17.5.2023 - Brankář Kodeš chytil penaltu a rozjetý Bohumín vybojoval tři body v Bílovci

Zdroj: karvinsky.denik.cz
Ročník a číslo: 136
Autor: Marie Rodovská

Začátek jara neměli nejlepší, ale od 16. kola divize F fotbalisté Bohumína sbírají body každý týden a v tabulce se drží na 4. místě. Naposledy v neděli v Bílovci, kde ve 22. kole vyhráli 3:2. Dvakrát domácího brankáře překonal František Hanus, jeden gól si dal soupeř sám. Hrdinou Bosporu byl brankář Jakub Kodeš, který v nastavení chytil penaltu.

Soupeře zaskočil rychlým gólem z trestného kopu už ve 4. minutě Hanus, Bílovec ale ještě v prvním poločase odpověděl Dreslerem. Hned po návratu ze šaten se podruhé v utkání prosadil Hanus. "Výborně jsme začali oba poločasy. V prvním jsme pak trochu polevili a soupeř nás za to trestal vyrovnáním," hodnotil duel Patrik Poštulka, asistent bohumínského trenéra Martina Špičky.

V 61. minutě střelu Neumanna nešťastně tečoval do vlastní brány bílovecký Heinik a Bospor vedl 3:1.Mezi střelce zápasu se v 77. minutě zapsal znovu Heinik, tentokrát se trefil do branky hostů a snížil na 2:3. V nastveném čase pak zazářil bohumínský brankář Jakub Kodeš, který vystihl směr pokutového kopu Koschatzkého, nařízeného za hru rukou Neumanna po odraženém centru.

"Ve druhém poločase jsme mohli a měli vedení potvrdit ještě dotažením některého ze slibných protiútoků. Nakonec jsme i díky chycené penaltě ale zápas, kdy jsme nebyli kompletní a i někteří kluci hráli se sebezapřením, zvládli. Vítězství v Bílovci je cenné," řekl asistent trenéra Patrik Poštulka.
Bohumín prodloužil bodovou šňůru na sedm zápasů, pět z nich vyhrál. Naposledy neuspěl 26. března doma s Hlubinou (1:4). V příštím kole přivítá v neděli 21. května doma Krnov.

Brankář Kodeš chytil penaltu a rozjetý Bohumín vybojoval tři body v Bílovci - Zvětąit
Velikost: 801 x 498 bodů - 130 kB

Pro detail článku/fotky klikněte na danou zmenšeninu fotografie.