Město Bohumín

Tiskové zprávy


Starší než měsíc

Manželé Orszulíkovi z Bohumína si po 70 letech znovu řeknou své „ano“ 14.12.2012

Manželé Orszulíkovi z Bohumína si po 70 letech znovu řeknou své „ano“

Neuvěřitelných 70 let spolu prožili jako manželé Gabriela (89) a Josef (92) Orszulíkovi z Bohumína-Skřečoně. V sobotu 15. prosince v 11 hodin si manželé řeknou na radnici znovu své „ano“ a oslaví tak svou platinovou svatbu.
Zrušení veřejné služby úklid v Bohumíně neohrozí 11.12.2012

Zrušení veřejné služby úklid v Bohumíně neohrozí

Přestože Ústavní soud zrušil v minulých týdnech povinný institut veřejné služby pro nezaměstnané, úklid v ulicích Bohumína to neohrozí. Zajistí jej veřejně prospěšní pracovníci. Těch se bude až do března příštího roku v Bohumíně pohybovat přes čtyřicet.
Živých vánočních stromů už mají v Bohumíně dvanáct 30.11.2012

Živých vánočních stromů už mají v Bohumíně dvanáct

Instalace vánoční výzdoby propukla v Bohumíně naplno. Dohromady bude nasvíceno 12 živých vánočních stromů. Tři jsou v centru Bohumína a dalších devět je v městských částech. Letos se navíc poprvé rozsvítí 12metrová borovice v Nové Vsi.
Bohumín dostal 30 vzrostých habrů 29.11.2012

Bohumín dostal 30 vzrostých habrů

Rovnou třicítku vzrostlých habrů za 220 tisíc korun vysadili včera zahradníci hned ve dvou lokalitách Bohumína. Stromy získalo město darem od pražské energetické společnosti Vemex s.r.o. jako podporu pro boj s místním špatným ovzduším.
V Bohumíně přibude 30 vzrostlých habrů 28.11.2012

V Bohumíně přibude 30 vzrostlých habrů

Rovnou třicítku vzrostlých habrů za 220 tisíc korun vysadí zahradníci hned ve dvou lokalitách Bohumína. Stromy získalo město darem od pražské energetické společnosti Vemex s.r.o. jako podporu pro boj s místním špatným ovzduším.
Bohumínští alergici a astmatici vyjedou do lázní už potřetí 19.11.2012

Bohumínští alergici a astmatici vyjedou do lázní už potřetí

Bohumínské děti, které trpí alergií nebo astmatem, vyrazí i v příštím roce na léčebné měsíční pobyty do lázní. Město jim zaplatí dvě třetiny z jejich pobytu. Nově budou moci do ozdravoven vyjet i děti, kterým ještě nebylo šest let.
V Bohumíně nebudou příští rok zvyšovat ceny za odpad 13.11.2012

V Bohumíně nebudou příští rok zvyšovat ceny za odpad

Radní Bohumína v minulých dnech rozhodli, že i přes vyšší DPH se v příštím roce ve městě od ledna nebude zvyšovat cena za odvoz odpadu. Vyšší náklady chce město pokrýt ze zisků za separaci, případně doplatit z městské pokladny.
V Bohumíně budou mít nové fotbalové hřiště s umělým zavlažováním 8.11.2012

V Bohumíně budou mít nové fotbalové hřiště s umělým zavlažováním

Fotbalisté Bohumína se po třinácti letech dočkají nového hřiště. To vyrůstá v místech bývalého škvárového hřiště ve sportovně-rekreačním areálu v parku Petra Bezruče. Náklady na jeho výstavbu jsou 3,7 milionu korun.
V Bohumíně vysázejí přes dva tisíce stromů a tisícovku keřů 6.11.2012

V Bohumíně vysázejí přes dva tisíce stromů a tisícovku keřů

V Bohumíně odstartovalo masivní sázení nových stromů za 5,3 milionu korun. Ve Skřečoni a v Záblatí se na ploše o rozloze 29 hektarů vysází ještě letos na podzim a příští rok na jaře přes dva tisíce stromů a více než tisícovka keřů.
Bohumínské aquacentrum se po opravě střechy opět otevírá pro veřejnost 31.10.2012

Bohumínské aquacentrum se po opravě střechy opět otevírá pro veřejnost

Dvouměsíční uzavření bohumínského aquacentra si vyžádala oprava jeho atypické střechy. Ta je teď u konce a v bazénové hale se dokončují poslední úklidové práce. Pro návštěvníky se brány krytého bazénu otevřou znovu už ve čtvrtek 1. listopadu.
Projektant představí trasu budoucích protipovodňových hrází v Pudlově 30.10.2012

Projektant představí trasu budoucích protipovodňových hrází v Pudlově

Jak bude vypadat protipovodňová ochrana Pudlova? Kterými místy povedou valy proti velké vodě? Jaká je podstata samotných protipovodňových hrází? Na tyto a další otázky budou odpovídat zástupci radnice, Povodí Odry i projektant.
Kaplička Pustyňa dostává nový kabát i přístupovou cestu 16.10.2012

Kaplička Pustyňa dostává nový kabát i přístupovou cestu

Kaplička Pustyňa v Bohumíně, která pochází z roku 1733, dostává zcela jiný kabát. Nová bude střecha, štít, drenáž i venkovní omítky. Rekonstrukce přijde na 160 tisíc korun. Navíc se k ní lidé dostanou od starobohumínského hřbitova po mlatovém chodníčku.
K doktorovi či na úřad zaveze bohumínské seniory radniční taxi 11.10.2012

K doktorovi či na úřad zaveze bohumínské seniory radniční taxi

Radnice v Bohumíně přichází za svými seniory se zajímavou novinkou. Od ledna začne ve městě fungovat senior taxi. Využívat jej budou moci Bohumíňáci starší 70 let. Jedna jízda v radničním taxíku přijde na 15 korun. Zbytek nákladů doplatí město.
Bohumín získal z Fondu solidarity EU přes 300 tisíc korun 10.10.2012

Bohumín získal z Fondu solidarity EU přes 300 tisíc korun

Květnová povodeň, která zasáhla Bohumín před dvěma lety a napáchala ve městě škody za více než 75 milionů, je sice minulostí, ale radnice teď zpětně získala dotaci ve výši 335 tisíc korun z Fondu solidarity EU na likvidaci povodňových škod.
Studenti starostu v šachu už šest let neporazili 4.10.2012

Studenti starostu v šachu už šest let neporazili

Starosta Bohumína Petr Vícha má další zářez na šachovnici. V sedmnáctém ročníku černobílé simultánky s bohumínskými gymnazisty, který se uskutečnil v úterý 2. října, opět neprohrál. Remízu si vybojoval pouze 14letý Ondřej Šrámek.
Studenty čeká černobílý souboj se starostou 1.10.2012

Studenty čeká černobílý souboj se starostou

Už po sedmnácté vyzývá první muž Bohumína Petr Vícha na černobílý souboj bohumínské gymnazisty. Senátor a starosta v jedné osobě se v úterý 2. října pokusí v tradiční simultánce, kdy obchází stoly se šachovnicemi, porazit soupeře u dvaceti šachovnic.
V Bohumíně pošesté rozšiřují zákaz automatů 21.9.2012

V Bohumíně pošesté rozšiřují zákaz automatů

Zastupitelé Bohumína opět omezují hazard ve městě. Na svém zářijovém zasedání rozšířili zákazavou loterijní vyhlášku, která ve městě platí už sedm let, o Příční ulici v Bohumíně-Pudlově.
Senioři z domovů důchodců vyrazili na projížďku Bohumínem 17.9.2012

Senioři z domovů důchodců vyrazili na projížďku Bohumínem

Exkurzi napříč Bohumínem zažili v pondělí 17. září senioři z bohumínských domovů důchodců a domů s pečovatelskou službou. Ti vyrazili speciálně upraveným autobusem zapůjčeným z Ústavu sociální péče v Hrabyni na projížďku po městě.
Jedenáct senátorů navštíví Moravskoslezský kraj, zamíří i do Bohumína 5.9.2012

Jedenáct senátorů navštíví Moravskoslezský kraj, zamíří i do Bohumína

Jedenáct senátorů, kteří jsou členy senátního Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí, vyjede od středy 5. do pátku 7. září do Moravskoslezského kraje. Zákonodárci navštíví Bohumín, Havířov, Frýdek-Místek i Třinec.
Bohumínským strážníkům se nový radar osvědčil 23.8.2012

Bohumínským strážníkům se nový radar osvědčil

Nový laserový radar na piráty silnic se bohumínským strážníkům osvědčil. Rychlost měří 9 měsíců a podle statistik jezdí řidiči pomaleji. Ubylo i těch, kteří rychlost překračují extrémně. Radar pořídí fotodokumentaci i videozáznam.
V Bohumíně odstartuje maratón besed se starostou 17.8.2012

V Bohumíně odstartuje maratón besed se starostou

Na kus řeči s obyvateli šesti bohumínských městských částí se vydá příští týden starosta Bohumína Petr Vícha spolu s místostarosty Igorem Bruzlem a Lumírem Macurou. Zamíří za nimi přímo do míst, kde bydlí. Na nejvášnivější řečníky čekají kapesní nože.
V Bohumíně přispějí rodinám na opravu střech, které strhla vichřice 16.8.2012

V Bohumíně přispějí rodinám na opravu střech, které strhla vichřice

Dvě rodiny z Bohumína-Záblatí připravila vichřice, která řádila z pondělí 6. na úterý 7. srpna, o střechu nad hlavou. Bohumínští radní proto tento týden schválili mimořádnou finanční pomoc na opravu střechy pro obě poškozené rodiny.
V Bohumíně zavádějí separaci odpadu pro podnikatele 15.8.2012

V Bohumíně zavádějí separaci odpadu pro podnikatele

Barevné kontejnery na tříděný odpad byly v Bohumíně až dosud určeny jen pro občany. Podnikatelé si museli zajistit povinnou separaci sami. To by se ale mělo změnit. Město chce menším živnostníkům vyjít vstříc a usnadnit jim třídění odpadu.
Hasiči ve Starém Bohumíně slaví 140. narozeniny 10.8.2012

Hasiči ve Starém Bohumíně slaví 140. narozeniny

Dobrovolní hasiči ve Starém Bohumíně oslaví v sobotu 11. srpna 140. narozeniny. Přijďte je prožít s nimi. Připravili pro veřejnost zajímavý program. Oslavy odstartují ve 14 hodin na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně.
Pivní slavnosti v Bohumíně nabídnou přes 60 druhů točených piv 9.8.2012

Pivní slavnosti v Bohumíně nabídnou přes 60 druhů točených piv

Milovníci chmelového moku mohou v sobotu 11. srpna zamířit do Bohumína. V areálu Hobbyparku v parku Petra Bezruče se od 13 hodin uskuteční už pátý ročník oblíbených pivních slavností. Ty letos nabídnou přes 60 druhů točeného piva.
Domkaři v Bohumíně najdou ve schránkách složenky za odvoz odpadu 8.8.2012

Domkaři v Bohumíně najdou ve schránkách složenky za odvoz odpadu

Přes dva tisíce bohumínských domácností v rodinných domech obdrželo v těchto dnech složenky za odvoz odpadu. Ty od letošního roku nově rozesílá a tiskne přímo radnice. Dosud je domkařům rozesílaly technické služby – BM servis.
Bohumínská tržnice dostává nový kabát 6.8.2012

Bohumínská tržnice dostává nový kabát

Městská tržnice v centru Bohumína před zdejším nádražím bude mít už za dva měsíce jinou podobu. Právě totiž začala její oprava. Protože probíhá po etapách, bude tržnice i přes rekonstrukci stále v provozu.
V bohumínském Záblatí vzniká nová kanalizace 1.8.2012

V bohumínském Záblatí vzniká nová kanalizace

Nová kanalizace za zhruba 12 milionů korun vyroste do příštího léta v bohumínské městské části Záblatí. Stavba odstartovala teď o prázdninách a hlavní kanalizační řad bude dlouhý téměř 1,5 kilometru. Napojit by se na něj mělo asi 60 domů.
Bohumíňáci dostanou zdarma tašky na třídění odpadu 27.7.2012

Bohumíňáci dostanou zdarma tašky na třídění odpadu

Stovky domácností v Bohumíně dostanou zdarma v rámci osvětové kampaně do konce července speciální třídicí tašky na papír, sklo a plasty. Společnost EKO-KOM ve spolupráci s městem rozdá dohromady 1 500 těchto tašek. Jejich distribuce začne už tuto sobotu.
Bez obrázku 11.7.2012

Obce na Bohumínsku chtějí získávat dotace z EU společně

Sedm obcí na Bohumínsku založilo Místní akční skupinu (MAS) Bohumínsko. Ta chce v příštích letech získávat dotace z EU. Zakládajícími členy skupiny se staly obce Bohumín, Dětmarovice, Dolní Lutyně, Doubrava, Petrovice u Karviné, Petřvald a Rychvald.
Z centra Bohumína definitivně zmizí kamiony, otevřel se nový obchvat na dálnici 9.7.2012

Z centra Bohumína definitivně zmizí kamiony, otevřel se nový obchvat na dálnici

Lidé v centru Bohumína i místní části Nová Ves si konečně mohou oddychnout. Dnes v Bohumíně Ředitelství silnic a dálnic otevřelo nový obchvat, jehož součástí je i mediálně proslulý skřečoňský most. Díky tomu zmizí z centra Bohumína definitivně kamiony.
Tisíc sokolských cvičenců vystoupí v Bohumíně 30.5.2012

Tisíc sokolských cvičenců vystoupí v Bohumíně

Téměř tisícovka sokolských cvičenců z celé Moravy a Slezska se sjede v sobotu 2. června do Bohumína na Župní sokolský slet. Ve zdejším areálu Na Kuželně předvedou od 15 hodin v jednotných úborech deset hromadných skladeb.
V Bohumíně otevřou nový adventure golf 29.5.2012

V Bohumíně otevřou nový adventure golf

Areál pro adventure golf otevřou na Den dětí v Bohumíně. Na hráče čeká celkem 18 drah s terénními nerovnostmi, boulemi, vodními či písečnými pastmi. Jde o teprve osmé hřiště v ČR a najednou pojme až 40 hráčů. Výstavba stála téměř 6 milionů korun.
Úředníci budou opět kontrolovat Bohumín z bicyklů 28.5.2012

Úředníci budou opět kontrolovat Bohumín z bicyklů

Tradiční cyklistickou kontrolu absolvují v úterý 29. května vedoucí úředníci bohumínské radnice. Do cyklistických sedel zasednou úředníci zhruba v 10 hodin a čeká je trasa dlouhá asi dvacet kilometrů.
V Bohumíně zítra propukne Den sociálních služeb 23.5.2012

V Bohumíně zítra propukne Den sociálních služeb

Pestrý den se soutěžemi, zážitkovými dílnami, střelbou ze zvukové pistole či canisterapií můžete zažít ve čtvrtek 24. května od 10 do 16 hodin na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně. Od 14 hodin je navíc připraven i koncert kapely Kabát revival.
Bez obrázku 16.5.2012

V Bohumíně zakázali nově pálit listí

Kvůli dlouhodobě špatnému stavu ovzduší v Bohumíně rozhodli zdejší zastupitelé o striktním zákazu pálení listí. Přijali vyhlášku, která zakazuje jak pálení listí, tak dalších suchých rostlinných zbytků. Ta začala platit právě v tomto týdnu.
Bohumín má nejlepší firemní noviny 15.5.2012

Bohumín má nejlepší firemní noviny

Bohumín bodoval v květnu hned dvakrát v celostátní soutěži o nejlepší Firemní médium roku 2011. Městské noviny Oko zvítězily v kategorii Tiskovina veřejné a státní správy, třetí místo získala Výroční zpráva Bohumína.
Bez obrázku 4.5.2012

Bohumín nabízí mistrovství v hokeji živě na plátně kina

Příznivci ledního hokeje si přijdou na své v Bohumíně. Vůbec poprvé se totiž bude v Bohumíně promítat mistrovství světa v přímém přenosu na velkém plátně kina K3 a v HD kvalitě. Hokejoví fanoušci si tak budou moci vychutnat všech patnáct zápasů.
Zamilované dvojice se v Bohumíně líbaly u žáby, hrál jim k tomu Kamelot 2.5.2012

Zamilované dvojice se v Bohumíně líbaly u žáby, hrál jim k tomu Kamelot

Zamilovaní v Bohumíně zamířili také letos na prvního máje ke zdejší kašně na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně. Jeden z jejich chrličů, kouzelná žába, má totiž právě v tento den nejsilnější moc a plní přání zamilovaným.
Bohumínští kulečníkáři jsou po sedmi letech mistry ČR 30.4.2012

Bohumínští kulečníkáři jsou po sedmi letech mistry ČR

Vytoužené zlato z Mistrovství ČR družstev v kulečníku na malém stole v Play off 1. ligy vyšťouchali v dubnu po sedmi "stříbrných" letech bohumínští borci. Jako druhý skončil ostravský tým a z třetího místa se radovali Pražáci.
V Bohumíně se zase budou líbat u žáby 28.4.2012

V Bohumíně se zase budou líbat u žáby

Už popáté se v Bohumíně budou na prvního máje líbat ne pod třešní, ale u žáby. To je jeden z chrličů fontány na zdejším náměstí T. G. Masaryka před radnicí, který má údajně na prvního máje nejsilnější magickou moc.
Bohumínský teplovod bodoval v anketě Projekt desetiletí 27.4.2012

Bohumínský teplovod bodoval v anketě Projekt desetiletí

Bohumínský teplovod bodoval v anketě Projekt desetiletí. Jako jediný byl oceněn odborníky v energetice, novináři i veřejností.
Zastupitelé v Bohumíně zrušili jednotku kopytovských hasičů, důvodem byly dlouhodobé spory 26.4.2012

Zastupitelé v Bohumíně zrušili jednotku kopytovských hasičů, důvodem byly dlouhodobé spory

Po pěti letech fungování zrušili bohumínští zastupitelé výjezdní hasičskou jednotku z osady Kopytov. Důvodem byly dlouhodobé spory města s tamními hasiči. Ti jednali protiprávně a stupňovali požadavky na opravy zbrojnice i techniky. Více čtěte zde.
Otvíráme cyklotrasu, pojďte se po ní projet 20.4.2012

Otvíráme cyklotrasu, pojďte se po ní projet

Nová padesátikilometrová cyklotrasa podél Olše se v sobotu 12. května oficiálně otevře pro veřejnost. Pokud máte doma bicykl a chcete být u toho, přijďte se projet. Čeká na vás atraktivní podívaná v podobě exhibicí na kolech i desítky kilometrů v nohách.
Bohumínské nemocnici zavření nehrozí 19.4.2012

Bohumínské nemocnici zavření nehrozí

Média začala v minulých dnech šířit poplašné zprávy o zrušení Bohumínské městské nemocnice (BMN). Rozpoutala je informace, že zdravotní pojišťovny neprodlouží na konci roku smlouvy některým zdravotnickým zařízením, pokud neprojdou restrukturalizací a nezr
V Bohumíně se bude koledovat na dopravním hřišti 6.4.2012

V Bohumíně se bude koledovat na dopravním hřišti

Velikonoce na dopravním hřišti mohou prožít děti, které v sobotu 7. dubna zavítají do Hobbyparku v centru Bohumína. Od 14 do 16 hodin na ně čeká jízda zručnosti, malování velikonočních vajíček nebo poznávání dopravních značek.
V Bohumíně o Velikonocích zdarma do bazénu, do kina za dvacku 5.4.2012

V Bohumíně o Velikonocích zdarma do bazénu, do kina za dvacku

S atraktivní nabídkou pro všechny příslušnice něžného pohlaví přichází o Velikonocích aquacentrum v Bohumíně. V pondělí budou mít do bazénu volný vstup. Bohumínské kino K3 zase připravilo maraton pohádek pro děti za symbolickou dvacetikorunu.
Titul Bohumínský Amos 2012 putoval do Skřečoně za Marií Valuštíkovou 4.4.2012

Titul Bohumínský Amos 2012 putoval do Skřečoně za Marií Valuštíkovou

V Bohumíně rozdávali tento týden nejlepším kantorům základních i středních škol keramické sošky Amosů v rámci 12. ročníku ankety Bohumínský Amos. Hlavní titul Bohumínský Amos 2012 získala ředitelka ZŠ ve Skřečoni Marie Valuštíková.
V Bohumíně vyroste další cyklostezka, tentokrát ve Skřečoni 3.4.2012

V Bohumíně vyroste další cyklostezka, tentokrát ve Skřečoni

Nová cyklostezka za 14,6 milionu korun se letos začne stavět v Bohumíně-Skřečoni v ulici 1. máje. Město na ni v minulých dnech získalo dotaci z evropských fondů ve výši 3 milionů korun z evropských fondů. Místy projede denně až 400 cyklistů.
V Bohumíně vloni ušetřili na investicích téměř 20 milionů korun 30.3.2012

V Bohumíně vloni ušetřili na investicích téměř 20 milionů korun

Téměř 20 milionů korun se vloni podařilo ušetřit bohumínské radnici na investičních akcích. Žádnou z nich ale město neodložilo, naopak ušetřilo na nákladech. Původně počítalo s tím, že na investice půjde 118 milionů korun, nakonec to bylo jen 99 milionů.
Velikonoční jarmark propukne už tuto sobotu v Bohumíně 29.3.2012

Velikonoční jarmark propukne už tuto sobotu v Bohumíně

Kraslice, pletení pomlázek a košíků, živá zvířátka budou v sobotu 31. března vítat jaro v Bohumíně. Na velikonoční jarmark se do centra Bohumína sjede 80 prodejců a řemeslníků. Chybět však nebude ani cimbálovka, harmonikář nebo divadélko pro děti.
V Bohumíně sesbírali pět tun oblečení 27.3.2012

V Bohumíně sesbírali pět tun oblečení

Asi pět tun oblečení sesbírala o víkendu pojízdná sběrna textilu, která vůbec poprvé křižovala ulicemi Bohumína. Nepotřebné oblečení odevzdávali Bohumíňáci hned na osmnácti místech jak v centru, tak městských částech. Další svoz se uskuteční v červnu.
V Bohumíně bude mít v sobotu premiéru svoz textilu 20.3.2012

V Bohumíně bude mít v sobotu premiéru svoz textilu

Na okružní jízdu Bohumínem se v sobotu 24. března poprvé vydá pojízdná sběrna textilu, do níž bude možné odevzdat šatstvo, obuv i další použité věci z domácnosti. Spolu s pojízdnou sběrnou nebezpečného odpadu zastaví na 18 místech v Bohumíně.
U bohumínského aquacentra začne výstavba rondelu 9.3.2012

U bohumínského aquacentra začne výstavba rondelu

Výstavba rondelu nedaleko aquacentra v Bohumíně odstartuje v pondělí 12. března a potrvá až do konce května. Kruháč je součástí výstavby dálničního přivaděče ze skřečoňského mostu a napojí celou lokalitu na dálnici. Stavba si vyžádá i dopravní omezení.
Elektronická služba E-info slaví desáté narozeniny 8.3.2012

Elektronická služba E-info slaví desáté narozeniny

Kulaté desáté narozeniny slaví letos v březnu bohumínská elektronická služba E-info, kterou provozuje zdejší radnice. Na kontě už má 2 tisíce uživatelů, 7 milionů odeslaných emailů a téměř 2 miliony smsek s aktuálními informacemi z Bohumína.
V Bohumíně už pokračují s výměnou oken za 60 milionů korun 7.3.2012

V Bohumíně už pokračují s výměnou oken za 60 milionů korun

Po zimní přestávce se už v Bohumíně vesele pustili do druhé etapy hromadné výměny oken v městských bytech. Nová plastová okna dostane dohromady 669 bytů v celkem 50 domech. Náklady na letošní etapu jsou 25,5 milionu korun.
Starosta vyzval strážníky na souboj v běhu do 187 schodů 6.3.2012

Starosta vyzval strážníky na souboj v běhu do 187 schodů

Osmipatrový Penzion ve věži a jeho 187 schodů. Už sedmým rokem láká desítky běžců k tomu, aby zkusili prosklené schodiště dobýt a co nejrychleji vyběhnout. Letos na souboj v běhu do schodů vyzval starosta strážníky.
Už posedmé zdolají běžci v Bohumíně 187 schodů 2.3.2012

Už posedmé zdolají běžci v Bohumíně 187 schodů

Nevšední běh do 187 schodů proběhne v pondělí 5. března v Bohumíně. V pravé poledne odstartuje ve zdejším Penzionu ve věži sedmý ročník neobvyklé soutěže. Jejím cílem je pokořit co nejrychleji prosklené schodiště se 187 schody bývalého vodojemu.
V Bohumíně ocení přes 30 dobrovolných dárců krve 27.2.2012

V Bohumíně ocení přes 30 dobrovolných dárců krve

Darovali dobrovolně krev nebo krevní plazmu a pomohli zachránit lidský život. Za svou dobrovolnost získali Zlatou Janského plaketu či Zlaté kříže Českého červeného kříže. Teď čeká přesně 34 dobrovolných dárců krve z Bohumína i ocenění města.
Strážníci v Bohumíně si posvítí na cyklisty 23.2.2012

Strážníci v Bohumíně si posvítí na cyklisty

Jste z Bohumína, jezdíte na kole a chybí vám světlo? Tak zpozorněte! Bohumínští strážníci se totiž od pátku 24. do úterý 28. února zaměří na kontrolu cyklistů. Na mušku si vezmou právě to, jak jsou za tmy vidět.
Architekti pracují na budoucí podobě náměstí ve Starém Bohumíně 22.2.2012

Architekti pracují na budoucí podobě náměstí ve Starém Bohumíně

Náměstí Svobody ve Starém Bohumíně by mohlo mít za několik let zcela jinou tvář. Zdejší radnice totiž momentálně pracuje spolu s architekty i památkáři na jeho budoucí podobě. Odhadované náklady jsou 20 až 30 milionů korun.
Kampaň 21.2.2012

Kampaň "Dýcháme to, čím topíme" dorazí ve středu do Bohumína

Už ve středu 22. února dorazí do Bohumína osvětová kampaň nazvaná "Dýcháme to, čím topíme". Přímo na náměstí T. G. Masaryka před zdejší radnicí se lidé budou moci na vlastní oči přesvědčit o tom, jak se chová kotel, když se v něm topí správně nebo špatně.
Radnice v Bohumíně je po havárii vody opět v plném provozu 10.2.2012

Radnice v Bohumíně je po havárii vody opět v plném provozu

Havárie vody, kterou způsobil kvůli silným mrazům prasklý uzávěr vody, ochromila od středy 8. února do pátku 10. února částečně chod bohumínské radnice. Od pondělí 13. února už jsou ale úředníci připraveni v provizorních podmínkách fungovat pro veřejnost.
Města na Karvinsku bojují za výstavbu obchvatů 9.2.2012

Města na Karvinsku bojují za výstavbu obchvatů

Města na Karvinsku bojují za výstavbu obchvatů. Dětmarovice už spustily podpisovou akci za výstavbu obchvatu z Bohumína-Skřečoně do Karviné. Bohumín ji podporuje. Podpořit ji můžete i vy na adrese www.detmarovice.cz.
Do Bohumína přijede zítra ministr životního prostředí 8.2.2012

Do Bohumína přijede zítra ministr životního prostředí

Pracovní skupina pro lepší ovzduší v Moravskoslezském kraji se ve čtvrtek 9. února sejde v Bohumíně. U kulatého stolu zasedne více než dvacetičlenný tým v 9 hodin dopoledne v prostorách bohumínské radnice. Do Bohumína přijede proto ministr Tomáš Chalupa.
Silné mrazy vyřadily z provozu jednu z radničních budov v Bohumíně 8.2.2012

Silné mrazy vyřadily z provozu jednu z radničních budov v Bohumíně

Jednu z radničních budov v Bohumíně v dnes ve středu 8. února vyřadila z provozu havárie vody. Způsobil ji prasklý uzávěr studené vody na půdě historické radnice. Ten nevydržel silné mrazy a zhruba o půlnoci praskl.
Bohumínští alergici už zase jedou do lázní 7.2.2012

Bohumínští alergici už zase jedou do lázní

Už zítra vyjedou bohumínští alergici a astmatici za finanční podpory města na měsíc za čistým vzduchem do Beskyd. Letos čeká podobný pobyt ve dvou horských lázeňských sanatoriích dohromady na 70 přihlášených dětí z mateřských i základních škol v Bohumíně.
Aquacentrum v Bohumíně otevřelo nově parní saunu 3.2.2012

Aquacentrum v Bohumíně otevřelo nově parní saunu

Se žhavou novinkou v těchto mrazivých dnech přichází aquacentrum v Bohumíně. Pro své návštěvníky totiž nově otevřelo parní saunu. Zájemci ji najdou v přízemí aquacentra v saunovacím areálu. Její výstavba stála téměř 500 tisíc korun.
Za samé jedničky do aquacentra v Bohumíně zdarma 2.2.2012

Za samé jedničky do aquacentra v Bohumíně zdarma

Aquacentrum v Bohumíně připravilo pro děti školou povinné hned dvě zajímavé akce. Dvě hodiny za cenu jedné o jarních prázdninách a ti z nich, kteří u pokladny předloží v pátek 3. února vysvědčení se samými jedničkami, budou mít navíc vstup zcela zdarma.
Bez obrázku 1.2.2012

Bohumínské kino bude promítat pohádky za "dvacku"

Pohádkový maratón na jarní prázdniny za symbolickou dvacetikorunu připravilo pro děti digitální kino K3 Bohumín. Dvakrát denně se od 6. do 10. února v 10 a v 16 hodin se v bohumínském kinosále budou promítat pohádky pro děti.
Bohumín pomáhá bojovat menším obcím za lepší ovzduší 20.1.2012

Bohumín pomáhá bojovat menším obcím za lepší ovzduší

Na společném boji za lepší ovzduší se dohodli zástupci měst a obcí na poslední schůzce Svazu měst a obcí okresu Karviná. Ta proběhla v úterý 17. ledna v Havířově. Probíral se na ní Akční plán pro Moravskoslezský kraj na rok 2012.
Města mají problémy s veřejnou službou 19.1.2012

Města mají problémy s veřejnou službou

Vrásky na čele dělá starostům okresu Karviná veřejná služba, která se změnou zákona přešla z beder měst na úřady práce. Přestože města mají o pracovníky veřejné služby zájem, tak většina měst ještě smlouvu o veřejné službě s úřady práce nepodepsala.
U bohumínského aquacentra se staví zábavný golf 9.1.2012

U bohumínského aquacentra se staví zábavný golf

Už letos na jaře bude mít bohumínské aquacentrum novou atrakci. Půjde o zábavný golf, který vzniká v bezprostřední blízkosti krytého bazénu a hřiště pro plážový volejbal v dosud nevyužité části zahrady.
Přijďte si vyběhat tyčku salámu nebo soudek piva na silvestrovskou oslavu 29.12.2011

Přijďte si vyběhat tyčku salámu nebo soudek piva na silvestrovskou oslavu

Vyběhat si ryze silvestrovské ceny mohou všichni nadšenci v pátek 30. prosince v Bohumíně. V 16 hodin odpoledne odstartuje ve zdejším parku Petra Bezruče tradiční Silvestrovský běh. Na vítěze čekají tyčky salámu, kila šunky, soudky piva či láhve šampusu.
Na Štědrý večer se Bohumínští sejdou opět na náměstí 22.12.2011

Na Štědrý večer se Bohumínští sejdou opět na náměstí

Štědrý večer stráví stovky Bohumíňáků už po osmnácté na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně. Po Ježíškově nadílce a štědrovečerní večeři zamíří opět na výjimečnou akci v Moravskoslezském kraji nazvanou Na Štědrý večer všichni spolu. Začíná se ve 21:30 hodin
Lidé v Bohumíně vzpomínají na Václava Havla 19.12.2011

Lidé v Bohumíně vzpomínají na Václava Havla

Lidé v Bohumíně uctívají památku zesnulého Václava Havla. Na náměstí T. G. Masaryka v centru Bohumína zapalují Bohumínští spontánně svíčky u fontány Soutok Odry s Olší. Další svíčky planou na náměstí o kousek dál, a to před salónem Maryška.
Mistři kulečníku se sjedou do Bohumína, obhájí loňské vítězství Bohumíňák Mirek Andrejovský? 15.12.2011

Mistři kulečníku se sjedou do Bohumína, obhájí loňské vítězství Bohumíňák Mirek Andrejovský?

Nejlepší čeští kulečníkáři se po roce sjedou 17. a 18. prosince opět do Bohumína na ojedinělý český turnaj na malém stole. Devítka nejlepších kulečníkových mistrů se totiž mezi sebou utká hned ve třech kulečníkových disciplínách najednou.
Mladí bohumínští talenti se dočkali ocenění 9.12.2011

Mladí bohumínští talenti se dočkali ocenění

Jubilejní desátý ročník projektu Talent roku proběhl v minulých dnech v Bohumíně. V rámci něj ocenili zástupci města talentované žáky a studenty i jejich pedagogy. Dohromady město rozdalo 50 ocenění, a to 34 studentům a 16 kantorům.
Bohumín zdobí 11 vánočních stromů 8.12.2011

Bohumín zdobí 11 vánočních stromů

Vánoční výzdoba už rozzářila Bohumín. Letos se v centru i městských částech rozsvítilo stejně jako vloni hned jedenáct živých stromů. Tři z nich jsou přímo v centru Bohumína, dalších osm stromů pak svítí v jednotlivých městských částech.
V bohumínské nemocnici funguje nově neurologická ambulance 7.12.2011

V bohumínské nemocnici funguje nově neurologická ambulance

S novinkou pro pacienty přichází od prosince Bohumínská městská nemocnice. Lidé v ní nově najdou neurologickou ambulanci. Nemocnice se na jejím provozování dohodla ve spolupráci s Vítkovickou nemocnicí.
V Bohumíně padly k zemi čtyři zdevastované domy, město nabízí zdarma cihly 1.12.2011

V Bohumíně padly k zemi čtyři zdevastované domy, město nabízí zdarma cihly

Čtyři neobydlené a nevyužívané městské domy s byty čtvrté kategorie, které zdevastovali původní nájemníci, padly v minulých dnech k zemi v Bohumíně. V rámci programu Nulové tolerance se opět bouralo v ulici Petra Cingra, kde už vloni nechalo město zdemolo
Vánoční trhy propuknou už tuto sobotu v Bohumíně 25.11.2011

Vánoční trhy propuknou už tuto sobotu v Bohumíně

Po roce ovládnou Bohumín opět vánoční trhy. Na náměstí T. G. Masaryka zavoní jehličí, trdelník i svařené víno. V dřevěných stáncích se budou prodejci předhánět s nadílkou především ručních výrobků. Chybět nebude ani poštovní schránka pro Ježíška.
Strážníci v Bohumíně už testují nový radar na měření rychlosti 22.11.2011

Strážníci v Bohumíně už testují nový radar na měření rychlosti

Bohumínští řidiči musejí ubrat nohu z plynu. Zdejší strážníci totiž už několik dní testují nový radar na měření rychlosti. Ten umí pořídit jak fotodokumentaci, tak videozáznam. Město za radar zaplatilo 390 tisíc korun.
Studenti starostu v šachách neporazili 18.11.2011

Studenti starostu v šachách neporazili

Dvě hodiny a pět minut obcházel ve středu 16. listopadu starosta Bohumína Petr Vícha stoly ve tvaru písmene „U“ se dvaceti šachovnicemi v prostorách bohumínského Gymnázia Františka Živného v rámci šachové simultánky s gymnazisty.
Školáci ze Skřečoně dostanou novou zeleň 16.11.2011

Školáci ze Skřečoně dostanou novou zeleň

Ze 183 kousků zeleně, kterou dostane zahrada školní družiny ve Skřečoni, dnes děti spolu s kantorkami, zástupci města a ČEZu vysázely pětici vzrostlých stromů. Stromy pak dostaly i jména - Štístko, Žabka, Kuňkalka, Gliňočák a Eďáček.
Bohumínští si díky separaci připlatí méně za odvoz odpadu 15.11.2011

Bohumínští si díky separaci připlatí méně za odvoz odpadu

Kvůli navýšení dolní sazby DPH z 10 na 14 procent musejí v Bohumíně od nového roku počítat s vyšší cenou za odvoz odpadu. Díky separaci to však nebude o plná čtyři procenta, ale podle velikosti nádoby bude navýšení jen od 1, 69 do 3,45 procenta.
V Bohumíně zakázali nově videoterminály 14.11.2011

V Bohumíně zakázali nově videoterminály

Bohumínští zastupitelé dnes odpoledne rozšířili zákazovou vyhlášku z hracích automatů také pro videoterminály. Od prosince tak přibude v 25 bohumínských ulicích, kde dnes platí zákaz provozu pro automaty, také zákaz pro videoterminály.
Hasiči ve Starém Bohumíně mají opravenou zbrojnici 9.11.2011

Hasiči ve Starém Bohumíně mají opravenou zbrojnici

Červenou pásku u opravené hasičské zbrojnice ve Starém Bohumíně přestřihli v úterý 8. listopadu odpoledne zdejší dobrovolní hasiči spolu se zástupci města. Díky tříměsíční rekonstrukci má 108letá zbrojnice nová okna, střechu, fasádu i automatická vrata.
Hasiči ve Starém Bohumíně slavnostně otevřou opravenou zbrojnici 7.11.2011

Hasiči ve Starém Bohumíně slavnostně otevřou opravenou zbrojnici

Stoletá hasičská zbrojnice ve Starém Bohumíně má zbrusu nový kabát. Rozsáhlá tříměsíční rekonstrukce stála městskou pokladnu téměř 2 miliony korun. V úterý 8. listopadu v 15 hodin ji hasiči po opravě slavnostně otevřou.
Senioři z domovů důchodců vyrazili na projížďku Bohumínem 3.11.2011

Senioři z domovů důchodců vyrazili na projížďku Bohumínem

Exkurzi napříč Bohumínem zažili ve čtvrtek 3. listopadu senioři z místních domovů důchodců a domů s pečovatelskou službou. Ti vyrazili speciálně upraveným autobusem na projížďku po městě. Prohlédli si třeba náměstí Sv. Floriána nebo nový skřečoňský most.
Nová okna dostalo letos v Bohumíně 999 bytů, kontroly dopadly na jedničku 2.11.2011

Nová okna dostalo letos v Bohumíně 999 bytů, kontroly dopadly na jedničku

V Bohumíně právě dokončili první část megaakce nazvané „Okna všem“. Díky hromadné výměně oken dostalo letos nová plastová okna přesně 999 městských bytů ve 39 domech. První etapa si vyžádala 34,7 milionu korun.
V Bohumíně funguje nově Tým nulové tolerance 18.10.2011

V Bohumíně funguje nově Tým nulové tolerance

Už šest let praktikují ve 23tisícovém Bohumíně program Nulové tolerance. Zatímco vloni díky němu padly k zemi dva zdevastované domy s byty čtvrté kategorie, letos jich bude rovnou pět. Město navíc nově zmapovalo problémové lokality.
V Bohumíně otevřou naučnou stezku skrz meandry Odry 17.10.2011

V Bohumíně otevřou naučnou stezku skrz meandry Odry

Novou naučnou stezku chráněnými meandry řeky Odry otevřou v sobotu 22. října v Bohumíně. Na pěší i cyklisty čeká trasa dlouhá 9 kilometrů. Slavnostní otevření propukne v 10 hodin u kapličky Pustyňa ve Starém Bohumíně.
Od soboty už budou jezdit auta po skřečoňském mostě 14.10.2011

Od soboty už budou jezdit auta po skřečoňském mostě

V Bohumíně dnes (pátek 14. října) oficiálně otevřeli vytoužený skřečoňský most. Jeho slavnostní otevření si nenechalo ujít přes 250 Bohumíňáků. Automobily vjedou na nový skřečoňský most poprvé v sobotu 15. října od 8 hodin ráno.
Skřečoňský most v Bohumíně se po dvou letech otevře pro automobily 13.10.2011

Skřečoňský most v Bohumíně se po dvou letech otevře pro automobily

V Bohumíně se konečně dočkali. V pátek 14. října skončí největší dopravní omezení v Bohumíně. Po dvou letech letech se Bohumíňákům otevře vytoužený skřečoňský most. Slavnostní otevření mostu proběhne v pátek 14. října v pravé poledne.
Bohumín chce další rekord, přijďte na náměstí s novinami! 7.10.2011

Bohumín chce další rekord, přijďte na náměstí s novinami!

Bohumín chce získat šestý český rekord. Přijďte v sobotu 8. října od 15:30 do 16 hodin na náměstí T. G. Masaryka s novinami a buďte u jeho zrodu. Vystoupí i finalistka Superstar Markéta Konvičková.
V Bohumíně si už potřetí vyplavali dvojité prvenství, nejrychlejšímu stačilo 56 vteřin 6.10.2011

V Bohumíně si už potřetí vyplavali dvojité prvenství, nejrychlejšímu stačilo 56 vteřin

Už potřetí se v Bohumíně radují z vítězných vavřínů v celorepublikové soutěži Plave celé město. Bohumínským se podařilo obhájit jak celorepublikové vítězství v účasti, tak prvenství ve své kategorii – město do 50 tisíc obyvatel.
Celý Bohumín bude plavat už pošesté 5.10.2011

Celý Bohumín bude plavat už pošesté

Už pošesté se v Bohumíně zapojí do celorepublikového klání Plave celé město. Soutěž startuje ve středu 5. října ve zdejším aquacentru. Plavat se bude od 6 do 20 hodin. Soutěžící mají do aquacentra vstup zdarma. Bohumín věří, že letos obhájí prvenství.
V Bohumíně vodáci uzamkli řeku Odru 3.10.2011

V Bohumíně vodáci uzamkli řeku Odru

Vodáci v Bohumíně o víkendu definitivně uzavřeli letošní vodáckou sezónu na řece Odře. Vodou z řeky pokřtili nová nástupní místa, řeku symbolicky uzamkli a naposledy se projeli přes chráněné meandry.
Vodáci uzamknou Odru a pokřtí přitom nová nástupní místa 27.9.2011

Vodáci uzamknou Odru a pokřtí přitom nová nástupní místa

Loučení s vodáckou sezónou chystají na sobotu 1. října v Bohumíně. Uzamykat se bude řeka Odra. Kromě derniéry letošních sjezdů v loďkách však vodáci zažijí přeci jen jednu premiéru. Součástí uzamykání bude i křest nových nástupních míst pro vodáky.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2651

    Městský úřad