Město Bohumín

Tiskové zprávy


Starší než měsíc

V Bohumíně soutěžily v plavání stovky lidí 7.10.2009

V Bohumíně soutěžily v plavání stovky lidí

Stovky lidí se v Bohumíně přišly zapojit už počtvrté do celorepublikového klání Plave celé město. Plavecká soutěž měst odstartovala v šest hodin ráno a potrvá až do osmé hodiny večer. Organizátoři věří, že si letos Bohumín vyplave prvenství. Podpořte je.
V Bohumíně poplave celé město už počtvrté 6.10.2009

V Bohumíně poplave celé město už počtvrté

Už počtvrté se v Bohumíně zapojí do celorepublikového klání Plave celé město. Soutěž startuje ve středu 7. října ve zdejším aquacentru. Plavat se začíná od 6 do 20 hodin. Soutěžící mají vstup do aquacentra zdarma.
Vodáci pokřtili knihu o meandrech Odry a uzamkli řeku 29.9.2009

Vodáci pokřtili knihu o meandrech Odry a uzamkli řeku

Více než stovka českých a polských vodáků zakončila sezónu na řece Odře v Bohumíně. Symbolickému uzamykání řeky předcházel na břehu Odry křest nové knihy Hraniční meandry Odry. A že šlo o vodácký křest, dokazovala tekutina, kterou se křtilo – rum.
Bohumínské aquacentrum přivítalo miliontého návštěvníka 27.9.2009

Bohumínské aquacentrum přivítalo miliontého návštěvníka

Miliontého návštěvníka přivítali v minulých dnech v bohumínském aquacentru. Stala se jím 58letá Jarmila Koutná z Karviné-Mizerova, která si v pátek 25. září v 16:53 hodin přišla do bazénu zaplavat se svou dcerou Renatou a vnučkou Barborkou.
Vodáci pokřtí knihu o meandrech Odry a uzamknou řeku 25.9.2009

Vodáci pokřtí knihu o meandrech Odry a uzamknou řeku

Světlo světa spatřila v těchto dnech nová kniha Hraniční meandry Odry, věnovaná nejkrásnějšímu úseku této řeky. Slavnostní křest nové stodvacetistránkové dvojjazyčné knihy proběhne v pondělí 28. 9. v 10 hodin na pravém břehu řeky Odry ve Starém Bohumíně.
Aquacentrum přivítá v pátek miliontého návštěvníka 24.9.2009

Aquacentrum přivítá v pátek miliontého návštěvníka

Moderní a příjemné prostředí, vodní atrakce, zvýhodněné vstupné i novinky lákají do bohumínského krytého aquacentra stále více lidí. Zatímco v jiných městech bojují s poklesem návštěvností, bohumínský bazén se naopak chlubí vyšší návštěvností než vloni.
I přes krizi bude mít Bohumín příští rok vyrovnaný rozpočet 18.9.2009 Zobrazit virtuální prohlídku

I přes krizi bude mít Bohumín příští rok vyrovnaný rozpočet

I přes ekonomickou krizi a pokles daní budou v Bohumíně hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Zdejší zastupitelé už mají první verzi rozpočtu na rok 2010 ve výši 624 milionů korun. Více než 80 milionů z této částky v Bohumíně proinvestují.
Lidé se v bohumínské dražbě nejvíc prali o bicykl a kytaru 17.9.2009

Lidé se v bohumínské dražbě nejvíc prali o bicykl a kytaru

Obyčejné nádvoří bohumínské radnice se včera odpoledne proměnilo v aukční síň. Dražily se tady totiž ztráty a nálezy. Na dražbu dorazila téměř stovka lidí. K mání byly doslova „za hubičku“ bicykly, mobilní telefony, batohy i deštníky.
Bez obrázku 17.9.2009

Třídenní výstava biblí v kině

Unikátní putovní výstava biblí nazvaná Bible včera, dnes a zítra zavítá ke konci září do Bohumína. Expozice bude k vidění od pondělí 21. do středy 23. září od 10 do 16 hodin ve foyer kina K3.
Bez obrázku 17.9.2009

Turisté přivítají podzim

Vstříc podzimu se v sobotu 19. září vydají milovníci turistiky a cyklistiky. Bohumínský klub českých turistů pořádá už 33. ročník turistického pochodu a jízdy na kolech nazvaný Za krásami podzimu. Na účastníky pochodu čekají dvě kilometrově odlišné trasy
Bez obrázku 16.9.2009

Filmoví labužníci mohou prožít noc v knihovně

Noc plnou skandinávských filmů připravuje na pátek 18. září knihovna K3 Bohumín. V nedávno zrekonstruované přednáškové místnosti začne projekce ve 20 hodin.
Knihovna v Bohumíně má od září otevřeno déle 15.9.2009

Knihovna v Bohumíně má od září otevřeno déle

Dospělé oddělení knihovny K3 v centru Bohumína rozšířilo své výpůjční hodiny. Od září je v pondělí, úterý a čtvrtek otevřeno pro čtenáře o plných 30 minut déle.
Bez obrázku 14.9.2009

V Bohumíně budou dražit ztráty a nálezy

V improvizovanou aukční síň se ve středu 16. září promění nádvoří bohumínské radnice. Zástupci města tady budou ve veřejné dražbě nabízet ztráty a nálezy. Nechybí mezi nimi ani takové rarity jako je dřevěné pádlo, propanbutanové láhve nebo kytara.
Do bohumínských škol dnes šlo poprvé téměř 200 dětí 1.9.2009

Do bohumínských škol dnes šlo poprvé téměř 200 dětí

Velkou školní premiéru dnes zažily v Bohumíně téměř dvě stovky dětí. Bohumínské prvňáčky přivítali v lavicích nejen učitelé a starší spolužáci, ale také zástupci města. I když počet prvňáčků je každoročně téměř stejný, celkově dětí ve školách ubývá.
V Bohumíně zvednou od ledna nájem, ale nabídnou slevy 31.8.2009

V Bohumíně zvednou od ledna nájem, ale nabídnou slevy

Obyvatelé Bohumína, kteří žijí v městských bytech, si za bydlení příští rok připlatí. Místní radní však našli způsob, aby zvýšení regulovaného nájemného, které jim umožňuje zákon, nebylo pro lidi tak dramatické. Všem nájemníkům nabídnou slevy.
V Bohumíně na pět dní uzavřou aquacentrum, budou se čistit bazény 29.8.2009

V Bohumíně na pět dní uzavřou aquacentrum, budou se čistit bazény

Pravidelné čištění bazénů uzavře pro návštěvníky na pět dní téměř celý areál krytého aquacentra v Bohumíně s 45ti metrovým tobogánem. Vypouštění jednotlivých bazénů a jejich čištění proběhne od pondělí 31. srpna do pátku 4. září.
Do bohumínských škol půjde letos poprvé téměř 200 dětí 28.8.2009

Do bohumínských škol půjde letos poprvé téměř 200 dětí

Velká školní premiéra čeká v úterý 1. září v Bohumíně na téměř dvě stovky dětí, které se vůbec poprvé vydají do školy. Bohumínské prvňáčky přivítají v lavicích nejen učitelé a starší spolužáci, ale také zástupci města i rady škol.
Půjčovna lodí bude v Bohumíně fungovat i v září 19.8.2009

Půjčovna lodí bude v Bohumíně fungovat i v září

Městskou víkendovou půjčovnu lodí čeká další prodloužení. Nově bude fungovat i v září. Důvodem je mimořádný zájem vodáků o sjíždění bohumínských meandrů řeky Odry. Půjčovna tak bude v provozu už čtvrtý měsíc.
Nákladní automobily do 3,5 metru nesmějí na ulici Čs. armády v centru Bohumína 17.8.2009

Nákladní automobily do 3,5 metru nesmějí na ulici Čs. armády v centru Bohumína

Neobvyklý zákaz vjezdu čeká na řidiče nákladních automobilů v Bohumíně. Nová zákazová dopravní značka nepustí vozy vysoké do 3,5 metru do centra Bohumína po ulici Čs. armády. Důvodem je snížení dopravy na enormně zatížené komunikaci.
11.8.2009

Pivní slavnosti v Bohumíně nabídnou 21 druhů piv

Už tuto sobotu 15. srpna odstartují v Bohumíně slavnosti věnované chmelovému moku. Milovníci piva se mohou těšit na ochutnávku hned z pěti pivovarů, které představí celkem 21 druh piv. Chmelové slavnosti doplní jak soutěže, tak exhibice v žonglování.
V Bohumíně mají už desátý dětský koutek 5.8.2009

V Bohumíně mají už desátý dětský koutek

Bohumínské děti mohou dovádět už na desátém dětském koutku. Ten nejnovější vyrostl v místní části Nová Ves. Náklady na jeho výstavbu však nehradilo město. Koutek je totiž kompenzací místním za prodloužení navážky materiálu na stavbu dálnice.
V Bohumíně sice zvednou nájem, ale nabídnou slevy 30.7.2009

V Bohumíně sice zvednou nájem, ale nabídnou slevy

Obyvatelé Bohumína, kteří žijí v městských bytech, si za bydlení příští rok zřejmě připlatí. Místní radní však hledají cesty, aby zvýšení regulovaného nájemného, které jim umožňuje zákon, nebylo pro lidi tak dramatické a chtějí jim nabídnou slevy.
V Bohumíně budou zdarma půjčovat lodě i v srpnu 29.7.2009

V Bohumíně budou zdarma půjčovat lodě i v srpnu

Prázdniny na vodě. Tak by mohl znít slogan, který by lákal vodáky do Bohumína. Městská půjčovna lodí ve Starém Bohumíně bude totiž fungovat celé prázdniny. Pro velký zájem ze strany vodáků prodlužuje město její služby kromě července i na srpen.
27.7.2009

V Bohumíně postaví novou cyklostezku

Přes tři kilometry dlouhá obousměrná cyklostezka za 14,5 milionu korun vznikne už příští rok v centru Bohumína. Městu se na její vybudování podařilo získat dotaci téměř 13 milionů korun z evropských fondů. Cyklostezka se začne stavět už příští rok.
Řidiče v Bohumíně kontrolují tři nové radary 23.7.2009

Řidiče v Bohumíně kontrolují tři nové radary

Zvýšit bezpečnost na silnicích se rozhodli bohumínští radní. Pořídili proto tři nové moderní měřiče rychlosti, které budou pomáhat regulovat rychlost hned na několika problematických místech v Bohumíně. Nákup nových radarů přišel na téměř 300 tisíc korun.
Pozor, přes Skřečoň dnes večer dvě hodiny neprojedete 21.7.2009

Pozor, přes Skřečoň dnes večer dvě hodiny neprojedete

Mimořádná dvouhodinová dopravní uzavírka čeká na řidiče dnes večer od 19 do 21 hodin v Bohumíně-Skřečoni. Pro dopravu se dnes zcela uzavře ulice 1. máje u zdejšího mostu v obou směrech. Důvodem je výměna poškozených betonových panelů.
Město ocenilo hrdinu, který zadržel lupiče 16.7.2009

Město ocenilo hrdinu, který zadržel lupiče

Bohumínští radní ocenili odvahu a duchapřítomnost 46letého muže, který v pátek 10. července zadržel lupiče při přepadení pošty v Bohumíně-Skřečoni. Vladimíra K. z Bohumína-Skřečoně, který si přál zůstat v anonymitě, přijal na radnici starosta Petr Vícha.
Bez obrázku 10.7.2009 Zobrazit virtuální prohlídku

Letní kino v Bohumíně ovládne na týden sci-fi

Milovníci sci-fi si přijdou na své v Bohumíně. Městská agentura K3 Bohumín pro ně připravila šestidenní filmový festival s tématikou science fiction. V letním kině se bude sci-fi promítat od pondělí 13. do soboty 18. července vždy od 21:15 hodin.
Na starý hraniční most v Bohumíně se letos vrátí osobní auta 8.7.2009

Na starý hraniční most v Bohumíně se letos vrátí osobní auta

Starobohumínské náměstí Svobody se po letech opět propojí se starým hraničním mostem, na který se vrátí i osobní automobily. Práce na znovunapojení mostu na náměstí právě začaly a zdejší radnici přijdou na téměř 6 milionů korun.
V Bohumíně prodlouží víkendovou půjčovnu lodí 3.7.2009

V Bohumíně prodlouží víkendovou půjčovnu lodí

Bezplatná víkendová půjčovna lodí ve Starém Bohumíně pro sjíždění meandrů řeky Odry bude fungovat i v červenci. Pro velký zájem město prodlužuje její služby o další měsíc. Její provoz však bude závislý na počasí a průtoku vody v řece Odře.
V bohumínské nemocnici už zase operují, nemocnice nepochybila 2.7.2009

V bohumínské nemocnici už zase operují, nemocnice nepochybila

Lékaři v Bohumínské městské nemocnici začali dnes po týdenní pauze opět operovat. Operační sály uzavřela nemocnice minulý týden kvůli pooperačním potížím neznámého původu u některých pacientů. Hygienici nepřišli na žádné pochybení ze strany nemocnice.
V Bohumíně bylo včera více než 22 tisíc lidí přes 8,5 hodin bez vody 2.7.2009

V Bohumíně bylo včera více než 22 tisíc lidí přes 8,5 hodin bez vody

Prasklé potrubí páteřního vodovodu pod mostem v Bohumíně-Skřečoni neočekávaně odpojilo včera až na pár ulic celý Bohumín od přívodu pitné vody. Provoz muselo kvůli poruše na vodovodu přerušit i aquacentrum, stejně jako řada restaurací i podniků.
Kruhový objezd ve Skřečoni zalila včera nečekaně voda 30.6.2009

Kruhový objezd ve Skřečoni zalila včera nečekaně voda

Novou kruhovou křižovatku z plastových city-bloků v Bohumíně-Skřečoni zaplavila v pondělí 29. června nečekaně voda. Půlhodinový přívalový déšť nestačil pojmout místní Skřečoňský potok a voda zatopila lidem zahrady i sklepy. Na místě pomáhali hasiči.
Bohumín pošle zatopeným obcím 200 tisíc korun 29.6.2009

Bohumín pošle zatopeným obcím 200 tisíc korun

Bohumínští zastupitelé finančně pomohou zatopeným obcím na Novojičínsku. I když zasednou k jednacímu stolu až v září, už teď se napříč politickým spektrem shodli, že chtějí zaslat dohromady 200 tisíc vybraným dvěma zaplaveným obcím na Novojičínsku.
V bohumínské nemocnici dočasně zastavili operace 26.6.2009

V bohumínské nemocnici dočasně zastavili operace

Bohumínská městská nemocnice dočasně zastavila lékařské zákroky na operačních sálech. Důvodem jsou zdravotní obtíže neznámého původu, které se u 14 pacientů objevily po operačních zákrocích. Nemocnice proto kontaktovala Krajskou hygienickou stanici.
Odra v Bohumíně klesá, půjčovna lodí se ale o víkendu neotevře 25.6.2009

Odra v Bohumíně klesá, půjčovna lodí se ale o víkendu neotevře

Hladina řeky Odry, která dnes ráno dosáhla v Bohumíně 1. stupně povodňové aktivity, postupně klesá. Podle prognóz vodohospodářů se přímé ohrožení zástavby v případě tohoto vývoje proto neočekává.
Výstavba teplovodu z Dětmarovic dorazila do Bohumína 25.6.2009

Výstavba teplovodu z Dětmarovic dorazila do Bohumína

Stavba teplovodu z Dětmarovic za 500 milionů korun dorazila do Bohumína. Do země v městských ulicích uloží pracovníci dodavatelské firmy Tenza 14,3 kilometru potrubí. Náklady na výstavbu teplovodu hradí Skupina ČEZ.
Zkontrolovali Bohumín na kolech 19.6.2009

Zkontrolovali Bohumín na kolech

Třináctka vedoucích pracovníků bohumínské radnice vyměnila kancelářské židle, kostýmky, kravaty i košile za bicykly a cyklistické trikoty a vyrazila na tradiční kontrolu Bohumína na kolech. Od kontroly je neodradil ani déšť.
Bohumín objedou a zkontrolují na bicyklech 17.6.2009

Bohumín objedou a zkontrolují na bicyklech

Kancelářské židle vymění bohumínští úředníci v pátek 19. června za bicykly a cyklistické trikoty. Čeká na ně už tradiční kontrola Bohumína z cyklistických sedel. Letos zamíří úřednický peloton také do Polska. Do pedálů budou šlapat zhruba tři hodiny.
Radniční infocentrum má od června otevřeno i v sobotu 12.6.2009 Zobrazit virtuální prohlídku

Radniční infocentrum má od června otevřeno i v sobotu

Infocentrum bohumínské radnice se od června do září otevírá pro turisty i občany nově také o sobotách. Důvodem je příchod turistické sezóny. Podobně radnice rozšířila provozní dobu infocentra už vloni.
V Bohumíně oslaví 780. výročí Vrbice 10.6.2009

V Bohumíně oslaví 780. výročí Vrbice

Bohumínská městská část Vrbice si v sobotu 13. června připomene 780. výročí od svého založení. Oslavy začínají na zdejším fotbalovém hřišti od 15 hodin. Lidé se mohou těšit například na ukázky požárního útoku, soutěže i ohňostroj.
Nový kruhový objezd vznikl v Bohumíně za 12 hodin 8.6.2009

Nový kruhový objezd vznikl v Bohumíně za 12 hodin

V rekordním čase dvanácti hodin vyrostl v minulých dnech v Bohumíně v pořadí již druhý kruhový objezd za 800 tisíc korun. Zvláštností objezdu je, že vznikl z plastových svodidel a má místo tradičního kruhu tvar elipsy, takže mu ve městě říkají "piškot".
Vodáci pokřtí průvodce vodou ze tří řek 4.6.2009

Vodáci pokřtí průvodce vodou ze tří řek

Už počtvrté splují desítky českých i polských vodáků řeky Ostravici a Odru v rámci mezinárodní vodácké akce Plavidlo. Pro Poláky už desátý ročník, pro Čechy čtvrtý ročník Plavidla začíná už v pátek 5. června v 9 hodin u Hradní lávky.
V Bohumíně o víkendu oslaví Den dětí 3.6.2009

V Bohumíně o víkendu oslaví Den dětí

Děti si o víkendu přijdou na své v Bohumíně. Čeká na ně otevření venkovního brouzdaliště i Cesta kolem světa v bohumínském Hobbyparku. Obě dvě akce se uskuteční k oslavě jejich svátku – Dne dětí.
Město bude vodákům bezplatně půjčovat lodě a pokřtí vodáckého průvodce 26.5.2009

Město bude vodákům bezplatně půjčovat lodě a pokřtí vodáckého průvodce

BOHUMÍN – Příznivci vodáckého sportu mají v Bohumíně zelenou. Tamní radnice v rámci projektu přeshraniční spolupráce Červen – měsíc přátelství na soutoku Odry s Olší intenzivně připravuje vodáckého průvodce i bezplatnou půjčovnu lodí.
V Bohumíně propukla modernizace školních dvorů 25.5.2009

V Bohumíně propukla modernizace školních dvorů

Modernizaci školních dvorů rozjeli naplno v Bohumíně. Od května začala obnova hned dvou z nich – v základní škole v Pudlově a na ulici Čs. armády v centru Bohumína. Náklady na jejich přebudování jsou 9 milionů korun.
Výstavba teplovodu do Bohumína dnes odstartovala 21.5.2009

Výstavba teplovodu do Bohumína dnes odstartovala

V polích mezi Bohumínem a Dětmarovicemi dnes odpoledne začala výstavba teplovodu za 500 milionů korun. První dodávky začnou na podzim 2010 a bohumínským přinesou zhruba pětinovou úsporu plateb za vytápění a teplou vodu.
V Bohumíně začala razantní proměna Rafinérského lesíka 19.5.2009

V Bohumíně začala razantní proměna Rafinérského lesíka

Zpustlý Rafinérský lesík v centru Bohumína za městským domem Slunečnice se mění před očima. Začala totiž jeho komplexní regenerace za 17,5 milionu korun. Po jejím dokončení přibude v Bohumíně další příjemné místo k relaxaci, procházkám či sportování.
Začala rekonstrukce klubu Centra sociálních služeb 15.5.2009

Začala rekonstrukce klubu Centra sociálních služeb

V minulých dnech začala rozsáhlá rekonstrukce klubu Centra sociálních služeb na Okružní ulici u Slunečnice. Řemeslníci se pustili do bouracích prací, na jejichž konci čeká na klienty moderní a bezbariérové zázemí s keramickou či tkalcovskou dílnou.
Bez obrázku 14.5.2009

Bohumín ovládnou v sobotu městské slavnosti, návštěvníkům zahrají brněnští Kameloti

Městské květnové slavnosti v Bohumíně čekají na všechny návštěvníky zdejšího Hobbyparku v sobotu 16. května od 14 hodin. Lidé se mohou těšit na souboj samurajů, pohádky i koncerty. Hvězdou slavností budou brněnští Kameloti.
Děti v Bohumíně dostanou ke Dni dětí nové brouzdaliště 14.5.2009

Děti v Bohumíně dostanou ke Dni dětí nové brouzdaliště

Výstavba dětského venkovního brouzdaliště v areálu bohumínského aquacentra je u konce. Za dva měsíce vyrostly u hlavní kryté bazénové haly dva menší bazény s hloubkou vody od 10 do 25 centimetrů, pergola s posezením a nerezová skluzavka ve tvaru medvěda.
Vichřice poničila v Bohumíně letní kino 12.5.2009

Vichřice poničila v Bohumíně letní kino

Větrná smršť a silný déšť včera napáchaly škody v letním kině v Bohumíně. V areálu se totiž ulomila jedna z větví statného dubu a poškodila plot a veřejné osvětlení. Ke zranění naštěstí nedošlo. Škoda se zatím odhaduje na 50 tisíc korun.
V ulicích Bohumína závodilo přes 500 běžců 11.5.2009

V ulicích Bohumína závodilo přes 500 běžců

Den osvobození oslavili v Bohumíně už potřinácté Během ulicemi Bohumína. Na startovní čáru se letos postavilo 504 závodníků všech věkových kategorií nejen z Bohumína, ale také z Orlové, Havířova, Ostravy, Opavy, Kroměříže, Frýdku-Místku i z Polska.
Tanečníci Radosti a Impulsu přivezli stříbro z mistrovství Evropy 7.5.2009

Tanečníci Radosti a Impulsu přivezli stříbro z mistrovství Evropy

Tři stříbrné medaile vybojovali na květnovém evropském šampionátu sólisté bohumínských tanečních souborů Radost a Impuls. Mistrovství v show dance probíhalo v srbském Bělehradu, kde Bohumín zastupovalo 10 tanečníků.
Ulicemi Bohumína poběží sportovci už potřinácté 7.5.2009

Ulicemi Bohumína poběží sportovci už potřinácté

Už potřinácté se v historii Bohumína postaví v Den osvobození 8. května na startovní čáru v centru Bohumína stovky běžců od nejmenších až po nejstarší a s výstřelem ze startovní pistole vyběhnou do ulic Bohumína.
Jarmark na hranici propukne v Bohumíně už podruhé 6.5.2009

Jarmark na hranici propukne v Bohumíně už podruhé

Sběratelská pestrost a rozmanitost čeká na všechny návštěvníky v neděli 10. května na starém hraničním mostě ve Starém Bohumíně. Uskuteční se zde totiž už druhý ročník Jarmarku na hranici. K mání tak budou obrazy, keramika, fotografie či bižuterie.
Polibkům pod rozkvetlou třešní v Bohumíně odzvonilo, lidé se líbají u fontány 3.5.2009

Polibkům pod rozkvetlou třešní v Bohumíně odzvonilo, lidé se líbají u fontány

V Praze se zamilovaní vydávají na prvního máje na petřínskou rozhlednu, v Bohumíně k fontáně Soutok Odry s Olší. Jeden z jejich čtyř chrličů – žába – je totiž symbolem lásky a kdo se u ní políbí, má šanci, že mu láska vydrží navždy.
Vojenští obojživelníci měli premiéru na Vrbickém jezeře v Bohumíně 30.4.2009

Vojenští obojživelníci měli premiéru na Vrbickém jezeře v Bohumíně

Dvojice obojživelných vojenských transportérů PTS 10 měla ve čtvrtek 30. dubna premiéru na Vrbickém jezeře v Bohumíně. Pracovníci Statní plavební správy testovali, zda „obojživelníci“ mohou nacvičovat zásahy ve stojaté vodě Vrbického jezera.
V Bohumíně se na prvního máje budou líbat u fontány s kouzelnou žábou 29.4.2009

V Bohumíně se na prvního máje budou líbat u fontány s kouzelnou žábou

Magický prvomájový polibek mohou zažít všichni, kteří přijdou v pátek 1. května v 19 hodin na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně. U zdejší fontány Soutok Odry s Olší na ně čeká nejen bronzová žába s kouzelnou mocí, ale také koncert kapely Team Revival.
Bez obrázku 28.4.2009

Čarodějnice mají sraz v Bohumíně

Bohumínské čarodějnice se na košťatech sletí ve čtvrtek 30. dubna do Záblatí. Sraz všech čarodějnic je naplánován na 16:45 u zdejší mateřské školy v ulici Na Pískách. Odtud pak v 17 hodin vyrazí kostýmovaný průvod na sokolské hřiště.
Bez obrázku 27.4.2009

Bohumínské soubory Radost a Impuls bodovaly mistrovství Moravy

Soubory Radost a Impuls zabodovaly na tanečním mistrovství Moravy, které proběhlo v Bohumíně. Představily se s pěti tanečními choreografiemi a se všemi se probojovaly na příčky nejvyšší. Získaly 3 zlaté a 2 stříbrné medaile.
26.4.2009

Kouzelnické špičky se sjedou do Bohumína

Kouzelnické špičky, držitelé titulů mistra České republiky či zlata z mezinárodních kouzelnických festivalů se představí na Velké kouzelnické show v Bohumíně. Konat se bude v úterý 28. dubna od 19 hodin.
Gospelový koncert v Bohumíně 25.4.2009

Gospelový koncert v Bohumíně

Gospelové písně zazní o víkendu vůbec poprvé ve farním kostele Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně. V místním kostele se gospelové premiéry zhostí třicetičlenný pěvecký soubor Mamina Gospel z Břeclavi. Koncert začíná úderem 17 hodiny. Akci finančně po
V Bohumíně bude o víkendu soutěžit 800 tanečníků 25.4.2009

V Bohumíně bude o víkendu soutěžit 800 tanečníků

Do Bohumína zavítá tento víkend po devíti letech Mistrovství Moravy v tanečních disciplínách nazvané Emco Dance Live Tour 2009. O medaile budou v Bohumíně bojovat také domácí tanečníci ze souborů Radost a Impuls.
Z PET lahví postavili studenti v Bohumíně Eifelovka i flotilu 24.4.2009

Z PET lahví postavili studenti v Bohumíně Eifelovka i flotilu

Z téměř tisícovky plastových lahví dnes vyrobili bohumínští gymnazisté u příležitosti oslav Dne Země plastovou flotilu, balerínu, robota i Eifelovu věž. Před polednem pak své výtvory hromadně odnesli do sběrného dvora na separační linku.
V Bohumíně oslaví školáci v pátek Den země 23.4.2009

V Bohumíně oslaví školáci v pátek Den země

Výrobou bateriožrouta a objektů z plastových lahví, úklidem města i návštěvou psího útulku a exkurzí v čistírně odpadních vod a separační lince si bohumínští školáci připomenou světový svátek životního prostředí - Den Země.
Za životem savců o víkendu do bohumínského kina 22.4.2009

Za životem savců o víkendu do bohumínského kina

Foyer bohumínského kina K3 se proměnilo v divokou přírodu. Může za to putovní interaktivní výstava, která se o víkendu otevře i pro veřejnost. Lidé se dozvědí zajímavosti i rekordy ze světa zvířat.
V Bohumíně spustili už druhou fontánu 14.4.2009

V Bohumíně spustili už druhou fontánu

V Bohumíně už mají druhou fontánu, která bude v horkých letních dnech příjemným osvěžením nejen pro návštěvníky Bohumína, ale i zdejší obyvatele. Vyrostla na podzim u městského domu Slunečnice a na svou premiéru si musela počkat až do jara.
V Bohumíně propukl naplno úklid města 8.4.2009

V Bohumíně propukl naplno úklid města

Stovka veřejně prospěšných pracovníků s lopatami a metlami i strojové zametače vyrazily po zimě na generální úklid Bohumína. Město má letos na úklid vyčleněno 4,5 milionu korun. Jen v březnu přitom spolkly náklady na čištění města 380 tisíc korun.
V Bohumíně objevili při stavbě mostu podzemní chodbu 2.4.2009

V Bohumíně objevili při stavbě mostu podzemní chodbu

Starou podzemní chodbu objevili v minulých dnech dělníci při stavbě nového skřečoňského mostu v Bohumíně. Vchod do chodby, jejíž původ a význam zatím nikdo nezná, je přímo v místech budoucího mostního pilotu. Město proto hledá pamětníky.
Za velikonočními zvyky zamiřte o víkendu do Bohumína 27.3.2009

Za velikonočními zvyky zamiřte o víkendu do Bohumína

Lidová řemesla, historickou vesničku, pletení pomlázek, malování velikonočních vajíček, mistra kováře, živá zvířátka a vystoupení folklórních souborů nabídne tradiční Velikonoční jarmark v Bohumíně, který se uskuteční v sobotu 28. března od 9 do 17 hodin
Na čtenáře pasoval prvňáčky v Bohumíně král pohádek 26.3.2009

Na čtenáře pasoval prvňáčky v Bohumíně král pohádek

Z téměř padesátky bohumínských prvňáčků jsou už čtenáři. Na ty je včera odpoledne pasoval poklepáním meče na rameno ve zdejší knihovně pohádkový král s princeznou a dvěma šašky. Pasování prvňáčků na čtenáře připravila bohumínská knihovna K3 už popáté.
V Bohumíně vyjede po zimě pro nebezpečný odpad pojízdná sběrna 25.3.2009

V Bohumíně vyjede po zimě pro nebezpečný odpad pojízdná sběrna

Po zimní přestávce vyrazí v sobotu 28. března do ulic Bohumína poprvé v letošním roce pojízdná sběrna nebezpečného odpadu. Zastaví na 18 místech v Bohumíně a lidé do ní budou moci bez poplatku odevzdat například staré ledničky, počítače či televize.
Bohumínské prvňáčky pasují v knihovně na čtenáře 24.3.2009

Bohumínské prvňáčky pasují v knihovně na čtenáře

Netradičně tradiční pasování prvňáčků na čtenáře připravila už popáté bohumínská knihovna K3. Už ve středu 25. března od 15 hodin začíná další cyklus, kdy se z prvňáčků oficiálně stanou „rytíři knížek“.
V Bohumíně omezí provoz pasové oddělení 23.3.2009

V Bohumíně omezí provoz pasové oddělení

S omezením provozu pasového oddělení bohumínské radnice počítejte tento týden v Bohumíně. Od středy 25. do úterý 31. března bude pracoviště pro vydávání cestovních dokladů fungovat jen omezeně.
Bohumín bude od dubna uklízet 100 nezaměstnaných pracovníků 19.3.2009

Bohumín bude od dubna uklízet 100 nezaměstnaných pracovníků

Ulice Bohumína bude od dubna uklízet 100 dlouhodobě nezaměstnaných lidí. Město má na jejich práci vyčleněno ze svého rozpočtu letos 1,8 milionu korun. Mzdu jim naopak hradí úřad práce. Pohybovat se budou jak v centru Bohumína, tak v městských částech.
Bohumín má 10 nových top osobností roku 2008 18.3.2009

Bohumín má 10 nových top osobností roku 2008

V Bohumíně znají nové Top osobnosti roku 2008. Pomyslnou síň slávy Bohumína rozšířilo při slavnostním galavečeru 10 nových osobností v oblasti sportu, kultury a zájmové činnosti.
V aquacentru v Bohumíně roste venkovní dětské brouzdaliště 13.3.2009

V aquacentru v Bohumíně roste venkovní dětské brouzdaliště

Výstavba nového venkovního brouzdaliště pro děti začala v areálu bohumínského aquacentra. V průběhu tří měsíců zde vyrostou dva menší bazény s hloubkou vody od 10 do 25 centimetrů a s teplotou vody do 30 °C. Náklady na realizaci budou 1,7 milionu korun.
Bez obrázku 11.3.2009

V Bohumíně budou cvičit aerobic s mistrem světa Davidem Hufem

Zacvičit si aerobic s mistrem světa Davidem Hufem budou moci zájemci v sobotu 21. března v Bohumíně. Pohyb i relax pod odborným dohledem profesionálních instruktorů čeká na zájemce ve zdejším Domě služeb ŽDB Group. Akci finančně podpoří i město Bohumín.
Strážníci testovali nový přístroj na měření alkoholu 10.3.2009

Strážníci testovali nový přístroj na měření alkoholu

Nový přístroj Dräger na měření alkoholu v dechu začali v minulých dnech využívat bohumínští strážníci. Pomáhat jim bude při kontrolách řidičů, ale také mladistvých či cyklistů.
Dárci krve z Bohumína dostali od města láhev červeného vína na tvorbu krvinek 4.3.2009

Dárci krve z Bohumína dostali od města láhev červeného vína na tvorbu krvinek

Téměř 50 dárců krve z Bohumína, kteří v loňském roce dosáhli na některý z limitů, za které Český červený kříž uděluje Janského plakety a Zlaté kříže, ocenili bohumínští radní. Letos poprvé dostali dárci také láhev červeného vína na tvorbu krvinek.
V Bohumíně běželi počtvrté do 187 schodů bývalého vodojemu 3.3.2009

V Bohumíně běželi počtvrté do 187 schodů bývalého vodojemu

Netradiční Běh do 187 schodů absolvovala včera v bývalém bohumínském vodojemu, dnešním Penzionu ve věži, téměř stovka běžců. Do osmého patra asi 40 metrů vysoké věže klusali studenti, pracující i důchodci.
Město hledá nájemníky pro nové byty ve Starém Bohumíně 27.2.2009

Město hledá nájemníky pro nové byty ve Starém Bohumíně

Zájemci o bydlení v některém ze třinácti bytů v nově postaveném domě na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně mohou od 1. března (respektive 2. března) podávat žádosti o účast v licitaci. O malometrážní byty mohou usilovat pouze příjmově vymezené osoby.
V Bohumíně zrušili velkokapacitní kontejnery 26.2.2009

V Bohumíně zrušili velkokapacitní kontejnery

Zvýšení množství separovaného odpadu čekají letos v Bohumíně. Od ledna totiž město zrušilo všechny volně přístupné velkokapacitní kontejnery, které neumožňovaly třídění odpadu. Náhradou za ně jsou v Bohumíně hned dva sběrné dvory.
V centru Bohumína chtějí zastavět proluky 25.2.2009

V centru Bohumína chtějí zastavět proluky

Zřejmě dva nové polyfunkční domy vyrostou v příštích letech v samotném centru Bohumína. Město by rádo zastavělo volné proluky na pěší zóně či v přilehlé Kostelní ulici. Proto teď pro výstavbu začíná hledat soukromé investory.
Jarní prázdniny budou v Bohumíně plné aktivit pro děti 20.2.2009

Jarní prázdniny budou v Bohumíně plné aktivit pro děti

Jarní prázdniny, kterých si školáci na Karvinsku užijí od pondělí 23. do pátku 27. února, se v Bohumíně ve znamení nudy rozhodně neponesou. Děti si mohou zajít zaplavat na aquacentrum, zabruslit na zimní stadion nebo zavítat do knihovny.
Bez obrázku 19.2.2009

V Bohumíně si vloni lidé nejčastěji stěžovali na sousedy

Úředníci v Bohumíně vloni řešili 49 písemných stížností a 4 petice. Ze statistiky bohumínské radnice vyplynulo, že vloni si lidé v Bohumíně stěžovali na své sousedy, ale také hluk a otřesy půdy v souvislosti s výstavbou dálnice D 47.
Psi v bohumínském útulku dostali nové zateplené boudy 9.2.2009

Psi v bohumínském útulku dostali nové zateplené boudy

Bohumínský psí útulek má teď lepší zázemí pro čtyřnohé nalezence. Městu se podařilo nakoupit deset nových zateplených boud. Náklady na jejich pořízení stály městskou pokladnu téměř 60 tisíc korun.
Na služebně městské policie mají opět štěňata, tentokrát německých ovčáků 6.2.2009

Na služebně městské policie mají opět štěňata, tentokrát německých ovčáků

Služebnu městské policie v Bohumíně zřejmě přejmenují na útulek pro opuštěná štěňata. Po medializaci a hledání nových pánů pro odložená psí miminka jim lidé opět donesli nechtěná štěňata. Tentokrát se jedná o dva malé sourozence německých ovčáků.
Bohumínští strážníci se starají už o třetí štěně 2.2.2009

Bohumínští strážníci se starají už o třetí štěně

Ze služebny bohumínských strážníků se v posledních dnech stává útulek pro opuštěná štěňata. V péči ochránců zákona skončilo před několika dny další odložené štěňátko, tentokrát světlého křížence.
Děti si přišly pro vysvědčení ve veselých bačkorách 30.1.2009

Děti si přišly pro vysvědčení ve veselých bačkorách

I z vážného předávání vysvědčení se dá udělat legrace. Důkazem jsou děti i učitelé ze základní školy na ulici Čs. armády, kteří si včerejší den zpestřili bačkorovou soutěží. Při rozdávání pololetních známek tak byly k vidění veselé i bláznivé papuče.
Děti v Bohumíně půjdou pro vysvědčení v bláznivých bačkorách 28.1.2009

Děti v Bohumíně půjdou pro vysvědčení v bláznivých bačkorách

Netradiční předávání pololetního vysvědčení čeká ve čtvrtek 29. ledna na školáky ze základní školy na ulici Čs. armády v centru Bohumína. Pro ně místní žákovský parlament připravil soutěž o netradiční přezůvky nazvanou Nebuď bačkora.
Další odložené štěňátko z Bohumína hledá nového pána 27.1.2009

Další odložené štěňátko z Bohumína hledá nového pána

Bohumínští strážníci se opět starají o nechtěného pejska. Tentokrát se jedná o černé štěňátko křížence, které nezodpovědný majitel odložil i s pelíškem na jednom z přízemních balkonů v centru Bohumína. Černá psí kulička teď trpělivě čeká na nového pána.
Taneční kurzy jsou v Bohumíně v plném proudu 23.1.2009

Taneční kurzy jsou v Bohumíně v plném proudu

Taneční kurzy jsou v Bohumíně v plném proudu. Pondělí co pondělí se v Domě služeb ŽDB Group schází na zbrusu novém tanečním parketu stovka dívek a mladých mužů, které čeká dohromady dvanáct tanečních lekcí. Velké finále je naplánováno na konec března.
Czech Point v Bohumíně využilo vloni přes 2,5 tisíce lidí 21.1.2009

Czech Point v Bohumíně využilo vloni přes 2,5 tisíce lidí

Přes 2,5 tisíce lidí zamířilo vloni na radnici v Bohumíně kvůli výpisu z rejstříku trestů, katastru nemovitostí či obchodního a živnostenského rejstříku. Bohumínská radnice je totiž od začátku loňského roku součástí celostátní sítě míst zařazených v proje
Bez obrázku 19.1.2009

Nejoblíbenější jména bohumínských rodičů – Eliška a David

Eliška a David – to jsou nejoblíbenější jména bohumínských rodičů v roce 2008. Vyplývá to ze statistiky bohumínské matriky. Jména Eliška a David předběhla Honzíky a Terezy, kteří byli léta v žebříčku oblíbenosti bohumínských rodičů na prvním místě.
Až do jara budou v Záblatském rybníku v Bohumíně bagry 16.1.2009

Až do jara budou v Záblatském rybníku v Bohumíně bagry

Zatímco na jiných rybnících se v těchto dnech právě bruslí, Záblatský rybník v Bohumíně je bez vody a na několik měsíců jej ovládne těžká technika. Začalo totiž jeho odbahňování, které potrvá až do května a vyžádá si 36 milionů korun.
Ztracený krysařík z vlaku hledá svého páníčka 14.1.2009

Ztracený krysařík z vlaku hledá svého páníčka

Neobvyklého společníka – fenku pražského krysaříka mají teď ve služebně strážníci městské policie v Bohumíně. Do města přicestovala ve středu odpoledne 14. ledna osobním vlakem 3313 z Přerova. Malý psí uzlíček našli v depu při úklidu vlaku.
V Bohumíně letos opraví domy za 90 milionů korun, měnit se budou hlavně okna 13.1.2009

V Bohumíně letos opraví domy za 90 milionů korun, měnit se budou hlavně okna

Přes 90 milionů korun vloží letos v Bohumíně do oprav městských bytů. Opravy se dotknou téměř 600 bytů. Letošní rok se v Bohumíně opět ponese ve znamení výměny starých oken za plastová, ta se budou měnit u 300 bytů.
V Bohumíně čekají budoucí prvňáčky zápisy 12.1.2009

V Bohumíně čekají budoucí prvňáčky zápisy

Budoucí bohumínské prvňáčky čekají od čtvrtku 15. ledna do čtvrtku 29. ledna zápisy do prvních tříd. Do některé z osmi základních škol v Bohumíně budou mít předškoláci šanci přihlásit se většinou odpoledne po dobu dvou týdnů.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2651

    Městský úřad