Zpravodajství
5.10.2007 - Přijedou tanečníci, biotronik i Hurvínek
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Strana: 4
Autor: Radová Markéta (ama)
Tyto zážitky uchystá obyvatelům kraje nadcházející víkend.
Milovníci tance zamíří v sobotu a neděli do ostravské ČEZ Arény. Atraktivní podívanou si užijí na Czech Dance Open, mezinárodní taneční soutěži, která se v moravskoslezské metropoli uskuteční už podeváté. „Letos se zúčastní 22 zemí, nejvzdálenější účastníci přijedou z Turecka nebo Španělska,“ uvedl za pořádající společnost T. T. TRADE Vítkovice František Dávidek.
Přijedou i účastníci StarDance
Na parketu ostravské ČEZ Arény se ve dvou víkendových dnech vystřídá celkem tři sta párů, tradičně se utkají ve čtyřech kategoriích v latinskoamerických a standartních tancích. Nejmladším účastníkům je teprve něco nad dvanáct let.
Které tance budou k vidění?
„V latinskoamerických samba, rumba, cha-cha, jive a paso doble, ve standardních waltz, valčík, tango, foxtrot a slowfoxtrot,“ odpovídá František Dávidek a zároveň zve na sobotní odpolední show od 17 hodin. Bude, jak jinak, taneční, ale také motorkářská.
„Pozvání přijali účastníci televizní soutěže StarDance Mahulena Bočanová i například Jiří Schmitzer, představí se i Lucka Vondráčková. Diváci si užijí ale také motor show, kterou doprovodí kapela AC/DC Revival,“ zve Dávidek.
Taneční klání v ČEZ Aréně v sobotu potrvá od 11 do 23 hodin, v neděli pak od 9.30 do 22 hodin, vždy s přestávkou mezi jednotlivými věkovými kategoriemi. Cena vstupného se pohybuje od 280 do 700 korun za každý den.
Pfeiffer přiveze starobylé léčivé tóny
Kdo dá před pestrostí tance přednost duchovnějšímu zážitku, může zamířit dnes vpodvečer na ostravskou Janáčkovu konzervatoř nebo zítra do kostela svatého Josefa ve Fulneku.
Známý český biotronik Tomáš Pfeiffer zde rozezní prastarý tibetský hudební nástroj vodnářský zvon.
Manažerka koncertu konaného dnes od 18.30 hodin na Janáčkově konzervatoři, Sylvie Sojková, upřesnila projekt, s nímž Pfeiffer přijíždí. Jeho název zní Vodnářský zvon aneb Společná věc. „Jde o obraz propojení moderní technické kultury s kulturou, která k nám promlouvá přes staletí a tisíciletí, nacházejíce stále více vzájemného obohacení.“ Zítřejší koncert ve Fulneku začíná rovněž v 18.30 hodin.
Třetí z tipů na víkendový program patří hlavně dětem. V kině K3 v Bohumíně spatří zítra od 14 hodin představení Hurvínkův popletený víkend.