31.12.
2008

Před Silvestrem běhalo v Bohumíně přes sto lidí

Rekord v účasti. Taková je bilance 10. ročníku Silvestrovského běhu v Bohumíně, do kterého se v úterý 30. prosince večer zapojilo 105 běžců. Ti soupeřili o ceny ryze silvestrovské. Metrové tyčky Vysočiny, soudky piva či láhve šampusu. Pořadatelé pro závodníky i diváky připravili také teplý čaj a grog. Běžecké výkony a příchod nového sportovního roku po vyhlášení výsledků a rozdání výher oslavili běžci i diváci ohňostrojem. Město na Silvestrovský běh přispělo pěti tisíci korunami.

Soutěžilo se v devatenácti věkových kategoriích. Tradičně nejstarším soutěžícím se stal 72letý Miloslav Šuster z Bohumína. Nejmladší závodníkem se stal Ondřej Jan Volný, který v letos v prosinci oslavil první narozeniny. Nejmladší závodnicí byla téměř dvouletá Eliška Pohlová z Bohumína. „Starší dcera závodila za Atletický klub Bohumín, takže jsme se s malou v květnu zúčastnili Běhu ulicemi Bohumína, kde byla také nejmladší účastnicí, a v započaté tradici jsme proto museli pokračovat. Jde hlavně o legraci a zábavu. Máme to v rodině rozděleno, tatínek učí dcery běhat a já jim zase pomáhám se školou,“ shodli se s úsměvem Martina a Lukáš Pohlovi.

Na startu se jako každý rok objevil i první muž Bohumína a senátor Petr Vícha. „Běželo se mi paradoxně dobře, přestože jsem se až dodatečně po Silvestrovském běhu dozvěděl, že Bohumín byl ten den rekordmanem v překročení limitu prašnosti. Výjimečně jsem neskončil jako poslední, doběhl jsem do cíle ve své kategorii pátý. Asi to bude tím, že jsem trénoval víc než v předchozích letech. Vánoce jsem se rozhodl strávit sportem, trénoval jsem hlavně při badmintonu a jsem rád, že se to projevilo i na výsledku Silvestrovského běhu,“ prozradil Petr Vícha.

Spokojeni byli i pořadatelé, kteří letos zaznamenali rekordní účast. Do soutěže se zapojilo 105 běžců, 36 z nich byly přitom děti do 7 let. "Letos jsme prolomili rekord v účasti a s průběhem závodu jsme velmi spokojení. Přijeli sportovci z Ostravy, Karviné, Orlové i z Polska. Akce se po všech stránkách vydařila a organizační tým 25 lidí je už za 10 let pořádání sehraný. Každý ví, co má dělat a co je jeho úkol. Smysl závodu se za těch 10 ročníků nezměnil. Zapojují se do něj všechny sportovní subjekty ve městě a oficiálně se tak loučíme s právě končícím sportovním rokem. I když nám nejde o žádné rekordy, ale především o zábavu, utkává se mezi sebou v jeho průběhu řada dobře připravených běžců, pro které je vítězství v soutěži otázkou prestiže. Někteří z nich by měli nevydařeného Silvestra, kdyby nevyhráli," dodal ředitel závodu Zdeněk Veselý.