Město Bohumín

Tiskové zprávy


Starší než měsíc

Bohumín získal 15 milionů na výsadbu stromů 26.9.2011

Bohumín získal 15 milionů na výsadbu stromů

Téměř 15 milionů korun z fondů Evropské unie na výsadbu zeleně získal jako první město v kraji Bohumín. Ve třech lokalitách v městských částech Skřečoň a Záblatí by se na ploše o rozloze 29 hektarů měly začít sázet stromy a keře už příští rok.
Domovy důchodců v Bohumíně převezme od kraje město 23.9.2011

Domovy důchodců v Bohumíně převezme od kraje město

Dva bohumínské domovy pro seniory přejdou ze správy Moravskoslezského kraje (MSK) pod město. Rozhodli o tom v září bohumínští zastupitelé. Stane se tak v roce 2014. Do té do doby dojedná město s krajem konkrétní podmínky převodu.
V Bohumíně zvýšilo město po 19 letech daň z nemovitosti 19.9.2011

V Bohumíně zvýšilo město po 19 letech daň z nemovitosti

V Bohumíně si lidé od nového roku připlatí za daň z nemovitosti. Rozhodli o tom v září bohumínští zastupitelé. Důvodem je ekonomická krize a s ní související úbytek daňových příjmů. Navyšovat se bude o nejnižší možnost, tedy o dvojnásobek.
Bohumín opět pošle malé alergiky a astmatiky do lázní 15.9.2011

Bohumín opět pošle malé alergiky a astmatiky do lázní

Bohumínští zastupitelé opět pošlou děti, které trpí alergií nebo astmatem, na ozdravné pobyty do lázní. Rozhodli o tom jednomyslně na své zářijovém zasedání. Na projekt „ozdravných pobytů“ vyčlenili částku 190 tisíc korun.
Bez obrázku 5.9.2011

Děti z Bohumína-Skřečoně vozí domů speciální autobus

Školáky ze Skřečoně do Nové Vsi opět vozí domů speciální autobus, který má zajistit vyšší bezpečnost dětí. Důvodem je nedokončený skřečoňský most a přivaděč a s tím spojená zvýšená kamionová doprava. Město za jeho provoz zaplatí 90 tisíc korun.
Bez obrázku 30.8.2011

Pokuty v Bohumíně bude možné platit i kartou

S novinkou pro řidiče „hříšníky“ přicházejí strážníci v Bohumíně. Od září jim tady bude pomáhat vybírat pokuty nový platební terminál. Ten umožní platit i těm, kteří u sebe nemají hotovost nebo mají jen valuty.
Bez obrázku 29.8.2011

V Bohumíně ušetří za elektřinu statisíce

Za dodávku elektřiny ušetří v Bohumíně statisíce. Městu se podařilo vyjednat se společností ČEZ, která pro město dodává elektřinu, o deset procent nižší cenu. Výhodnější tarif platí už od začátku srpna a smlouva vyprší na konci příštího roku.
V bohumínském Kališoku se mohou koupat i vozíčkáři 19.8.2011

V bohumínském Kališoku se mohou koupat i vozíčkáři

Vozíčkáři se v Bohumíně mohou koupat i v přírodě. Bohumínská radnice vyslyšela volání vozíčkářů a nechala na břehu Kališova jezera v Bohumíně-Šunychlu nainstalovat v srpnu speciální rampu pro vozíčkáře. Ta jim má usnadnit vstup do vody.
Bohumínská nemocnice chce prodat dluhy svých pacientů 16.8.2011

Bohumínská nemocnice chce prodat dluhy svých pacientů

O prodeji dluhů z regulačních poplatků uvažuje Bohumínská městská nemocnice. Momentálně totiž registruje 645 pacientů, kteří jí dluží za některých z povinných regulačních poplatků. Letos na konci června přesáhla dlužná částka už 400 tisíc korun.
11.8.2011

Za pivními slavnostmi do Bohumína, k ochutnání bude 45 druhů piva

Milovníci piva mohou v sobotu 13. srpna zamířit do Bohumína. Už čtvrtý ročník oblíbených pivních slavností letos nabídne hned o 15 druhů piva více než vloni. K ochutnání budou piva světlá, tmavá i kvasnicová. Letošní novinkou bude višňové a mandlové pivo.
Bohumínský Domov Jistoty pro seniory bude mít nový kabát 10.8.2011

Bohumínský Domov Jistoty pro seniory bude mít nový kabát

Seniorům z bohumínského Domova Jistoty se mění jejich „doma“ přímo před očima. Rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 5 milionů korun totiž prochází domov důchodců, který stojí v těsné blízkosti náměstí Svobody ve Starém Bohumíně.
Děti mohou do bohumínského aquacentra o víkendu zadarmo 4.8.2011 Zobrazit virtuální prohlídku

Děti mohou do bohumínského aquacentra o víkendu zadarmo

Bohumínské aquacentrum přichází s další prázdninovou novinkou. Po zavedené akci »3 za 1«, kdy v něm mohou lidé dovádět tři hodiny za cenu jedné, teď bazén o víkendu mohou nově navštívit děti do 10 let zcela zdarma. Obě akce platí až do 4. září
Město odváží neohlášeně firmám okna k testům kvality 3.8.2011

Město odváží neohlášeně firmám okna k testům kvality

V Bohumíně propukla naplno výměna oken v městských bytech za 60 milionů korun nazvaná Okna všem. Letos bude stát městskou pokladnu 35 milionů korun, v příštím roce pak 25 milionů korun. Okna se mění v 89 domech, v nichž je dohromady téměř 2 tisíce bytů.
Starosta Petr Vícha ujel spolu s kolegy ze Senátu na kole za dva dny 400 kilometrů 2.8.2011

Starosta Petr Vícha ujel spolu s kolegy ze Senátu na kole za dva dny 400 kilometrů

Promočení a umazaní... Tak vypadala v cíli trojice senátorů, která se vydala o víkendu na bicyklech na dvoudenní čtyřsetkilometrovou trasu z Třince do Prahy. Starosta Bohumín Petr Vícha podal spolu se kolegy ze Senátu skvělý sportovní výkon.
V Bohumíně opět zrušili vodácké odemykání Odry 22.7.2011

V Bohumíně opět zrušili vodácké odemykání Odry

V Bohumíně už podruhé a tentokrát natrvalo zrušili letošní vodácké odemykání meandrů řeky Odry. Poprvé se mělo uskutečnit na začátku prázdnin a to v sobotu 2. července, podruhé v sobotu 23. července. Kvůli vysokému průtoku v Odře se však nic nekoná.
Poškozená prkna na Antošovické lávce nahradila nová 21.7.2011

Poškozená prkna na Antošovické lávce nahradila nová

Na Antošovické lávce přes řeku Odru v Bohumíně-Pudlově »řádili« v minulých dnech jeskyňáři z bohumínského Orcusu. Netrénovali však na své výpravy do jeskyní, ale za pomoci horolezeckého vybavení měnili poškozená prkna zdejší lávky za nová.
U bohumínské polikliniky vyrůstá nové parkoviště 18.7.2011

U bohumínské polikliniky vyrůstá nové parkoviště

Nová parkovací místa vznikají v centru Bohumína u zdejší polikliniky. Na zelené louce přímo u polikliniky v Čáslavské ulici vyrůstá hned 31 parkovacích stání. Stavaři začali s jejich výstavbou už v červnu a na konci srpna by už mělo být parkoviště hotovo.
V Bohumíně už řidiči musí 13 dní přepravovat sypký a prašný náklad pod plachtou 13.7.2011

V Bohumíně už řidiči musí 13 dní přepravovat sypký a prašný náklad pod plachtou

Začátek prázdnin přinesl v Bohumíně přísnější novinku v oblasti dopravy. Řidiči, kteří převážejí sypký a prašný materiál, jej od července musejí vozit pod plachtou. Rozhodli o tom bohumínští zastupitelé. Ti v červnu schválili novou vyhlášku.
Do aquacentra v Bohumíně o prázdninách za nižší cenu, příští rok přibude v areálu zábavný golf 1.7.2011

Do aquacentra v Bohumíně o prázdninách za nižší cenu, příští rok přibude v areálu zábavný golf

Tři hodiny za cenu jedné. To je prázdninové lákadlo aquacentra v Bohumíně. Za tři hodiny koupání totiž zaplatí dospělí jen 75 korun, ještě méně pak děti, studenti a senioři a to 45 korun.
V Bohumíně zrušili kvůli extrémním srážkám vodácké otevírání Odry 30.6.2011

V Bohumíně zrušili kvůli extrémním srážkám vodácké otevírání Odry

V Bohumíně ruší vodácké otevření meandrů řeky Odry i městské půjčovny lodí. To se mělo uskutečnit v sobotu 2. července v 9 hodin dopoledne. Kvůli extrémním srážkám a povodňové pohotovosti, kterou vyhlásili meteorologové, se akce o tři týdny odkládá.
Za badmintonem či hokejbalem v Bohumíně na zimák 30.6.2011

Za badmintonem či hokejbalem v Bohumíně na zimák

Hala zimního stadionu v Bohumíně se v létě mění v hřiště na badminton, nohejbal, volejbal i tenis. Pro fajnšmekry však letos přichází bohumínský Bospor s další novinkou. Nově je tady totiž možné zahrát si i hokejbal.
Vodáci pokřtí o víkendu nové nástupní místo na Olši ve Věřňovicích 23.6.2011

Vodáci pokřtí o víkendu nové nástupní místo na Olši ve Věřňovicích

První z pěti nástupních míst, které letos vznikají na břehu řek Odry a Olše, v rámci česko-polského přeshraničního projektu, pokřtí vodáci už v sobotu 25. června. Součástí křtu, který je naplánován na 17 hodin, bude sjezd Olše až do polského Zabelkova.
V Bohumíně urychlí opravu secesního Národního domu 8.6.2011

V Bohumíně urychlí opravu secesního Národního domu

Secesní Národní dům ve Starém Bohumíně, který léta chátral v soukromých rukou, se dočká opravy. Náklady na komplexní přestavbu jsou ale asi 80 milionů korun. Město však nechtělo použít na tak finančně náročnou rekonstrukci jen vlastní prostředky.
Bohumín oslaví 755. narozeniny v country stylu 20.5.2011

Bohumín oslaví 755. narozeniny v country stylu

Oslava 755. narozenin Bohumína ve stylu country čeká v sobotu 21. května na všechny návštěvníky městských slavností. Ty proběhnou od 14 do 20:30 hodin ve zdejším Hobbyparku v parku Petra Bezruče. Pořadatelská agentura K3 doporučuje stylové oblečení.
V Bohumíně budou lidem díky teplovodu vracet přeplatky 19.5.2011

V Bohumíně budou lidem díky teplovodu vracet přeplatky

Díky výstavbě horkovodu, který začal vloni na podzim vytápět bohumínské domácnosti, ušetřili Bohumíňáci za teplo a teplou vodu. Město jim proto teď vrátí přeplatky za téměř 19 milionů korun.
Bohumínská městská policie slaví dvacetiny 16.5.2011

Bohumínská městská policie slaví dvacetiny

Městská policie v Bohumíně slaví letos 20 let od svého založení. Veselé oslavy dvacátých narozenin propuknou teď v květnu. Jsou zaměřeny především na děti, ale na své si přijdou i dospělí.
Bez obrázku 12.5.2011

Bohumín vyhrál první soud s ministerstvem financí v kauze videoterminály

Boj Bohumína s videoterminály pokračuje. Teď město zasadilo hazardu další ránu. V úterý 10. května totiž Městský soud v Praze rozhodl ve prospěch Bohumína o první ze 42 žalob, které město podalo na Ministerstvo financí ČR kvůli povolování videoterminálů.
Láhev se zamilovaným vzkazem už zase míří k moři 11.5.2011

Láhev se zamilovaným vzkazem už zase míří k moři

Láhev se vzkazem zamilované ostravské dvojice Pavlíny a Jiřího už zase vesele pluje do moře. Do řeky Odry ve Starém Bohumíně za hraničním mostem ji dnes dopoledne hodil zpět starosta Bohumína Petr Vícha.
Bez obrázku 10.5.2011

V Bohumíně úředníci kontrolují se strážníky herny

Do heren v Bohumíně míří několikrát za měsíc zdejší strážníci. Spolu s úředníky kontrolují, zda na automatech nehrají lidé, kteří pobírají sociální dávky. Při poslední kontrole přistihli jednoho hříšníka. Místo peněz teď bude dostávat potravinové poukazy.
Stovky běžců běhaly Bohumínem už popatnácté 9.5.2011

Stovky běžců běhaly Bohumínem už popatnácté

Přesně 351 běžců absolvovalo v neděli 8. května tradiční Běh ulicemi Bohumína. Výstřely ze startovní pistole se ozývaly na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně v Den osvobození už popatnácté.
Úředníci z Bohumína našli na řece Odře vzkaz v láhvi 6.5.2011

Úředníci z Bohumína našli na řece Odře vzkaz v láhvi

Netradiční zakončení měla páteční cyklo-vodácká úřednická kontrola Bohumína, při níž vedení radnice kontrolovalo průběh investičních akcí. Při splutí Odry totiž narazili na zapečetěnou láhev s pergamenem.
V Bohumíně budou kontrolovat město z bicyklu i z lodi 5.5.2011

V Bohumíně budou kontrolovat město z bicyklu i z lodi

Cyklo-vodácká kontrola čeká v pátek 6. května na vedoucí úředníky bohumínské radnice. V cyklistickém vyrazí na tradiční kontrolu města. Úřednický peloton povede starosta Petr Vícha, sekundovat mu budou místostarostové Igor Bruzl a Lumír Macura.
Staré atrakce v bohumínském Hobbyparku nahradí nové 4.5.2011

Staré atrakce v bohumínském Hobbyparku nahradí nové

V zábavném Hobbyparku pro děti v parku Petra Bezruče v Bohumíně mění staré atrakce za nové. Děti i jejich rodiče se tak mohou těšit na zcela nové hrací prvky. Letošní obměna přijde radnici na půl milionu korun.
Na prvního máje se v Bohumíně líbali u kouzelné žáby 2.5.2011

Na prvního máje se v Bohumíně líbali u kouzelné žáby

Chrlí vodu, je bronzová a kouzelná. Stojí na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně a na prvního máje je prý její magická moc nejsilnější. Traduje se, že kdo se u ní políbí, tak má šanci, že mu láska vydrží navěky. Polibky se u ní proto nešetřilo.
V Bohumíně se zase budou líbat u žáby z kašny 30.4.2011

V Bohumíně se zase budou líbat u žáby z kašny

Už počtvrté se v Bohumíně budou na 1. máje líbat u žáby. To je jeden z chrličů nové fontány na náměstí T. G. Masaryka, který má údajně na prvního máje nejsilnější magickou moc. Kdo se u žáby na prvního máje políbí, má šanci, že mu láska vydrží navždy.
Ukryli se před strážníky v popelnici 29.4.2011

Ukryli se před strážníky v popelnici

Zajímavé perličky o zákrocích bohumínské městské policie za uplynulých 14 dní najdete právě zde.
Kulečníkářský trojlístek z Bohumína přivezl stříbro 28.4.2011

Kulečníkářský trojlístek z Bohumína přivezl stříbro

Stříbro z dubnového Mistrovství ČR družstev v kulečníku na malém stole v Play off 1. ligy dovezli Bohumíňáci Miroslav Andrejovský (52), Václav Majewski (59) a Jan Musil (64).
Pyrotechnici v Bohumíně našli jen neškodné zbytky munice 27.4.2011

Pyrotechnici v Bohumíně našli jen neškodné zbytky munice

Téměř čtyři hodiny strávili pyrotechnici z Kralup nad Vltavou u řeky Odry v Bohumíně a pátrali za pomoci speciálních přístrojů na odhalování kovu, lopaty a krompáče po zapadlé válečné munici.
V Bohumíně se při stavbě vodáckých nástupních míst našel granát 26.4.2011

V Bohumíně se při stavbě vodáckých nástupních míst našel granát

Na nevybuchlý ruský granát narazili minulý týden při stavbě nástupních míst pro vodáky na břehu řeky Odry v Bohumíně. Poválečný artefakt našli stavaři za Antošovickou lávkou, kde vyrůstají jedny z pěti nástupních schůdků pro vodáky do řeky.
Do bohumínské kompostárny odvezli první várku zeleného odpadu 22.4.2011

Do bohumínské kompostárny odvezli první várku zeleného odpadu

V Bohumíně dnes odvezl speciální vůz první várku „zeleného odpadu“ do nové kompostárny. Zastavil dohromady u 27 zahrad, jejichž majitelé si nadstandardní odvoz objednali u městských technických služeb – BM servisu.
Tři hodiny v aquacentru za cenu jedné 22.4.2011

Tři hodiny v aquacentru za cenu jedné

Speciální velikonoční akci 3 hodiny za cenu 1 hodiny připravilo bohumínské aquacentrum. Od soboty 23. do pondělí 25. dubna zaplatí dospělí návštěvníci za 3 hodiny v bazénu jen 90 korun a děti pouze 50 korun.
Školáci v Bohumíně si prohlédli skládku i kompostárnu 21.4.2011

Školáci v Bohumíně si prohlédli skládku i kompostárnu

Necelých 200 školáků zavítalo u příležitosti Dne Země do areálu městské skládky v Bohumíně. V průběhu exkurze si prohlédli nejen zrekultivovanou část skládky, ale i její rozšířenou část a novou kompostárnu.
V Den Země svezou v Bohumíně poprvé zelený odpad do kompostárny 21.4.2011

V Den Země svezou v Bohumíně poprvé zelený odpad do kompostárny

Symbolicky u příležitosti Dne země začnou v Bohumíně s premiérovým svozem zeleného odpadu ze zahrádek přímo do nové kompostárny. Speciální svozový vůz zamíří napoprvé k 27 zahradám ve čtyřech bohumínských městských částech.
Křehká žena strážníky neoblafla 15.4.2011

Křehká žena strážníky neoblafla

Z policejní svodky bohumínských strážníků pro vás vybíráme ty nejzajímavější zákroky. Podrobnosti se dočtete právě zde.
Velikonoční jarmark v Bohumíně už tuto sobotu 14.4.2011

Velikonoční jarmark v Bohumíně už tuto sobotu

Kraslice, vůně medoviny, pletení pomlázek a košíků, živá zvířátka. Nejen tyto symboly jara budou vítat v sobotu 16. dubna jaro v Bohumíně. V samotném centru tady vyroste na náměstí T. G. Masaryka dřevěná vesnička. Do Bohumína se přitom sjede 80 prodejců.
Sošku Amose školáka získalo v Bohumíně 12 kantorek 13.4.2011

Sošku Amose školáka získalo v Bohumíně 12 kantorek

V Bohumíně ocenili tento týden dvanáct kantorek z mateřských škol v rámci projektu Bohumínský Amos 2011. Dvanáctka nejlepších z nich si odnášela spolu s titulem i keramické sošky Amosů. Ty letos ztvárňovaly malého školáka s aktovkou.
Radnice vydala novou mapu Bohumína 11.4.2011

Radnice vydala novou mapu Bohumína

Po čtyřech letech spatřila světlo světa nová mapa Bohumína. Obsahuje kompletní trasu dálnice se sjezdy, nájezdy i obchvatem, vodáckou stezku na Odře i plánovanou naučnou stezku v meandrech řeky Odry.
Kvůli havarijní kanalizaci padne k zemi pět lip 8.4.2011

Kvůli havarijní kanalizaci padne k zemi pět lip

Kvůli havarijní kanalizaci budou padat stromy. Jejich kořeny jsou totiž v trase kanalizace a musí se vykácet. Tak vypadá situace na křižovatce Koperníkovy a Palackého ulice u bohumínského aquacentra směrem k Sadové ulici.
Bez obrázku 7.4.2011

V Bohumíně nabízejí nově odvoz zeleného odpadu přímo ze zahrádky

Se „zelenou“ novinkou přišli v Bohumíně. Díky nové kompostárně, která vznikla vloni při rozšíření městské skládky, nabízí město letos svým obyvatelům nově odvoz zeleného odpadu přímo ze zahrádek. První svoz začne symbolicky na výročí Dne Země.
Děti z Bohumína stráví noc v knihovně 1.4.2011

Děti z Bohumína stráví noc v knihovně

Malí návštěvníci knihovny stráví v pátek 1. dubna noc v knihovně. Usínat budou ve spacácích mezi regály knih a do uší jim přitom budou znít pohádky na dobrou noc. Ty jim přijede osobně přečíst herec Zdeněk Klusák z Těšínského divadla.
V Bohumíně pořádají konferenci o kvalitě ovzduší 18.3.2011

V Bohumíně pořádají konferenci o kvalitě ovzduší

Do Bohumína se ve středu 23. března odpoledne sjedou odborníci na konferenci o kvalitě ovzduší. Přednášet na ní budou odborníci z Krajské hygienické stanice, Zdravotního ústavu, Českého hydrometeorologického ústavu nebo České inspekce životního prostředí.
Bez obrázku 7.3.2011

Expediční kamera v bohumínské knihovně

Devět skvělých filmů o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích a sportech. To vše nabídne v rámci filmového festivalu »Expediční kamera« bohumínská knihovna ve dnech 10. a 11. března od 17.30 hodin.
V Bohumíně ocení přes 50 dobrovolných dárců krve 21.2.2011

V Bohumíně ocení přes 50 dobrovolných dárců krve

Darovali krev a zachránili tak život. Přesně 52 čestných dárců krve z Bohumína dosáhlo vloni na některý z limitů, za které Český červený kříž uděluje Janského plakety a Zlaté kříže. Dárce proto ocení na radnici v úterý 22. února v 15 hodin.
Bohumín dá dva miliony na výstavbu hrází v Pudlově 14.2.2011

Bohumín dá dva miliony na výstavbu hrází v Pudlově

Dva miliony korun. To je částka, kterou zastupitelé Bohumína uvolnili na přípravu protipovodňových hrází v Bohumíně-Pudlově. Obnos použije Povodí Odry na projektové práce. Hráze by tak v budoucnu mohly ochránit městskou část Pudlov a jejich 1 400 obyvatel
Bez obrázku 7.2.2011

Do lázní pojede z Bohumína hned 60 školáků

Hned šedesátka dětí z Bohumína, které trpí astmatem či alergiemi, vyrazí za finanční podpory města do lázní v Metylovicích v Beskydech. První turnus odjede z Bohumína do ozdravovny už na Valentýna a potrvá až do 14. března.
Rychvald si spolupráci s Bohumínem pochvaluje 4.2.2011

Rychvald si spolupráci s Bohumínem pochvaluje

Rovnocenní partneři. Tak by se dal nazvat svazek 23 tisícového Bohumína s 7 tisícovým Rychvaldem, byť je nespojují pouta manželská, ale pouta pracovní. Bohumín je totiž tzv. „nadřízeným“ Rychvaldu, tedy jeho pověřenou obcí.
Bohumínské kino má nově digitální zvuk 28.1.2011

Bohumínské kino má nově digitální zvuk

Zatímco v jiných městech končí kina kvůli náročným technickým parametrům s promítáním, v Bohumíně se naopak promítací technika modernizuje. Nově má totiž kino K3 v centru Bohumína moderní digitální audio technologii za 640 tisíc korun.
V Bohumíně zvýší nájem jen dlužícím podnikatelům 19.1.2011

V Bohumíně zvýší nájem jen dlužícím podnikatelům

Nájemné v nebytových prostorách v Bohumíně, které vlastní přímo město, se letos opět zvyšovat nebude. Rozhodli o tom na svém posledním jednání bohumínští radní, kteří tak chtějí opět přímo podpořit malé a střední podnikatele.
V Bohumíně dnes otevřeli nové chráněné bydlení 14.1.2011

V Bohumíně dnes otevřeli nové chráněné bydlení

Nové chráněné bydlení za 9,7 milionu korun vzniklo vloni v Bohumíně na Koperníkově ulici za zdejším Domovem Jistoty. Nový domov v něm našlo dohromady šest lidí – tři ženy a tři muži s duševním onemocněním.
Na radnici v Bohumíně funguje kojící místnost 13.1.2011

Na radnici v Bohumíně funguje kojící místnost

Maminky, které plánují návštěvu městského úřadu v Bohumíně nebo nákupy v centru města, si už nemusejí lámat hlavu, kde své dítě přebalí, anebo nakojí. Speciální kojící místnost totiž zřídili přímo na zdejší radnici.
Bez obrázku 10.1.2011

Honzík a Eliška byli vloni nejoblíbenějšími jmény bohumínských rodičů

Podle čerstvých statistik z evidence obyvatel se vloni narodilo v Bohumíně 241 dětí – 126 chlapců a 115 děvčat. Nejoblíbenějšími jmény novopečených rodičů se přitom stala Eliška a Honzík.
V Bohumíně úřadují Tři králové 6.1.2011

V Bohumíně úřadují Tři králové

Tři králové – Kašpar, Melichar a Baltazar vyrazili dnes do ulic Bohumína kvůli tradiční Tříkrálové sbírce. Na koledníky mohou lidé narazit znovu ještě v sobotu 8. ledna. Celostátní sbírka probíhá už pojedenácté. V Bohumíně ji pořádá Charita Bohumín.
Mikuláš na bicyklu otevřel v Bohumíně cyklostezku 7.12.2010

Mikuláš na bicyklu otevřel v Bohumíně cyklostezku

Novou tříkilometrovou cyklostezku otevřel v Bohumíně Mikuláš a to stylově na bicyklu. Se svými pomocníky – andělem a čertem pak na kole několikrát projel Štefánikovu a Šunychelskou ulici v centru Bohumína, po níž nová stezka vede.
Stávka zavře školy i radnici 6.12.2010

Stávka zavře školy i radnici

Úředníci i pedagogové v Bohumíně podpoří ve středu 8. prosince celorepublikovou stávku státních zaměstnanců proti úsporným vládním opatřením. Ze 127 zaměstnanců bohumínské radnice se do stávky zapojí 99 z nich. Městský úřad bude proto v den stávky zavřený
Vítězem mistrovského turnaje v kulečníku je Bohumíňák Mirek Andrejovský 6.12.2010

Vítězem mistrovského turnaje v kulečníku je Bohumíňák Mirek Andrejovský

Zelená plátna, barevné koule, tága... Napětí, že by se dalo krájet, soustředění a orosená čela... Namísto potlesku luskání prsty... V životě přátelé, při zápase soupeři na život a na smrt. Tak vypadal osmý ročník Turnaje mistrů města Bohumína v kulečníku.
Mikuláš otevře v Bohumíně novou cyklostezku 3.12.2010

Mikuláš otevře v Bohumíně novou cyklostezku

Novou tříkilometrovou cyklostezku otevře v Bohumíně v pondělí 6. prosince přímo Mikuláš s čerty a anděly. Mikulášská slavnostní jízda odstartuje v 15 hodin na křižovatce Štefánikovy ulice s třídou Dr. E. Beneše.
Licitace nových bytů v Bohumíně už v pondělí 2.12.2010

Licitace nových bytů v Bohumíně už v pondělí

Přeměna dalšího „domu hrůzy“ v Bohumíně na moderní byty je u konce. Město tak úspěšně pokračuje v projektu Nulové tolerance, který odstartoval po mediální kauze s bývalým hotelovým domem.
Bohumínští si jen mírně připlatí za odvoz odpadu 29.11.2010

Bohumínští si jen mírně připlatí za odvoz odpadu

V Bohumíně si lidé od nového roku jen mírně připlatí za odvoz komunálního odpadu. Navýšení bude jen v řádech několika desetikorun. Důvodem je růst nákladů na nakládání s odpadem a investice do rekultivace a rozšíření skládky komunálního odpadu v Bohumíně.
Na vánočních trzích v Bohumíně mohou děti poslat dopis Ježíškovi 25.11.2010

Na vánočních trzích v Bohumíně mohou děti poslat dopis Ježíškovi

Vůně medoviny a svařeného vína, stánky s ručními výrobky, koledy, živá zvířata a poštovní schránka na dopisy pro Ježíška. Přesně tak budou vypadat letošní vánoční trhy v Bohumíně v předvečer začátku Adventu. Ty odstartují už tuto v sobotu 27. listopadu.
V Bohumíně schází vyměnit jen 350 řidičáků 24.11.2010

V Bohumíně schází vyměnit jen 350 řidičáků

V Bohumíně musí k úředním přepážkám zamířit do konce roku už jen 350 řidičů. Řidičákům z let 1994 až 2000 totiž letos končí platnost a jejich držitelé riskují, že si v novém roce nebudou moci sednout za volant. Výměna je přitom bezplatná.
V Bohumíně se letos rozsvítí už 11 vánočních stromů 23.11.2010

V Bohumíně se letos rozsvítí už 11 vánočních stromů

Už jedenáct živých vánočních stromů bude letos o Vánocích svítit v Bohumíně. Nově ve městě přibyly dva vánoční stromy v Záblatí a Kopytově. Ozdobná světla se v centru rozzáří už tuto sobotu, kdy na náměstí T. G. Masaryka proběhnou vánoční trhy.
Hřbitovy v Bohumíně mají nové chodníky 22.11.2010

Hřbitovy v Bohumíně mají nové chodníky

Bohumínské hřbitovy se letos dočkaly nových chodníků. Město za jejich výstavbu zaplatilo přes 1 milion korun. Dohromady vzniklo v letošním roce 691 metrů čtverečních nových chodníků hned na pěti hřbitovech. Nejvíce jich dostal hřbitov Bohumíně-Skřečoni.
Kanalizace v Pudlově a Vrbici bude dlouhá 11 kilometrů 19.11.2010

Kanalizace v Pudlově a Vrbici bude dlouhá 11 kilometrů

90 milionů korun. To jsou zatím odhadované náklady na výstavbu kanalizace ve Vrbici a Pudlově. Napojit by se na ni mělo podle propočtů téměř 300 domů a jejich 1 200 obyvatel. Kanalizace by měla být dlouhá téměř jedenáct kilometrů.
Starostou Bohumína je opět Petr Vícha, místostarosty jsou nové tváře 10.11.2010

Starostou Bohumína je opět Petr Vícha, místostarosty jsou nové tváře

V Bohumíně už vědí, kdo město povede další čtyři roky. Na dnešním ustavujícím zastupitelstvu, které trvalo rovných 45 minut, znovu obhájil křeslo starosty Petr Vícha (ČSSD). Místostarosty se staly nové tváře – Igor Bruzl a Lumír Macura.
Ve středu se sejdou noví zastupitelé, bude se volit starosta, místostarostové i radní 9.11.2010

Ve středu se sejdou noví zastupitelé, bude se volit starosta, místostarostové i radní

Noví zastupitelé v Bohumíně se sejdou ve středu 10. listopadu na svém prvním ustavujícím zasedání. Přesně 23 vyvolených, kteří získali od bohumínských občanů v komunálních volbách nejvíce hlasů, rozhodne o tom, kdo se stane novým starostou Bohumína.
Bohumínští tanečníci jsou mistry Evropy 1.11.2010

Bohumínští tanečníci jsou mistry Evropy

Poprvé v historii se podařilo tanečníkům z bohumínského Impulsu vybojovat zlato na mistrovství Evropy v show dance. To se uskutečnilo o víkendu v Maďarsku. O titul tam bojovalo 1 500 tanečníků z 15 evropských zemí. Za Bohumín přitom tančilo 60 z nich.
V sobotu čekejte v Bohumíně opět objížďku 29.10.2010

V sobotu čekejte v Bohumíně opět objížďku

Pro veškerou dopravu se znovu v sobotu 30. října uzavře Lidická ulice i ulice 1. máje v Bohumíně, přes něž proudí automobily z centra Bohumína směrem na Karvinou. . Uzavírka začne v sobotu v 6 hodin ráno a potrvá až do 18 hodin večer.
O víkendu čekejte v Bohumíně objížďku, Lidická ulice bude zavřená 21.10.2010

O víkendu čekejte v Bohumíně objížďku, Lidická ulice bude zavřená

Pro veškerou dopravu se v sobotu 23. října od 6 hodin uzavře Lidická ulice v Bohumíně. Uzavírka potrvá až do neděle 24. října do 15 hodin. Důvodem je pokládka asfaltu na novém kruhovém objezdu v Bohumíně-Skřečoni. Objízdná trasa povede přes Novou Ves.
V Bohumíně zvítězila ČSSD, získala rekordních 63 procent 16.10.2010

V Bohumíně zvítězila ČSSD, získala rekordních 63 procent

Bohumínští dali v letošních komunálních volbách nejvíce hlasů ČSSD. Ta ve 23tisícovém městě zvítězila s velkým náskokem, když od voličů dostala 63,13 % hlasů. Druhé místo obsadila ODS (13,53 %), třetí skončila KSČM (9,9 %) a čtvrtá TOP 09 (5,55 %).
Z domu hrůzy v Pudlově bude moderní bydlení 14.10.2010

Z domu hrůzy v Pudlově bude moderní bydlení

Další problémový dům v Bohumíně se mění před očima. Po přestavbě hotelového domu na Slunečnici pokračuje město v programu Nulové tolerance a dokončuje přeměnu zchátralého třípatrového domu v Partyzánské ulici v Pudlově na moderní bydlení.
V Bohumíně mají nové kvarteto 12.10.2010

V Bohumíně mají nové kvarteto

Po historickém pexesu vydalo město karetní hru Kvarteto s podtitulem Poznej život v meandrech. Nový propagační předmět přináší na 32 kartách přehlídku zvířat, květin i hub z meandrů. Kvarteto je dvojjazyčné a lidé jej koupí v radničním infocentru.
Červená Rocbinda zbrzdí řidiče v Bohumíně 11.10.2010

Červená Rocbinda zbrzdí řidiče v Bohumíně

Speciální zdrsnělý povrch, s exotickým jménem Rocbinda, zbrzdí řidiče v Bohumíně. Červené pásy, které snižují brzdnou dráhu a opticky upozorňují na nebezpečný úsek, vznikly hned na třech místech v centru města a stály téměř půl milionu korun.
Vodáci zamknou v sobotu řeku Odru 8.10.2010

Vodáci zamknou v sobotu řeku Odru

Vodáci se v sobotu 9. října rozloučí s řekou Odrou a projedou se po ní letos naposledy. Její uzamykání odstartuje v 10 hodin na břehu řeky Odry ve Starém Bohumíně. Na milovníky sjíždění řek čeká nejkrásnější úsek řeky, projížďka přes chráněné meandry.
Bez obrázku 8.10.2010

Pomozte Bohumínu vybojovat další rekord, přineste na náměstí sůl!

V Bohumíně se v sobotu 9. října pokusí o další Guinessův rekord! A to v počtu lidí, kteří přinesou na náměstí sůl a stejně jako v pohádce Sůl nad zlato ji odevzdají králi. Tzn. čím více lidí na náměstí sůl přinese, tím větší šance má Bohumín na rekord.
Bohumín zase vyhrál a dvakrát! Nejrychlejší uplaval 100 metrů za rovnou 1 minutu 7.10.2010

Bohumín zase vyhrál a dvakrát! Nejrychlejší uplaval 100 metrů za rovnou 1 minutu

V Bohumíně slaví! Mají další vítězný zářez na pažbě. 891 plavců totiž vybojovalo městu hned další dvě celorepubliková prvenství v soutěži Plave celé město. Do Bohumína přišlo ve středu 6. října uplavat 100 metrů nejvíce lidí v celé České republice.
Plicní ambulance a rehabilitace po povodni už opět funguje 4.10.2010

Plicní ambulance a rehabilitace po povodni už opět funguje

Čtyři měsíce po povodni otevřela nemocnice v Bohumíně zrekonstruované suterény, které v květnu zaplavila velká voda. V suterénu dosáhla do výšky téměř půl metru a zničila téměř veškeré vybavení...
V Bohumíně se bude veřejně debatovat o protipovodňové ochraně 1.10.2010

V Bohumíně se bude veřejně debatovat o protipovodňové ochraně

Jednat a besedovat s odborníky z Povodí Odry o protipovodňové ochraně budou moci lidé v pondělí 4. října odpoledne v Bohumíně. Debata propukne v 16 hodin v jednacím sále zastupitelstva v prostorách bohumínské radnice.
Děti z Bohumína-Pudlova se kvůli žloutence učí v karanténě 30.9.2010

Děti z Bohumína-Pudlova se kvůli žloutence učí v karanténě

31 dětí ze sociálně slabších rodin z Bohumína-Pudlova, které onemocněly žloutenkou, je hospitalizováno v havířovské nemocnici. Stovka jejich spolužáků se učí v karanténě. Počet nemocných nepřibývá a nemocnice postupně propouští hospitalizované děti domů.
Starosta se studenty v simultánce třikrát remizoval 29.9.2010

Starosta se studenty v simultánce třikrát remizoval

Dvacet dva gymnazistů u dvaceti černobílých šachovnic proti jedinému soupeři – starostovi Bohumína Petru Víchovi. Tak vypadal už patnáctý ročník tradiční šachové simultánky se studenty. Ti sei s prvním mužem města ve středu 29. září.
V Bochemii dnes cvičili chlórový poplach 22.9.2010

V Bochemii dnes cvičili chlórový poplach

Houkání sirén, evakuace a hasičské vozy v areálu Bochemie. Tak dnes strávili polední pauzu zaměstnanci místní chemičky. Hlas z podnikového amplionu je chvíli po poledni zalarmoval k evakuaci kvůli úniku chlóru ze zásobníku chlóru. Šlo o cvičení!
Rafinerský lesík v Bohumíně se změnil k nepoznání 21.9.2010

Rafinerský lesík v Bohumíně se změnil k nepoznání

Běžecké trasy, dřevěná rozhledna, lanová dráha, cvičební prvky, výběh pro psy, dřevěná rozhledna... To vše vyrostlo v průběhu dvou let v Rafinérském lesíku v Bohumíně. Ten v úterý 21. září s dětmi slavnostně otevřely pohádkové bytosti dřevěným klíčem.
Bohumín začal vytápět teplovod z Dětmarovic, domácnosti ušetří 17.9.2010

Bohumín začal vytápět teplovod z Dětmarovic, domácnosti ušetří

Ve středu 15. září byly slavnostně spuštěny dodávky tepla do bohumínských domácností, které jsou napojeny na nový systém centrálního vytápění. Teplo do města společně pustili starosta Bohumína Petr Vícha a představitelé společnosti ČEZ.
V Bohumíně demolují první dva problémové domy 8.9.2010

V Bohumíně demolují první dva problémové domy

Bohumínská nulová tolerance přinesla už první demolice domů. První dva zdevastované cihlové domy v problémové lokalitě Petra Cingra padnou k zemi do konce letošního září. Demolice přijde město na zhruba 900 tisíc korun.
Aquacentrum v Bohumíně má týden zavřeno 31.8.2010

Aquacentrum v Bohumíně má týden zavřeno

Bohumínské kryté aquacentrum se 45metrovým tobogánem se dnes ve středu 1. září na osm dní uzavřelo pro návštěvníky. Důvodem je pravidelné čištění bazénů. V provozu zůstalo pouze solárium. Pro veřejnost se brány bazénu otevřou znovu ve čtvrtek 9. září.
Most v Bohumíně se dostaví 27.8.2010

Most v Bohumíně se dostaví

Nový most v Bohumíně-Skřečoni, jehož stavbu zastavil v rámci úsporných opatření ministr dopravy Vít Bárta, se nakonec dostaví v termínu. Bohumín dnes dopoledne ministr osobně navštívil a po jednání na radnici slíbil, že stavba mostu bude pokračovat.
Petici za most v Bohumíně už podepsalo 8 tisíc lidí 24.8.2010

Petici za most v Bohumíně už podepsalo 8 tisíc lidí

Petici za dostavbu strategického mostu v Bohumíně už podepsalo 8 tisíc lidí. Přes čtyři tisíce lidí podepsaly petici na internetu, další čtyři tisíce lidí podpořily papírovou formu petice, která koluje Bohumínem.
Boj o most v Bohumíně podpoří i petice, která začíná kolovat mezi lidmi 18.8.2010

Boj o most v Bohumíně podpoří i petice, která začíná kolovat mezi lidmi

V Bohumíně nevzdávají boj o dostavbu strategického skřečoňského mostu. Ten je jednou ze čtyř staveb, které se ocitly na černé listině ministra dopravy Víta Bárty a dostaly od něj červenou. Obyvatelé Bohumína jsou připraveni o dokončení mostu bojovat.
Vyjádření starosty Bohumína Petra Víchy k rozhodnutí ministra Víta Bárty zastavit práce na skřečoňském mostě 16.8.2010

Vyjádření starosty Bohumína Petra Víchy k rozhodnutí ministra Víta Bárty zastavit práce na skřečoňském mostě

Dokončení stavby dálnice bylo v minulosti ohroženo několikrát, stavaři naštěstí vždy pokračovali v práci. Před demolicí starého mostu jsme dostali příslib, že na stavbu nového peníze budou. Jinak bychom nikdy nepřipustili jeho demolici.
Bohumín je proti přerušení výstavby dálnice 13.8.2010

Bohumín je proti přerušení výstavby dálnice

Radní v Bohumíně ostře nesouhlasí se záměrem vlády přerušit stavební práce na rozestavěné dálnici D 47 a novém skřečoňském mostu v Bohumíně. Město proto žádá ministra dopravy Víta Bártu, aby situaci v Bohumíně přehodnotil.
Děti v Bohumíně už zkoušejí nové dopravní hřiště 2.8.2010

Děti v Bohumíně už zkoušejí nové dopravní hřiště

Nové dětské dopravní hřiště za téměř 5 milionů korun dnes v pondělí 2. srpna poprvé oficiálně otestovaly v Hobbyparku desítky dětí. Pod dohledem městských strážníků se proháněly po kruhovém objezdu, čekaly na semaforech na zelenou nebo testovaly retardér.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2651

    Městský úřad