close google translator menu
Dnes je Středa 24.4., svátek má Jiří.
Jiří - jméno řeckého původu. Znamená zemědělec, rolník.

Osobnosti narozené dnes:


 • Kelly Clarkson (*1982) - Americká zpěvačka
 • Roman Kresta (*1976) - Český automobilový závodník
 • Steve Finnan (*1976) - Irský fotbalista
 • Ladislav Křížek (*1963) - Zpěvák
 • Jiří Meitner (*1958) - Český malíř a výtvarník, přední představitel imaginárního realizmu
 • Doug Clifford (*1945) - Americký bubeník
 • Barbra Streisand (*1942) - Americká herečka
 • Ján Melkovič (*1939, +21.3.2004) - Slovenský skladatel a herec
 • Jiří Steimar (*1887, +16.12.1968) - Český herec
 • Jiří Janda (*1865, +25.8.1938) - Zakladatel a první ředitel zoologické zahrady v Praze
 • Janko Král´ (*1822, +23.5.1876) - Slovenský básník
 • Alexandre Edmond Becquerel (*1820, +11.5.1891) - Francouzský fyzik
 • Vilém I. Oranžský (*1533, +10.7.1584) - Nizozemský politik
Změnit velikost textu: A- |  A |  A+

Florbalová reprezentace ovládla turnaj v Bohumíně

Florbalová reprezentace ovládla turnaj v Bohumíně

BOHUMÍN - Ženská florbalová reprezentace triumfovala o víkendu v Bohumíně při prvním ročníku mezinárodního turnaje Bospor Women´s Cup. Se shodnou bilancí čtyř vítězství a jen jedné porážky skončila druhá děvčata týmu JM FatPipe Chodov, třetí místo patřilo úřadujícím mistryním z celku 1. SC Vítkovice Oxdog. O pořadí na medailových příčkách vyrovnaného klání rozhodla až minitabulka vzájemných zápasů.

Reprezentace vyšla z turnaje vítězně i přesto, že v prestižním duelu v sobotu v podvečer před téměř dvěma stovkami diváků prohrála s extraligovými šampiónkami z Vítkovic 1:2. Ostravanky ovšem v nedělních bojích klopýtly v repríze semifinále extraligy s Chodovem, a nakonec tak braly až bronz. Do turnaje zasáhla i dvě slovenská družstva, kvalitou však české špičce nestačila.

Mistrovský FBK Tvrdošín získal jediné dva body v souboji s bronzovým celkem tamní extraligy z Pruského díky vítězství na nájezdy, Pruské zase dokázalo po nájezdech zdolat Liberec. „Rozhodně však byla účast družstev ze Slovenska příjemným zpestřením turnaje a rádi bychom se i v budoucnu pokusili sem dostat přední týmy z okolních zemí, třeba i z Polska,“ uvedl šéf turnaje Ondřej Veselý, který už měl o pokračování turnaje jasno: „Ve hře je varianta, že příští rok by se turnaj konal jenom v Bohumíně, speciální povrch bychom připravili na místním zimním stadionu a družstvům by odpadala nutnost cestovat do Ostravy. Ale uvidíme, jak se povede získat finanční prostředky.“

S turnajem, který byl první ostrou zatěžkávací zkouškou zbrusu nové sportovní haly v Bohumíně, panovala mezi účastníky ohromná spokojenost. Všichni projevili zájem podobně skvěle obsazeného turnaje se účastnit i v příštím roce. „Jsme moc spokojeni. Organizačně byl turnaj naprosto výtečně zvládnutý, nebylo vůbec poznat, že v hale se akce takového charakteru konala poprvé. Přesně po takovém měření sil jsme volali, potřebujeme se utkávat s naší špičkou. Herně i výsledkově jsme asi dokonce předčili očekávání,“ konstatoval nadšený trenér reprezentace ČR Miroslav Janovský.

Podle jeho názoru by v budoucnu prospěla Bospor Women´s Cupu ještě třeba i účast dalších celků z Prahy. „Bylo by fajn, pokud by tomu přizpůsobily program třeba ještě i kluby jako Herbadent nebo Bohemians. Prospělo by to hlavně našemu modelu „plovoucí“ reprezentace, kdy pak hráčky mohou některé zápasy odehrát za náš tým a další za svůj klub, takže my vidíme v akci větší počet adeptek startů za národní celek. Chápu ovšem i organizátory, kteří chtěli přilákat třeba slovenskou špičku, i když ta tedy zatím na nejlepší naše družstva neměla,“ dodal Miroslav Janovský.

Konečné pořadí: 1. reprezentace ČR 12 bodů (Chodov 5:1, Vítkovice 1:2, Liberec 8:0, Pruské 12:4, Tvrdošín 9:0), 2. TJ JM FatPipe Chodov 12 bodů (Vítkovice 5:1, Liberec 3:1, Pruské 4:2, Tvrdošín 9:2), 3. 1. SC Vítkovice Oxdog 12 bodů (Liberec 6:1, Pruské 5:1, Tvrdošín 4:2), 4. FBC Crazy Girls Liberec 4 body (Pruské 4:5 po SN, Tvrdošín 4:2), 5. ŠK 98 Pruské 3 body (Tvrdošín 2:3 po SN), 6. FBK Tvrdošín 2 body.

Lucie Balcarová
tisková mluvčí

Foto popis: Sobotní zápas české reprezentace proti florbalistkám Vítkovic skončil vítkovickým vítězstvím.

Foto autor: Karel Balcar

      

  Vytisknout Vytisknout
  Zpět Zpět
  Nahoru Nahoru

Publikováno / aktualizováno: 8.9.2014
Počet zhlédnutí: 1 680

 

Naposledy aktualizované

Vygenerováno za 0.29 sekund