Město Bohumín

Tiskové zprávy


Starší než měsíc

Bez obrázku 8.6.2005

Zábavná plavecká soutěž pro předškoláky

Plaveckou soutěž pro předškoláky, nazvanou Zábavné plaváníčko, připravilo město ve spolupráci se společností Bospor na čtvrtek 9. června. Akce začíná úderem deváté hodiny v prostorách nového krytého aquacentra.
Bez obrázku 7.6.2005

Knihovna v Bohumíně projde rekonstrukcí

Od června se téměř na tři měsíce uzavřely pro veřejnost dveře městské knihovny na ulici Vrchlického v centru Bohumína. Důvodem je už druhá etapa rekonstrukce její budovy, která zcela zasáhne do provozu knihovny.
Bez obrázku 6.6.2005

Bohumínem mašírovalo téměř dvě stě mažoretek

Přesně sto šedesát půvabných mažoretek v pestrobarevných kostýmech za doprovodu dechovky roztleskalo o víkendu zaplněné náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně. Zasloužil se o to čtvrtý ročník regionálního festivalu
Bez obrázku 3.6.2005

Bohumínem budou o víkendu pochodovat mažoretky

Čtvrtý ročník regionálního festivalu mažoretek a dechových souborů, nazvaný Když děvčata pochodují, začíná v sobotu 4. června v centru Bohumína.
Bez obrázku 3.6.2005

Děti v Bohumíně oslavily svůj svátek explozí her

Mezinárodní den dětí oslavilo v Bohumíně první červnové odpoledne na akci nazvané Exploze her více než tři tisíce lidí. Nejen hry a soutěže pro děti probíhaly na náměstí T. G. Masaryka a v okolí kina K.A.R. pod taktovkou Kulturní agentury Radost.
Bez obrázku 2.6.2005

V bohumínské Knize vzpomínek přibudou další vzkazy

Pokračovat v ojedinělé Knize pro příští generace z ručního papíru, vytvořené ze vzkazů nejen bohumínských občanů, bude také letos dvoudenní kulturní přehlídka Maryškův salón v Bohumíně.
Bez obrázku 31.5.2005

V Bohumíně vypukne exploze her

Zábavné odpoledne plné her a soutěží pro děti, nazvané příhodně Exploze her, začíná ve středu 1. června od 15 hodin v centru Bohumína na náměstí T. G. Masaryka před budovou kina K.A.R.
Bez obrázku 26.5.2005

Město hotelový dům koupí

Město koupí od zdejší společnosti Železárny a drátovny Bohumín (ŽDB) za zvýhodněnou cenu 18 milionů korun desetipatrový hotelový dům, který zrekonstruuje zhruba na stovku nových malometrážních bytů první kategorie.
Bez obrázku 24.5.2005

V Bohumíně funguje už druhé komunitní centrum

Nové komunitní centrum pro volnočasové aktivity dětí ze sociálně slabších rodin bylo v úterý 24. května slavnostně otevřeno na Drátovenské ulici v Bohumíně-Pudlově.
Bez obrázku 23.5.2005

V Bohumíně bude otevřeno druhé komunitní centrum

Nové komunitní centrum na Drátovenské ulici v Bohumíně-Pudlově bude slavnostně otevřeno v úterý 24. května v 10 hodin dopoledne.
Bez obrázku 21.5.2005

Obleky a kostýmy vyměnili za bicykly

Úředníci z bohumínské radnice vyměnili v pátek 20. května saka, kravaty, kostýmy, polobotky a střevíce za sportovní oblečení, kšiltovky, cyklistické rukavice a promazané bicykly.
Bez obrázku 20.5.2005

Obleky a kostýmy vymění za sportovní výzbroj a bicykly

Úředníci z bohumínské radnice vymění v pátek 20. května klasická saka, kravaty, kostýmy, polobotky a střevíce za sportovní oblečení, kšiltovky, cyklistické rukavice a promazané bicykly. Důvodem je tradiční kontrola právě probíhajících investičních akcí ve
Bez obrázku 15.5.2005

Poutí otevřeli nový dětský koutek v Záblatí

Několik desítek dětí otestovalo v neděli 15. května zbrusu nový dětský koutek v Bohumíně-Záblatí u příležitosti jeho slavnostního otevření. Dodatečný dárek k 775. narozeninám této městské části přišel městskou pokladnu na zhruba 400 tisíc korun.
Bez obrázku 13.5.2005

Za ostré dotazy rozdal starosta na setkáních s občany dva kapesní nože

Kapesní nůž jako symbolické gesto za ostré reakce a dotazy si z tradičního jarního setkání vedení města s bohumínskými občany odnášeli letos pouze dva účastníci. Bouřlivé výlevy občanů však střídaly stejně jako v předchozích letech poklidné diskuse o prob
Bez obrázku 12.5.2005

Partnerská města se v Polsku utkají ve volejbale

Sportovci z řad úředníků bohumínské radnice budou bojovat o čest Bohumína v sobotu 14. května v polském Prudniku na mezinárodním volejbalovém turnaji.
Bez obrázku 12.5.2005

V Záblatí oslaví výročí a otevřou dětský koutek

Otevření nového dětského koutku spojené s poutí začínají v neděli 15. 5. v 10 hodin v u hasičské zbrojnice v Záblatí.
Bez obrázku 11.5.2005

Hasiči předvedou v pověrčivý pátek požární techniku

Brány bohumínské profesionální hasičské stanice v centru města se v pátek 13. května otevřou pro veřejnost. Smyslem celé akce je zpropagovat požární ochranu a práci hasičů.
Bez obrázku 11.5.2005

Putovní výstava k 60. výročí osvobození dorazí do Bohumína

Vernisáž putovní výstavy věnované 60. výročí vítězství nad fašismem začíná v pátek 13. 5. v 10 hodin v Salónu Maryška.
Bez obrázku 8.5.2005

Kulturistické klání juniorů v Bohumíně

Mistrovství Moravy a Slezska juniorů a juniorek v kulturistice, fitness a bodyfitness proběhlo v sobotu 7. května v prostorách Domu kultury ŽDB v Bohumíně. O titul vítěze se utkalo čtyřicet závodníků.
Bez obrázku 8.5.2005

V ulicích Bohumína soutěžily přes vytrvalý déšť stovky běžců

Tradiční sportovní klání Běh ulicemi města, které se každoročně koná v Den osvobození na náměstí T. G. Masaryka v centru Bohumína před budovou radnice, nepoznamenal letos ani vytrvalý déšť.
Bez obrázku 6.5.2005

Kulturistické klání juniorů v Bohumíně

Přehlídka fyzické krásy a svalnatých těl se uskuteční v sobotu 7. května v prostorách Domu kultury ŽDB v Bohumíně, kde proběhne Mistrovství Moravy a Slezska v kulturistice, fitness a bodyfitness juniorů a juniorek.
Bez obrázku 5.5.2005

Běh ulicemi Bohumína láká každoročně stovky běžců

Tradiční sportovní klání Běh ulicemi města, které se každoročně koná v Den osvobození, se uskuteční v neděli 8. května od 10 hodin na náměstí T. G. Masaryka v centru Bohumína před budovou radnice.
Bez obrázku 5.5.2005

Esoterický festival v Maryšce

Esoterický festival odstartuje v Salónu Maryška na náměstí T. G. Masaryka od pátku 6. května do soboty 7. května vždy od 10 do 21 hodin.
Bez obrázku 4.5.2005

Město chce koupit hotelový dům a zrekonstruovat ho na byty

Desetipatrový hotelový dům, který patří zdejší společnosti Železárny a drátovny Bohumín (ŽDB), chce odkoupit město a zrekonstruovat ho na zhruba stovku bytů první kategorie. Pokud zastupitelé odkup koncem května schválí a dohodnou se se společností na pod
Bez obrázku 3.5.2005

Administrativu ulehčují podnikatelům i v Bohumíně

Centrální registrační místo nabízí už dva měsíce také živnostenský úřad v Bohumíně. Novým i stávajícím podnikatelům poskytuje odborné informace o registračních povinnostech u různých institucí.
Bez obrázku 2.5.2005

Za správnou odpověď čeká občany odměna

Tradiční setkání bohumínských občanů s vedením města se uskuteční od 3. do 5. května v jednotlivých městských částech Bohumína.
Bez obrázku 30.4.2005

Lampiónový průvod projde Bohumínem

Lampiónový průvod spojený s pálením čarodějnic se uskuteční v sobotu 30. dubna v Bohumíně-Záblatí. Sraz všech zájemců je naplánován na 20 hodin před budovou zdejší mateřské školy Na Pískách.
Bez obrázku 30.4.2005

Osvobození Bohumína v období druhé světové války

Bohumín byl v letech 1938 - 1939 připojen k Polsku a v letech 1939 - 1945 patřil k Německé říši. Přes celou řadu složitostí, které válečný život občanům přinášel, skutečné zděšení způsobil neočekávaný nálet Američanů 29. srpna 1944, který si vyžádal kromě
Bez obrázku 30.4.2005

Výročí oslaví v Bohumíně také během ulicemi města

Oslavy konce druhé světové války, od které uplynulo již 60 let, si připomenou pěti pietními akty také v Bohumíně. Čtyři z nich proběhnou už v sobotu 30. dubna v různých městských částech.
Bez obrázku 28.4.2005

Z vodárenské věže bude penzion, radnice pro něj hledá název

Ze staré vodárenské věže v Bohumíně poblíž nového krytého aquacentra vzniká penzion s vyhlídkovou kavárnou. Neobvyklá přestavba vysoké kruhové budovy bude stát zhruba 25 milionů korun. Na projekt získala bohumínská radnice svou historicky první dotaci z E
Bez obrázku 27.4.2005

Vandalové těžce poškodili maketu policisty

Další útok na plastové makety policistů zaznamenala v minulých dnech městská policie v Bohumíně. Jedná se už o pátý a prozatím nejvážnější útok na plastové pomocníky strážců zákona, kteří působí preventivně na řidiče ve městě od září loňského roku.
Bez obrázku 25.4.2005

Město dotuje plavání školáků, konají se první plavecké závody

Historicky první městské kolo v plavání proběhne ve čtvrtek 28. dubna od 9 hodin v prostorách nového krytého aquacentra v Bohumíně.
Bez obrázku 23.4.2005

V Bohumíně mňoukalo tři sta koček

Na mezinárodní výstavu kočičí krásy přijelo do Bohumína téměř tři sta koček a kocourů nejen z celé České republiky, ale také z Polska, Slovenska, Rakouska a Itálie. Ty v pohodlně vyzdobených klecích čekaly na chvíli, až budou moci v plné parádě předvést s
Bez obrázku 22.4.2005

Běh areálem Gliňoč pro všechny generace

Druhý ročník přespolního běhu Kros Gliňoč pro všechny generace se uskuteční v sobotu 23. dubna od 10 hodin v prostorách areálu Buď fit na Gliňoči v Bohumíně-Skřečoni za místním kostelem.
Bez obrázku 22.4.2005

Kočičí šampióni se předvedou v Bohumíně

Příznivci kočičí krásy si přijdou na své tento víkend v Bohumíně. Ve zdejším Domě kultury ŽDB se v sobotu 23. dubna uskuteční mezinárodní česko-slovenská výstava koček. Kočičí eleganci budou moci návštěvníci obdivovat od 10 do 18 hodin.
Bez obrázku 22.4.2005

Přehlídka služebních psích plemen v Bohumíně

Přehlídka služebních psích plemen a výběrový závod Moravskoslezského kynologického svazu začíná v sobotu 23. dubna od 8 hodin na hřišti TJ Slovanu v Bohumíně-Záblatí.
Bez obrázku 21.4.2005

Děti v Bohumíně oslaví Den země, čeká je exkurze do čistírny odpadních vod

Žáci některých bohumínských škol oslaví v pátek 22. dubna světový svátek životní prostředí - Den Země úklidem města a prohlídkou třídicí linky a čistírny odpadních vod.
Bez obrázku 21.4.2005

Korytem Odry se v Bohumíně procházeli mamuti

V korytu řeky Odry v Bohumíně se zřejmě před desítkami tisíc let procházeli mamuti. Důkazem je obrovský dvoukilový třenový zub (laicky řečeno stolička), který u řeky Odry našel při svých pravidelných procházkách jeden z místních obyvatel Radek Nadažy.
Bez obrázku 21.4.2005

Pohár České republiky v silovém čtyřboji podruhé v Bohumíně

Pohár České republiky v silovém čtyřboji středních škol se uskuteční v sobotu 23. dubna v Bohumíně. Ve čtyřech sportovních disciplínách - sed leh bez opory, shyby na hrazdě, benchpress a trojskok snožmo - se mezi sebou utká třináct čtyřčlenných chlapeckýc
Bez obrázku 19.4.2005

Nezaměstnaní uklízejí město

Čtyřicet veřejně prospěšných pracovníků se v Bohumíně od dubna stará o úklid veřejných prostranství. Stejně jako v předchozích letech si je najala městská firma BM servis, která se stará o technické a bytové služby města.
Bez obrázku 15.4.2005

Životní podmínky domácností budou zjišťovat i v Bohumíně

Jak se žije domácnostem budou zjišťovat speciálně vyškolení tazatelé také v Bohumíně. Radnici o tom informoval Český statistický úřad. Speciálně vyškolení tazatelé navštíví v Bohumíně desítku náhodně vybraných bytů od 9. dubna do 22. května.
Bez obrázku 13.4.2005

Rekonstrukce nádraží uzavře příchod k vlakům

Rekonstrukce a modernizace bohumínské železniční stanice za více než 2 miliardy korun, která ve městě probíhá už druhým rokem, uzavře od středy 13. dubna na tři měsíce dosavadní příchody k vlakům.
Bez obrázku 4.4.2005

Rozpočet města navýšen o deset procent

Pozitivní výsledky hospodaření bohumínské radnice se projevily v úpravě rozpočtu města pro letošní rok. Zastupitelstvo schválilo 30. března jeho navýšení o 57,3 milionů korun, což je více než deset procent jeho celkové výše.
Bez obrázku 1.4.2005

Strážníci zadrželi vloni stovku chovanců diagnostického ústavu na útěku

Městská policie v Bohumíně řešila v roce 2004 celkem 2 297 přestupků, z toho 1 512 blokově. Ostatní přestupky byly postoupeny jiným orgánům. Strážníci udělili blokové pokuty za 250 tisíc korun. Na místě přitom z této částky vybrali 146 tisíc korun.
Bez obrázku 1.4.2005

Zastupitelé chtějí koupit hotelový dům

Zdejší zastupitelé na svém posledním zasedání téměř jednomyslně schválili záměr koupit od společnosti Železárny a drátovny Bohumín (ŽDB) desetipatrový hotelový dům, který v současné době slouží jako ubytovna, a zrekonstruovat ho zhruba na stovku bytů prvn
Bez obrázku 25.3.2005

Bruslení na zimním stadiónu končí tento víkend

Na zimním stadionu v Bohumíně se tento víkend bude bruslit naposled. V sobotu 26. března bude ledová plocha otevřena pro veřejnost od 14 do 16 hodin.
Bez obrázku 25.3.2005

Velikonoční jarmark ovládly lidové tradice

Náměstí T. G. Masaryka v centru Bohumína ožilo ve čtvrtek 24. března velikonočními tradicemi, lidovými řemesly a soutěžemi pro děti. Tradiční velikonoční jarmark nazvaný Jaro v K.A.R. přilákal do centra několik tisíc lidí.
Bez obrázku 25.3.2005

Výstava o proměnách Bohumína

Výstava fotografií, které zachycují
Bez obrázku 24.3.2005

Zastupitelé budou rozhodovat, zda město koupí hotelový dům

Koupit či nekoupit hotelový dům od Železáren a drátoven Bohumín (ŽDB) v centru města. To bude otázka, kterou budou probírat na svém březnovém zasedání bohumínští zastupitelé. Záměr převést hotelový dům z firmy ŽDB na město doporučují radní. Konečné slovo
Bez obrázku 23.3.2005

Jaro v Bohumíně probudí lidová řemesla

Náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně před budovou místní radnice se ve čtvrtek 24. března promění od 9 do 17 hodin v rozkvetlou jarní zahradu s živými kůzlátky a králíčky. Už podesáté se zde totiž uskuteční tradiční akce, nazvaná Jaro v K.A.R, kterou pořádá
Bez obrázku 22.3.2005

Výstava mapuje proměny města

Vernisáž netradiční výstavy fotografií „Bohumín v proměnách času“ připravila na čtvrtek 24. března bohumínská radnice ve spolupráci s místním občanským sdružením Maryška. Slavnostní zahájení se uskuteční v 18 hodin v Salónu Maryška na náměstí
Bez obrázku 17.3.2005

Suché větve už dopravu ohrožovat nebudou

Suché větve stromů, které by mohly ohrožovat dopravu na frekventované ulici Jana Palacha v centru Bohumína, si v těchto dnech vzali do parády pracovníci zahradnické firmy.
Bez obrázku 16.3.2005

Montáž řetízků pro seniory pokračuje

Strážníci bohumínské městské policie začali znovu zdarma instalovat bezpečnostní řetízky na dveře seniorů, kteří mají více než pětašedesát let. Důvodem je rostoucí zájem starších lidí o tuto službu.
Bez obrázku 14.3.2005

V Bohumíně hledají učitelku dětského srdce

Anketa o nejlepšího učitele nazvaná Bohumínský Amos 2005 vrcholí v těchto dnech v Bohumíně. Čtvrtý ročník soutěže je však na rozdíl od předchozích let poprvé věnován pouze mateřským školám a nese podtitul "Učitelka mého srdce".
Bez obrázku 11.3.2005

Bohumín získal dvě prvenství v soutěži Zlatý erb

Hned dva zlaté erby získalo v letošním krajském kole soutěže Zlatý erb město Bohumín. Prvenství si odneslo za své internetové stránky i za svou elektronickou službu Videoarchív.
Bez obrázku 11.3.2005

Wabi Daněk vystoupí v Bohumíně

Příznivci známého písničkáře a interpreta Wabiho Daňka si přijdou na své v úterý 15. března v Bohumíně. Populární hudebník vystoupí ve zdejším kině K.A.R. od 19 hodin.
Bez obrázku 10.3.2005

Měsíc internetu v knihovně

Městská knihovna v Bohumíně se letos už poosmé tradičně zapojila do celostátní propagační kampaně Březen - měsíc internetu.
Bez obrázku 9.3.2005

Děti budou soutěžit ve skládání puzzle

Soutěžní dopoledne pro předškoláky s názvem Puzzliáda se uskuteční ve čtvrtek 10. března v mateřské školce Rafinérský lesík v Bohumíně.
Bez obrázku 8.3.2005

Kates oslavil patnácté narozeniny

Bohumínský taneční soubor Kates slaví letos patnáct let od svého založení.
Bez obrázku 8.3.2005

Kronika města Bohumína

Další díl kroniky města Bohumína je na světě. Kronika roku 2004 je stejně jako předchozí ročníky psaná ručně a nechybí v ní bohatý obrazový materiál.
Bez obrázku 8.3.2005

Rekonstrukce náměstí T. G. Masaryka se zřejmě odkládá

Bohumínští radní na svém zasedání řešili blok výběrových řízení. Nechybělo mezi nimi ani vyhodnocení výběrového řízení na rekonstrukci centrálního náměstí T. G. Masaryka.
Bez obrázku 4.3.2005

Čestní dárci krve získali od města permanentku na bazén

Devětadvacet dárců krve z Bohumína, kteří v loňském roce dosáhli některého z limitů, za které Český červený kříž uděluje Jánského plakety a zlaté kříže, ocenili ve čtvrtek 3. března také zástupci zdejší radnice.
Bez obrázku 2.3.2005

Město odmění dárce krve

Zástupci města ocení ve čtvrtek 3. března čestné dárce krve. Stane se tak ve velké zasedací místnosti radnice v 15 hodin.
Bez obrázku 2.3.2005

Trestná činnost vloni v Bohumíně poklesla

V Bohumíně se v roce 2004 snížil počet trestných činů o sedmdesát případů. Policisté jich vloni zaznamenali 688, předloni ale 758.
Bez obrázku 1.3.2005

Chřipková epidemie uzavřela další instituce

Kvůli chřipkové epidemii platí v Bohumíně až do odvolání zakáz návštěv v městské nemocnici, domově důchodců i ústavu pro dospělé.
Bez obrázku 1.3.2005

Studenti komunikovali celý týden v angličtině

Středoškolští studenti ze Španělska, Bulharska a Polska zavítali spolu se svými učiteli v minulých dnech do Bohumína v rámci projektu Sokrates. Jejich hostitelem se stala bohumínská střední odborná škola a střední odborné učiliště.
Bez obrázku 26.2.2005

V Bohumíně otevřeli Salón Maryška

Více než stovka příznivců přišla v pátek 25. února večer přivítat bohumínské občanské sdružení Maryška v nových prostorách na náměstí T. G. Masaryka v centru města. Spolek, který v březnu oslaví už pět let od svého vzniku, se po letech scházení v různých
Bez obrázku 26.2.2005

V Bohumíně znají osobnosti roku 2004

Do posledního místa zaplnili ve čtvrtek 24. února večer diváci kino K.A.R. a s napětím očekávali slavnostní vyhodnocení čtvrtého ročníku populární ankety Osobnost roku 2004 Bohumína v oblasti sportu, kultury a zájmové činnosti.
Bez obrázku 23.2.2005

Maryška má po pěti letech vlastní prostory

Bohumínské občanské sdružení Maryška oslaví pětileté výročí svého trvání ve vlastních prostorách. Nový Salón Maryška se pro veřejnost otevře poprvé v pátek 25. února od 18 hodin na náměstí T. G. Masaryka v centru města.
Bez obrázku 23.2.2005

V Bohumíně vyhlásí osobnosti roku 2004

Slavností vyhodnocení čtvrtého ročníku populární ankety Osobnost roku 2004 města Bohumína proběhne ve čtvrtek 24. února v prostorách bohumínského kinosálu K.A.R. od 18 hodin. Slavnostní tečkou na závěr bude koncert kapely Javory se sourozenci Hanou a Petr
Bez obrázku 18.2.2005

Bohumínský Kates oslaví patnáct let trvání

Oslava patnáctých narozenin tanečního souboru Kates proběhne v sobotu 19. února od 15 hodin v kině K.A.R.
Bez obrázku 18.2.2005

Karbaníci budou soutěžit o bohumínské hrabátko

Mariášový turnaj o bohumínské hrabátko začíná v sobotu 19. února od 9 hodin v restauraci Na Kuželně. Vyhlášení výsledků je naplánováno na 16.30 hodin.
Bez obrázku 18.2.2005

O Školu nanečisto byl velký zájem

Budoucí prvňáčci si ve čtvrtek 17. února vyzkoušeli v Bohumíně opravdovou školní docházku.
Bez obrázku 16.2.2005

Bohumínští předškoláci si vyzkouší hru na školu

Budoucí prvňáčci především z Bohumína si budou moci ve čtvrtek 17. února od 15 hodin vyzkoušet opravdovou školní docházku. Projekt "Škola nenečisto" pro předškoláky se uskuteční v bývalé polské škole na Masarykově ulici.
Bez obrázku 14.2.2005

Na některých bohumínských domech schází popisné číslo, to však může zachránit i lidský život

Bohumínští úředníci zaznamenali v poslední době množící se případy, kdy na domech a obytných budovách chybí popisné číslo. To schází téměř v osmdesáti případech. Obytných budov a domů je v Bohumíně přitom kolem tří tisíc.
Bez obrázku 9.2.2005

Strážníci zadrželi vykradače zahradních chatek

Čtveřice nenechavců řádila v minulých dnech krátce po půlnoci v zahradních chatkách ve Starém Bohumíně poblíž benzinové pumpy.
Bez obrázku 9.2.2005

Světové melodie v podání jihokorejských hudebníků

Koncert hudebníků z Jižní Koreje proběhne ve čtvrtek 10. února v sále základní umělecké školy od 17 hodin.
Bez obrázku 8.2.2005

Město hospodařilo v loňském roce s 666 miliony

Předběžné výsledky hospodaření města za rok 2004 ukazují, že Bohumín hospodařil s příjmy a výdaji ve výši 666 milionů korun. Příjmová část rozpočtu byla plněna na 102 procent.
Bez obrázku 7.2.2005

Stížností vloni přibylo

Bohumínská radnice řešila v roce 2004 o dvacet stížností více než v roce předchozím. Vyplývá to ze statistiky, kterou si město vede již od roku 1998.
Bez obrázku 7.2.2005

V Bohumíně bude otevřeno druhé komunitní centrum

Společný projekt města a Slezské diakonie vybudovat a provozovat na Drátovenské ulici v Bohumíně-Pudlově komunitní centrum pro rodinu a dítě vrcholí.
Bez obrázku 5.2.2005

Investiční koncepce Bohumína v příštích pěti letech

V pravidelných intervalech připravuje bohumínská radnice přehlednou investiční koncepci na několik let dopředu. Podle ní plánuje radnice v příštích pěti letech proinvestovat přes 630 milionů korun.
Bez obrázku 4.2.2005

Strážníci v Bohumíně bojují proti kriminalitě i prevencí

Bohumínská městská policie zrealizovala v roce 2004 tři úspěšné projekty v rámci programu prevence kriminality.
Bez obrázku 2.2.2005

Na plese se bude kouzlit

Milovníci plesové zábavy a tance si přijdou na své v pátek 4. února na již devátém ročníku reprezentačního plesu bohumínského městského úřadu.
Bez obrázku 1.2.2005

Za Egyptem do knihovny

Milovníci dalekých cest a turistických zajímavostí mohou vyrazit ve středu 2. února do bohumínské městské knihovny.
Bez obrázku 1.2.2005

Základní umělecká škola láká budoucí studenty

Základní umělecká škola v Bohumíně na Čáslavské ulici pořádá ve středu 2. února od 15 hodin den otevřených dveří.
Bez obrázku 26.1.2005

Regenerace panelových sídlišť bude letos pokračovat

Město chce v letošním roce pokračovat v projektu regenerace panelových sídlišť. Druhá etapa projektu by měla dotknout Nerudovy ulice v centru města.
Bez obrázku 25.1.2005

Dostavba náměstí ve Starém Bohumíně

Dostavba náměstí Svobody ve Starém Bohumíně byla také jedním z aktuálních témat, kterými se zdejší radní zabývali na svém posledním jednání.
Bez obrázku 24.1.2005

Služba notáře v Bohumíně zůstane

Radní na svém posledním jednání schválili přechod nájmu nebytového prostoru na náměstí T. G. Masaryka z notáře Miloslava Tušly, který odchází do důchodu, na jeho nástupkyni Evu Cechlovou.
Bez obrázku 21.1.2005

Centrum Bohumína čeká další rekonstrukce

Náměstí T. G. Masaryka v centru Bohumína před budovou radnice, které v současné době slouží především jako parkoviště, čeká možná už letos rekonstrukce za přibližně 15 milionů korun.
Bez obrázku 18.1.2005

Po technických problémech je aquacentrum opět v provozu

Moderní kryté aquacentrum s vodními atrakcemi, které bylo minulý týden slavnostně otevřeno v Bohumíně, muselo být v neděli odpoledne 16. ledna z technických důvodů neplánovaně uzavřeno. Důvodem byla chyba v řídícím systému kogeneračních jednotek, které vy
Bez obrázku 15.1.2005

V Bohumíně otevřeli nové aquacentrum plaveckými závody

Plavecké štafetové závody družstev základních i středních škol oficiálně otevřely v pátek 14. ledna pro veřejnost nové aquacentrum v Bohumíně. Slavnostní otevření zahájilo vystoupení mažoretek z bohumínského tanečního souboru Radost.
Bez obrázku 11.1.2005

Aquacentrum otevřou štafetové plavecké závody

Slavnostního otevření nového aquacentra v Bohumíně, největší investiční akce za posledních pět let v Bohumíně, se blíží. Nové aquacentrum, které vyrostlo za sto milionů korun na Koperníkově ulici v blízkosti zimního stadionu, otevře své brány veřejnosti
Bez obrázku 7.1.2005

Dům pro seniory byl slavnostně otevřen

Dvanáctiměsíční rekonstrukce bývalé školy v Bohumíně-Vrbici na malometrážní byty pro seniory je u konce. Slavnostní otevření domu pro seniory se uskutečnilo v pátek 7. ledna. Otevření předcházel v prosinci den otevřených dveří, během kterého si zrekonstru
Bez obrázku 27.12.2004

Na Silvestra kolem Bohumína

Silvestrovské ráno budou moci už poosmé strávit všichni zájemci v pátek 31. prosince tradičním Silvestrovským výšlapem kolem Bohumína.Milovníci turistiky se sejdou v 9 hodin ráno před nádražím Českých drah.
Bez obrázku 27.12.2004

Silvestrovští běžci budou soutěžit o tyčky salámu

Tradiční Silvestrovský běh se uskuteční ve čtvrtek 30. prosince v 16 hodin na škvárovém hřišti Rapidu Skřečoň v parku Petra Bezruče.
Bez obrázku 27.12.2004

Židovský památník poškozen potřetí

Židovský Památník obětem holocaustu, který stojí na zrekonstruovaném náměstí Budoucnosti v Bohumíně, poškodili na Štědrý den už potřetí v letošním roce neznámí vandalové.
Bez obrázku 22.12.2004

Bruslit se bude v Bohumíně také o Vánocích

Na zimním stadionu v Bohumíně se bude bruslit i o Vánocích. Ledová plocha bude bruslařům k dispozici ve čtvrtek 23. prosince, v sobotu 25. prosince i v neděli 26. prosince.
Bez obrázku 22.12.2004

Pro Betlémské světlo musel přijet hned dvakrát

Pro Betlémské světlo dorazil na bohumínské nádraží ve středu 22. prosince dopoledne kromě několika dalších zájemců také dvaatřicetiletý Jan Malchar z Bohumína. Od skautů, kteří plamínek radosti a naděje přivezli dopoledne brněnským rychlíkem, si světélko
Bez obrázku 21.12.2004

Vánoční koncert skupiny Hrozen

Atmosféru Vánoc si budou moci všichni zájemci vychutnat v pondělí 27. prosince v kostele Božského Srdce Páně, kde se uskuteční vánoční koncert šestičlenné frýdecko-místecké skupiny Hrozen.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2626

    Městský úřad