Město Bohumín

Tiskové zprávy


Starší než měsíc

Bohumín chce postavit lávku přes řeku Olši 4.11.2008

Bohumín chce postavit lávku přes řeku Olši

Lávka pro pěší a cyklisty za 20 milionů korun by v příštích letech mohla vyrůst v Bohumíně. Město v současné době připravuje studii a projektovou dokumentaci na výstavbu nové lávky. Z evropských fondů se již městu podařilo získat 20 tisíc euro na přípravu
Nový most se ve Skřečoni začne stavět na jaře 30.10.2008

Nový most se ve Skřečoni začne stavět na jaře

Nový silniční most, který spojí městskou část Skřečoň a centrum Bohumína, se začne stavět až příští rok na jaře. Bude dlouhý 100 metrů, vážit bude 650 tun a jeho výstavba přijde na 80 milionů korun. První automobily by se na něm mohly objevit v roce 2010.
Na náměstí ve Starém Bohumíně roste polyfunkční dům 27.10.2008

Na náměstí ve Starém Bohumíně roste polyfunkční dům

Nový čtyřpodlažní polyfunkční dům s třinácti malometrážními byty vyrůstá na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně. Město jeho výstavba stojí přes 35 milionů korun. První nájemníci by se do něj mohli stěhovat už příští rok v létě.
V Bohumíně si zloděj odnesl při volbách státní vlajku 18.10.2008

V Bohumíně si zloděj odnesl při volbách státní vlajku

Bohumínští občané dali v letošních krajských volbách nejvíce hlasů sociální demokracii. Ta u bohumínských voličů dostala 58,52 procenta hlasů (4 137 hlasů). S velkým odstupem pak skončila ODS s 20,61 procenty (1 457 hlasů) a KSČM dostala 13,09 procenta.
Interna v Bohumíně je po rekonstrukci 13.10.2008

Interna v Bohumíně je po rekonstrukci

Rozsáhlou několikaměsíční rekonstrukci za téměř 20 milionů korun má za sebou interní oddělení Bohumínské městské nemocnice. Deset milionů uhradilo město ze svého rozpočtu, 9,5 milionu korun pokryla státní dotace.
Radost z Bohumína vytancovala v Maďarsku dvakrát zlato 6.10.2008

Radost z Bohumína vytancovala v Maďarsku dvakrát zlato

Dvě zlaté a jednu bronzovou medaili získal o víkendu na mistrovství Evropy v show dance v maďarském Dunaujvaros taneční soubor Radost z Bohumína. Bohumínským tanečníkům se podařilo porazit konkurenci ze 17 států Evropy.
Za Bohumín plavalo v republice nejvíce lidí 2.10.2008

Za Bohumín plavalo v republice nejvíce lidí

První místo Bohumínu v plavání sice zase uteklo, ale v celorepublikovém klání Plave celé město, za něj soutěžilo nejvíce lidí. V účasti tak Bohumín porazil například České Budějovice, Pardubice či Plzeň. Sto metrů si na čas přišlo odplavat přesně 901 lidí
Senioři v Bohumíně oslaví svůj den hrou i sportem 30.9.2008

Senioři v Bohumíně oslaví svůj den hrou i sportem

Mezinárodní den seniorů si připomínají tento týden v Bohumíně. Na seniory čeká kultura, turistika, sport i zábavné hry. Akci pořádá od pondělka 29. září do soboty 4. října bohumínský Klub seniorů. Záštitu nad ním převzala místostarostka města Věra Palková
Bez obrázku 30.9.2008

V Bohumíně představí sociální služby

Sociální služby v Bohumíně se představí všem zájemcům ve středu 1. října od 10 do 17:30 hodin v prostorách kina K3 Bohumín. Den sociálních služeb nazvaný Cesty života pořádá tým pro komunitní plánování sociálních služeb v Bohumíně.
V Bohumíně poplave celé město už potřetí, tentokrát za volnou vstupenku 29.9.2008

V Bohumíně poplave celé město už potřetí, tentokrát za volnou vstupenku

Už potřetí se v Bohumíně zapojí do celorepublikového klání Plave celé město. V bazénu bohumínského aquacentra budou ve středu 1. října lidé všech věkových kategorií obhajovat v soutěži nejen druhé místo, ale především útočit na prvenství v soutěži.
Bez obrázku 26.9.2008

V Bohumíně řádí podpalovači kontejnerů

Strážníci v Bohumíně opět bodovali. Podařilo se jim dopadnout dvojici mladých mužů, kteří v úterý 23. září večer podpálili čtyři tisícilitrové kontejnery na odpad. Škoda, která kvůli plamenům vznikla, je 28 tisíc korun.
Gymnazisté starostu Bohumína v šachách neobehráli 24.9.2008

Gymnazisté starostu Bohumína v šachách neobehráli

Dvacet sedm gymnazistů u dvaceti šachovnic a proti nim první muž Bohumína a senátor Petr Vícha. Soupeři na život a na smrt králů, dam, střelců a věží. Už potřinácté se v tradiční šachové simultánce pokoušeli gymnazisté porazit starostu Bohumína.
Beseda se starostou o cyklistické cestě kolem republiky 22.9.2008

Beseda se starostou o cyklistické cestě kolem republiky

Zajímavá beseda o cestě kolem republiky na kole za 7 dní s prvním mužem města Bohumína a senátorem Petrem Víchou čeká na všechny zájemce již zítra v úterý 23. září. Hostem bohumínského Salónu Maryška bude starosta Bohumína od 18 hodin.
Bez obrázku 27.8.2008

Knihovna v Bohumíně prolomí tabu a otevře se pro čtenáře i ve středu

Zavřené dveře knihovny v Bohumíně ve středy se už od září stanou minulostí. Knihovna K3 Bohumín se tak stane jednou z mála v republice, která poruší knihovnické tabu a zpřístupní svůj knižní fond veřejnosti i ve středu.
V Bohumíně budou opravovat domy za 90 milionů korun 18.8.2008

V Bohumíně budou opravovat domy za 90 milionů korun

Zhruba 90 milionů korun vloží příští rok v Bohumíně do oprav městských bytů. Rozhodli o tom zdejší radní. Opravy se dotknou téměř 600 bytů. Na velké opravy půjde 48 milionů, 20 milionů na menší i operativní opravy a dalších 21 milionů na splátky úvěrů.
Starosta Bohumína prohrál sázku o 10 piv 16.8.2008

Starosta Bohumína prohrál sázku o 10 piv

Deset lahvových piv předal dnes dopoledne starosta Bohumína a senátor Petr Vícha Jiřímu Varkočkovi z Bohumína-Vrbice. Důvodem byla sázka, kterou starosta s majitelem zahradnictví uzavřel v červnu na setkáních s občany.
Meteosloupek před radnicí v Bohumíně dostal nové přístroje 15.8.2008

Meteosloupek před radnicí v Bohumíně dostal nové přístroje

Dvoumetrový kamenný sloupek s barometrickými přístroji na měření počasí před radnicí v Bohumíně má po opravě novou podobu. Po několika měsíční rekonstrukci, kdy technický unikát v karvinském okrese zakrývalo lešení, jej mohou začít užívat kolemjdoucí.
Starosta Bohumína prohrál kvůli instalaci dopravních značek sázku o 10 piv 14.8.2008

Starosta Bohumína prohrál kvůli instalaci dopravních značek sázku o 10 piv

O deset lahvových piv se v červnu na setkáních s občany vsadil starosta Bohumína Petr Vícha s Jiřím Varkočkem z Vrbice. Důvodem sázky byl plánovaný zákazu vjezdu nákladních automobilů a kamionů na Ostravskou ulici, která vede přes části Vrbice a Pudlov.
Děti v Bohumíně mohou prožít léto s knihovnou 8.8.2008

Děti v Bohumíně mohou prožít léto s knihovnou

Kvízový maratón i kouzla s papírem a další program připravuje pro děti knihovna K3 Bohumín v rámci týdenní akce Léto s knihovnou. Děti se mohou přijít do knihovny pobavit od pondělí 11. do pátku 15. srpna vždy od 10 do 12 hodin v dětském oddělení.
Bez obrázku 8.8.2008

V sobotu ožije Bohumín pivními slavnostmi

ivní soutěže o největší pivní břich či pití piva na čas, ochutnávka patnácti druhů piv, orientální tanec, recesistické vystoupení a kankán i polykání žiletek fakírem budou moci zažít v sobotu 9. srpna návštěvníci bohumínského Hobbyparku v centru města.
V Bohumíně vyrostl první semafor 7.8.2008

V Bohumíně vyrostl první semafor

Historicky prvního semaforu se v těchto dnech dočkali v Bohumíně. Na rušné ulici I. máje v Bohumíně-Skřečoni bude střežit bezpečnost chodců a po prázdninách především školáků nový semafor.
Bez obrázku 6.8.2008

V Bohumíně řádí podvodníci, chtějí peníze na výstavbu kanalizace

V Bohumíně řádí dvojice podvodníků, která vybírá zálohu na přípravné výkopové práce při budování městské kanalizace. Radnice před těmito podvodníky varuje, na připravovanou kanalizační síť v Bohumíně zatím není vydáno stavební povolení.
Bez obrázku 25.7.2008

Promítání koncertu Led Zeppelin v rámci Benátské noci v Bohumíně

Filmová projekce jedinečného koncertu hudební legendy Led Zeppelin na obřím plátně, ohňová show a taneční hudba v podání živé kapely TMP z Petřvaldu a Rychvaldu. To vše čeká v sobotu 26. července od 20 hodin na návštěvníky letního kina v Bohumíně.
Dva z nejvyšších městských domů v Bohumíně se opravují 24.7.2008

Dva z nejvyšších městských domů v Bohumíně se opravují

Dva z největších věžových městských domů na Jateční ulici v centru Bohumína procházejí v těchto dnech generální rekonstrukcí. Město si na jejich opravu vzalo úvěr ve výši 30 milionů korun.
Kamiony už nesmějí projíždět Bohumínem, musí využívat dálnici 24.7.2008

Kamiony už nesmějí projíždět Bohumínem, musí využívat dálnici

Doprava v Bohumíně se dočkala v červenci několika zásadních změn. Na Ostravské ulici, která vede přes městské části Vrbice a Pudlov, začal v těchto dnech platit nově zákaz vjezdu pro vozidla těžší než dvanáct tun.
Multimediální studovnu zařizuje K3 Bohumín 23.7.2008

Multimediální studovnu zařizuje K3 Bohumín

Slovníky, naučné knihy, denní tisk, nejnovější časopisy, počítače s internetem i kancelářskými programy a přes pět set hudebních CD. Tak bude vypadat nová multimediální studovna knihovny, která začne fungovat od září.
Léto-kruhy 2008 budou plné dárků a překvapení 22.7.2008

Léto-kruhy 2008 budou plné dárků a překvapení

Osmý ročník multižánrového festivalu Léto-kruhy proběhne na zahradě PZKO v Novém Bohumíně na Masarykově ulici netradičně už počátkem druhé poloviny prázdnin, od 2. do 8. srpna. Osmidenní akce nese podtitul Létodary.
V Bohumíně zvednou nájem v městských bytech 15.7.2008

V Bohumíně zvednou nájem v městských bytech

Obyvatelé Bohumína, kteří žijí v městských bytech, si za bydlení příští rok připlatí. Zdejší radní totiž včera schválili zvýšení cen regulovaného nájemného. Změna se dotkne asi 3 900 bytů, město přitom vlastní asi 4,5 tisíc bytů.
Meteosloupek před radnicí v Bohumíně se opravuje 14.7.2008

Meteosloupek před radnicí v Bohumíně se opravuje

Dvoumetrový kamenný sloupek s barometrickými přístroji na měření počasí opravují před radnicí v Bohumíně. Technický unikát v karvinském okrese je chráněnou památkou. Radnice do jeho rekonstrukce vloží téměř 170 tisíc korun.
Demolice nebytové části Slunečnice vrcholí 3.7.2008

Demolice nebytové části Slunečnice vrcholí

Demolice nebytové části mediálně známého bývalého hotelového domu, dnešní Slunečnice, v těchto dnech vrcholí. Z objektu už nezůstal kámen na kameni.
Bohumínské městské slavnosti - odpoledne pro celou rodinu 19.6.2008

Bohumínské městské slavnosti - odpoledne pro celou rodinu

Příjemné odpoledne pro celou rodinu. Tak budou vypadat letošní Bohumínské městské slavnosti aneb Bohumín vítá léto, které se uskuteční v sobotu 21. června od 14.30 hodin v areálu letního kina v parku Petra Bezruče.
V Bohumíně přibudou parkoviště s časovým omezením 17.6.2008

V Bohumíně přibudou parkoviště s časovým omezením

Rozšířit časově omezené stání v centru Bohumína o další tři lokality se rozhodli zdejší radní. Od srpna tak bude možné zaparkovat v centru města už na sedmi lokalitách jen s časovým kotoučem.
Senioři v Bohumíně se mohou hlásit na vysokou školu 16.6.2008

Senioři v Bohumíně se mohou hlásit na vysokou školu

Na vysokou školu se mohou hlásit bohumínští senioři prostřednictvím knihovny K3 Bohumín. Mají možnost studovat plné čtyři semestry v rámci Univerzity třetího věku na ostravské Vysoké škole podnikání, která své učebny zřídila přímo v Bohumíně v ZŠ ČSA.
Vodáci po roce opět poplují po Odře a nově i Ostravici 12.6.2008

Vodáci po roce opět poplují po Odře a nově i Ostravici

Tradiční mezinárodní vodácká česko-polská akce Plavidlo 2008 proběhne už tento pátek 13. června na řece Odře a částečně i na Ostravici. Vodáky se tak budou moci na pár hodin stát všichni nadšenci tohoto sportu.
Čtenáři knihovny si mohou v létě číst pod širým nebem 11.6.2008

Čtenáři knihovny si mohou v létě číst pod širým nebem

Jako otevřená čítárna pod širým nebem s malým dětským koutkem nyní slouží venkovní terasa knihovny K3 Bohumín v centru města. Čtenáři si na ni mohou vzít nejen knihy a časopisy, ale také kávu či nealko nápoje.
Bohumínské kino se změní ve hřbitov 10.6.2008

Bohumínské kino se změní ve hřbitov

Ve hřbitov změní pódium bohumínského kina divadelní herci z Opavy. V K3 Bohumín uvedou divadelní hru Antigona v sobotu 14. června od 19 hodin.
Za ostré dotazy dostanou lidé opět nůž 9.6.2008

Za ostré dotazy dostanou lidé opět nůž

Starosta Bohumína Petr Vícha a místostarostové Josef Plášil a Věra Palková se tento týden vydají do šesti městských částí na pravidelná setkání s občany. Jejich smyslem je předat lidem novinky z dění ve městě a vyslechnout si jejich připomínky a náměty.
Radniční infocentrum otevřeno nově i v sobotu 4.6.2008

Radniční infocentrum otevřeno nově i v sobotu

Infocentrum bohumínské radnice přichází s novou službou pro turisty i občany. V soboty 7. června se poprvé otevře nově o víkendu pro klienty. Jeho služby tak budou moci zájemci využívat každou sobotu až do konce září.
V Bohumíně začali demolovat nebytovou část hotelového domu 2.6.2008

V Bohumíně začali demolovat nebytovou část hotelového domu

V minulých dnech se v Bohumíně rozběhla demolice nebytové části mediálně známého bývalého hotelového domu, dnešní Slunečnice. Ta bude probíhat postupně do konce června směrem odshora dolů.
Školáci besedovali s kronikářem Bohumína 27.5.2008

Školáci besedovali s kronikářem Bohumína

Premiéru si dnes dopoledne odbyla kronika města Bohumína za rok 2007 ve foyer kina K3. S jejím autorem Zdeňkem Veselým besedovali školáci nad 171 stranami jeho nejnovějšího díla.
Bohumín žije evropským šampionátem ve vzpírání 21.5.2008

Bohumín žije evropským šampionátem ve vzpírání

Bohumín žije od soboty 17. května Mistrovstvím Evropy ve vzpírání masters mužů i žen. Organizování šampionátu vzpěračů starších 35 let se ujal oddíl vzpírání Bonatrans Bohumín s tím, že nejprestižnější evropský závod v této kategorii v Bohumíně potrvá až
Ulicemi Bohumína poběží sportovci už podvanácté 7.5.2008

Ulicemi Bohumína poběží sportovci už podvanácté

Tradiční Běh ulicemi města se uskuteční ve čtvrtek 8. května od 10 hodin na náměstí T. G. Masaryka v centru Bohumína. Už podvanácté se v historii města postaví na startovní čáru stovky běžců od nejmenších až po nejstarší.
Bohumínští úředníci objížděli město na bicyklech 6.5.2008

Bohumínští úředníci objížděli město na bicyklech

Čtyři hodiny v cyklistických sedlech ve sportovním a 22 ujetých kilometrů – to je bilance úterní tradiční kontroly města úředníky bohumínské radnice na bicyklech. Od jejich jízdy je neodradil ani počáteční hustý déšť.
Bohumín zkontrolují úředníci z bicyklů 5.5.2008

Bohumín zkontrolují úředníci z bicyklů

Kostýmky a obleky bohumínských úředníků zůstanou v úterý 6. května ve skříních. Zdejší radní a vedoucí odborů radnice je vymění za sportovní soupravy, cyklistické rukavice, kšiltovky a především promazané bicykly. Čeká je tradiční kontrola na kolech.
V Bohumíně spustili na prvního máje novou kašnu, líbaly se u ní stovky lidí 2.5.2008

V Bohumíně spustili na prvního máje novou kašnu, líbaly se u ní stovky lidí

Byl pozdní večer, první máj, večerní máj, byl lásky čas. Máchovými verši začala dojemná podívaná živlů – ohně, vody, země a vzduchu – v samotném srdci Bohumína na náměstí T. G. Masaryka u nové kašny. Ta symbolizuje soutok řek Odry a Olše.
Nová fontána v Bohumíně se probudí na prvního máje 29.4.2008

Nová fontána v Bohumíně se probudí na prvního máje

Slavnostní ukončení sedmileté rekonstrukce centra Bohumína, která v minulých dnech skončila opravou prostranství kolem zdejšího kina K3, připravují v Bohumíně na čtvrtek 1. května ve 21 hodin. Akci nazvali Políbení Odry a Olše aneb Fontána se probouzí.
V Bohumíně začali s opravou chodníků a silnic 21.4.2008

V Bohumíně začali s opravou chodníků a silnic

Hned na 18 místech v Bohumíně se nového povrchu dočkají silnice, opravy chodníku má město letech naplánováno hned ve 20 lokalitách. Opravy výtluků a děr v Bohumíně si vyžádají 7,5 milionu korun.
Bohumínské meandry čeká velký jarní úklid 17.4.2008

Bohumínské meandry čeká velký jarní úklid

Bohumínské hraniční meandry řeky Odry, které jsou už dva roky přírodní památkou, čeká u příležitosti Dne Země v pátek 18. a sobotu 19. dubna velký jarní úklid. Akci pořádá občanské sdružení Hraniční meandry Odry.
Bez obrázku 16.4.2008

Bohumín podpoří miliony sport a kulturu

Téměř 7 milionů korun rozdělili na svém zasedání bohumínští zastupitelé mezi sportovní kluby, občanská sdružení i církevní organizace. Sportovcům město ze svého rozpočtu věnuje necelých 5 milionů korun, kultura a zájmová činnost dostane téměř 2 miliony.
Bez obrázku 14.4.2008

V Bohumíně zakázali alkohol na veřejnosti

Zastupitelé Bohumína dnes řekli stop požívání alkoholu na veřejnosti. Schválili totiž vyhlášku, která popíjení alkoholu zakazuje. Platit začne od května v šesti lokalitách v centru města, především na náměstích, v parku Petra Bezruče a na Okružní ulici.
Rafinérský lesík v centru Bohumína čeká rozsáhlá proměna 12.4.2008

Rafinérský lesík v centru Bohumína čeká rozsáhlá proměna

Rafinérský lesík o rozloze přes 5 hektarů, který se nachází za bývalým hotelovým domem (nově Slunečnicí) v centru Bohumína, čeká zřejmě už v příštím roce komplexní regenerace. Společné místo k odpočinku zde najdou rodiče s dětmi, sportovci i pejskaři.
Za módní přehlídkou do Bohumína 11.4.2008

Za módní přehlídkou do Bohumína

Nevíte, jaké jsou módní trendy letošního jara a léta a co nového si pořídit do šatníku? Plánujete svatbu a nevíte, co na sebe? Přijďte v sobotu 12. dubna do bohumínského kina a nechte se inspirovat. Od 19 hodin zde uvidíte pestrou módní přehlídku.
Bohumínská služba E-info je třetí nejlepší v České republice 10.4.2008

Bohumínská služba E-info je třetí nejlepší v České republice

Třetí nejlepší elektronickou službou v celé republice se v soutěži Zlatý erb stalo bohumínské E-info, která zasílá zájemcům zdarma formou SMS nebo e-mailu aktuální informace o dění ve městě. Odborná porota ocenila nápaditost a užitečnost E-infa.
Hotelový dům dostal nový název - Slunečnice 9.4.2008

Hotelový dům dostal nový název - Slunečnice

Bohumín má první městský dům s vlastním názvem. Rozhodli o tom zdejší radní na svém posledním jednání. Bývalý hotelový dům, který město zrekonstruovalo na moderní objekt s byty první kategorie a hledalo pro něj nové pojmenování, dostal název Slunečnice.
V Bohumíně budou s lidmi debatovat o regeneraci Rafinérského lesíku i demolici části hotelového domu 7.4.2008

V Bohumíně budou s lidmi debatovat o regeneraci Rafinérského lesíku i demolici části hotelového domu

Veřejné projednávání hned tří investičních staveb v Bohumíně se uskuteční již tento čtvrtek 10. dubna. S lidmi chce vedení Bohumína hovořit o regeneraci Rafinérského lesíku, demolici nebytové části hotelového domu a regeneraci panelových sídlišť v okolí.
V Bohumíně znají nejlepší učitelky 3.4.2008

V Bohumíně znají nejlepší učitelky

Osm kantorek ze šesti základních škol v Bohumíně se odpoledne na Apríla radovalo z originální keramické sošky Amose. V sedmém ročníku učitelské ankety Bohumínský Amos ocenilo město učitele za náročnou přípravu školských vzdělávacích programů.
Muzikálová novinka Romeo a Julie ovládne Bohumín 2.4.2008

Muzikálová novinka Romeo a Julie ovládne Bohumín

Moderně zpracovaný muzikál Romeo a Julie přinese v pátek 4. dubna od 19 hodin K3 Bohumín. Příběh veronských milenců, jejichž lásce brání nenávist obou znepřátelených rodů, představí Těšínské divadlo.
V Bohumíně večer na Apríla hořel kontejner i auto 2.4.2008

V Bohumíně večer na Apríla hořel kontejner i auto

Hned dva požáry zaměstnaly na Apríla bohumínské strážníky i hasiče. Před desátou večer hořel velkokapacitní kontejner v části Nová Ves a o hodinu později pak v samotném centru města osobní auto.
Bez obrázku 1.4.2008

Knihovnice nacházejí v knihách založené kostry i tvarůžky

Kostra uzenáče, sušené tvarůžky či bankovky. To vše už nalezly knihovnice současné knihovny K3 Bohumín ve vrácených knihách. Občasné netradiční nálezy tak oživují jejich dennodenní práci.
V Bohumíně čekají na nejlepší učitele sošky Amose 31.3.2008

V Bohumíně čekají na nejlepší učitele sošky Amose

Osm kantorů ze základních škol v Bohumíně si v úterý 1. dubna odnese z místního kina K3 keramickou sošku Amose. Slavnostní vyhlášení sedmého ročníku učitelské ankety Bohumínský Amos, v němž město tradičně vyhodnocuje nejlepší učitele, proběhne od 15.30 ho
Děti v Bohumíně nocovaly v knihovně 29.3.2008

Děti v Bohumíně nocovaly v knihovně

Dvě desítky dětí strávily noc z pátku 28. března na sobotu 29. března v městské knihovně K3 Bohumín. Nocování dětí v knihovně aneb Slet čarodějnic připravila knihovna v rámci celostátní akce Noc s Andersenem pro své nejvěrnější čtenáře.
V Bohumíně znají Osobnosti roku 2007, zazpíval jim Petr Muk 28.3.2008

V Bohumíně znají Osobnosti roku 2007, zazpíval jim Petr Muk

Nové sportovní i kulturní osobnosti Bohumína jsou na světě. Osobností v oblasti kultury za rok 2007 se stala herečka a bohumínská rodačka Tereza Bebarová a z titulu Sportovní osobnost roku 2007 se může těšit František Walter, ikona bohumínského juda.
Bohumín chrání nově smíšené česko-polské policejní hlídky 26.3.2008

Bohumín chrání nově smíšené česko-polské policejní hlídky

Ulice Bohumína chrání ode dneška smíšené česko-polské policejní hlídky. Trojčlenné policejní hlídky složené ze dvou českých a jednoho polského policisty se v Bohumíně a zrcadlově i v přilehlých polských obcích budou objevovat jedenkrát týdně.
V Bohumíně budou působit smíšené policejní hlídky 21.3.2008

V Bohumíně budou působit smíšené policejní hlídky

V Bohumíně zavádějí smíšené česko-polské policejní hlídky. Poprvé vyjdou do ulic ve středu 26. března. Setkání a vzájemná výměna policistů proběhne na starém hraničním mostě ve Starém Bohumíně. Policisté zde mají sraz v 10 hodin.
Bez obrázku 20.3.2008

Díky e-mailům od knihovníků mohou čtenáři předejít upomínkám

Vypůjčené knihy si mohou čtenáři prodloužit i přes e-mail. Knihovna K3 Bohumín zavedla další službu pro své čtenáře.
Náměstí T. G. Masaryka ovládne v sobotu velikonoční jarmark 14.3.2008

Náměstí T. G. Masaryka ovládne v sobotu velikonoční jarmark

Vynášení Mařeny, dívčí vítání jara, tatarový tanec a další lidové zvyky přinese letošní Velikonoční jarmark v Bohumíně, který se uskuteční v sobotu 15. března od 8 do 17 hodin. Tradiční oslavu přicházejícího jara připravila městská organizace K3 Bohumín.
Bez obrázku 11.3.2008

V Bohumíně chtějí zakázat požívání alkoholu na veřejnosti

Omezit konzumaci alkoholu na veřejnosti chtějí v Bohumíně. Proto teď připravují vyhlášku a lokality, v nichž by měl zákaz platit. Ve městě už tato vyhláška v letech 1993 až 2005 existovala, pak město ji z popudu ministerstva vnitra muselo zrušit.
V Bohumíně odměnili 42 čestných dárců krve 5.3.2008

V Bohumíně odměnili 42 čestných dárců krve

Přes 40 dárců krve z Bohumína, kteří v loňském roce dosáhli na některý z limitů, za které Český červený kříž uděluje Janského plakety a Zlaté kříže, ocenili v úterý 4. března odpoledne bohumínští radní. Bylo mezi nimi i šest žen.
Bohumín sbírá brýle pro Afriku 4.3.2008

Bohumín sbírá brýle pro Afriku

Brýle pro africké děti sbírají v těchto dnech bohumínští studenti i úředníci. Více než stovka nepotřebných dioptrických brýlí se už sešla na bohumínském gymnáziu, jehož studenti přišli s nápadem zapojit se do této charitativní akce.
V Bohumíně běželi už potřetí do 187 schodů bývalého vodojemu 3.3.2008

V Bohumíně běželi už potřetí do 187 schodů bývalého vodojemu

Netradiční Běh do 187 schodů v bohumínském Penzionu ve věži absolvovalo dnes v pondělí 3. března několik desítek běžců. Do osmého patra téměř 40 metrů vysoké bývalé vodárenské věže běželi studenti, pracující i důchodci.
V Bohumíně odmění přes 40 dárců krve 1.3.2008

V Bohumíně odmění přes 40 dárců krve

řes 40 dárců krve z Bohumína, kteří v loňském roce dosáhli na některý z limitů, za které Český červený kříž uděluje Janského plakety a Zlaté kříže, ocení v úterý 4. března zástupci zdejší radnice.
V Bohumíně poběží už potřetí do 187 schodů 29.2.2008

V Bohumíně poběží už potřetí do 187 schodů

Netradiční Běh do 187 schodů v bohumínském Penzionu ve věži mohou zažít všichni zájemci v pondělí 3. března. Přesně v pravé poledne vyběhne do nejvyššího osmého patra bývalého vodojemu první sportovec.
Bez obrázku 28.2.2008

Jan Přeučil přiveze do Bohumína Růži z Argentiny

Divadelní lahůdku v hlavní roli s Janem Přeučilem si mohou vychutnat na začátku března v Bohumíně. Zájemci ho uvidí v hudební komedii Růže z Argentiny v sobotu 8. března v kině K3 Bohumín. Představení začíná v 19 hodin.
Za dinosaury do Bohumína 27.2.2008

Za dinosaury do Bohumína

Po stopách dinosaurů mohou vyrazit tento víkend bohumínské děti. Městská organizace K3 Bohumín pro ně v místním kině připravila interaktivní výstavu, kde na ně čeká skládání kostry dinosaura či rozdělávání ohně.
Brněnští Kameloti oslaví své čtvrtstoletí na koncertě v Bohumíně 22.2.2008

Brněnští Kameloti oslaví své čtvrtstoletí na koncertě v Bohumíně

Výjimečný koncert legendární brněnské kapely Kamelot si mohou její fanoušci vychutnat na konci února v Bohumíně. Atmosféru nejen trampské romantiky tak máte šanci zažít v pátek 29. února od 19 hodin v kině K3.
Bez obrázku 21.2.2008

V Bohumíně si lidé nejčastěji stěžují na sousedy

Úředníci v Bohumíně vloni řešili 35 písemných stížností a 5 petic. Ze statistiky bohumínské radnice vyplynulo, že vloni si lidé v Bohumíně stěžovali na své sousedy, ale nově také na chování obchodníků, vyřizování reklamací a nevydávání dokladů.
V Bohumíně už čtvrtým rokem podporují plavání 20.2.2008

V Bohumíně už čtvrtým rokem podporují plavání

Plavání u dětí všech věkových kategorií i některých dospělých se rozhodli už čtvrtým rokem podpořit bohumínští zastupitelé. Na svém posledním zasedání schválili, že na speciální projekt Plavání 2008 letos město věnuje rovných 503 tisíc korun.
Děti mohou o jarních prázdninách do kina, knihovny i na bazén 14.2.2008

Děti mohou o jarních prázdninách do kina, knihovny i na bazén

Už v příštím týdnu nechají školáci v Bohumíně své aktovky doma a na celý týden zapomenou na školu. Čekají je totiž jarní prázdniny. Rodiče, kteří si lámou hlavu, jak školáky o prázdninách zaměstnat mají v Bohumíně hned několik možností.
Bez obrázku 11.2.2008

V Bohumíně už popáté rozšířili zákaz automatů

Zastupitelé Bohumína dnes odpoledne jednomyslně rozšířili zákaz provozu výherních hracích automatů ve městě o další dvě ulice, tentokráte v městské části Pudlov. Důvodem je vznik další herny a rozšíření počtu výherních hracích automatů v ulicích bez zákaz
Bohumínští senioři se mohou hlásit na vysokou školu 6.2.2008

Bohumínští senioři se mohou hlásit na vysokou školu

Vysokou školu mohou začít studovat přímo v Bohumíně zdejší senioři. Počítače, cizí jazyky a další předměty čekají na studenty, kteří mají maturitu a více než 55 let. Univerzita začala ve městě fungovat vloni a letos se otevírá další první ročník.
Czech Point v Bohumíně už využily dvě stovky lidí 5.2.2008

Czech Point v Bohumíně už využily dvě stovky lidí

Bohumínská radnice je od nového roku součástí celostátní sítě míst zařazených v projektu Czech Point. Díky připojení k českému podacímu ověřovacímu národnímu terminálu tak mohou lidé přímo v Bohumíně nově na počkání získat výpis z rejstříku trestů.
Aquacentrum v Bohumíně vstupné zdražovat nebude 9.1.2008

Aquacentrum v Bohumíně vstupné zdražovat nebude

V Bohumíně nezvýšili v novém roce vstupné do zdejšího aquacentra. Městská společnost Bospor (Bohumínská sportoviště), která bazén provozuje, se zvýšením ceny za plavání zatím v letošním roce nepočítá. Potvrdil to její ředitel Jan Rozsypal.
Do Schengenu vstoupili s euforií a smíchem 21.12.2007

Do Schengenu vstoupili s euforií a smíchem

Na 500 Čechů i Poláků svorně odpočítávalo půlnoc ze čtvrtku 20. prosince na pátek 21. prosince na starém hraničním mostu do Bohumína. Přesně o půlnoci se zvedly závory a lidé začali volně přecházet přes hraniční přechod. Oslavili tak vstup České republiky
Bruslit se bude v Bohumíně také o Vánocích 20.12.2007

Bruslit se bude v Bohumíně také o Vánocích

Na zimním stadionu v Bohumíně se bude bruslit i o Vánocích. Protáhnout tělo nebo shodit nabytá kila o Vánocích mohou zájemci hned první svátek vánoční.
Zlodějům, kteří okradli kantorku, nedali strážníci šanci 20.12.2007

Zlodějům, kteří okradli kantorku, nedali strážníci šanci

Dva mobilní telefony, peněženka, klíče od základní školy i doklady se staly kořistí zlodějské trojice tmavší pleti. To vše skrývala kabelka bohumínské kantorky, kterou jí ukradli z jízdního kola na Čáslavské ulici.
Na Štědrý večer se Bohumínští sejdou na náměstí 19.12.2007

Na Štědrý večer se Bohumínští sejdou na náměstí

Stovky lidí se sejdou po štědrovečerní večeři a Ježíškově nadílce v pondělí 24. prosince na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně. Zpívat se budou koledy a chybět nebude ohňostroj. Výjimečná akce se v Bohumíně uskuteční už počtrnácté. Pořádá ji K3 Bohumín.
Na zloděje kovů spadla klec 19.12.2007

Na zloděje kovů spadla klec

Povedenou bratrskou dvojici zlodějíčků tmavé pleti z Bohumína zadrželi zdejší strážníci. Mladiství pobertové kradli v prosincovém dopoledni na železnici v městské části Vrbice.
Strážníci díky kamerám chytili sprejery ze Slovenska 19.12.2007

Strážníci díky kamerám chytili sprejery ze Slovenska

Čtveřici mladistvých sprejerů ze Slovenska chytili v minulých dnech bohumínští strážníci. Vandalové ničili pod rouškou tmy zadní stěnu prodejny potravin Hruška na pěší zóně v centru Bohumína.
Bez obrázku 18.12.2007

Bohumínští oslaví spolu s Poláky vstup do Schengenu přímo na hranicích

Symbolické zvednutí hraniční závory čeká těsně před půlnocí ze čtvrtku 20. prosince na pátek 21. prosince na všechny, kteří zavítají na starý hraniční most do Bohumína. Češi a Poláci tady totiž společně oslaví vstup České republiky i Polska do Schengenu.
Betlémské světlo bude hořet od soboty i v Bohumíně 17.12.2007

Betlémské světlo bude hořet od soboty i v Bohumíně

Tradice Betlémského světla dorazí v sobotu 22. prosince také do Bohumína. Skauti, kteří se v naší republice každoročně od roku 1989 zapojují do předávání světla, jej přivezou brněnským rychlíkem na bohumínské vlakové nádraží přesně v 9.35 hodin.
V Bohumíně uvažují o azylovém domě pro bezdomovce 14.12.2007

V Bohumíně uvažují o azylovém domě pro bezdomovce

Kvůli lidem bez domova uvažují v Bohumíně o vzniku azylového domu. Město má zatím vytypován objekt, kde by zařízení pro bezdomovce mohlo vzniknout. V Bohumíně zatím žádné takové ubytování nefunguje, lidé bez domova okupují bohumínské vlakové nádraží.
Benešova škola má veselý školní dvůr 12.12.2007

Benešova škola má veselý školní dvůr

Dárek k 95. narozeninám dostala v minulých dnech základní škola na třídě Dr. E. Beneše v centru Bohumína. Její dosud nevyužívaný školní dvůr totiž prošel rekonstrukcí za 2,7 milionu korun a proměnil v místo pro odpočinek, volnočasové aktivity i vyučování
Řekové v Bohumíně oslaví Vánoce už v sobotu 6.12.2007

Řekové v Bohumíně oslaví Vánoce už v sobotu

Komponovaný večer o Vánocích a jižních vánočních zvycích pod názvem Řekové slaví Vánoce připravila K3 Bohumín na sobotu 8. prosince. Program začne v bohumínském kině od 19 hodin.
Mistři kulečníku v Bohumíně už posedmé, vítězství bude obhajovat Bohumíňák Miroslav Andrejovský 5.12.2007

Mistři kulečníku v Bohumíně už posedmé, vítězství bude obhajovat Bohumíňák Miroslav Andrejovský

Nejlepší z nejlepších hráčů kulečníku se sjedou o víkendu do Bohumína na předvánoční turnaj mistrů Longoni cup 2007. Ten se tradičně uskuteční opět v prostorách bohumínské herny Billiard clubu na náměstí Budoucnosti.
Seniory v domovech důchodců navštíví Mikuláš 4.12.2007

Seniory v domovech důchodců navštíví Mikuláš

Bohumínské seniory v domovech důchodců navštíví také letos městský Mikuláš. Nadílku přinese Mikuláš a jeho věrní průvodci obyvatelům tří domovů důchodů a Ústavu sociální péče Domovinka ve čtvrtek 6. prosince dopoledne.
Mikuláš přijede o víkendu do Bohumína 30.11.2007

Mikuláš přijede o víkendu do Bohumína

Mikuláš a jeho věrní společníci čert a anděl přijedou do Bohumína už v neděli 2. prosince v 17 hodin. Každému dítěti přivezou do bohumínského kina K3 balíček sladkostí a divadelní představení Včelí medvídci.
Na otevření dálnice D 47 zdarma autobus i z Bohumína 29.11.2007

Na otevření dálnice D 47 zdarma autobus i z Bohumína

Speciální autobus na sobotní otevření dálnice D 47 bude zdarma jezdit také z Bohumína. Dohodla se na tom zdejší radnice s Moravskoslezským krajem a ostravským dopravním podnikem.
V Bohumíně bude nově fungovat mobilní sběrný dvůr, mírně proto podraží odvoz odpadu 29.11.2007

V Bohumíně bude nově fungovat mobilní sběrný dvůr, mírně proto podraží odvoz odpadu

Od příštího roku bude v Bohumíně fungovat nový mobilní sběrný dvůr, který nahradí některá stanoviště velkokapacitních kontejnerů. Kvůli této novince v Bohumíně mírně podraží cena za odvoz odpadu. Od ledna si lidé připlatí v průměru ročně asi o 40 korun.
Bohumín plánuje svou budoucnost prostřednictvím strategického plánu 27.11.2007

Bohumín plánuje svou budoucnost prostřednictvím strategického plánu

Budoucnost až do roku 2022 v podobě aktualizovaného strategického plánu připravují v Bohumíně. Na středu 28. listopadu proto v Bohumíně pořádají jeho veřejné projednávání. Setkání začíná v 15 hodin ve velké zasedací místnosti bohumínské radnice.
Dálnice D 47 živě v televizi 27.11.2007

Dálnice D 47 živě v televizi

V živém vysílání bohumínské televize budou moci zájemci zhlédnout veřejnou prezentaci o dálnici D 47, v jejím průběhu přednášející představí dálniční úsek od Rudné ulice v Ostravě až po Starý Bohumín. Setkání se koná od 16 hodin v budově radnice.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2626

    Městský úřad