close google translator menu
Dnes je Sobota 23.2., svátek má Svatopluk.
Svatopluk - jméno slovanského původu. Znamená silný v plucích, silný v dobru.

Osobnosti narozené dnes:


  • Helena Suková (*1965) - Česká tenistka
  • Viktor Juščenko (*1954) - Ukrajinský prezident
  • Jiří Menzel (*1938) - Český režisér
  • Lenka Hašková (*1923) - Česká novinářka
  • Josef Strnadel (*1912, +4.3.1986) - Český spisovatel
  • Julius Fučík (*1903, +8.9.1943) - Český spisovatel
  • Matyáš Korvín (*1443, +6.4.1490) - Uherský král
Změnit velikost textu: A- |  A |  A+

Florbalová reprezentace ovládla turnaj v Bohumíně

Florbalová reprezentace ovládla turnaj v Bohumíně

BOHUMÍN - Ženská florbalová reprezentace triumfovala o víkendu v Bohumíně při prvním ročníku mezinárodního turnaje Bospor Women´s Cup. Se shodnou bilancí čtyř vítězství a jen jedné porážky skončila druhá děvčata týmu JM FatPipe Chodov, třetí místo patřilo úřadujícím mistryním z celku 1. SC Vítkovice Oxdog. O pořadí na medailových příčkách vyrovnaného klání rozhodla až minitabulka vzájemných zápasů.

Reprezentace vyšla z turnaje vítězně i přesto, že v prestižním duelu v sobotu v podvečer před téměř dvěma stovkami diváků prohrála s extraligovými šampiónkami z Vítkovic 1:2. Ostravanky ovšem v nedělních bojích klopýtly v repríze semifinále extraligy s Chodovem, a nakonec tak braly až bronz. Do turnaje zasáhla i dvě slovenská družstva, kvalitou však české špičce nestačila.

Mistrovský FBK Tvrdošín získal jediné dva body v souboji s bronzovým celkem tamní extraligy z Pruského díky vítězství na nájezdy, Pruské zase dokázalo po nájezdech zdolat Liberec. „Rozhodně však byla účast družstev ze Slovenska příjemným zpestřením turnaje a rádi bychom se i v budoucnu pokusili sem dostat přední týmy z okolních zemí, třeba i z Polska,“ uvedl šéf turnaje Ondřej Veselý, který už měl o pokračování turnaje jasno: „Ve hře je varianta, že příští rok by se turnaj konal jenom v Bohumíně, speciální povrch bychom připravili na místním zimním stadionu a družstvům by odpadala nutnost cestovat do Ostravy. Ale uvidíme, jak se povede získat finanční prostředky.“

S turnajem, který byl první ostrou zatěžkávací zkouškou zbrusu nové sportovní haly v Bohumíně, panovala mezi účastníky ohromná spokojenost. Všichni projevili zájem podobně skvěle obsazeného turnaje se účastnit i v příštím roce. „Jsme moc spokojeni. Organizačně byl turnaj naprosto výtečně zvládnutý, nebylo vůbec poznat, že v hale se akce takového charakteru konala poprvé. Přesně po takovém měření sil jsme volali, potřebujeme se utkávat s naší špičkou. Herně i výsledkově jsme asi dokonce předčili očekávání,“ konstatoval nadšený trenér reprezentace ČR Miroslav Janovský.

Podle jeho názoru by v budoucnu prospěla Bospor Women´s Cupu ještě třeba i účast dalších celků z Prahy. „Bylo by fajn, pokud by tomu přizpůsobily program třeba ještě i kluby jako Herbadent nebo Bohemians. Prospělo by to hlavně našemu modelu „plovoucí“ reprezentace, kdy pak hráčky mohou některé zápasy odehrát za náš tým a další za svůj klub, takže my vidíme v akci větší počet adeptek startů za národní celek. Chápu ovšem i organizátory, kteří chtěli přilákat třeba slovenskou špičku, i když ta tedy zatím na nejlepší naše družstva neměla,“ dodal Miroslav Janovský.

Konečné pořadí: 1. reprezentace ČR 12 bodů (Chodov 5:1, Vítkovice 1:2, Liberec 8:0, Pruské 12:4, Tvrdošín 9:0), 2. TJ JM FatPipe Chodov 12 bodů (Vítkovice 5:1, Liberec 3:1, Pruské 4:2, Tvrdošín 9:2), 3. 1. SC Vítkovice Oxdog 12 bodů (Liberec 6:1, Pruské 5:1, Tvrdošín 4:2), 4. FBC Crazy Girls Liberec 4 body (Pruské 4:5 po SN, Tvrdošín 4:2), 5. ŠK 98 Pruské 3 body (Tvrdošín 2:3 po SN), 6. FBK Tvrdošín 2 body.

Lucie Balcarová
tisková mluvčí

Foto popis: Sobotní zápas české reprezentace proti florbalistkám Vítkovic skončil vítkovickým vítězstvím.

Foto autor: Karel Balcar

      

  Vytisknout Vytisknout
  Zpět Zpět
  Nahoru Nahoru

Publikováno / aktualizováno: 8.9.2014
Počet zhlédnutí: 1 645

 

Naposledy aktualizované

Vygenerováno za 0.20 sekund