close google translator menu
Dnes je Sobota 24.8., svátek má Bartoloměj.
Bartoloměj - biblické jméno aramejského původu. Vykládá se např. jako oráč nebo bojovný syn.

Osobnosti narozené dnes:


  • Rupert Grint (*1988) - Anglický herec (Harry Potter)
  • Jásir Arafat (*1929, +11.11.2004) - Vůdce Organizace pro osvobození Palestiny a palestinský prezident
  • Jaromíra Kolárová (*1919, +21.1.2006) - Česká spisovatelka
  • Max Urban (*1882, +17.7.1959) - Český architekt a filmař
  • Vincenzo Lancia (*1881, +15.2.1937) - Italský automobilový závodník
  • Karel Hlaváček (*1874, +15.6.1898) - Český básník a výtvarník
  • Hermann Weingärtner (*1864, +22.10.1919) - Německý gymnasta, nejlepší sportovec olympiády 1896
  • Eduard Nápravník (*1839, +23.11.1916) - Český hudební skladatel a dirigent
Změnit velikost textu: A- |  A |  A+

Bohumínské kino čeká letos rekonstrukce

Moderní interiér, pohodlné sedačky i bezbariérový přístup pro vozíčkáře přinese 25milionová rekonstrukce kina K.A.R. v centru Bohumína. Oprava by měla začít letos květnu a potrvá do konce prosince. Stát na ni přispěl 15milionovou dotací, zbytek zaplatí město ze svého rozpočtu.

"Bohumínský kulturní stánek čekal na svou opravu už mnoho let. Kromě promítání se v něm koná každoročně řada kulturních a společenských akcí. Nevyhovující jsou prostory pro účinkující i pro diváky. Diváci při delších představeních či vystoupeních doslova trpí ve starých dřevěných sedačkách a účinkujícím zase chybí vhodné zázemí a šatny. To by se po rozsáhlé opravě mělo změnit a pobyt v kinosále by měl být příjemnější pro obě strany," uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Diváci se dočkají nového hlediště s pohodlnými sedačkami. Uličky se rozšíří, vzniknou místa pro vozíčkáře, která v sále doposud zcela chyběla. Kapacita kinosálu se tím sice sníží o více než sto míst, ale přinese to pohodlí a bezpečí nejen pro diváky, ale i samotné účinkující. Ti se mohou těšit na rozšířené pódium. Z původních 434 sedadel zůstane v hledišti po úpravách 306 míst.

Největší venkovní změnou bude přístavba zadní části kina ve směru na náměstí T. G. Masaryka. V ní vzniknou nové šatny i sociální zázemí pro vystupující, které budou umístěny přímo za jevištěm. Účinkují tak už na svá vystoupení nebudou muset přicházet bočním vchodem jako diváci, ale tak jak je to obvyklé - ze zadní části jeviště. Díky přístavbě se celé pódium zvětší a rozšíří. Konstrukce pódia se upraví tak, aby sloužila pro více účelů. Pro promítání, ale i různá divadelní, taneční či koncertní vystoupení.

"V budově bude vyměněna zdravotechnika, elektroinstalace i vzduchotechnika. Nová bude i střecha, která je ve velmi špatném stavu. Její oprava přinese v interiéru nový podhled. Hlavní vstup do kina zůstane zachován. U hlavního vstupu přibude vchod pro vozíčkáře, které do kinosálu přepraví speciální zvedací zařízení upevněné ke schodišti," dodala Lenka Jochimová z investičního odboru bohumínské radnice s tím, že účinkující budou do budovy kina vcházet novým vchodem v místě přístavby.

Lucie Balcarová
tisková mluvčí


  Vytisknout Vytisknout
  Zpět Zpět
  Nahoru Nahoru

Publikováno / aktualizováno: 10.1.2006
Počet zhlédnutí: 1 802

 

Naposledy aktualizované

Vygenerováno za 0.38 sekund