close google translator menu
Dnes je Čtvrtek 9.4., svátek má Dušan.
Jméno Dušna znamená ten, kdo má duši.

Osobnosti narozené dnes:


  • Kristen Stewart (*1990) - Americká herečka
  • Jacques Villeneuve (*1971) - Kanadský automobilový závodník
  • Vladimír Morávek (*1965) - Český filmový a divadelní režisér
  • Jean-Paul Belmondo (*1933) - Francouzský herec
  • Otakar Vindyš (*1884, +23.12.1949) - Český lední hokejista
  • Erich Ludendorff (*1865, +20.12.1937) - Pruský a německý generál a politik
  • Charles Pierre Baudelaire (*1821, +31.8.1867) - Francouzský básník
Změnit velikost textu: A- |  A |  A+

Noste roušky či šátky, v Bohumíně je pro zdravotníky a strážníky šije městské centrum sociálních služeb

Noste roušky či šátky, v Bohumíně je pro zdravotníky a strážníky šije městské centrum sociálních služeb

BOHUMÍN – V manufakturu na výrobu roušek se teď v Bohumíně proměnily sociálně-terapeutické dílny pro osoby s mentálním postižením městského centra sociálních služeb v Masarykově ulici. Zaměstnanci, jejichž klienti jsou kvůli hrozbě koronaviru v domácí péči, teď využívají pracovní dobu pro šití roušek. Dnes rozdistribuovali téměř sto kusů strážníkům a zdravotníkům.

„Městské policii jsme dnes předali na 40 roušek, která je potřebuje jak pro strážníky, tak asistenty prevence kriminality. Dalších 50 roušek jsme vyrobili pro městskou nemocnici. V dalších dnech budeme šít roušky pro naše pečovatelky, které jsou denně v terénu v kontaktu se seniory,“ uvedla Petra Chalupová, ředitelka bohumínského centra sociálních služeb. Dodala, že nákup materiálu pro výrobu roušek je hrazen z finančních prostředků získaných od společnosti Melchiel, s.r.o., se kterou Centrum sociálních služeb Bohumín dlouhodobě spolupracuje.

I když je roušek akutní nedostatek, vyzývá ke vzájemné ohleduplnosti a jejich nošení na veřejnosti i město. „Nikdo z nás neví, zda už koronavirus nemá, protože příznaky nemoci se hned neprojeví. Nejohroženější skupinou jsou přitom senioři. Nošením roušky či šátku chráníme nejen sebe před případnou nákazou, ale i naše blízké či kolegy v případě, že bychom virus už v těle měli. Proto všem lidem doporučujeme, aby na veřejnosti používali roušku, a pokud ji nemají, tak pomůže i šátek, který máme všichni běžně doma. Roušek sice není dostatek, ale i u nás v Bohumíně se rozjela jejich domácí výroba a různé spolky se teď na jejich šití zaměřily. Pro ty nejohroženější skupiny – strážníky, nemocniční personál i pečovatelky je teď šije naše centrum sociálních služeb. Věříme, že lidé si navzájem pomohou a společně to zvládneme,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Lucie Balcarová
tisková mluvčí

Foto: Pavel Čempěl

      

  Vytisknout Vytisknout
  Zpět Zpět
  Nahoru Nahoru

Publikováno / aktualizováno: 17.3.2020
Počet zhlédnutí: 1 187

 

Naposledy aktualizované

Vygenerováno za 0.29 sekund