close google translator menu
Dnes je Úterý 22.10., svátek má Sabina.
Sabina - jméno latinského původu. Znamená svoji lidé.

Osobnosti narozené dnes:


  • Georges Brassens (*1921, +31.10.1981) - Francouzský písničkář
  • Doris Lessingová (*1919) - Britská spisovatelka
  • Ivan Alexejevič Bunin (*1870, +8.11.1953) - Ruský spisovatel, nositel Nobelovy ceny za literaturu
  • Ferenc Liszt (*1811, +31.7.1886) - Maďarský klavírní virtuóz a skladatel
Změnit velikost textu: A- |  A |  A+

Panely na Kališoku chrání břehy proti erozi

Panely na Kališoku chrání břehy proti erozi

Dotaz

Vím, že na Kališoku je koupaní na vlastní nebezpečí a jsem moc ráda, že ho tu máme. Když jste u jezera dělali úpravy, tak jsem si myslela, že betony kolem vody odstraníte. Jsou zhruba 50 centimetrů pod vodou a klouže to. Byla jsem tam s dětmi, a i když jsem seděla hned za svým synem, tak mu to uklouzlo tak ošklivě, že má památku na zátylku a odřeniny na loktech. Není to vůbec bezpečné, ani pro dospělého. Krásně jste tam udělali ten písek, to se vám moc povedlo.


Odpověď

Koupání na Kališoku je na vlastní nebezpečí a v dohledné budoucnosti to tak i zůstane. Při vstupu do vody máte možnost výběru, buď po písečné pláži, po panelech anebo po kamenitém svahu. Je na Vás,  kterou variantu zvolíte a jak vyhodnotíte míru rizika pro své děti, abyste ochránila jejich zdraví. Jde o přírodní jezero bez bezpečnostního zázemí, jako je první pomoc nebo služba plavčíka.

Větší zásah do břehů není možné provádět, jelikož jde stále o soukromé pozemky a bez povolení vlastníka město zásadní změny v tomto prostoru dělat nesmí. Navíc panely chrání břehy proti erozi. Prosíme všechny návštěvníky, aby byli při vstupu do vody i koupání opatrní. Na začátku prázdnin by u Kališoku měla přibýt informační tabule, kde budou všechna pravidla přehledně zaznačeny tak, aby lidé věděli, kde se pohybují, jaká jsou rizika, co je tu dovoleno a co se naopak nesmí.

Jana Končítková
organizační odbor

Ilustrační foto: Pavel Čempěl

 

 


  Vytisknout Vytisknout
  Zpět Zpět
  Nahoru Nahoru

Publikováno / aktualizováno: 31.5.2018
Počet zhlédnutí: 751

 

Naposledy aktualizované

Vygenerováno za 0.39 sekund