Město Bohumín

Tiskové zprávy


Starší než měsíc

Bez obrázku 21.2.2008

V Bohumíně si lidé nejčastěji stěžují na sousedy

Úředníci v Bohumíně vloni řešili 35 písemných stížností a 5 petic. Ze statistiky bohumínské radnice vyplynulo, že vloni si lidé v Bohumíně stěžovali na své sousedy, ale nově také na chování obchodníků, vyřizování reklamací a nevydávání dokladů.
V Bohumíně už čtvrtým rokem podporují plavání 20.2.2008

V Bohumíně už čtvrtým rokem podporují plavání

Plavání u dětí všech věkových kategorií i některých dospělých se rozhodli už čtvrtým rokem podpořit bohumínští zastupitelé. Na svém posledním zasedání schválili, že na speciální projekt Plavání 2008 letos město věnuje rovných 503 tisíc korun.
Děti mohou o jarních prázdninách do kina, knihovny i na bazén 14.2.2008

Děti mohou o jarních prázdninách do kina, knihovny i na bazén

Už v příštím týdnu nechají školáci v Bohumíně své aktovky doma a na celý týden zapomenou na školu. Čekají je totiž jarní prázdniny. Rodiče, kteří si lámou hlavu, jak školáky o prázdninách zaměstnat mají v Bohumíně hned několik možností.
Bez obrázku 11.2.2008

V Bohumíně už popáté rozšířili zákaz automatů

Zastupitelé Bohumína dnes odpoledne jednomyslně rozšířili zákaz provozu výherních hracích automatů ve městě o další dvě ulice, tentokráte v městské části Pudlov. Důvodem je vznik další herny a rozšíření počtu výherních hracích automatů v ulicích bez zákaz
Bohumínští senioři se mohou hlásit na vysokou školu 6.2.2008

Bohumínští senioři se mohou hlásit na vysokou školu

Vysokou školu mohou začít studovat přímo v Bohumíně zdejší senioři. Počítače, cizí jazyky a další předměty čekají na studenty, kteří mají maturitu a více než 55 let. Univerzita začala ve městě fungovat vloni a letos se otevírá další první ročník.
Czech Point v Bohumíně už využily dvě stovky lidí 5.2.2008

Czech Point v Bohumíně už využily dvě stovky lidí

Bohumínská radnice je od nového roku součástí celostátní sítě míst zařazených v projektu Czech Point. Díky připojení k českému podacímu ověřovacímu národnímu terminálu tak mohou lidé přímo v Bohumíně nově na počkání získat výpis z rejstříku trestů.
Aquacentrum v Bohumíně vstupné zdražovat nebude 9.1.2008

Aquacentrum v Bohumíně vstupné zdražovat nebude

V Bohumíně nezvýšili v novém roce vstupné do zdejšího aquacentra. Městská společnost Bospor (Bohumínská sportoviště), která bazén provozuje, se zvýšením ceny za plavání zatím v letošním roce nepočítá. Potvrdil to její ředitel Jan Rozsypal.
Do Schengenu vstoupili s euforií a smíchem 21.12.2007

Do Schengenu vstoupili s euforií a smíchem

Na 500 Čechů i Poláků svorně odpočítávalo půlnoc ze čtvrtku 20. prosince na pátek 21. prosince na starém hraničním mostu do Bohumína. Přesně o půlnoci se zvedly závory a lidé začali volně přecházet přes hraniční přechod. Oslavili tak vstup České republiky
Bruslit se bude v Bohumíně také o Vánocích 20.12.2007

Bruslit se bude v Bohumíně také o Vánocích

Na zimním stadionu v Bohumíně se bude bruslit i o Vánocích. Protáhnout tělo nebo shodit nabytá kila o Vánocích mohou zájemci hned první svátek vánoční.
Zlodějům, kteří okradli kantorku, nedali strážníci šanci 20.12.2007

Zlodějům, kteří okradli kantorku, nedali strážníci šanci

Dva mobilní telefony, peněženka, klíče od základní školy i doklady se staly kořistí zlodějské trojice tmavší pleti. To vše skrývala kabelka bohumínské kantorky, kterou jí ukradli z jízdního kola na Čáslavské ulici.
Na Štědrý večer se Bohumínští sejdou na náměstí 19.12.2007

Na Štědrý večer se Bohumínští sejdou na náměstí

Stovky lidí se sejdou po štědrovečerní večeři a Ježíškově nadílce v pondělí 24. prosince na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně. Zpívat se budou koledy a chybět nebude ohňostroj. Výjimečná akce se v Bohumíně uskuteční už počtrnácté. Pořádá ji K3 Bohumín.
Na zloděje kovů spadla klec 19.12.2007

Na zloděje kovů spadla klec

Povedenou bratrskou dvojici zlodějíčků tmavé pleti z Bohumína zadrželi zdejší strážníci. Mladiství pobertové kradli v prosincovém dopoledni na železnici v městské části Vrbice.
Strážníci díky kamerám chytili sprejery ze Slovenska 19.12.2007

Strážníci díky kamerám chytili sprejery ze Slovenska

Čtveřici mladistvých sprejerů ze Slovenska chytili v minulých dnech bohumínští strážníci. Vandalové ničili pod rouškou tmy zadní stěnu prodejny potravin Hruška na pěší zóně v centru Bohumína.
Bez obrázku 18.12.2007

Bohumínští oslaví spolu s Poláky vstup do Schengenu přímo na hranicích

Symbolické zvednutí hraniční závory čeká těsně před půlnocí ze čtvrtku 20. prosince na pátek 21. prosince na všechny, kteří zavítají na starý hraniční most do Bohumína. Češi a Poláci tady totiž společně oslaví vstup České republiky i Polska do Schengenu.
Betlémské světlo bude hořet od soboty i v Bohumíně 17.12.2007

Betlémské světlo bude hořet od soboty i v Bohumíně

Tradice Betlémského světla dorazí v sobotu 22. prosince také do Bohumína. Skauti, kteří se v naší republice každoročně od roku 1989 zapojují do předávání světla, jej přivezou brněnským rychlíkem na bohumínské vlakové nádraží přesně v 9.35 hodin.
V Bohumíně uvažují o azylovém domě pro bezdomovce 14.12.2007

V Bohumíně uvažují o azylovém domě pro bezdomovce

Kvůli lidem bez domova uvažují v Bohumíně o vzniku azylového domu. Město má zatím vytypován objekt, kde by zařízení pro bezdomovce mohlo vzniknout. V Bohumíně zatím žádné takové ubytování nefunguje, lidé bez domova okupují bohumínské vlakové nádraží.
Benešova škola má veselý školní dvůr 12.12.2007

Benešova škola má veselý školní dvůr

Dárek k 95. narozeninám dostala v minulých dnech základní škola na třídě Dr. E. Beneše v centru Bohumína. Její dosud nevyužívaný školní dvůr totiž prošel rekonstrukcí za 2,7 milionu korun a proměnil v místo pro odpočinek, volnočasové aktivity i vyučování
Řekové v Bohumíně oslaví Vánoce už v sobotu 6.12.2007

Řekové v Bohumíně oslaví Vánoce už v sobotu

Komponovaný večer o Vánocích a jižních vánočních zvycích pod názvem Řekové slaví Vánoce připravila K3 Bohumín na sobotu 8. prosince. Program začne v bohumínském kině od 19 hodin.
Mistři kulečníku v Bohumíně už posedmé, vítězství bude obhajovat Bohumíňák Miroslav Andrejovský 5.12.2007

Mistři kulečníku v Bohumíně už posedmé, vítězství bude obhajovat Bohumíňák Miroslav Andrejovský

Nejlepší z nejlepších hráčů kulečníku se sjedou o víkendu do Bohumína na předvánoční turnaj mistrů Longoni cup 2007. Ten se tradičně uskuteční opět v prostorách bohumínské herny Billiard clubu na náměstí Budoucnosti.
Seniory v domovech důchodců navštíví Mikuláš 4.12.2007

Seniory v domovech důchodců navštíví Mikuláš

Bohumínské seniory v domovech důchodců navštíví také letos městský Mikuláš. Nadílku přinese Mikuláš a jeho věrní průvodci obyvatelům tří domovů důchodů a Ústavu sociální péče Domovinka ve čtvrtek 6. prosince dopoledne.
Mikuláš přijede o víkendu do Bohumína 30.11.2007

Mikuláš přijede o víkendu do Bohumína

Mikuláš a jeho věrní společníci čert a anděl přijedou do Bohumína už v neděli 2. prosince v 17 hodin. Každému dítěti přivezou do bohumínského kina K3 balíček sladkostí a divadelní představení Včelí medvídci.
Na otevření dálnice D 47 zdarma autobus i z Bohumína 29.11.2007

Na otevření dálnice D 47 zdarma autobus i z Bohumína

Speciální autobus na sobotní otevření dálnice D 47 bude zdarma jezdit také z Bohumína. Dohodla se na tom zdejší radnice s Moravskoslezským krajem a ostravským dopravním podnikem.
V Bohumíně bude nově fungovat mobilní sběrný dvůr, mírně proto podraží odvoz odpadu 29.11.2007

V Bohumíně bude nově fungovat mobilní sběrný dvůr, mírně proto podraží odvoz odpadu

Od příštího roku bude v Bohumíně fungovat nový mobilní sběrný dvůr, který nahradí některá stanoviště velkokapacitních kontejnerů. Kvůli této novince v Bohumíně mírně podraží cena za odvoz odpadu. Od ledna si lidé připlatí v průměru ročně asi o 40 korun.
Bohumín plánuje svou budoucnost prostřednictvím strategického plánu 27.11.2007

Bohumín plánuje svou budoucnost prostřednictvím strategického plánu

Budoucnost až do roku 2022 v podobě aktualizovaného strategického plánu připravují v Bohumíně. Na středu 28. listopadu proto v Bohumíně pořádají jeho veřejné projednávání. Setkání začíná v 15 hodin ve velké zasedací místnosti bohumínské radnice.
Dálnice D 47 živě v televizi 27.11.2007

Dálnice D 47 živě v televizi

V živém vysílání bohumínské televize budou moci zájemci zhlédnout veřejnou prezentaci o dálnici D 47, v jejím průběhu přednášející představí dálniční úsek od Rudné ulice v Ostravě až po Starý Bohumín. Setkání se koná od 16 hodin v budově radnice.
Vánoční jarmark v Bohumíně navštívilo 5 tisíc lidí 25.11.2007

Vánoční jarmark v Bohumíně navštívilo 5 tisíc lidí

Náměstí, kino a jeho okolí plné potenciálních dárků. Tak vypadal sobotní vánoční jarmark v Bohumíně, na který se sjelo dosud rekordních 88 trhovců. I přes neustálé mrholení a slabý déšť jarmarkem prošlo na pět tisíc návštěvníků.
Bez obrázku 22.11.2007

Bohumín podporuje napojení z dálnice na Karvinou

"Výstavbu nové komunikace, která by spojila právě budovanou dálnici D 47 s Karvinou, Dětmarovicemi a Dolní Lutyní v Bohumíně plně podporujeme a jsme připraveni se na přípravě její studie finančně podílet,“ říká starosta Bohumína Petr Vícha.
Vánoční trhy v Bohumíně ovládne Ladovská zima 22.11.2007

Vánoční trhy v Bohumíně ovládne Ladovská zima

Atmosféra zimní vesnice, tak jak ji snad každý člověk zná z Ladových obrázků. Tak by měl vypadat letošní vánoční jarmark v centru Bohumína, který proběhne už tuto sobotu 24. listopadu.
V Bohumíně se vánočně rozzáří osm živých stromů 21.11.2007

V Bohumíně se vánočně rozzáří osm živých stromů

S instalací vánoční výzdoby začala právě bohumínská radnice. Ve svátečním chce totiž přivítat nadcházející svátek Mikuláše. Kromě centra města by se vánočně ozdobené stromy měly objevit také v městských částech.
Bez obrázku 20.11.2007

V Bohumíně už desátým rokem nezvednou podnikatelům nájemné

Nájemné v nebytových prostorách města se v příštím roce opět zvyšovat nebude. Rozhodli o tom na svém posledním jednání bohumínští radní, kteří tak opět chtějí konkrétně podpořit malé a střední podnikatele.
Knihovna nabízí čtenářům dalších pět tisíc knih 19.11.2007

Knihovna nabízí čtenářům dalších pět tisíc knih

Minimálně dalších pět tisíc knih nabízí na výpůjční ploše od pondělí 19. listopadu svým čtenářům knihovna K3 Bohumín. Zaměstnanci městské příspěvkové organizace přeskládávání tisíců knih věnovali celý víkend.
V Bohumíně chtějí sportovní halu 15.11.2007

V Bohumíně chtějí sportovní halu

Moderní sportovní hala pro sálovou kopanou, basketbal či házenou by měla v příštích letech vyrůst v těsné blízkosti bohumínského aquacentra a ojedinělého Penzionu ve věži. Její výstavba bude stát více než 70 milionů korun. Město tak chce doplnit nabídku s
Bez obrázku 14.11.2007

V Bohumíně přibyla další ulice, kde nebudou automaty

Zastupitelé Bohumína dnes odpoledne jednomyslně rozšířili zákaz provozu výherních hracích automatů ve městě o další ulici. Důvodem bylo podezření vzniku další herny. Zákaz výherních přístrojů začne nově platit na Bezručově ulici.
Josef Dvořák přijede do Bohumína i se svým divadlem 9.11.2007

Josef Dvořák přijede do Bohumína i se svým divadlem

Josef Dvořák si v Bohumíně zahraje 21. listopadu trojroli v přepracovaném recesistickém příběhu o Švandovi dudákovi. Ve hře nazvané Strakonický dudák aneb Co by bylo, kdyby... uvidí bohumínští Josefa Dvořáka v roli Kalafuny, Vocilky a Trnky.
V Bohumíně už znají talentované studenty 7.11.2007

V Bohumíně už znají talentované studenty

Talentované studenty základních a středních škol v Bohumíně ocenili dnes odpoledne v prostorách radnice zástupci města. V rámci šestého ročníku projektu Talent roku bylo za své znalosti v celostátních soutěžích odměněno 25 dětí.
Kostelní ulice v Bohumíně má nové stromy 6.11.2007

Kostelní ulice v Bohumíně má nové stromy

Téměř čtyřicet bíle kvetoucích sakur vysadili v minulých dnech zahradníci na Kostelní ulici nedaleko radnice v Bohumíně. Nové stromky nahradily staré jasany, jejichž zdravotní stav už nebyl dobrý. Stromy měly vyhnilé kmeny.
V Bohumíně kvetou stromy 5.11.2007

V Bohumíně kvetou stromy

Udivené pohledy lidí budí v těchto dnech kvetoucí stromy před radničními budovami v Bohumíně a naproti místního kina K3. I když už stromy dávno nemají listí, objevily se na nich růžové květy.
Bohumín si prohlédli studenti regionálního rozvoje 2.11.2007

Bohumín si prohlédli studenti regionálního rozvoje

Přednášku o městském managementu a exkurzi Bohumínem podniklo na několik desítek vysokoškolských studentů regionálního rozvoje ze tří českých univerzit. Bohumín se pro ně stal vzorovým příkladem úspěšného řízení a rozvoje města.
Bez obrázku 1.11.2007

Do Bohumína zavítají vysokoškolští doktorandi

Přednáška o městském managementu a exkurze Bohumínem čeká v pátek 2. listopadu na několik desítek studentů doktorandského studia regionálního rozvoje ze tří českých univerzit. Vysokoškoláci se celý týden účastní v Ostravě tzv. podzimní školy.
Bohumín uspěl v soutěži o nejkrásnější nádraží 29.10.2007

Bohumín uspěl v soutěži o nejkrásnější nádraží

Vlakové nádraží v Bohumíně získalo hned v prvním ročníku nové soutěže o nejkrásnější nádraží České republiky 2007 cenné vavříny. Obdrželo zvláštní ocenění za kvalitní a citlivé provedení rekonstrukce a za aktivní přístup města.
29.10.2007

František Nedvěd nadchl bohumínské publikum

Více než dvě stě lidí rozezpíval v pátek večer v bohumínském kinosále K3 František Nedvěd a jeho skupina Druhé podání. Nedvěd naservíroval Bohumínským přes dvacet písniček, v nichž nechyběly starší i novější skladby.
Školáci měřili síly ve znalostech Bohumína, napovídal jim i starosta 17.10.2007

Školáci měřili síly ve znalostech Bohumína, napovídal jim i starosta

První kolo neobvyklé soutěže, jaká v Bohumíně ještě nebyla, zažili včera odpoledne bohumínští školáci. Dvě družstva prožila na vlastní kůži soutěžní show podobnou těm televizním - reflektory, časomíru, rozhodování pod tlakem či nápovědu z publika.
Studenti letos starostu Bohumína v šachách neporazili 16.10.2007

Studenti letos starostu Bohumína v šachách neporazili

Třicet gymnazistů u jednadvaceti šachovnic se v úterý odpoledne pokoušelo porazit prvního muže Bohumína Petra Víchu při tradiční šachové simultánce. Šachový maraton trval téměř tři hodiny. Starostu se však nakonec nikomu ze studentů porazit nepodařilo.
Gymnazisté si brousí šachy na starostu Bohumína 15.10.2007

Gymnazisté si brousí šachy na starostu Bohumína

Už podvanácté usedne k šachové simultánce se studenty gymnázia první muž Bohumína Petr Vícha (ČSSD). Senátor a starosta v jedné osobě se v úterý 16. října pokusí v turnaji porazit soupeře u dvaceti šachovnic. Černobílé klání začíná ve 12.30 hodin.
Bez obrázku 15.10.2007

Školáci v Bohumíně změří síly v pantomimě

Neobvyklou soutěž, jaká v Bohumíně ještě nebyla, zažijí bohumínští školáci. Na vlastní kůži totiž prožijí soutěžní veřejnou show podobnou těm, které vídají na televizních obrazovkách. Reflektory, časomíra, rozhodování pod tlakem, nápověda z publika - to v
 - zobrazit celou zprávu 9.10.2007

Během Týdne knihoven přišlo přes 700 čtenářů

ohumínskou knihovnu K3 a její pobočky v městských částech navštívilo v průběhu celostátního Týdne knihoven 731 čtenářů. Denní návštěvnost knihovny se tak zvýšila ze 127 lidí na 182 čtenářů. Knihovnice v tomto týdnu půjčily téměř 3 300 knih.
Akademický slib složili v Bohumíně senioři 4.10.2007

Akademický slib složili v Bohumíně senioři

Slavnostní akademický slib – imatrikulaci mají za sebou historicky první studenti Univerzity třetího věku v Bohumíně. V jeho průběhu dostali vysokoškolské indexy a imatrikulační listy. Zpátky do školních lavic tak usedne od října přesně 40 seniorů.
Nebytová část hotelového domu padne k zemi 4.10.2007

Nebytová část hotelového domu padne k zemi

Po nejasných měsících co s nebytovou částí mediálně známého hotelového domu v Bohumíně je konečně rozhodnuto. Zastupitelé nakonec dali zelenou demolici bývalé stravovací části. Namísto ní zde vznikne malý parčík s fontánkou a parkoviště.
V Bohumíně plaval starosta s místostarostkou i redaktor městských novin 3.10.2007

V Bohumíně plaval starosta s místostarostkou i redaktor městských novin

Do celorepublikového klání Plave celé město se dnes ráno zapojil v bohumínském aquacentru mezi prvními první muž Bohumína a také senátor Petr Vícha spolu s místostarostkou Věrou Palkovou. Oba povinnou stometrovou vzdálenost uplavali za zhruba 2 minuty.
Bohumín bude opět soutěžit v plavání, účastníci mají vstup do bazénu zdarma 2.10.2007

Bohumín bude opět soutěžit v plavání, účastníci mají vstup do bazénu zdarma

ž podruhé v historii se Bohumín zapojí do celorepublikového klání Plave celé město, které se koná ve středu 3. října. Soutěžit se v bohumínském aquacentru bude od 6 do 21 hodin. Vloni byl Bohumín ve své kategorii druhý, letos se bude snažit získat vítězst
Na náměstí v Bohumíně četly děti pohádky 2.10.2007

Na náměstí v Bohumíně četly děti pohádky

Hodinku plnou pohádek prožili dnes dopoledne na náměstí T. G. Masaryka před radnicí bohumínští školáci. Pod širým nebem si děti četly o maxipsu Fíkovi, Bobu a Bobkovi, chytrém beránkovi nebo čertovi s baronskou parukou.
Bez obrázku 2.10.2007

Studenty seniory čeká v Bohumíně první vysokoškolská imatrikulace

Historicky první ročník Univerzity třetího věku odstartuje v říjnu v Bohumíně. Moderní formu celoživotního vzdělávání vyzkouší v tomto akademickém školním roce na vlastní kůži 40 studentů seniorů.
Bez obrázku 1.10.2007

Na náměstí v Bohumíně se budou číst pohádky

nihovnická bašta, tak zní podtitul letošního 11. ročníku celostátní akce Týden knihoven. Knihovnickou baštu servíruje svým čtenářům od pondělí 1. října až do pátku 5. října také knihovna K3 Bohumín. Předkrmem bude čtení pohádek na náměstí pod širým nebem.
Dechovky ovládly o víkendu letní kino v Bohumíně 17.9.2007

Dechovky ovládly o víkendu letní kino v Bohumíně

Podzimní festival bohumínských dechových orchestrů pod širým nebem navštívila v sobotu odpoledne více než stovka lidí. Na pódiu letního kina si zahrály úplně všechny bohumínské dechové hudby.
Místo Uzla přijede Lenka Kořínková 12.9.2007

Místo Uzla přijede Lenka Kořínková

Sexuolog Uzel do Bohumína nepřijede. Ve středu 12. září o tom informovala zastupující umělecká agentura Rajcha. Místo českého sexuologa Radima Uzla do Bohumína zavítá Lenka Kořínková.
Starobohumínský kostel má nový třetí zvon 10.9.2007

Starobohumínský kostel má nový třetí zvon

Třetí největší zvon dostala o víkendu zvonice farního kostela Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně. Ke 146kilovému sv. Janu Nepomuckému a 320 kilové sv. Hedvice Slezské přibyl nově téměř 800kilový „bratr“ sv. Benedikt z Nursie.
Bohumín dnes večer zasáhne desetiletá voda 7.9.2007

Bohumín dnes večer zasáhne desetiletá voda

čas 18.00 - V 17 hodin zasedla povodňová komise. Aktuální informace hovoří o tom, že Bohumín dnes v noci zasáhne desetiletá voda. Zveřejňujeme komplexní informace včetně podrobností z jednotlivých částí města.
Odra v Bohumíně už má druhý stupeň povodňové aktivity 7.9.2007

Odra v Bohumíně už má druhý stupeň povodňové aktivity

Kvůli nepřetržitým srážkám prudce stoupá hladina řeky Odry v Bohumíně. Za 13 hodin stoupla o více než dva metry a dosáhla už druhého stupně povodňové aktivity, což znamená pohotovost. V terénu je proto od rána krizový štáb, hasiči i strážníci.
Starobohumínský kostel dostane třetí zvon 7.9.2007

Starobohumínský kostel dostane třetí zvon

Třetí největší zvon dostane tuto sobotu 8. září farní kostel Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně. Jeho slavnostní posvěcení se uskuteční v 10.30 hodin ve zdejším kostele.
Kontejnery v Bohumíně hlídají kamery 6.9.2007

Kontejnery v Bohumíně hlídají kamery

Rázně bojovat proti černým skládkám se rozhodli v Bohumíně. Ty vznikají především v místech velkokapacitních kontejnerů, které jsou celoročně rozmístěny na 12 lokalitách ve městě. Kontejnery teď proto hlídají kamery. Strážníci už rozdali první pokuty.
Spejbl a Hurvínek přijedou do Bohumína, očekává se boj o vstupenky v předprodeji 4.9.2007

Spejbl a Hurvínek přijedou do Bohumína, očekává se boj o vstupenky v předprodeji

Legendární Spejbl s Hurvínkem přijedou i s Helenou Štáchovou v říjnu do Bohumína. Kromě dvou hlavních vyřezávaných hrdinů se v kině K3 Bohumín představí i Mánička, paní Kateřina a dvě medvíďata, která utekla z cirkusu.
Bohumínské aquacentrum se na týden uzavřelo veřejnosti 3.9.2007

Bohumínské aquacentrum se na týden uzavřelo veřejnosti

Plánované čištění bazénů uzavřelo pro návštěvníky první týden v září bohumínské aquacentrum s 45ti metrovým tobogánem. Vypouštění jednotlivých bazénů a jejich čištění probíhá od pondělí 3. září do neděle 9. září.
Bez obrázku 1.9.2007

Do prvních tříd se v Bohumíně chystá 210 dětí

Do školních lavic v Bohumíně usedne v pondělí 3. září poprvé 210 dětí. Bohumínské prvňáčky přivítají v lavicích nejen učitelé a starší spolužáci, ale také zástupci města i rady škol.
Bohumínská pěší zóna žila florbalem 31.8.2007

Bohumínská pěší zóna žila florbalem

Florbalová show přímo na pěší zóně ovládla dnes Bohumín. Deset družstev s netradičními názvy jako Rajčatový protlak, Marmeláda, Street dogs či Dogy a Fabaky se utkalo na uměle vytvořeném hřišti pod širým nebem.
Hasičská zbrojnice v Záblatí má nový kabát 31.8.2007

Hasičská zbrojnice v Záblatí má nový kabát

Po nové moderní cisterně se bohumínští dobrovolní hasiči dočkali také nové hasičské zbrojnice. Tentokrát září novotou základna dobrovolníků z městské části Záblatí. Oprava stála město téměř 650 tisíc korun.
Sběrný dvůr navštívily v Bohumíně za rok jeho existence tisíce lidí 30.8.2007

Sběrný dvůr navštívily v Bohumíně za rok jeho existence tisíce lidí

Nový sběrný dvůr v Bohumíně, který město otevřelo loni v září, navštívilo po roce jeho fungování už přes 4 tisíce lidí. Ti do něj přinesli téměř 500 tun odpadu. Město za jeho roční provoz zaplatí přes 1 milion korun.
Bez obrázku 29.8.2007

Bohumínská pěší zóna ožije florbalem

Takovou sportovní akci Bohumín ještě nezažil. Přímo na pěší zóně v centru Bohumína se bude v pátek 31. srpna hrát florbal.
Ohňová show se v Bohumíně rozloučí s prázdninami 29.8.2007

Ohňová show se v Bohumíně rozloučí s prázdninami

Rozloučit se s prázdninami mohou všichni milovníci rocku a hip-hopu v pátek 31. srpna v letním kině v Bohumíně. Poslední prázdninová noc s tanečními rytmy a diskotékou začíná v parku Petra Bezruče v 18 hodin.
Bohumínští hasiči mají novou moderní cisternu 23.8.2007

Bohumínští hasiči mají novou moderní cisternu

Dobrovolní hasiči ze Starého Bohumína dostali od města novou automobilovou stříkačku. Klíčky k moderní čtrnáctitunové cisterně za 4,6 milionu korun předal starostovi starobohumínských hasičů Milanu Piperkovi starosta Bohumína Petr Vícha.
Bohumínští hasiči převezmou ve středu moderní cisternu 20.8.2007

Bohumínští hasiči převezmou ve středu moderní cisternu

Dobrovolní hasiči v Bohumíně se ve středu 22. srpna dočkají nové moderní cisterny. Slavnostní předání nové cisterny proběhne v 15 hodin v hasičské zbrojnici ve Starém Bohumíně. Hasiči dostanou novou cisternu za účasti zástupců města, krajského ředitelstv
Do Bohumína míří ochotnické divadlo 3.8.2007

Do Bohumína míří ochotnické divadlo

Ochotníci budou v srpnu hostovat v Bohumíně. Českotěšínský spolek Nediv se přiveze komedii Miroslava Horníčka Dva muži v šachu. Hru o mužské logice a ženských taktikách uvidíte 19. srpna od 19 hodin v kamenném kině.
Bez obrázku 1.8.2007

Počítačový šotek řádil u složenek pro majitele psů v Bohumíně

U poštovních složenek s poplatky za psy, které v těchto dnech dostávají od radnice lidé v Bohumíně, řádil počítačový šotek. Namísto části poplatku za letošní rok nasčítal software lidem poplatky hned za několik let.
Výstava fotografií vzpomíná na povodně 30.7.2007

Výstava fotografií vzpomíná na povodně

Fotografická výstava s názvem „Deset let poté“ nabízí v prostorách bohumínské radnice vzpomínku na katastrofální povodeň, která se v červenci 1997 prohnala Bohumínem.
Bohumínské školy o prázdninách nezahálí 25.7.2007

Bohumínské školy o prázdninách nezahálí

Více než 16 milionů korun vloží o prázdninách v Bohumíně do oprav mateřských a základních škol. Rekonstruovat se ve školách budou například střechy, osvětlení, sociální zařízení, elektroinstalace, vzduchotechnika nebo podlahy.
V Bohumíně nově nasvětlili přechody 24.7.2007

V Bohumíně nově nasvětlili přechody

Pět nejrušnějších přechodů pro chodce v Bohumíně se dočkalo nového nasvětlení. Přechody, které se nacházejí v blízkosti škol a na především na silnicích první třídy, jsou teď za tmy bezpečnější. Radnice do jejich osvětlení investovala asi 300 tisíc korun.
Bohumín nadchla řecká móda 21.7.2007

Bohumín nadchla řecká móda

Okouzlující modelky v půvabných svatebních šatech, v inspirujícím spodním prádle a v módních tipech pro žhavé léto i chladnější podzim ze slunného Řecka doslova ovládly páteční večer v Bohumíně.
Bez obrázku 18.7.2007

Řecká móda ovládne Bohumín

Bohumín ožije v pátek 20. července řeckou módou. Ve zdejším kinosále K3 proběhne od 19 hodin pestrá módní přehlídka ostravského butiku Laskara, v níž nebudou chybět žhavé tipy pro letošní horké léto i první módní výstřelky podzimu.
Bohumínem běželi atleti s hořící pochodní 17.7.2007

Bohumínem běželi atleti s hořící pochodní

Celosvětový štafetový běh World Harmony Run dorazil dnes také do Bohumína. Před polednem se na zdejším náměstí T. G. Masaryka sešli běžci různých národností, aby i zástupcům Bohumína předali hořící pochodeň. Z rukou běžců ji převzal radní Vilém Bannert.
Židovský hřbitov v Bohumíně poškodili vandalové 16.7.2007

Židovský hřbitov v Bohumíně poškodili vandalové

Nedávno zrekonstruovaný židovský hřbitov v Bohumíně se stal o víkendu terčem pro útok vandalů. Na začátku července jej po půl ročních opravách slavnostně otevřela ostravská židovská obec a přesně o čtrnáct dní později jej vandalové nemilosrdně poškodili.
Bohumínem poběží mezinárodní štafeta s hořící pochodní 13.7.2007

Bohumínem poběží mezinárodní štafeta s hořící pochodní

Celosvětový štafetový běh World Harmony Run (Světový běh harmonie) dorazí v úterý 17. července ve 12 hodin do Bohumína. Hořící pochodeň jako symbol harmonie předají mezinárodní běžci zástupcům Bohumína. S pochodní pak vyrazí k polským hranicím.
Na děti v Bohumíně čekají Radovanovy radovánky 12.7.2007

Na děti v Bohumíně čekají Radovanovy radovánky

O víkendu se v Bohumíně odehraje na prknech opraveného kina historicky první divadelní představení. Pořadatelé jej věnují dětem. Svěrákova pohádka Radovanovy radovánky o zahradnickém klukovi se hraje v kině v neděli 15. července v 10 hodin.
Masarykova busta se usídlila v radnici 11.7.2007

Masarykova busta se usídlila v radnici

Bronzová busta prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, po němž je pojmenováno centrální bohumínské náměstí, se natrvalo přemístila do blízké budovy bohumínské radnice. V minulých dnech ji řemeslníci nainstalovali do vestibulu zdejšího úřadu.
Bohumín má protipovodňové hráze za 120 milionů 9.7.2007

Bohumín má protipovodňové hráze za 120 milionů

Nové devítikilometrové protipovodňové hráze, které ochrání Bohumín před stoletou vodou, vyrostly v uplynulých čtyřech letech ve Starém Bohumíně a Šunychlu. Jejich výška se podle terénních nerovností pohybuje od půl až do dvou metrů.
Od katastrofální povodně v Bohumíně uplyne deset let 4.7.2007

Od katastrofální povodně v Bohumíně uplyne deset let

Sedmý červenec 1997 - datum, na které v Bohumíně nikdy nezapomeneme a zůstane navždy zapsáno v historii města. Psal se sedmý den v týdnu, tři sedmičky v datu, a přesto Bohumínu štěstí nepřinesly. Do města se bez smilování vehnala katastrofická povodeň.
Hrabalovy postavičky ovládnou Bohumín 3.7.2007

Hrabalovy postavičky ovládnou Bohumín

Filmový festival plný Hrabalových postaviček se bude konat v Bohumíně od pondělí 9. do čtvrtku 12. července. Promítat se bude převážně na plátně letního kina pod širým nebem v parku Petra Bezruče.
V Bohumíně bude sedmého sedmý sedm svateb 2.7.2007

V Bohumíně bude sedmého sedmý sedm svateb

Magické sedmičky v datu lákají snoubence v Bohumíně. Sedmého sedmý 2007 proběhne na radnici v Bohumíně magický počet svateb. Hned sedm snoubeneckých párů chce totiž vkročit do manželského života v toto zvláštní datum.
V Bohumíně nacvičovali, jak zvládnout dovolenou 29.6.2007

V Bohumíně nacvičovali, jak zvládnout dovolenou

Lidé z Bohumína mají za sebou nácvik všech zásadních situací pro zvládnutí letošní dovolené. Na náměstí T.G. Masaryka se v den vysvědčení bohumínských škol konala recesistická akce „My chceme dovolenou“.
Dobrovolní hasiči v Bohumíně dostanou nová loga 28.6.2007

Dobrovolní hasiči v Bohumíně dostanou nová loga

Na nová loga na uniformách se mohou těšit bohumínští dobrovolní hasiči. Město jimi vybaví celkem šest družstev dobrovolníků v Bohumíně.
V Rockwoolu mají novou výrobní linku 27.6.2007

V Rockwoolu mají novou výrobní linku

Novou výrobní linku za 500 milionů korun otevřeli v úterý 26. června v bohumínském závodě Rockwool. Modernizace zastaralé techniky trvala pouhé dva měsíce a skončila letos v červnu.
V učitelské anketě Amos letos ocenili i uklízečky 27.6.2007

V učitelské anketě Amos letos ocenili i uklízečky

Poprvé v šestileté historii učitelské ankety Bohumínský Amos ocenilo město místo pedagogů uklízečky, kuchařky, ekonomky i školnice. Devět vyvolených žen se v průběhu slavnostního večera neubránilo dojetí a slzám.
V Bohumíně znají osobnosti roku 2006, zahráli jim Jumping Drums 25.6.2007

V Bohumíně znají osobnosti roku 2006, zahráli jim Jumping Drums

Nové sportovní i kulturní osobnosti Bohumína jsou na světě. Slavnostní vyhodnocení šestého ročníku populární bohumínské ankety Osobnost roku 2006 proběhlov opraveném bohumínském kinosále. O tituly se v oblasti sportu a kultury utkalo dohromady 37 adeptů.
Hasiči nacvičovali zásah při úniku chlóru v Bochemii 22.6.2007

Hasiči nacvičovali zásah při úniku chlóru v Bochemii

Dvě stovky českých a polských profesionálních, dobrovolných a také podnikových hasičů Bochemie Bohumín se ve čtvrtek 21. června zapojily do mezinárodního cvičení Odra 2007. To se konalo v Bohumíně a v polské příhraničí v obci Olza.
Na bohumínském náměstí vypukne recesistická dovolená 22.6.2007

Na bohumínském náměstí vypukne recesistická dovolená

Klidnou demonstrací a transparentem Chceme dovolenou začne recesistická akce na náměstí T.G. Masaryka v centru Bohumína ve čtvrtek 28. června v 15 hodin.
Město koupí hasičům novou cisternu 20.6.2007

Město koupí hasičům novou cisternu

Dobrovolní hasiči v Bohumíně se letos dočkají nové moderní cisterny. Čtrnáctitunová automobilová stříkačka přijde na 4,6 milionu korun. Na její zakoupení přispěje městu Moravskoslezský kraj dotací ve výši 2 miliony korun.
V Bohumíně ocení Osobnosti roku 2006 19.6.2007

V Bohumíně ocení Osobnosti roku 2006

Nové osobnosti v oblasti sportu a kultury ocení ve středu 20. května v Bohumíně. Vyhodnocení ankety Osobnost roku 2006, kterou každoročně vyhlašuje město, proběhne v sále právě otevřeného kina od 18 hodin.
Bohumínská Radost se stala bronzovým mistrem Evropy 17.6.2007

Bohumínská Radost se stala bronzovým mistrem Evropy

Dvakrát bronz si na sobotním mistrovství Evropy v srbském Bělehradu vytancoval taneční soubor Radost z Bohumína. Obsadil třetí místo v disciplíně show dance formation.
Kino si po opravách prohlédly stovky lidí 14.6.2007

Kino si po opravách prohlédly stovky lidí

Kino celé v novém navštívily ve čtvrtek 14. června v průběhu dne otevřených dveří stovky lidí. Jen za dopoledne prošlo novým kinem více než 500 návštěvníků, kteří se podívali i do míst, která nejsou běžně přístupná.
Zastupitelé Bohumína kontrolovali město 14.6.2007

Zastupitelé Bohumína kontrolovali město

Bohumínští zastupitelé vyjeli ve středu 13. června odpoledne po svém zasedání na tradiční prohlídku města. Absolvují ji vždy jedenkrát ročně v červnu a kontrolují průběh probíhajících či plánovaných investic.
Kulturu v Bohumíně rozvíří agentura K3 13.6.2007

Kulturu v Bohumíně rozvíří agentura K3

Olympijským hlasováním ve středu 13. června odpoledne rozhodli bohumínští zastupitelé o novém názvu Kulturní agentury Radost. Ta se totiž o prázdninách nově sloučí s městskou knihovnou. Město proto v květnu vyhlásilo anketu o nový název.
Zastupitelé se sejdou už ve středu 12.6.2007

Zastupitelé se sejdou už ve středu

K jednání zasednou bohumínští zastupitelé ve středu 13. června od 12 hodin v prostorách zdejší radnice. Budou jednat například o využití nebytové části hotelového domu nebo o koncesní smlouvě na dodávky tepla do městských domů.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2651

    Městský úřad