9.5.
2002

Běhu ulicemi města se zúčastnilo téměř 550 závodníků

Už šestý ročník tradičního Běhu ulicemi města byl v Bohumíně odstartován ve středu 8. května 2002. Za vydatného přispění sponzorů a partnerů akce připravili pořadatelé, oddíl atletiky TJ ŽDB a komise sportu při radě města, všem příznivcům sportu příjemné dopoledne v prosluněném dni. Na letošním ročníku byl také překonán rekord startujících, kterých se prezentovalo téměř 550.

Závod byl rozdělen do 20 kategorií, dle věku a pohlaví, rozdílné byly i délky tras. Ta nejkratší činila 80 metrů pro děti do ročníku 1998, které běžely spolu s rodiči, naopak nejdelší úsek museli uběhnout muži - 1 800 metrů. Odstupňovány byly i ceny za vítězná místa - děti získávaly trička s emblémem Běhu ulicemi města, diplomy a věcné ceny, na dorostence, dorostenky, muže i ženy čekala navíc i finanční odměna. Tak například vítěz kategorie muži do 35 let si odnesl 1 200,--Kč. Mezi věcné ceny patřily propagační a reklamní předměty sponzorů akce, soudek piva, míče pro družstva štafet, keramika, zdravá výživa a mnoho dalších. Každý sportovec po doběhu do cíle obdržel nealko nápoj a sladkou odměnu.

Letos poprvé byl součástí běhu ulicemi města také běh Terryho Foxe, kterého se zúčastnilo okolo 250 startujících. Spolu s nimi se však na trať vydala i spousta sportovců z řad startujících na běhu ulicemi města. Vybralo se téměř 7 000,-- Kč.

Počet zhlédnutí: 3 833