close google translator menu
Dnes je Sobota 31.10., svátek má Štěpánka.
Dnes má svátek Štěpánka. Gratulujeme :)

Osobnosti narozené dnes:


 • Piper Perabo (*1976) - Americká herečka
 • Linn Berggren (*1970) - Švédská zpěvačka a členka skupiny Ace of Base
 • Larry Mullen (*1961) - Irský hudebník, bubeník skupiny U2
 • Peter Jackson (*1961) - Novozélandský filmový režisér
 • Jana Koubková (*1944) - Česká jazzová zpěvačka
 • Evžen Neustupný (*1933) - Český archeolog
 • Michael Collins (*1930) - Americký astronaut
 • Bud Spencer (*1929, +27.6.2016) - Italský herec, scénárista a sportovec
 • Dick Francis (*1920, +14.2.2010) - Britský žokej, novinář a spisovatel detektivních románů
 • Čankajšek (*1887, +5.4.1975) - Čínský politik
 • Marie Laurencin (*1885, +8.6.1956) - Francouzská malířka a básnířka
 • Karel Hašler (*1879, +22.12.1941) - Herec, textař, skladatel, spisovatel, dramatik, režisér
 • Einar Benediktsson (*1864, +12.1.1940) - Islandský básník
 • Karel Havlíček Borovský (*1821, +29.7.1856) - Český spisovatel a novinář
Změnit velikost textu: A- |  A |  A+

Učitelé v Bohumíně jsou na on-line výuku připraveni, znalosti předávají dětem

Učitelé v Bohumíně jsou na on-line výuku připraveni, znalosti předávají dětem

BOHUMÍN – Aktuální vývoj epidemické situace ukazuje, jak prozíravé je připravit se na distanční výuku. Podporu pro případné on-line vzdělávání mají i bohumínské základky. Místní akční skupina (MAS) Bohumínsko zajistila pro více než stovku kantorů z Bohumína a Rychvaldu školení, díky němuž se učí ovládat nejrůznější aplikace a jednotné virtuální prostředí. Nabyté znalosti následně předávají dětem ve třídách.

„Je zřejmé, že boj s koronavirovou infekcí je běh na dlouhou trať a dopady jejího šíření nás budou trápit i v následujících měsících. Považovali jsme za nutné, aby se naše školy důkladně připravily na vzdálený způsob vyučování, a to jak po stránce technické, tak po stránce znalostní. Proto jsme hned na začátku školního roku rozjeli v našich devítiletkách projekt Společná cesta k on-line výuce,“ říká za MAS Bohumínsko členka realizačního týmu projektu Pavla Skokanová.

Kantoři postupně procházejí školením, díky němuž se seznamují s jednotným virtuálním prostředím tak, aby nedocházelo k odlišnostem při výuce v jednotlivých předmětech. „To znamená, že všechny naše školy budou v případě on-line výuky využívat obdobný systém, díky tomu si budou moci učitelé předávat zkušenosti a vypilovat výuku tak, aby byla co nejefektivnější. Ačkoliv dálkové vzdělávání nemůže plně nahradit běžnou školní docházku, díky znalosti práce s moderními technologiemi budou moci pedagogové úspěšně provést žáky přechodným obdobím v případě, že by se opět museli vzdělávat z domova,“ míní Skokanová s tím, že školení je hrazeno z projektu Lepší klima pro Bohumínsko a náklady by neměly přesáhnout dvacet tisíc korun.

Nově nabyté znalosti už kantoři předávají žákům. Seznamují je s učením prostřednictvím internetu a prvky on-line výuky aplikují i do domácí přípravy. Dětem ve virtuálním prostředí zadávají různé mini projekty a úkoly. Co se týká technické vybavenosti, bohumínské školy pružně zareagovaly na příslib finanční podpory ministerstva školství na nákup notebooků a tabletů. „Kromě nich pořídily i další potřebné vybavení k on-line výuce, jako jsou digitální pera, kamery a další pomůcky,“ informuje místostarosta Bohumína pro oblast školství Igor Bruzl.

K poslednímu zářijovému dni jsou všechny bohumínské školy otevřené a žádná ze tříd není v karanténě. „V Bohumíně není epidemická situace závažná. Naše devítiletky nevyužily ani výzvy ministerstva zdravotnictví vyhlásit v pátek 25. září ředitelské volno, ve všech probíhala prezenční výuka. Doufáme, že příznivý stav vydrží co nejdéle,“ uzavírá Bruzl.

Jana Končítková

Foto ze školení pedagogů v Rychvaldu: Tomáš Hanousek

        

  Vytisknout Vytisknout
  Zpět Zpět
  Nahoru Nahoru

Publikováno / aktualizováno: 30.9.2020
Počet zhlédnutí: 582
 

Naposledy aktualizované

Vygenerováno za 0.49 sekund