pohár stál více sil, než jsem si představoval," přiznal hlučínský stratég Filip Smékal.

Branky: 2. Putyera, 29. Šindler, 67. Wolf. Sestava Hlučína: Lapeš – Wolf, Hasala (46. Smékal), Plesník, Lehnert - Tomšů (59. Moučka), Praus (71. Buchvaldek) - Ptáček (46. Holzer), Putyera, Mládek - Šindler (66. Zajíček). Trenér: Filip Smékal.