Město Bohumín

Tiskové zprávy


Starší než měsíc

Bohumínské senior taxi od ledna nově pro důchodce od 65 let 25.9.2014

Bohumínské senior taxi od ledna nově pro důchodce od 65 let

Bohumínské senior taxi slaví mezi Bohumíňáky úspěch. Ulicemi Bohumína se prohání necelé dva roky a za tu dobu už absolvovalo téměř osm tisíc jízd. Město teď plánuje jeho rozšíření. Od nového roku jej budou moci využívat senioři už od 65 let.
Poslanci zákaz výkupu kovů ve sběrnách neschválili, města na Karvinsku jdou vlastní cestou 24.9.2014

Poslanci zákaz výkupu kovů ve sběrnách neschválili, města na Karvinsku jdou vlastní cestou

Poslanci včera odmítli senátní novelu zákona o odpadech. Podle ní by sběrny nesměly od nového roku vykupovat šrot od občanů. Senátoři chtěli zákazem zabránit krádežím. Města na Karvinsku jdou vlastní cestou. Přijala vyhlášky, že bude možné odevzdávat kovy zdarma pouze do jejich sběrných dvorů.
Tři bohumínská hřiště mění svou tvář 23.9.2014

Tři bohumínská hřiště mění svou tvář

Staré asfaltové plácky nejen pro dětské hry mění v Bohumíně svou podobu. Stávají se z nich hřiště s moderním povrchem. A to hned ve třech lokalitách - dvě jsou přímo v centru, třetí ve Vrbici. Město přijdou opravy na téměř šest milionů korun.
Na sídlišti Tovární přibudou místa k parkování 18.9.2014

Na sídlišti Tovární přibudou místa k parkování

Nové parkoviště právě vyrůstá na sídlišti v Bohumíně-Záblatí, kde žije asi tisícovka lidí. Dohromady 42 nových parkovacích míst přibude nejpozději do půlky října na ploše mezi sídlištěm v Tovární ulici a domy v Budovatelské ulici. Město přijde výstavba na 1,3 milionu korun.
V Bohumíně uvidí o víkendu špičkovou házenou 17.9.2014

V Bohumíně uvidí o víkendu špičkovou házenou

Mezinárodní interliga v házené žen zavítá do Bohumína. Novou sportovní halu si za místo úvodního domácího utkání sezóny v česko-slovenské soutěži vybraly hráčky Sokola Poruba, které v sobotu 20. září od 16:30 hodin přivítají celek pražské Slavie. Vstupenky za 40 korun budou k mání před utkáním.
Začala oprava Antošovické lávky 16.9.2014

Začala oprava Antošovické lávky

Třídenní uzavírku si od pondělí 15. září vyžádala oprava Antošovické lávky pro pěší a cyklisty v Bohumíně-Pudlově. Potrvá ještě jeden den, a to do středy 17. září. Řemeslníci teď na lávce budují lešení, na kterém vznikne provizorní stezka.
Senioři s pečovatelkami vyjeli na prohlídku Bohumína už počtvrté 15.9.2014

Senioři s pečovatelkami vyjeli na prohlídku Bohumína už počtvrté

Čtvrtý ročník exkurze napříč Bohumínem zažilo v pondělí 15. září šestadvacet seniorů z místního klubu tělesně postižených, seniorů i z domů s pečovatelskou službou a domova důchodců. Do ulic Bohumína je vyvezl speciálně upravený autobus, zapůjčený z Centra sociálních služeb v Hrabyni.
Bohumínské vinobraní začíná zítra, vůně burčáku přilákala hasiče už dnes 12.9.2014

Bohumínské vinobraní začíná zítra, vůně burčáku přilákala hasiče už dnes

I když vinobraní v Bohumíně odstartuje až zítra 13. září, hasiče přilákal burčák na náměstí T. G. Masaryka už dnes. Jeho výpary totiž v kině, kde je uskladněn, spustily citlivé chemické čidlo. Letos bude burčák zřejmě silnější, podobný problém při jeho skladování totiž ještě pořadatelé neřešili. ;-)
Antošovická lávka dostane nový povrch 12.9.2014

Antošovická lávka dostane nový povrch

Zásadní proměnou projde Antošovická lávka přes řeku Odru v Bohumíně. Ta slouží pěším i cyklistům už čtrnáct let a spojuje bohumínskou městskou část Pudlov s ostravskou městskou částí Antošovice. Oprava lávky začne v polovině září a vyžádá si třídenní uzavírku.
V dražbě šly na dračku hlavně bicykly 11.9.2014

V dražbě šly na dračku hlavně bicykly

V Bohumíně dražili po roce opět ztráty a nálezy. A zájem o aukci byl jako vždy velký. Desítky lidí si přišly hlavně pro bicykly. Ty začínaly na ceně za lidových dvacet korun. U některých se však finální částka vyšplhala až na patnáct set.
Florbalová reprezentace ovládla turnaj v Bohumíně 8.9.2014

Florbalová reprezentace ovládla turnaj v Bohumíně

Ženská florbalová reprezentace triumfovala o víkendu v Bohumíně při prvním ročníku mezinárodního turnaje Bospor Women´s Cup. Se shodnou bilancí čtyř vítězství a jen jedné porážky skončila druhá děvčata týmu JM FatPipe Chodov, třetí místo patřilo úřadujícím mistryním z celku 1. SC Vítkovice Oxdog.
Nová sportovní hala v Bohumíně je držitelkou rekordu 5.9.2014

Nová sportovní hala v Bohumíně je držitelkou rekordu

Sotva se narodila a už je držitelkou rekordu. To je nová sportovní hala v Bohumíně. Potvrdila to dnes při slavnostním otevření nového sportovního stánku pelhřimovská Agentura Dobrý den, která zastřešuje v České republice oblast rekordů a kuriozit.
Sportovní hala v Bohumíně se otevírá, pokusí se o český rekord 3.9.2014

Sportovní hala v Bohumíně se otevírá, pokusí se o český rekord

Už v pátek 5. září odstartuje v Bohumíně éra nového sportování. Po necelém roce výstavby se veřejnosti poprvé otevře nová sportovní hala. Zájemci mohou nakouknout do zákulisí haly od 14 do 18 hodin při dni otevřených dveří.
Ženská florbalová reprezentace si o víkendu zahraje v bohumínské hale 2.9.2014

Ženská florbalová reprezentace si o víkendu zahraje v bohumínské hale

Fantasticky obsazený Bospor Women´s Cup florbalistek se uskuteční v sobotu 6. a neděli 7. září v Bohumíně a Ostravě. Zúčastní se jej i reprezentační tým pod vedením kouče Miroslava Janovského, domácí mistr z Vítkovic, slovenský šampion Tvrdošín a další tři přední celky z obou zemí.
Prvňáčky v Bohumíně vítal medvěd Beník 1.9.2014

Prvňáčky v Bohumíně vítal medvěd Beník

S první aktovkou na zádech a s novým penálem a bačkůrkami dnes poprvé do školy vyrazilo v Bohumíně na 240 prvňáčků. Město jim u této příležitosti darovalo tričko s nápisem „bohumínský školáček“ a originální puzzle s bohumínskými motivy.
Bohumín trápí soukromé ubytovny, probíhají jejich kontroly 27.8.2014

Bohumín trápí soukromé ubytovny, probíhají jejich kontroly

Než prodat dům, v němž by mohla vzniknout ubytovna, raději nemovitost neprodají. I takto se snaží radnice zabránit ubytovacím byznysu v Bohumíně. Přesto marně. Ve městě už vzniklo deset soukromých ubytoven pro sociálně slabé, jedna přímo na pěší zóně v centru Bohumína.
Čtvrtou nejlepší knihovnu v zemi mají v Bohumíně 26.8.2014

Čtvrtou nejlepší knihovnu v zemi mají v Bohumíně

Čtvrtá nejlepší knihovna v zemi je knihovna K3 Bohumín. Vyplývá to z výsledků celostátní ankety Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR. Čtvrté místo obsadila bohumínská knihovna v kategorii měst nad 20 tisíc obyvatel. V porovnání s loňským rokem si tak polepšila o jedno místo.
Bohumínská nemocnice nakoupí infuzní pumpy 25.8.2014

Bohumínská nemocnice nakoupí infuzní pumpy

Nové lineární dávkovače a infuzní pumpy pro pacienty Bohumínské městské nemocnice. A to díky daru místní firmy ŽDB Drátovna, která je dceřinou společností Třineckých železáren. Ta na bohumínskou nemocnici myslí opakovaně a letos jí věnovala 150 tisíc korun.
V Bohumíně rozšiřují odvoz zeleného odpadu 22.8.2014

V Bohumíně rozšiřují odvoz zeleného odpadu

Od příštího týdne rozšíří v Bohumíně odvoz zeleného odpadu. Prozatím mohli Bohumíňáci bezplatně odevzdávat rostlinný odpad ve sběrných dvorech nebo si jeho odvoz za poplatek objednat přímo ze své zahrádky. Nově teď bude možné ponechat bio odpad na dalších 22 místech ve městě.
V Bohumíně finišují s výstavbou sportovní haly 20.8.2014

V Bohumíně finišují s výstavbou sportovní haly

Stavba městské sportovní haly v Bohumíně finišuje. Sportovcům se nový stánek otevře už na začátku září. Náklady na její vybudování jsou 50 milionů korun, město si na stavbu vzalo úvěr ve stejné výši. Hala vyrostla na ploše 3 715 metrů čtverečních, radnice bude usilovat o zápis do České knihy rekordů
Pivní slavnosti v Bohumíně nabídnou rekordních 100 druhů piv na čepu 13.8.2014

Pivní slavnosti v Bohumíně nabídnou rekordních 100 druhů piv na čepu

Sedmý ročník pivních slavností v Bohumíně klepe na dveře. Propuknou už tuto sobotu 16. srpna od 13 hodin v bohumínském Hobbyparku v parku Petra Bezruče. A stejně jako vloni nabídnou na čepu rekordních sto druhů piva. Takové pivní menu nemají žádné jiné slavnosti zlatavého moku v republice.
V Bohumíně zaměstnali na úklid města lidi z ubytoven 8.8.2014

V Bohumíně zaměstnali na úklid města lidi z ubytoven

Rekordní počet lidí na veřejně prospěšných pracích mají v Bohumíně. O čistotu města se tady stará od prázdnin 230 dlouhodobě nezaměstnaných. Poslední stovku nováčků bez práce nabraly městské technické služby z řad obyvatel ubytoven, kteří se vyhýbají práci a stát jim platí bydlení na ubytovnách.
Z Bohumína začaly mizet první zakázané videoterminály 4.8.2014

Z Bohumína začaly mizet první zakázané videoterminály

Dlouhých 9 let. Tak dlouho v Bohumíně bojují s hazardem. První zákaz vyhnal velké herny. Ovšem jen na jediný rok. Pak město dostalo políček od Ministerstva financí. To do míst se zákazem povolilo moderní videoterminály. Teď se blýská na lepší časy. Začaly mizet první protiprávně povolené přístroje.
V Bohumíně mají další fitness pod širým nebem 30.7.2014

V Bohumíně mají další fitness pod širým nebem

Další posilovna pod širým nebem vyrostla v minulých dnech v bohumínském parku Petra Bezruče v těsné blízkosti aquacentra a adventure golfu. A to pár metrů od nové a v kraji unikátní atrakce Mauglího stezky a dopravního hřiště. Aktivně trávit volný čas tak v Hobbyparku mohou nově všechny generace.
V Bohumíně opravují najednou pět věžáků za 50 milionů 28.7.2014

V Bohumíně opravují najednou pět věžáků za 50 milionů

Čilý stavební ruch panuje v centru Bohumína. Hned na dvou sídlištích se tady opravuje pět věžáků. Tři na ulici Čs. armády a dva na Nerudově ulici. Rekonstrukce přijde město na 48,3 milionu korun.
Dětská hřiště v Bohumíně mají nově hlídače 24.7.2014

Dětská hřiště v Bohumíně mají nově hlídače

Trojice správců dohlíží v Bohumíně nově na dětské koutky a hřiště. Radnice je najala kvůli opakovaným stížnostem obyvatel na vandalství, hluk a nepořádek, často až do pozdních večerních hodin. Slibuje si od nich zklidnění situace a nešvarů. Město přijde zvýšený dohled nad hřišti na 70 tisíc korun.
Bohumínská sídliště dostanou nové hřiště, chodníky i parkoviště 22.7.2014

Bohumínská sídliště dostanou nové hřiště, chodníky i parkoviště

Hned na několika místech v centru Bohumína přibudou do konce září nové cyklostezky, chodníky i parkovací místa. Práce se dotknou ploch v okolí polikliniky, zdejších školek, mateřských center, pošty i domů v ulicích Nerudova i Mírová. Obnovou projde i hřiště pro míčové hry.
V Bohumíně mají už devátý český rekord 21.7.2014

V Bohumíně mají už devátý český rekord

Už devátým zápisem v České knize rekordů se mohou pochlubit v Bohumíně. Ten poslední se podařilo získat tento víkend při otevírání unikátní lanové atrakce pro děti i dospělé – Mauglího stezky ve zdejším Hobbyparku. Sešlo se tady 320 lidí s maskou zvířete na jednom místě.
„Zmijův dvůr“ prokoukne a dostane nová parkovací místa 17.7.2014

„Zmijův dvůr“ prokoukne a dostane nová parkovací místa

Vnitroblok mezi ulicemi Štefánikova a Čs. armády v centru Bohumína, známý mezi starousedlíky jako „Zmijův dvůr“, čeká letos a příští rok proměna. Řemeslníci se teď pustili i do oprav zdejšího asfaltového hřiště a příští rok zde přibudou parkovací místa.
V Bohumíně otevírají unikátní lanovou atrakci – Mauglího stezku 14.7.2014

V Bohumíně otevírají unikátní lanovou atrakci – Mauglího stezku

Mauglího stezka se otevře už v sobotu 19. července v centru Bohumína. Lanový unikát vyrostl ve zdejším Hobbyparku u aquacentra. Jeho oficiální otevření spojí Bohumínští s pokusem o rekord. Chtějí získat zápis v České knize rekordů za největší počet lidí v masce zvířete na jednom místě.
V Bohumíně dávají miliony na hasiče, dostali cisterny 11.7.2014

V Bohumíně dávají miliony na hasiče, dostali cisterny

Přes šest milionů korun poputuje letos v Bohumíně z městské kasy pro dobrovolné hasiče. Do investic radnice vloží čtyři miliony korun a přes dva miliony pak půjdou do výstroje hasičů, pohonných hmot nebo údržby a oprav zbrojnic a vozového parku.
V Bohumíně-Skřečoni přibyla další kanalizace 10.7.2014

V Bohumíně-Skřečoni přibyla další kanalizace

Další část nové kanalizace, napojené na čistírnu odpadních vod, přibyla v Bohumíně-Skřečoni. Půlkilometrový kanalizační sběrač za tři miliony korun vyrostl v minulých třech měsících ve třech slepých odbočkách z Rychvaldské ulice. Napojit se na něj může až dvaadvacet domů.
Od katastrofických povodní uplynulo 17 let, Bohumín je teď lépe chráněn 7.7.2014

Od katastrofických povodní uplynulo 17 let, Bohumín je teď lépe chráněn

Sedmý červenec 1997. To je datum, na které Bohumín, který leží na soutoku dvou velkých řek Odry a Olše, nikdy nezapomene. Do města se na den přesně před sedmnácti lety bez varování přihnala tisíciletá povodeň. Zatopila bez milosti vše, co jí přišlo do cesty.
Stoletá radnice v Bohumíně prokoukne 6.7.2014

Stoletá radnice v Bohumíně prokoukne

Fasáda stoleté neogotické radnice z červených cihel prochází právě očistou. Stoletý prach a špínu z ní teď řemeslníci smývají pomocí chemie i tlakového čistění. Do konce prázdnin čeká cihly ještě nové vyspárování. Měnit se budou i okna.
Bohumínští fanoušci se dočkají nové tribuny 4.7.2014

Bohumínští fanoušci se dočkají nové tribuny

Už na konci prázdnin se fotbaloví fanoušci v Bohumíně mohou těšit na zbrusu novou zastřešenou tribunu. Její výstavba začala v minulých dnech ve sportovně-rekreačním areálu Bospor za parkem Petra Bezruče. Vyrůstá přímo uprostřed dvou fotbalových hřišť a přijde na 4,6 milionu korun.
Letní kino v Bohumíně zahajuje sezónu 2.7.2014

Letní kino v Bohumíně zahajuje sezónu

Už dnes začíná nová sezóna v letním kině v Bohumíně. Promítat se tady bude až do konce prázdnin téměř padesát filmových projekcí. Bohumínský letňák, který diváci najdou ve zdejším parku Petra Bezruče, ovládnou postupně hned čtyři žánry.
Bohumínští strážníci vyhlásili „den prevence“ 29.6.2014

Bohumínští strážníci vyhlásili „den prevence“

Den prevence. Tak nazvali bohumínští strážníci bezpečnostní akci, kterou plánují na pondělí 30. června. Kontrolovat budou nejen cyklisty, ale také řidiče anebo pejskaře.
V sobotu vodáci odemknou v Bohumíně řeku Odru 27.6.2014

V sobotu vodáci odemknou v Bohumíně řeku Odru

Už v sobotu 28. června oficiálně odstartuje v Bohumíně další vodácká sezóna na řece Odře. Od 10 hodin začíná za starým hraničním mostem ve Starém Bohumíně slavnostní odemykání meandrů Odry.
Za samé jedničky zdarma do bohumínského aquacentra 27.6.2014 Ukaž na letecké mapě

Za samé jedničky zdarma do bohumínského aquacentra

Aquacentrum v Bohumíně opět myslí na jedničkáře. Ti, kteří v pátek 27. černa předloží u pokladny vysvědčení se samými jedničkami, nebudou muset platit vstupné.
Studenti bohumínské Univerzity třetího věku promovali 26.6.2014

Studenti bohumínské Univerzity třetího věku promovali

Osmnáct absolventů bohumínské Univerzity třetího věku odpromovalo tento týden v obřadní síni bohumínské radnice. Dvouletý cyklus letos úspěšně zakončilo šestnáct žen a dva muži z Bohumína, Rychvaldu a poprvé i z Dolní Lutyně.
V Bohumíně mají další dva nové přechody pro chodce 24.6.2014

V Bohumíně mají další dva nové přechody pro chodce

Do práce, domů i do obchodu bezpečněji. A to díky dvojici nasvětlených přechodů pro chodce za téměř 900 tisíc korun, které vyrostly v uplynulých dnech hned na dvou frekventovaných silnicích v Bohumíně. První v Šunychelské ulici u Lidlu a druhý v Lidické ulici u Bochemie.
Do Bohumína se valí městské slavnosti, přijede i Hana Zagorová 18.6.2014

Do Bohumína se valí městské slavnosti, přijede i Hana Zagorová

Městské slavnosti v Bohumíně propuknou už tuto sobotu 21. června od 14 hodin ve zdejším Hobbyparku v těsné blízkosti aquacentra. Nebude chybět pohádková stezka pro děti, grilované speciality a hlavně muzika. Hlavními hvězdami programu jsou Hana Zagorová, Yo Yo Band, Kamil Střihavka, Oceán a Grog.
V Bohumíně ocenili nejlepší žáky i studenty 17.6.2014

V Bohumíně ocenili nejlepší žáky i studenty

Radní Bohumína ocenili v minulých dnech sedmadvacet nejlepších žáků a studentů z bohumínských základních a středních škol. Úspěšné děti s výbornými studijními výsledky se zapsaly do Pamětní knihy města Bohumína a obdržely permanentku do bohumínského kina K3, cyklobatoh nebo tašku na notebook.
Bohumínští studenti si vyzkoušeli role zastupitelů 12.6.2014

Bohumínští studenti si vyzkoušeli role zastupitelů

Role zastupitelů si tento týden vyzkoušeli bohumínští gymnazisté. V rámci simulační hry o komunální politice nazvané „Mladí lidé rozhodují“ se rozdělili do čtyř fiktivních politických stran a interpelovali na starostu Bohumína Petra Víchu, který simulované zastupitelstvo vedl.
V Bohumíně už staví adrenalinovou Mauglího stezku 11.6.2014

V Bohumíně už staví adrenalinovou Mauglího stezku

Unikátní lanová atrakce pro děti i dospělé vyrůstá v těchto dnech v Bohumíně. Ve zdejším Hobbyparku už totiž začali řemeslníci s výstavbou adrenalinové Mauglího stezky. Náklady na její vybudování jsou pět milionů korun. Slavnostní otevření je naplánováno na sobotu 19. července.
Od nového roku s kovy jen do městských sběrných dvorů 10.6.2014

Od nového roku s kovy jen do městských sběrných dvorů

Zastupitelé Bohumína jako první v republice řekli „stop“ zlodějům kovů. Schválili totiž úpravu své obecně závazné vyhlášky o odpadech tak, že Bohumíňáci už nebudou moci odevzdávat kovy do komerčních sběren, ale pouze do městských sběrných dvorů, a to zdarma. Novinka začne platit od nového roku.
Nová kamera zachránila Starobohumínským májku 9.6.2014

Nová kamera zachránila Starobohumínským májku

Je v provozu sotva pár dní a už má na svém kontě první plusové body. Řeč je o nové kameře, která přibyla na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně. Sleduje nejen zdejší náměstí, ale také příjezdové ulice i starý hraniční most do Polska.
Na náměstí v Bohumíně se bude hrát týden divadlo 8.6.2014

Na náměstí v Bohumíně se bude hrát týden divadlo

Už popáté se náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně promění na celý týden v jedno velké jeviště. Od pondělí 9. do pátku 13. června vystoupí pod širým nebem se svými kousky hned pět amatérských divadelních spolků.
Bohumínští gymnazisté si vyzkoušejí role zastupitelů 7.6.2014

Bohumínští gymnazisté si vyzkoušejí role zastupitelů

Simulované zastupitelstvo města Bohumína se odehraje v úterý 10. června od 15 hodin ve zdejší budově radnice. Na židle skutečných zastupitelů tentokrát zasednou studenti z tamního gymnázia Františka Živného. Na vlastní kůži si tak vyzkoušejí, jaké to je být zastupitelem a rozhodovat o dění ve městě.
Bohumín v sobotu hostí adventure golf tour 6.6.2014

Bohumín v sobotu hostí adventure golf tour

Do Bohumína zavítají v sobotu 7. června profesionální golfoví hráči, a to v rámci první adventure golfové tour po České republice. První ze čtyř turnajů golfové tour už proběhly v květnu v Horním Bezděkově a Plzni. V červnu zavítají golfisté na Moravu, nejprve do Bohumína a pak do Horních Věstonic.
Zrenovovaný Národní dům bude mít šedou fasádu a zelená okna 5.6.2014

Zrenovovaný Národní dům bude mít šedou fasádu a zelená okna

Už osm měsíců probíhá v Bohumíně záchrana kulturní památky, secesního Národního domu na zdejším náměstí Svobody. Přestavba památkově chráněného objektu potrvá necelé dva roky a přijde na 50 milionů korun. Zvenčí ovšem bude dům nakonec vypadat jinak, než jak jej představila vizualizace.
V Bohumíně se tisícovka lidí učila třídit odpad 3.6.2014

V Bohumíně se tisícovka lidí učila třídit odpad

Tisíc lidí se včera na bohumínském náměstí T. G. Masaryka učilo třídit odpad. Zatímco školáci skládali domino a puzzle, absolvovali slalom s kontejnerem a třídili odpad při jízdě na koloběžkách, dospělí odpovídali na ekologické otázky. Za odpovědi si pak odnášeli tašky na třídění odpadu.
Na Hřebejka se v Bohumíně přišly podívat davy 2.6.2014

Na Hřebejka se v Bohumíně přišly podívat davy

Tak narvané letní kino Bohumín ještě nezažil. Téměř šest set nadšenců, vybavených dekami, karimatkami i teplými bundami, případně i něčím ostřejším na zahřátí, zamířilo v neděli 1. června večer do parku Petra Bezruče za novou komedií Jana Hřebejka Zakázané uvolnění, které se účastnil i sám režisér.
Na náměstí v Bohumíně se lidé budou učit třídit 30.5.2014

Na náměstí v Bohumíně se lidé budou učit třídit

Ekologická akce „Třiďte s námi“ proběhne v pondělí 2. června od 10 hodin do 15 hodin na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně. Za správné odpovědi na krátký ekologický kvíz bude možné získat od města sadu tašek na třídění odpadu. Těch radnice nakoupila rovnou tisícovku.
Režisér Jan Hřebejk přijede do Bohumína představit komedii Zakázané uvolnění 28.5.2014

Režisér Jan Hřebejk přijede do Bohumína představit komedii Zakázané uvolnění

Nová komedie Zakázané uvolnění režiséra Jana Hřebejka přichází v červnu do českých kin. Do Bohumína, kde se v parku Petra Bezruče a klubu Bublina část filmu natáčela, ji proto přijede režisér představit osobně. A to v neděli 1. června v 21 hodin do letního kina.
Na kontrolu vyjedou bohumínští úředníci na kolech už posedmnácté 26.5.2014

Na kontrolu vyjedou bohumínští úředníci na kolech už posedmnácté

Už posedmnácté vyrazí skupinka bohumínských vedoucích úředníků na prohlídku investičních akcí na kolech. Do pedálů budou šlapat už v úterý 27. května od 8 hodin ráno. Absolvují trasu dlouhou pětadvacet kilometrů a projedou přitom všech sedm městských částí.
Sportovní hala v Bohumíně se otevře už v září 19.5.2014

Sportovní hala v Bohumíně se otevře už v září

Stavba městské sportovní haly za 50 milionů korun v těsné blízkosti bohumínského aquacentra a Penzionu ve věži nabírá na obrátkách. Ocelová konstrukce i přístavba pro šatny a sociální zázemí už stojí a dělníci teď pracují hlavně uvnitř objektu. Před dokončením je například tribuna pro 180 diváků.
V Bohumíně se preventivně sešla povodňová komise 16.5.2014

V Bohumíně se preventivně sešla povodňová komise

V Bohumíně se dnes ráno kvůli stoupající hladině vody na Odře a Olši sešla preventivně povodňová komise. V tuto chvíli je situace klidná, žádné přímé ohrožení vodou lidem ani jejich obydlím nehrozí. Případná kritická místa v terénu preventivně monitorují jak strážníci, tak dobrovolní hasiči.
V Bohumíně staví in-line stezku na protipovodňové hrázi 15.5.2014

V Bohumíně staví in-line stezku na protipovodňové hrázi

Na nové protipovodňové hrázi v Bohumíně-Vrbici právě vzniká nová stezka pro cyklisty a in-line bruslaře. Jeden a půl kilometru dlouhý úsek dokončí dělníci nejpozději do konce května. Pak už ji budou moci otestovat první cyklisté i bruslaři. Výstavba stojí radnici 3,7 milionu korun.
Zloději kovů zase úřadovali 14.5.2014

Zloději kovů zase úřadovali

Hned dvě krádeže kovů pobertům v minulých dnech překazili městští policisté.
Za čtyři dny lapili strážníci hned tři hledané muže 13.5.2014

Za čtyři dny lapili strážníci hned tři hledané muže

Akční týden mají za sebou bohumínští strážníci. V minulých dnech se jim podařilo polapit hned tři hledané muže. Kvůli jednomu z nich museli dokonce muži zákona zastavit vlak.
V sídlišti v Záblatí přibudou parkovací místa 12.5.2014

V sídlišti v Záblatí přibudou parkovací místa

Nová parkovací stání vzniknou ještě letos na sídlišti v Bohumíně-Záblatí, kde žije asi tisícovka lidí. Stavět se začne na přelomu srpna a září mezi sídlištěm v Tovární ulici a obytnými domy v Budovatelské ulici. Přibýt by zde mělo 42 parkovacích míst. Město přijde výstavba na asi dva miliony korun.
„Myší díra“ v Bohumíně se na rok uzavře, vznikne z ní úrovňový přejezd 9.5.2014

„Myší díra“ v Bohumíně se na rok uzavře, vznikne z ní úrovňový přejezd

Na téměř rok se už v pondělí 12. května v Bohumíně uzavře pro veškerou dopravu „myší díra“ v Drátovenské ulici. Proběhne totiž její rekonstrukce. Z dosavadního podjezdu vznikne úrovňový přejezd s železničními závorami.
V ulicích Bohumína dnes závodily stovky lidí 8.5.2014

V ulicích Bohumína dnes závodily stovky lidí

Už 18. ročník Běhu ulicemi města přilákal dnes v Den osvobození na náměstí T. G. Masaryka do Bohumína stovky lidí. Na startu se letos objevilo 500 běžců. Nejmladší běžkyně měla přitom jeden rok, nejstarší 78 let. Za osmnáct let se už na start bohumínského běhu postavilo přes 8 tisíc lidí.
V Bohumíně si můžete zasoutěžit v golfu 2.5.2014

V Bohumíně si můžete zasoutěžit v golfu

Série golfových turnajů pro širokou veřejnost odstartuje v Bohumíně už tuto sobotu 3. května od 10 do 12 hodin v areálu adventure golfu hned vedle zdejšího aquacentra. Od května až do srpna si tady může přijít zasoutěžit v golfu kdokoliv.
Zloději kovů ukradli únikové dveře podél dálnice, to zabíjí zvěř 2.5.2014

Zloději kovů ukradli únikové dveře podél dálnice, to zabíjí zvěř

Protihlukové stěny na dálnici i dálničním přivaděči v Bohumíně jsou už téměř dva měsíce bez kovových masivních dveří, a to po obou stranách. Z únikových východů totiž pobrali značný počet z nich bezohlední zloději.
Ulice Bohumína budou čistší, město dá práci dlouhodobě nezaměstnaným 28.4.2014

Ulice Bohumína budou čistší, město dá práci dlouhodobě nezaměstnaným

V ulicích Karvinska přibudou stovky veřejně prospěšných pracovníků (VPP). Tři velká města – Bohumín, Havířov i Karviná se na tom v minulých dnech dohodla s úřadem práce (ÚP).
Vodní radovánky v Bohumíně nemusí o Velikonocích bolet 18.4.2014

Vodní radovánky v Bohumíně nemusí o Velikonocích bolet

Dívky, ženy, babičky, tety, maminky i holčičky si od zeleného čtvrtku 17. dubna až do velikonočního pondělí 22. dubna mohou užít vody dosytosti v bohumínském městském aquacentru. Bohumínský Bospor pro ně totiž připravil speciální velikonoční pomlázku – volný vstup.
Farmáři opět ovládnou náměstí v Bohumíně 17.4.2014

Farmáři opět ovládnou náměstí v Bohumíně

Do Bohumína po měsíci opět přijedou farmáři se svou úrodou. Dvoudenní farmářské trhy pod taktovkou zdejší organizace K3 startují na náměstí T. G. Masaryka v pátek 18. dubna a potrvají až do soboty 19. dubna.
Na jarmarku v Bohumíně si vyzkoušíte, jak se dojí kráva 4.4.2014

Na jarmarku v Bohumíně si vyzkoušíte, jak se dojí kráva

Kraslice, pletení pomlázek a košíků i živá zvířátka budou v sobotu 5. dubna vítat jaro v Bohumíně. Na velikonoční jarmark se tady sjede osmdesát prodejců a řemeslníků. Náměstí T. G. Masaryka se opět promění v řemeslnou vesničku. Oslavu jara budete moci prožít od 8 do 16 hodin.
Bohumínským Ámosem 2014 se stala Dagmar Šostoková 3.4.2014

Bohumínským Ámosem 2014 se stala Dagmar Šostoková

Už počtrnácté oceňovali v Bohumíně u příležitosti Dne učitelů školské pracovníky. Letos se dočkalo hned dvanáct pedagogů. Deset z nich navrhli ředitelé škol, další dva pak zástupci města. Slavnostní vyhlašování bohumínských Ámosů proběhlo v minulých dnech ve zdejším kinosále K3.
Hasičská cisterna 1.4.2014

Hasičská cisterna "Líza" ze Záblatí omládla a může do akce

Dobrovolní hasiči z Bohumína-Záblatí mají staronového pomocníka. Po osmi měsících odloučení se setkali se svou 26letou cisternou "Lízou". Stará liazka prošla omlazovací kúrou za 1,5 milionu korun. Jednotka tak je opět akceschopná a může vyrazit k požárům.
V Bohumíně odchytávají přemnožené holuby 31.3.2014

V Bohumíně odchytávají přemnožené holuby

Přemnoženým divokým holubům v Bohumíně zvoní hrana. Jejich agresivní trus ničí fasády, střechy i parapety domů. Ptáci navíc přenášejí parazity. Město proto ve spolupráci s deratizéry přistoupilo vůbec poprvé v centru Bohumína k jejich odchytu.
V Bohumíně přibudou nasvětlené přechody pro chodce 28.3.2014

V Bohumíně přibudou nasvětlené přechody pro chodce

Hned čtyři nasvětlené přechody pro chodce za jeden milion korun vyrostou ještě letos v centru Bohumína. První dva vzniknou v Masarykově ulici před zdejší radnicí a kinem. Třetí pak v Šunychelské ulici u supermarketu Lidl a čtvrtý v Lidické ulici u Bochemie, kde naváže na železniční lávku pro pěší.
Starosta Bohumína besedoval s maturanty 27.3.2014

Starosta Bohumína besedoval s maturanty

Roli přednášejícího si ve středu 26. března střihl starosta Bohumína Petr Vícha na zdejším Gymnáziu Františka Živného. S necelou padesátkou maturantů debatoval převážně o Bohumínu. Na besedu s gymnazisty zavítal už podeváté.
V Bohumíně už plánují hromadnou revitalizaci paneláků 21.3.2014

V Bohumíně už plánují hromadnou revitalizaci paneláků

Radním Bohumína se osvědčily hromadné opravy městských domů. Po výměnách oken a hromadném zateplování věžáků za 110 milionů korun už proto plánují další mega akci. Hromadnou rekonstrukci všech městských paneláků. Spustit by ji chtěli už za dva roky.
V Bohumíně letos chystají rekordní investice 20.3.2014

V Bohumíně letos chystají rekordní investice

V letošním roce v Bohumíně počítají s rekordními investicemi za více než 200 milionů korun. Asi 80 milionů půjde přitom do bydlení a přes 130 milionů korun do ostatních investic. Mezi největší patří výstavba nové sportovní haly u aquacentra a rekonstrukce secesního Národního domu ve Starém Bohumíně.
Za úspory z loňska postaví v Bohumíně lanovou Mauglího stezku 19.3.2014

Za úspory z loňska postaví v Bohumíně lanovou Mauglího stezku

Nová adrenalinová lanová stezka se začne stavět už letos v květnu v Hobbyparku, a to díky úsporám v města za loňský rok. Náklady na její vybudování budou pět milionů korun. Otevření plánují radní v červenci. Sloužit by měla nejen dětem, ale i dospělým.
Na proměnu centra Bohumína už šlo 75 milionů korun z EU 18.3.2014

Na proměnu centra Bohumína už šlo 75 milionů korun z EU

Za šest let investovali v Bohumíně 136 milionů korun do revitalizace domů i veřejných ploch. Evropská unie z toho přitom zaplatila 75 milionů korun. Proměny se tak dočkalo dvanáct městských, soukromých i družstevních domů a osm lokalit, převážně sídlištních, v centru Bohumína.
V Bohumíně chtějí revoluční vyhláškou zkrotit zloděje kovů 17.3.2014

V Bohumíně chtějí revoluční vyhláškou zkrotit zloděje kovů

Bohumín, Rychvald i Dolní Lutyně nechtějí krádežím kovů jen nečinně přihlížet, ale rozhodli se jednat. Přicházejí s revolučním krokem. Úpraví své obecně závazné vyhlášky tak, aby lidé nesměli kovy odevzdávat v komerčních sběrnách, ale pouze v městských sběrných dvorech, a to zadarmo.
Nejstarší Bohumíňačka holduje dobrému jídlu i kartám 14.3.2014

Nejstarší Bohumíňačka holduje dobrému jídlu i kartám

Úctyhodné 102. narozeniny oslavila ve středu 12. března Marie Procházková z Bohumína-Vrbice. Nejstarší Bohumíňačka holduje dobrému jídlu i kartám, ráda sleduje televizi nebo jen tak lenoší. Oporu má ve své dceři Heleně (74), která se o ni už pětadvacet let stará.
Dárci krve dostali symbolicky láhev červeného vína 7.3.2014

Dárci krve dostali symbolicky láhev červeného vína

Láhev červeného vína, finanční odměnu i volňásky do bohumínského aquacentra a kina. Tyto dary si odneslo ve čtvrtek 6. března 43 dobrovolných dárců krve z Bohumína, kteří v loňském roce obdrželi Zlatý kříž Českého červeného kříže či Zlatou Janského plaketu.
Za adventure golfem do Bohumína už v březnu 7.3.2014

Za adventure golfem do Bohumína už v březnu

Už tento víkend se pro návštěvníky otevře areál adventure golfu v centru Bohumína u zdejšího aquacentra a Penzionu ve věži. Díky mírnému počasí na něm odstartuje letošní golfová sezóna už o měsíc dříve. Zahrát si do areálu můžete přijít i pétanque.
Bohumínští radní ocení dárce krve 5.3.2014

Bohumínští radní ocení dárce krve

Darovali dobrovolně krev nebo krevní plazmu a pomohli tak zachránit lidský život. Za svou dobrovolnost získali Zlatou Janského plaketu či Zlaté kříže Českého červeného kříže. Teď čeká přesně 43 čestných dárců krve z Bohumína i ocenění města.
V Bohumíně už začaly opravy chodníků 5.3.2014

V Bohumíně už začaly opravy chodníků

Díky mírné zimě se v Bohumíně už pustili do oprav chodníků. Dohromady letos radní vyčlenili na opravu chodníků a cest čtrnáct milionů korun. Vloni šlo na stejný účel 13,2 milionu korun. Opravy se letos dočká celkově jednatřicet míst, z toho dvanáct cest a devatenáct chodníků.
Nejrychlejší vyběhl na vrchol Penzionu ve věži za 38 vteřin 4.3.2014

Nejrychlejší vyběhl na vrchol Penzionu ve věži za 38 vteřin

Rovných 187 schodů musela včera pokořit téměř stovka závodníků, která se zúčastnila tradičního březnového Běhu do schodů v Penzionu ve věži v Bohumíně. Ten se uskutečnil už podeváté. Nejrychlejším běžcem se stal s časem 38,87 vteřiny student zdejšího gymnázia 19letý Ondřej Plhoň.
Už podeváté se v Bohumíně poběží do 187 schodů Penzionu ve věži 28.2.2014

Už podeváté se v Bohumíně poběží do 187 schodů Penzionu ve věži

Už podeváté se v Bohumíně bude běhat do 187 schodů Penzionu ve věži ve sportovně-rekreačním areálu Bosporu. Závod v Běhu do schodů odstartuje v pravé poledne v pondělí 3. března. Po proskleném schodišti se může proběhnout kdokoli, kdo má minimálně 16 let.
Nový přístroj v bohumínské nemocnici je k pacientkám šetrnější 26.2.2014 Ukaž na letecké mapě

Nový přístroj v bohumínské nemocnici je k pacientkám šetrnější

Operatéři v Bohumínské městské nemocnici mají nový přístroj, tzv. Thunderbeat. Patří k nejmodernějším své generace. Kombinuje harmonický skalpel a koagulační přístroj. Lékařům tak usnadní laparoskopické zákroky a k pacientkám je šetrnější. Využívají ho na oddělení gynekologie.
Za farmáři a jejich úrodou do Bohumína 20.2.2014 Ukaž na letecké mapě

Za farmáři a jejich úrodou do Bohumína

Do Bohumína opět přijedou farmáři se svou úrodou a zabydlí se na zdejším náměstí T. G. Masaryka hned na dva dny. Farmářské trhy pod taktovkou zdejší organizace K3 startují už v pátek 21. a v sobotu 22. února.
V Bohumíně dětem přispívají na plavání i školy v přírodě 12.2.2014 Ukaž na letecké mapě

V Bohumíně dětem přispívají na plavání i školy v přírodě

Radnice v Bohumíně podpoří plavání a zdraví bohumínských dětí. Rozhodli o tom zdejší zastupitelé. Z městské kasy na to letos půjde skoro 1,4 milionu korun. Téměř 950 tisíc korun je určeno na výuku plavání, přes 400 tisíc pak na školy v přírodě a výuku v solné jeskyni.
Radnice v Bohumíně nabízí „kotlíkovou půjčku“ na výměnu starých kotlů 10.2.2014 Ukaž na letecké mapě

Radnice v Bohumíně nabízí „kotlíkovou půjčku“ na výměnu starých kotlů

Bohumínská radnice chce motivovat domkaře k výměně starých kotlů za nové nízkoemisní. Zdejší zastupitelé dnes proto dali zelenou bezúročným půjčkám. Lidé si tak od města budou moci na výměnu kotle půjčit až třicet tisíc korun. Město na tzv. kotlíkové půjčky vyčlenilo až půl milionu korun.
Bohumínští alergici už jsou na horách, radnice organizuje další jarní a letní pobyty 7.2.2014

Bohumínští alergici už jsou na horách, radnice organizuje další jarní a letní pobyty

Bohumínské děti vyrazily už počtvrté na ozdravné pobyty do horských léčeben. Přes čtyřicet z nich už dýchá čistý vzduch na horách v Beskydech či Jesenících. Měsíční kúra je určená dětem, které trpí alergií, astmatem či obezitou. Město chystá další pobyty i na jaře.
Na sci-fi plese v Bohumíně se bude soutěžit ve vesmírných disciplínách 5.2.2014

Na sci-fi plese v Bohumíně se bude soutěžit ve vesmírných disciplínách

Milovníci tance, plesového veselí a sci-fi by si neměli nechat ujít v pátek 7. února v Bohumíně reprezentační ples města. Letošní 18. ročník se ponese ve stylu sci-fi a jeho hlavním hostem bude slovenský zpěvák a fotograf Peter Nagy.
Vnitroblok v Nerudově ulici v centru Bohumína má novou vizáž 3.2.2014

Vnitroblok v Nerudově ulici v centru Bohumína má novou vizáž

Vnitroblok v Nerudově ulici, který leží v centru Bohumína mezi hřbitovem a Šunychelskou ulicí a zabírá plochu asi 1,3 hektaru, má zcela jinou podobu. Od léta se tady změnilo téměř vše. Přestavba přišla na deset a půl milionu korun, 85 procent z toho pokryla dotace.
Za samé jedničky zdarma do aquacentra v Bohumíně 31.1.2014 Ukaž na letecké mapě

Za samé jedničky zdarma do aquacentra v Bohumíně

BOHUMÍN - Aquacentrum v Bohumíně opět myslí na jedničkáře. Ti, kteří v pátek 31. ledna předloží u pokladny vysvědčení se samými jedničkami, nebudou muset platit vstupné.
Nájem se letos v Bohumíně podnikatelům opět zvedat nebude 15.1.2014

Nájem se letos v Bohumíně podnikatelům opět zvedat nebude

Nájemné v městských nebytových prostorách v Bohumíně se letos opět zvyšovat nebude. Rozhodli o tom na svém pondělním jednání bohumínští radní. Chtějí tak cíleně podpořit malé a střední podnikatele. Městskou kasu to letos bude stát 100 tisíc korun.
Sportovní hala se teprve staví, ale sportovci si už rezervují termíny 13.1.2014 Ukaž na letecké mapě

Sportovní hala se teprve staví, ale sportovci si už rezervují termíny

Stavba nové sportovní haly v Bohumíně s extrémními rozměry je sice teprve ve třetině, ale město už teď ve spolupráci s budoucím provozovatelem rozsáhlého komplexu čtyř zastřešených hřišť pro různé sporty začíná nabízet termíny k jejich pronájmu.
V bohumínské nemocnici už zase funguje neurologická ambulance 10.1.2014

V bohumínské nemocnici už zase funguje neurologická ambulance

Po několikaměsíční odmlce se v Bohumínské městské nemocnici opět otevřela neurologická ambulance. Nemocnice se na jejím provozování dohodla s Vítkovickou nemocnicí. Pacienti ji mohou navštívit vždy ve čtvrtky.
Bohumíňáci, děkujeme, vánoční stromy jsou druhé! 2.1.2014

Bohumíňáci, děkujeme, vánoční stromy jsou druhé!

Nádherných 4298 hlasů získaly bohumínské smrčky v soutěži O nekrásnější vánoční strom republiky. Ze 49 měst, které se do soutěže zapojily, tak naše dvojčata vybojovala druhé místo a dvacet tisíc korun.
Dva městské věžáky září novotou, kromě lidí v nich bydlí chránění rorýsi a netopýři 27.12.2013

Dva městské věžáky září novotou, kromě lidí v nich bydlí chránění rorýsi a netopýři

Dva městské věžové domy ze sedmdesátých let se 132 byty v Bezručově ulici dostaly nový kabát za 21,3 milionu korun. Práce ale od samého počátku komplikovali chránění netopýři a rorýsové, kteří se v domech zabydleli.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2651

    Městský úřad